Anime Önerileri

Kışa Özel Anime Önerileri

asdfghjkl 12

Merhaba arkadaşlar. Bugün size kışın izlemeniz için harika animeler önermeye geldim. Kışın havalar soğuk olduğundan çoğunuzun dışarı çıkmak yerine benim gibi eve kapanıp anime izleyeceğini düşünüyorum. Umarım doğru düşünüyorumdur.

Bu yüzden sizin için harika ötesi bir liste hazırladım. Aradığınız her türde animeyi burada bulabilirsiniz. Mechasından spor‘una, komedisinden korku gerilimine kadar ne ararsanız var bu listede. E hadi ne duruyoruz başlayalım listeye.

Doğa Üstü Güçler Animeleri

Claymore

MAL Puanı: 7,86 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Youma denilen canavarlar insan kılığına girip köylerde yaşıyor ve o insanları avlayarak besleniyorlardır. Onları durdurabilenler ise Claymore olarak bilenen savaşçılardan başkaları değildir. Claymore’lar gümüş rengi gözleri ile oldukça dikkat çeken bir grup genç kızdır. Claymore olan kızlar gizli bir organizasyon tarafından yarı canavara dönüştürülmüş kişilerdir. Lakin bir Claymore yaratık gücünü ne kadar çok kullanırsa insan tarafını kaybetmeye başlar.

 

Bungou Stray Dogs

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/bungo-stray-dogs-animesi-tanitim-videosu-ve-bilgiler/

 

Code Breaker

MAL Puanı: 6,96 / Opening

Bölüm Sayısı: 13 + 3 OVA

Konusu: Hem derslerinde hemde aikidoda oldukça başarılı olan lise öğrencisi Sakura Sakurakouji bir gün eve dönerken parkta mavi bir ateş görür. Dikkatli baktığında ise kendi yaşlarında birinin insanları mavi alevlerle yaktığını görür. Lakin telaş içinde parka gittiğinde geriye hiç bir delil kalmamıştır. Sanki orada kimse yanmamış hatta kibrit bile yakılmamıştır. Ertesi gün okula gittiğinde ise sınıfına yeni birinin transfer olduğunu öğrenir. Üstelik o öğrenci Sakura’nın önceki gün parkta gördüğü kişidir.

 

Hamatora The Animation

MAL Puanı: 7,40 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Re Hamatora

Konusu: Sınırlı sayıda çocukta özel kalıtsal güçler keşfedilmiştir. Ses hızında hareket edebilmek, elektriği  kontrol edebilmek, süper güç vb. Bu insanlar Minimum Holder olarak bilinirler. Güçlerini kullanmadıkları sürece normal insan gibi hayatlarını sürdürürler. Anime bir grup Minimum Holder’ın arasında geçmektedir.

 

Kill La Kill

MAL Puanı: 8,19 / Opening

Bölüm Sayısı: 24 + 1Special

Konusu: Ryuko Matoi babasından geriye kalan kırmızı makas şeklindeki kılıç ile dolaşıp babasının katilini aramaktadır. Yolu bir gün Honnouji Akademisine düşer. Lakin bu okul daha önceden gördüğü okullara benzememektedir. Bu okulda seviye her şeydir. Ve bu seviyeler üniformalarındaki yıldızlar ile belli olmaktadır. Üniformalardaki yıldızlar arttıkça öğrencilerin fiziksel güçleri de artmaktadır. Ryuko okulun başkanı Satsuki’ye yenildikten sonra onunla tekrardan dövüşebilmek için o okulun öğrencisi olur.

 

Witchblade

MAL Puanı: 7,36 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: 22. yy da büyük bir felaket olur ve dünyadaki nüfus tehlikeli derecede azalır. Ana karakterimiz Masane Amou ve kızı Rihoko bu felaketin tam ortasından şans eseri kurtulmuştur. Lakin Masane felaketten önceki hafızasını kaybetmiştir. Aradan geçen altı yıldan sonra Masane ve Rihoko sosyal servisten kaçmak için gizlice Tokyo’ya gelir ve burada yaşamaya başlarlar.

Hafıza kaybı yaşayan Masane felaketin olduğu gün dünyanın en güçlü silahı tarafından Witchblade tarafından seçilmiştir. Masane’nin gece yarısı başına gelen bir olayda Witchblade uyanır ve Masane ile Rihoko’nun sakin hayatını tehlikeye atar. Çünkü bu gücün peşinde olan insanlar vardır.

 

Speed Grapher

MAL Puanı: 7,42 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Dünyanın ekonomisi iyice kötüleşmiştir ve insanlar zengin ile fakir diye iki farklı gruba ayrılmıştır. Bubble savaşından beri on yıl geçmiştir. Tatsumi Saiga eski bir savaş muhabiridir. Tokyo’da işlenen bir cinayeti araştırırken bulduğu deliller onu Roppongi adlı gizemli bir kulübe götürür. Yeraltında olan kulübe bir şekilde sızmayı başaran Saiga oradaki insanların tuhaf bir ayin yaptığını görür. On beş yaşındaki bir kıza Tanrıça demektedirler ve ona tapmaktadırlar. Saiga kendini tutamayıp insanların Tanrıça diye seslendiği Kagura’nın fotoğrafını çeker. Bunu yaparken fark edilen Saiga birden Kagura tarafından öpülür. Günler geçtikçe Saiga’nın vücudunda değişimler olmaya başlar. O artık sıradan bir muhabir değildir.

 

Hitori no Shita: The Outcast

MAL Puanı: 6,77 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Hitori no Shita: The Outcast 2nd Season

Konusu: Zhung Chulan bir gün mezarlıkta zombilerin saldırısına uğrar. Bu sırada elindeki bıçak ile saldırıya uğrayan bir kızı kurtarır. Kız Chulan’a zorluklara göğüs germesi gerektiğini söyleyip yanından ayrılır. Kısa süre sonra Chulan kızı okuduğu üniversitede tekrardan görür. O günden sonra Chulan’ın hayatı değişmeye başlar.

 

Mushibugyo

MAL Puanı: 7,43 / Opening

Bölüm Sayısı: 26 + 1 OVA

Konusu: Halkın ne düşündüğünü ve ne istediğini öğrenebilmek için 8. Shogun Takugawa Yoshimune Tokyo’nun belli başlı yerlerine istek kutuları yerleştirtir. Halkın Shogun’dan tek bir isteği vardır. Onları dev insan yiyen böcekler korumasıdır. Bunun üzerine Shogun yeni bir Yargıç birimi oluşturur. Yargıç birimindeki herkes eşsiz dövüş yeteneklerine sahiptir.

 

Munto

MAL Puanı: 7,21 / Opening

Bölüm Sayısı: 9 + 2 OVA

Konusu: Normal insanlar gökyüzüne baktığında bulutları görür. Ama Yumemi ise başka kimsenin göremediği Heavens adında mistik bir dünyayı görüyordu. Bu dünyanın yaşam kaynağı Akuto tükenmektedir. Krallığını kurtarmak isteyen Kral Munto bir imgelemi takip edip ederek Yumemi’yi bulmak için dünyaya gelmiştir. Lakin dünyada kalabileceği süre kısıtlıdır. Gücü tükenmeden Yumemi’yi bulup krallığını kurtarabilecek midir?

 

Darker Than Black: Kuro no Keiyakusha

MAL Puanı: 8,20 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Bağlantılı Animeler: Darker Than Black: Kuro no Keiyakusha Gaiden – Darker Than Black: Ryuusei no Gemini

Konusu: 10 Yıl önce Tokyo’da Hell’s Gate adında bir bölge oluşur. Bununla eş zamanlı olarak paranormal yeteneklere sahip insanlar ortaya çıkmaya başlar. En güçlü ajanlardan biri olan Hei ve kör ortağı Yin ile birlikte Hell’s Gate’in sırrını çözmeye çalışan paranormal ajanlardan sadece ikisidir.

 

Mekakucity Actors

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/mekakucity-actors-tanitim-inceleme/

 

Gungrave

MAL Puanı: 7,93 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Millenion adlı bir suç çetesi etrafı kasıp kavurmaktadır. Brandon Heat ve Harry MAcDowell Milleion tarafından ortadan kaldırılan küçük bir çetenin geriye kalan son üyeleridir. Harry hemen Milleion’a katılır Brandon ise Millenion’un lideri Big Daddy tarafından tutulan biricik aşkı Maria’ya daha yakın olabilmek için Millenion’a katılır. Ancak Millenion’a giriş vardır ama çıkış yoktur.

 

Romatik Animeler

Akagami no Shirayuki-hime

MAL Paunı: 7,91 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Bağlantılı Animeler: Akagami no Shirayuki hime 2nd Season

Konusu: Shirayuki küçük bir kasabada şifalı otlar satan bir dükkanın sahibidir. Büyükannesi ve büyükbabası öldükten sonra orada tek başına yaşamaya başlamıştır. Shirayuki’nin bir elma kadar kırmızı ve güzel saçları vardır. Bunu duyan Prens onu kendisine sevgili yapmak istemektedir. Reddeden Shirayuki Prensin pes etmediğini farkedince uzun saçlarını kesip gece yarısı köyden ayrılır. Ormandan geçerken Zen adında bir gençle karşılaşır. Peki kim bu Zen? Güzel ve güçlü bir kadın kahramanla sürekli onu gözetleyen bir prensin arasında geçen fantastik bir hikaye.

 

Golden Time

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/golden-time-tanitim-inceleme/

 

Plastic Memories

MAL Puanı: 8,01 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Androidler artık hayatın normal bir parçası olmuştur. Android’leri üreten şirket SA Giftia adında son model bir android üretir. Giftia’nın diğer androidlerden farklı olmasının nedeni ise şimdiye kadar içinde en çok duygu barındıran android olmasıdır. Android’lerin belli bir kullanım sınırı vardır. Bu sınır geçildiğinde androidler tuhaf davranmaya başlarlar. SA şirketi sınırı geçmiş androidleri toplamak için bir grup kurmaya karar verir. Bu yüzden SA’da yeni çalışmaya başlamış Tsukasa Mizugaki’den bir takım kurması istenir.

 

Sukitte Ii Na Yo

MAL Puanı: 7,66 / Opening

Bölüm Sayısı: 13 + 1 OVA

Konusu: Tachibana Mei çocukken yaşadığı bir olay yüzünden arkadaşlık terimine inanmaz ve okulda da kimse ile konuşmaz. Bu nedenle de okulda pek sevilmez. Yamato kurosawa ise okulun yakışıklılarındandır ve bütün kızların rüyasını süsleyen nazik prenstir. Fakat bütün kızların aynı olduğunu düşündüğünden onlara fazla yüz vermez. Yamato Bir gün okulda arkadaşının yaptığı aptal bir şaka yüzünden Mei ile kötü bir tanışma anı yaşar. O günden sonra Mei’yi aklından çıkaramayan Yamato onunla arkadaş olabilmek için okulda sürekli karşısına çıkar lakin her seferinde Mei onu reddeder. Bir gün Mei çalıştığı yerin düzenli bir müşterisi tarafından takip edildiğini fark ettiğinde son çare olarak Yamato’yu arar.

 

Lovely Complex

MAL Puanı: 8,16 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Koizumi 1,70 boyunda liseli bir kızdır. Ootani ise 1,43 boyunda liseli bir erkektir. Bu ikili okul başladığından beri sürekli laf dalaşına girmektedirler. Okula yeni gelen Suzuki Koizumi’nin hayallerini süslemeye başlar. Bu durumu farkeden Ootani Koizumi’ye ortaklık teklif eder. Ootani Koizumi ile Suzuki’yi bir araya getirirse Koizumi’de en yakın arkadaşlarından biri olan Chiharu’yu Ootani’ye ayarlayacaktır.

 

Nana

MAL Puanı: 8,50 / Opening

Bölüm Sayısı: 47

Konusu: Nana Komatsu’nun erkek arkadaşı bir yıl önce güzel sanatlar akademisine girebilmek için Tokyo’ya gitmiştir. Nana’da Shoji’nin yanına gidebilmek için çalışıp para biriktirmeye başlar. Aradan bir yıl geçer ve Nana sonunda yeterli parayı toplayıp Tokyo’ya doğru yola çıkar. Nana trene bindiğinde kalan tek boş koltuk Nana Osaki adında kendinden tamamen farklı birinin yanıdır. Tokyo’ya vardığında ev aramaya başlayan Nana Komatsu bulduğu evin önünde tekrar Nana Osaki ile karşılaşır. Birbirinin zıttı bu iki Nana Tokyo’da birlikte yaşamaya başlar.

 

Nodame Cantabile

MAL Puanı: 8,40 / Opening

Bölüm Sayısı: 23

Bağlantılı Animeler: Nodame Cantabile Paris-hen – Nodame Cantabile Finale

Konusu: Shinizchi Ciaki 22 yaşında ünlü bir piyanistin oğludur. Keman ve piyano çalmakta oldukça yetenekli olan Chiaki müzik akademisinin en başarılılarındandır. Daha küçükken Sebastiano Viera’nın yöenttiği bir koroyu izlemiş ve o an orkestra şefi olmaya karar vermiştir. Tabi bunun için yurt dışında eğitim alması gerekmektedir. Lakin küçük bir sorun vardır. Chiaki uçaktan ölesiye korkmaktadır. Bu korku yüzünden Japonya’da mahsur kalan Chiaki tam hayallerinden vazgeçmeyi düşünürken Noda Megumi ile karşılaşır. Doğru dürüst nota okumayı bile beceremeyen Megumi konu piyano çalmak olduğunda rakipsizdir.

 

Just Because

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/just-because-animesi-icin-detaylar/

 

Romeo X Juiet

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/romeo-juliet-anime-tanitim-ve-inceleme/

 

Paradise Kiss

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/paradise-kiss-tanitim-inceleme/

 

Tada-kun wa Koi wo Shinai

MAL Puanı: 7,60 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Mitsuyoshi Tada sakuraların resmini çektiği esnada Liksemburg’tan gelen Teresa Wagner ile tanışır. Kaybolan Teresa Mitsuyoshi ile dedesinin kafesine gider. Arkadaşı geldikten sonra oradan ayrılan Teresa öbürküsü gün Mitsuyoshi’nin sınıfında belirir.

 

Princess Tutu

MAL Puanı: 8,21 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde…
Pireler berber iken,
Develer tellal iken,
Ben ninemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken…

Bir adam ölmüş. Adamın mesleği masal yazmak ve anlatmakmış ama ölümden kaçamamış. Adamın son masalı kötü kalpli kurnaz kargayı yenen yakışıklı ve cesur bir prens hakkındaymış. Fakat, artık sonsuza dek bu mücadele sona eremeyecekmiş.

“Bu hiç de hoşuma gitmedi!” diye bağırmış karga.
“Bu hiç de hoşuma gitmedi!” diye bağırmış prens.

Karga masalın içinden kaçmış ve prens de onu kovalamaya başlamış. Ve sonunda prens, kendi kalbini çıkarmış, yasak bir gücü kullanarak kargayı mühürlemiş.

İşte o zaman… Ölmüş olması gereken adam “İşte böyle daha güzel oldu…” diye fısıldamış.

 

Macross

MAL Puanı: 8,03 / Opening

Bölüm Sayısı: 36

Konusu: 1999 yılında Güney Atalia adasına düşen bir uzay gemisi insanlara yalnız olmadıklarını göstermiştir. Çarmanın ardından geçen yıllarda enkazdan elde edilen bilgiler ile teknolojide büyük ilerlemeler oldu. On yılın sonunda uzay gemisi onarılmış ve S-DF Macross adı ile kalkış için hazırlanmıştır. Kalkışın olacağı gün insanoğlu bilmedikleri bir ırk olan Zentraedi ile karşılaşır. Zentraedi’liler Macross’u ellerinden almak istemektedirler. Birleşmiş milletler ve Zentraedi’liler arasında çıkan savaş her iki ırkın kaderini de sonsuza kadar sürecek bir savaşın içine çeker.

 

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora

MAL Puanı: 7,61 / Opening

Bölüm Sayısı: 6

Konusu: Yuichi sarılık yüzünden hastanede yatmaktadır. Kendini iyi hissettikçe hastaneden kaçan Yuichi bu yüzden sürekli hemşirelerden azar işitir. Bir gün durumu ciddi hastaların yattığı binada kendi yaşlarındaki Rika ile tanışır. Rika çok güzel ve zeki bir kızdır. Ne yazık ki bir o kadar da bencil ve çabuk sinirlenen biridir. Yuichi başta Rika’dan hoşlanmasa da gün geçtikçe hoşlanmaya başlar. Rika bir süre sonra Yuichi’ye hastalığından bahseder. O zaman Yuichi onun neden bu kadar bencilce davrandığını anlar. Çünkü Rika’nın fazla zamanı kalmamıştır.

 

Oyun Animeleri

Cardfight Vanguard

Anime hakkındakileri buradan öğrenebilirsiniz.

https://figurex.net/cardfight-vanguard-nedir-nasil-oynanir/

 

Overlord

Anime hakkındakileri buradan öğrenebilirsiniz.

https://figurex.net/overlord-tanitim-birinci-kisim-great-tomb-of-nazarick/

 

Quanzhi Gaoshou

MAL Puanı: 8,08 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Glory dünyaca ünlü online bir oyundur. Profesyonel oyuncular arasında Ye Xiu adında bir oyuncu vardır. Belli başlı sebeplerden takımından atılan Ye Xiu profesyonel oyuncular arasından ayrılmasından sonra internet kafede iş bulur ve orada çalışmaya başlar. Glory’nin 10. sürümü çıktığında oyunu bir kez daha denemeye karar verir.

 

Selector Infected Wixoss

MAL Puanı: 7,35 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Selector Spread WIXOSS (İkinci Sezon) – Lostorage Incited WIXOSS – Lostorage Conflated WIXOSS – Selector Destructed WIXOSS (Movie)

Konusu: WIXOSS gençler arasında popüler olan bir kart oyunudur. Söylendiğine göre kızların istekleriyle oluşan Rulling Cardlar vardır. Seçilmiş kızlar o Rulling’lerin sesini duyabilirler. Bu kızlara Selector denir. Rulling Cardlar ile yeteri kadar savaşırlarsa karttaki kız bir dileğini yerine getireceğine dair bir söylenti dolaşmaktadır. Lakin hiçbir dilek karşılıksız gerçekleşmez.

 

Phi Brain: Kami no Puzzle

MAL Puanı: 7,27 / Opening

Bölüm Sayısı: 25

Bağlantılı Animeler: Phi Brain: Kami no Puzzle – Orphesus Order-hen – Phi Brain: kami no Puzzle Shukutek! Ratsel-hen

Konusu: Kaito Root Akademisine giden sıradan bir öğrenci değildir. O bulmacaları çok seven ve bu konuda oldukça yetenekli bir öğrencidir. Yeteneği ve zekası ile Phi Brain’e aday gösterilmiştir. Bir gün arkadaşı Nonoha ile okulun yakınındaki harabelere giderler ve çözülemez bulmaca adındaki bir bulmacayı çözmeye çalışırlar.

 

Net-Juu no Susume

MAL Puanı: 7,82 / Opening

Bölüm Sayısı: 10

Konusu: Moriko Morioka 30 yaşındaki tek bir NEET kadındır. Gerçeklikten ayrıldıktan sonra, uygun bir hayat aramaya başlar ve bir net oyuna ya da “Netoge” a döner. Netoge dünyasında Hayashi adında havalı ve yakışıklı bir karakter olarak yeni hayatına başlar. Yeni başlayanlar olarak başlarken, Lily adında güzel bir karakter ona yardım eder.

 

Shion no Ou

MAL Puanı: 7,62 / Opening

Bölüm Sayısı: 22

Konusu: Ishiwatari Shion 14 yaşındayken ailesi evlerinde, gözü önünde öldürülmüştür. Polisin bulabildiği tek ipucu içeride onları katile götürecek olan düzgünce dizilmiş bir shogi masasıdır. O sırada evde olan Shion korku ve şokdan dolayı konuşamamaya başlar. Aile dostları Yasuoka ailesi Shion’u evlatlık alır ve onu kendi çocukları gibi yetiştirirler. Shingi profesyonel bir shogi oyuncusudur ve Shion’a da nasıl oynaması gerektiğini öğretir. Bu konuda doğuştan yeteneğe sahip olan Shion kısa sürede üvey babası gibi profesyonel bir shogi oyuncusu olur.

 

Chihayafuru

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/chihayafuru-tanitim-ve-incelemesi/

 

Future Card Buddyfight

MAL Puanı: 7,08 / Opening

Bölüm Sayısı: 64

Bağlantılı Animeler: Future Card Buddyfight 100 – Future Card Buddyfight  DDD – Future Card Buddyfight X – Future Card Buddyfight X All Star Fight

Konusu: Buddyfight başka bir dünya ile insanların dünyasını bağlayan bir oyundur. Bazı World’ler üzerinden edindiğin Buddy ile kendi desteni kurar ve savaşırsın. Mikado Gao Aibo Gakuen’e giden sıradanlığın oldukça dışında bir çocuktur. Kendini Taiyo Banchou olarak tanıtan Gao zayıflara yardım etmek için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün her zamanki gibi okulda Buddyfight packlerinden açarken kartlardan biri parıldamaya başlar. Kaçan kartın peşinden koşan Gao onu okul bahçesinde yakalar. Kart orjinal şekline döndiğinde ise Drumbunker Dragon karşısında belirir. Drum’un da yardımıyla Gao Buddyfight oyununda yükselmeye ve oldukça tehlikeli kişilerin ilgisini çekmeye başlar.

 

Shoujo Animeler

Ore Monogatari

MAL Puanı: 8,06 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Goudo Takeo belgeler üzerinde lise 1 öğrencisi olarak gözükmektedir. Lakin 120 kg olması ve 2 m boyunda olması belgeler bile olsa insanların inanmasını zorlaştırır. Günleri kızlara karşı her daim soğuk olan çocukluk arkadaşı Sunakawa ile geçirmektedir. Bir gün tren beklerken bir kıza zorbalık yapıldığını görmüştür ve hemen kızı kurtarmıştır. Bu yaptığı hareket onun hayatında ne tür değişiklikler yapacaktır acaba?

 

Fruits Basket

MAL Puanı: 7,77 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Toru Honda annesini trafik kazasında kaybettikten sonra dedesinin yanına taşınmıştır. Ama bir süre sonra dedesinin aileside oraya taşınınca onlara rahatsızlık vermemek için oradan ayrılmıştır. Gidecek yeri olmadığında çadırda kalmaya başlayan Toru okuldan sonra temizlik yaparak geçimini sağlamaktadır. Bir gün ormanda gezinirken Soma ailesinin evine rastlar. Orada sınıf arkadaşı Yuki Soma ile karşılaşan Toru kuzenleri Kyo ve Shigure ile tanışır. Soma ailesi evdeki temizlik ve yemek işlerini halletmesi karşılığında Toru’ya orada kalabileceğini söyler. Bu teklife balıklama atlayan Toru kısa sürede Soma ailesinin sırrını öğrenir.

 

Kamisama Hajimemashite

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/kamisama-hajimemashita-tanitim-incelemesi/

 

Shugo Chara

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/shugo-chara-anime-tanitim-ve-inceleme/

 

Cardcaptor Sakura

MAL Puanı: 8,21 / Opening

Bölüm Sayısı: 70

Bağlantılı Animeler: Cardcaptor Sakura Movie 1 – Cardcaptor Sakura Movie 2: Fuuin Sareta Card – Cardcaptor Sakura Clear Card-hen

Konusu: Kinomoto Sakura bir gün gizemli bir kitap bulur. Bulduğu bu kitap aslında Clow Card adı verilern kartları saklamak için kullanılan bir sandıktır. Uyanan kartlar şehrin her yerine dağılır. Kartların koruyucusu Keroberos’un yardımıyla Sakura Clow Card’ları toplamaya başlamıştır.

 

Yumeiro Patissiere

MAL Puanı: 8,03 / Opening

Bölüm Sayısı: 50 + 1 OVA

Bağlantılı Animeler: Yumeiro Patissiere SP Professional

Konusu: 14 yaşındaki Amano İchigo kek yapmaktan başka yeteneği olmayan biridir. Bir gün tatlı festivalinde Henri adında biriyle karşılaşır. Henri onun tatlılar konusundaki yeteneğini fark edip St. Mary Akademisine iyi bir pastacı olması için davet eder.

 

Kamikaze Kaitou Jeanne

MAL Puanı: 7,52 / Opening

Bölüm Sayısı: 44

Konusu: 16 yaşındaki lise öğrencisi Kusakabe Maron aslında Jeanne D’Arc’ın reankarnasyonudur. Maron koruyucu meleği Finn ile birlikte şeytanlarla savaşmaktadır. Şeytanlar insanlar için önemli olan şeylerin içine girip insanları kontrol etmektedirler. Jeanne’ya dönüşen Maron Finn’in ona verdiği bir iğne ile şeytanları yoketmektedir ama şeytanlar yokolurken saklandıkları eşyalarda yokolmaktadır. Kaybolan eşyalardan dolayı Jeanne’un adı hırsıza çıkmıştır ve polisler tarafından aranmaktadır.

 

Mermaid Melody

MAL Puanı: 7,12 / Opening

Bölüm Sayısı: 52

Bağlantılı Animeler: Mermaid Melody Pure

Konusu: Nanami Luchia Yedi Deniz Krallığının biri olan Pasifik Okyanus’unun prensesidir. Çocukken su üstüne çıkıp şarkı söylerken yakındaki parti teknesindeki Domoto Kaito onu duyar ve kim şarkı söylüyor diye baktığında Luchia ile karşılaşır. Tam o sırada dev gibi bir dalga gemiye çarpıp batmasına neden olur. Kaito’yu sudan çıkaran Luchia onu kurtarmak için incisini kullanır. Yıllar sonra incisini geri almak için insanların arasına karışıp Kaito’yu bulmaya karar verir.

 

Les Miserables: Shoujo Cosette

 

MAL Puanı: 7,96 / Opening

Bölüm Sayısı: 52

Konusu: Sefiller romanına dayanan bir animenidir. 19.yy Fransa’sında yalnız bir anne olmak hiç de kolay bir şey değildir. Fatine kızı Cosette ile yaşabilecekleri bir ev bulmak için iş aramaktadır. Lakin çoğu insan bekar ve çocuğu olan kadına iş vermek istememektedir. Annesi iş bulmak için büyük şehre gitmeye karar verir. Bu yüzden Cosette’yi bir aileye emanet eder.

 

Kaleido Star

MAL Puanı: 8,03 / Opening

Bölüm Sayısı: 51

Bağlantılı Animeler: Kaleido Star Legend of Phoenix (Movie)

Konusu: 

Kaleido Sirki dünyaca ünlü bir sirktir. Sora Naegino çocukken bir kez Kaleido Sirki’ne gelmiştir ve o günden sonra tek amacı orada sahneye çıkmak olmuştur.

Seçmeler için Japonya’dan Amerika’ya gelen Sora bazı sorunlar yüzünden seçmeleri kaçırır. Ama Kaleido Sirki’nin sahibi Sora’dan etkilenmiştir ve ona bir şans vereceğini söyler. Bunu duyan yeni katılanlar Sora’nın sirkin sahibiyle ilişkisi olduğunu düşünüp onu dışlarlar. Sora ise oraya kendi yeteneğiyle alındığını ispat etmeye kararlıdır.

 

Ojamajo Doremi

 

MAL Puanı: 7,22 / Opening

Bölüm Sayısı: 51

Bağlantılı Animeler: Ojamajo Doremi Sharp – Motto Ojamajo Doremi – Ojamajo Doremi Na-i-sho – Ojamajo Doremi Dokkan – Ojamajo Doremi Sharp (Movie)

Konusu: Harukaze Doremi büyüye inanan bir ilkokul öğrencisidir. Sevdiği çocuk için her gün aşk büyüsü yapar ama bir işe yaramaz. Bir gün okuldan dönerken daha önce görmediği bir dükkan görür. Dükkan dışarıdan çok kasvetli görünmektedir. Merakına engel olmayıp içeri giren Doremi sallanan sandalyede oturan bir kadın görür. Doremi kadından çok korkar ve bağırarak cadı der. Cadılık kurallarına göre bir cadı ifşa olursa kurbağaya dönüşmektedir ve onu geri insana dönüştürebilecek tek kişi Doremi’dir. Tabi bunun için önce onun cadı olması gerekmektedir.

 

Tokyo Mew Mew

MAL Puanı: 7,05 / Opening

Bölüm Sayısı: 52

Konusu: Momiya İchigo arkadaşı ile Red Data Animal Müzesine gider. Orada gezerken bir deprem olur ve İchigo bayılır. Bu deprem sırasında bayılan İchigo’nun DNA’sı Red Data Animal’lardan biriyle birleşir. İchigo artık bir kedinin yeteneklerine sahiptir. Bu sırada Kisshu, Pai ve Takuto adında bir grup liderleri Deep Blue ile Dünyayı geri istediklerini söyleyip hayvanları Kimera Anima denen canavarlara dönüştürüyorlardır. İchigo bu yeni yetenekleriyle onlarla savaşmaya başlar. Ama ilerleyen zamanda yeteneği olan tek kişinin o olmadığı ortaya çıkar.

 

Dram Animeleri

Kobato

MAL Puanı: 8,05 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Kobato Hanato çok sevimli ve iyi niyetli biri olsa da bir o kadar da saf bir kızdır. Kobato’nun gizli bir görevi vardır. O insanların kötü rüyalarını gizemli bir şişeye doldurur. Bu şekilde istediği her yere gidebilme dileği gerçekleşebilmektedir. Ancak bu dileği gerçekleştirebilmesi için uyması gereken tek bir kural vardır. Kalbini iyileştirdiği birine kesinlikle aşık olmamalıdır.

 

Shigatsu wa Kimi no Uso

MAL Puanı: 8,87 / Opening

Bölüm Sayısı: 22 + 1 OVA

Konusu: Arima Kousei çocuk müzisyenler yarışmasını kazandıktan sonra herkes ona piyano dahisi demeye başlamıştır. Fakat annesinin ölümünden sonra zihinsel ve duygusal bir çöküş yaşayan Kousei artık piyano çalarken hiç bir şey hissetmemeye başlamıştır. Üzerinden yıllar geçmiştir ve Kousei artık piyanoya dokunamamaya başlamıştır. Bütün hayatının böyle geçeceğini düşünürken bir gün parkta melodika çalan Miyazono Kaori’yi görür ve çok etkilenir.

 

Clannad

MAL Puanı: 8,20 / Opening

Bölüm Sayısı: 23

Bağlantılı Animeler: Clannad After Story – Clannad Movie

Konusu: Tomoya küçük yaşta annesini kaybetmiş ve babasıyla yaşamak zorunda kalmış bir yetimdir. Babası eşinin ölümünden sonra kendini alkol ve kumara verir. Tomoya ve babasının kötü giden ilişkileri babasının kolunu yaralaması ile geri dönüşü olmayan bir yola girmiştir. Kolundaki kesik yüzünden basketbolu bırakmak zorunda kalan Tomoya okuldan ve arkadaşlarından tamamen uzaklaşır ve iyice kabuğuna çekilir. Lise son sınıfa geçtiğinde ise artık arkadaşları arasında bir serseri olarak görülmektedir. Youhei dışında arkadaşı olmayan Tomoya aynı kendisi gibi hiç arkadaşı olmayan Nagisa Furukawa ile tanışmasıyla tamamen değişir.

 

 

Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai

MAL Puanı: 8,53 / Opening

Bölüm Sayısı: 11

Bağlantılı Animeler: Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai Movie

Konusu: 6 yakın arkadaşın olduğu grup aralarından biri olan Menma’nın ölmesi ile dağılır. Jinta Menma’yı ölmeden önce kırmış ve özür dileyememiştir. 10 yıl sonra herkes farklı farklı hayatlar sürerken Jinta içine kapanık asosyal biri haline gelmiştir. Günün birinde Menma büyümüş olarak Jinta’nın karşısında belirir. Görüntü olarak büyümüş olsa da davranışları hala çocuksu olan Menma’yı Jinta’dan başka kimse göremez. Jinta yaşadığı stresten dolayı Menma’nın bir halüsinasyon olduğunu düşünür. Lakin Menma tam karşısında duruyor ve ondan bir şey istiyordu. Eski çocukluk arkadaşlarını bir kez daha bir araya getirmek.

 

3 Gatsu no Lion

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/3-gatsu-no-lion-tanitim-ve-inceleme/

 

Air

MAL Puanı: 7,41 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Air Movie

Konusu: Kunisaki Yukito annesinin ona çocukken sürekli anlattığı hikayede geçen gökyüzündeki kızı bulmak için şehir şehir dolaşmaktadır. Küçük bir sahil kasabasında mola verdiği sırada denizi seyreden Kamio Misuzu’yu fark eder. Çok fazla arkadaşı olmayan ve içine kapanık ola Kamio onu arkadaşı olarak görür ve onu evine götürür. amacı annesini ikna edip Kunisaki’nin onlarla kalması ve kendine arkadaşlık etmesidir. Kunisaki yaz tatili boyunca Kamio ile arkadaşlık yapmaya karar verir lakin bu yaz ikisi ve kasabalılar için çok farklı geçecektir.

 

Myself Yourself

MAL Puanı: 7,32 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Hidaka Sana yıllar önce ailesinin işi yüzünden Tokyo’ya taşınmak zorunda kalmıştır. Beş yıl sonra liseye geçtiğinde çocukluk kasabası Sakuranomori’ye döner. Ancak kasabasının caddelerinin ve eski dostlarının çok değiştiğini görür ve bundan rahatsız olur. En çok değişen ise, çocukluk arkadaşı Yatsushiro Nanaka’dır. Daima masum gözleriyle sevimli bir şekilde gülümseyen Nanaka, kendi kabuğuna çekilmiş ve kasvetli birine dönüşmüştür.

 

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/rainbow-nisha-rokubou-no-shichinin-tanitim-inceleme/

 

Angel Beats

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/angel-beats-anime-tanitimi-ve-incelemesi/

 

Wolf’s Rain

MAL Puanı: 7,89 / Opening

Bölüm Sayısı: 30

Konusu: Kıyametten sonraki gelecekte kurtlar sözde soyu tükenmiş hayvanlardır. Lakin insanların bilmediği kurtlar da vardır. O kurtlar insanlarla birlikte yaşıyor, onlarla birlikte dolaşıp eğleniyor ve onlar gibi yavaşça yokoluyorlardır. Bazı kurtlar ise onları cennete götürecek ayın çiçeklerini bulmaya çalışmaktadır.

 

Isshuukan Friends

MAL Puanı: 7,65 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 12 Special

Konusu: 16 yaşındaki Yuuki Hase nihayet bir şeyler hissettiği kıza karşı bir şeyler söyleme fırsatı bulur. Onunla arkadaş olup olmayacağını sormak için yanına gider. Kaori Fujimiya sessiz, sakin kibar bir kızdır. Yuuki‘yi herkese yaptığı gibi kibarca reddeder. Yine de vazgeçmeyen Yuuki her gün Kaori‘yi takip etmeye başlar. Öğle yemeğini okulun çatısında yalnız yediğini fark eder. Ona gün be gün daha fazla yakınlaşan Yuuki aradan bir hafta geçtikten sonra gittikçe uzaklaştığını fark eder. Her defasın da yakınlaşır fakat aradan bir hafta geçtiğin de Kaori yine soğuk davranmaya başlar. Orta okuldayken büyük bir kaza geçiren Kaori ailesi dışında ki insanları bir hafta içinde yeniden unutmaktadır. Bir zamanlar oldukça popülerken bu hastalığı sebebiyle etrafında ki herkesi üzmüştür ve kimseyi üzmemek için artık arkadaş edinmiyordur. Yuuki yine de her hafta “Arkadaşım olur musun ?” sorusunu sormaktan vazgeçmez.

 

Kamisama no Inai Nichiyoubi

MAL Puanı: 7,46 / Opening

Bölüm Sayısı: 13 + 1 OVA

Konusu: Tanrı dünyayı pazartesi yaratır ve cumartesi gününe kadarki 6 günü boyunca da tüm ayrıntıları düzenler. Çok sevdiği dünyayı ise 15 yıl önce birden terk eder. O andan itibaren dünyada doğumlar ve ölümler durur. Ölüler ölsede tekrardan diriliyor ve yaşamaya devam ediyorlardır. Çöküşün eşiğindeki dünyada ölen insanlara huzur verebilecek tek kişiler Mezarcı adındaki kişilerdir. Mezarcılar ölüleri gömerlerse o ölüler bir daha dirilemezler. Ai’de mezarcılık yapan 15 yaşındaki bir kızdır.

 

Ecchi – Harem Animeleri

Highschool of The Dead

MAL Puanı: 7,34 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Konusu: Ölümcül bir hastalık dünyayı esir almıştır. Virüs bulaşan insanlar zombiye dönüşmektedir ve kimi ısırırlarsa onları da kendileri gibi zombi yapmaktadırlar. Japonya’da bir grup liseli ve bir hemşire bir araya gelip zombiler ile savaşmaya başlarlar.

 

Zero no Tsukaima

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/zero-no-tsukaima-tum-sezonlarin-genel-tanitimi/

 

Rosario to Vampire

MAL Puanı: 7,04 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Rosario to Vampire Capu 2

Konusu: Tuhaf bir tesadüf sonucu %100 insan olan Tsukune Aono kendini canavarların okuduğu Youkai Akademi’de bulur. Başta normal bir okul sandığı Youkai Akademisi’ni aslında canavarların okulu olduğunu öğrendiğinde hemen kaçmaya karar verir. Tam o sırada Moka adında çok güzel ve nazik bir kızla karşılaşır ve fikrini aniden değiştirir. Moka dışarıdan bakıldığında nazik ve şefkatli biri gibi gözüksede boynundaki kolye çıktığında asıl benliğine dönüşmektedir. Asil ve acımasız bir vampire.

 

Sekirei

MAL Puanı: 7,30 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı animeler: Sekirei: Pure Engagement

Konusu: Başarısızlıktan başka bir şey beceremeyen Sahashi Minato bir gün Musubi adında bir kızla karşılaşır. Aslında Musubi saldırı altındadır ve o sırada Minato’nun karşısına çıkar. Kaçarken Minato’yu da yanında sürükleyen Musubi onun bir Ashikabi olduğunu fark eder. Ashikabi’ler 108 güçlü varlığa savaşmaları için yardım edebilecek gizemli ustalardır.

 

Campione

MAL Puanı: 7,27 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Büyülü yaratıkların olduğu bir dünyada eğer onlardan birini yenersen Campione adını ve o büyülü yaratığın gücünü alırsın. Godo Kusanagi dedesinin isteği üzerine eski bir taş tableti İtalya’ya götürmüştür. İtalya’da Erica Brandelli adında savaşçı bir kızla karşılaşır. O esnada büyülü yaratıklardan biri etrafa saldırmaya başlar. Erica’nın yardımıyla Godo yaratığı yokeder ve Campione ünvanını elde eder. Dışarıdan bakıldığında müthiş bir şeymiş gibi gözüksede Godo artık büyülü yaratıkların ve diğer Campion’ların hedefi olmuştur.

 

Freezing

MAL Puanı: 7,09 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Freezing Vibration

Konusu: Nova adındaki uzaylılar dünyaya saldırmaya başlamıştır ve onlarla savaşabilen tek kişiler Pandora adındaki bir grup genç kızdır. Pandora her biri kendine ait özel silahları olan kızlardır. Lakin onlar bile tek başlarına yeterli değillerdir. Bu nedenle onlara yardımcı olan Sınırlayıcı adında partnerleri vardır. Kazuya Pandora olan ablası vefat edince akademiya katılmaya karar verir. Orada ablasına çok benzeyen okulun en güçlü Pandora’sı Bridgette L. Satellizer ile tanışır. Satellizer Kazuya’nın ablasına sadece benziyor mu, yoksa bilinmeyen başka şeylerde mi var?

 

Koihime Musou

MAL Puanı: 6,84 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Seriler: Shin Koihime Musou

Konusu: Gece yarısı haydutların yaptığı bir baskın ile ailesi öldürülen Kannu bu acıyı başkalarının da yaşamayacağına yemin eder. Bu yüzden yolculuğa çıkar. Kısa süre içinde siyah saçlı güzel bir kadının haydutların peşine düşerek onları avladığına dair söylentiler çıkmaya başlar. Siyah saçlı güzel Kannu’dan başkası değildir.

 

Prison School

MAL Puanı: 7,89 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Bölüm Sayısı: Hachimitsu Koleji Tokyo’nun dışında bulunan saçkin kızların gittiği bir okuldur. Lakin yeni döneme girilmek üzereyken bir gelenek hiçe sayılır. Okula ilk kez erkeklerin alınmasına izin verilir. Okula kabul edilen erkek öğrenciler ise sadece beş kişidir.

 

Needless

MAL Puanı: 7,37 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: 3. Dünya Savaşından sonra Japonya’da Blackspot denen radyoaktif alanlar oluşmuştur. Bu yerlerin etrafına büyük duvarlar örülmüştür. Lakin küçük bir sorun vardır. Blackspot’ta yaşayan ve orada doğan insanlarda esrarengiz yetenekler görülmeye başlamıştır. Bu güçlerden korkan insanlar onları sürgün edip Needless ismini takarlar.

 

Seikon no Qwaser

MAL Puanı: 6,68

Bölüm Sayısı: 24

Bağlantılı Animeler: Seikon no Qwaser II

Konusu: Günün birinde Japonya’daki bir Ortodoks Okulu olan St. Mihailov’a  Alexander adında gümüş saçlı bir çocuk gelir. Alexander bir Qwaser’dır. Alexander ile tanışan Oribe Mafuyu’nun sıradan ve sıkıcı hayatı birden aksiyonla dolup taşmaya başlar.

 

Yaoi Animeler

Uragiri wa Boku no Namae Shitteiru

MAL Puanı: 7,38 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Sakurai Yuki yetimhanede büyümüş bir yetimdir. Bu yüzden yetimhanedeki çocuklar ile çok ilgilidir. Sakurai gün geçtikçe garip rüyalar görmeye başlar. Lakin uyandığında ne gördüğünü hatırlayamaz. Eksik parçaları tamamlamak istese de bunu nasıl yapacağını henüz bilmiyordur.

 

Loveless

MAL Puanı: 7,09

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Aoyagi Ritsuka iki yıl önce bilinmeyen bir nedenden ötürü hafıza kaybı yaşamıştır. Hafızasını kaybettikten sonra kişiliği değişen Ritsuki annesinden şiddet görmektedir. Bunun yanında abiside kısa süre önce vefat etmiştir. Bütün bunlardan dolayı üzgün ve depresyonda olan Ritsuki Agatsuma Soubi ile tanışır.

 

Gakuen Heaven

MAL Puanı: 6,72

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Ito Keita sıradan bir lise öğrencisidir. Diğer öğrencilerden küçücük bir farkı vardır. O da çok şanslı olması. Bir gün yine iyi şansı sayesinde oldukça iyi bir yatılı erkek lisesinden kabul mektubu alır. Bu şekilde yakışıklılarla dolu bir okula geçiş yapmış olur.

 

Hybrid Child

MAL Puanı: 7,99 / Opening

Bölüm Sayısı: 4

Konusu: Hybrid Child sahibinden yeteri kadar sevgi ve ilgi gördükçe büyüyen bir robottur. Ne tamamen insan ne de tamamen robot olan hybrid child’ler ile sahipleri arasında özel bir bağ varır.

 

Yuri on Ice

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/yuri-on-ice-anime-tanitim-ve-inceleme/

 

No. 6

MAL Puanı: 7,71 / Opening

Bölüm Sayısı: 11

Konusu: 2013 yılında altı numara adında bir şehirde elit kesim ve fakir kesim olmak üzere iki grup bulunmakta. 2 yaşından beri elit kesimde yaşayan Shion on kikinci yaş gününün akşamında Nezumi adında bir çocuğa yardım eder. Nezumi şehrin özel güvenlik bölgesinden kaçmış bir çocuktur. Shion’un elit hayatı Nezumi’yi kurtardıktan sonra değişmeye başlar.

 

Yuri Animeler

Strawberry Panic

MAL Puanı: 7,40 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Astrea tepesinde üç tane kız okulu bulunmaktadır. Aziz Miatre Akademisi, Aziz Spica Akademisi, Aziz Le Rim Akademisi . Aoi Nagisa Aziz Miatre Akademisi’ne transfer olmuştur. Okula geldiği ilk gün ormanda bir kıza rastlar. Rastladığı kız üç okul tarafından da sevilen ve sayılan Etoile’dir. Asıl adı ise Hanazomo Shizuna’dır. Aoi herkesin bahsettiği Etoile’in Shizuna olduğunu öğrendiğinde çok şaşırır. Shizuma bi riki yıl önce Kaori Sakuragi adında bir kıza aşık olmuştur. Lakin Kaori hastadır ve çok uzun yaşayamaz. Bu yüzden Shizuma Aoi’yi Kaori’nin yerine koymaya karar verir.

 

Bloom Into You

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/bloom-into-you-mangasi-animeye-uyarlaniyor/

 

Kampfer

MAL Puanı: 6,62 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 2 OVA

Konusu: Senou Natsuru sıradan bir lise öğrencisidir. Lakin bir sabah uyandığında kıza dönüştüğünü görür. Bunun nasıl olabileceğini düşünüp kafayı yerken hoşlandığı kız tarafından verilen oyuncağı birden konuşmaya başlar ve ona Kampfer olarak seçildiğini söyler. Kolundaki mavi bilekliğin bunun kanıtı olduğunu ve kendisinin mavi takımın bir üyesi olduğunu söyler. Normal hayatında hal erkek olarak gezebilen Natsuru yanına bir kampfer geldiğinde kendini kontrol edemez ve tekrardan kıza dönüşür. Bu durum başta eğlenceli olsa da ilerleyen zamanlarda başına bir sürü dert açmaya başlar.

 

Maria Holic

MAL Puanı:  7,12 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Maria Holic Alive

Konusu: Hayallerindeki aşkını bulmak amacıyla kız lisesine kayıt olan Miyamae Kanako daha ilk günden zarif ve oldukça şirin bir kızla tanışır. Bir tesadüf sonucu ise ilk günden aşık olduğu kızın erkek olduğunu öğrenir ve toz pembe hayalleri birden kapkara olur. Güzelliği ve şirinliğiyle Kanako’yu büyüleyen Maria ise görüntüsünün altında sadist ruhlu biridir.

 

Akuma no Riddle

MAL Puanı: 6,76 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Konusu: Sadece seçili öğrencilerin gidebildiği Myoujou lisesi diğer liselerden farklıdır. Bu okulun bütün öğrencileri suikatçidir. Bu kızların okula davet edilmesinin nedeni ise onlar gibi o okula davet edilen ama suikatçilikten tamamen uzak Ichinose Haru’yu öldürmeleridir.

 

Citrus

MAL Puanı: 6,80 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Yuzu oldukça süslü bir lise öğrencisidir. Lise onun için erkek arkadaş bulmanın en iyi yoludur. Annesinin yeniden evlenmesinden dolayı gideceği yeni okul hakkında çok güzel düşünceleri vardır. Ama okulu hakkında hiç bir şey bilmediğinden dolayı oranın aşırı derecede disiplinli bir kız lisesi olduğunu bilmemektedir.

 

Sakura Trick

MAL Puanı: 7,14 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Haruka ve Yuu aynı liseye giden iki yakın arkadaştır. Lakin okulları üç yıl içinde kapanacaktır ve onlar ile arkadaşları bu okulun son öğrencileridir. Yuu sınıftaki diğer kızlarla yakınlaştığında Haruka’nın bundan fazla hoşlanmadığını fark eder. Bu yüzden Haruka ile diğer kızlarla hiç yapmadığı bir şeyi yapmak ister. Ömür boyu unutulmayacak bir anı. Bunun üzerine Haruka ikisinin öpüşmesini ister.

 

Maria-sama Ga Miteru

MAL Puanı: 7,43 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Maria-sama Ga Miteru: Haru – Maria-sama Ga Miteru 3rd – Maria-sama Ga Miteru 4th – Maria-sama Ga Miteru Special

Konusu: Yumi Fukuzawa Tokyo’daki meşhur Lillian Kız Akademisine gitmektedir. Bu okulun ilginç bir sistem vardır. Seueur adındaki sistem üst sınıfların alt sınıfları eğittiği bir sistemdir. Üst sınıflar kendilerine alt sınıflardan bir öğrenciyi Seueur olarak seçer ve onu kendi veliahtı olarak yetiştirir. Yumi’yi seçense okulun en popüler kızı Sachiko Ogasawa’dır.

 

Müzik Animeleri

Beck

MAL Puanı: 8,36 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Tanaka Yukio 14 yaşında olmasına rağmen belli bir amacı yoktur. Günleri sıkıcı biçimde geçerken garip görünüşlü bir köpeği kurtarır ve bu sayede ünlü gitarist Minami Ryuusuke ile tanışır. Tesadüfler giderek daha da artar çünkü ardından çocukluk arkadaşı ile karşılaşır. Birlikte canlı müzik dinlemeye giderler ve bu şekilde hayatında pop müzik dışında müzik dinlememiş olan Yukio rock müzik ile tanışmış olur.

Macross Delta

MAL Puanı: 7,30 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Bağlantılı Animeler: Gekijouban Macross Delta

Konusu:  Freija Wion Windemier’lı 14 yaşında bir kızdır. Walkure grubunun yeni bir üye alacağını duyduğunda seçmelere katılmak için bir uzay gemisine gizlice biner. Dünya’ya geldiğinde ise seçmeleri çoktan kaçırdığını öğrenir. O sırada başka bir gezegenden gelen askerler insanlara saldırmaya başlarlar. Onları durdurabilecek tek şey ise Walkure’lerin şarkısıdır. Walkure’ler Decalture adında özel yeteneklere sahip kızlardır. Freija tutamayıp onlarla birlikte şarkı söylediğinde onun da bir Decalture olduğu ortaya çıkar.

 

Hibike Euphonium

MAL Puanı: 8,02 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Hibike Euphonium 2

Konusu: Kumiko tuba çalmayı çok seven bir kızdır. Lisede kendi gibi enstrüman çalmayı çok seven Hazuki ve Sapphire ile tanışır ve birlikte okulun bandosuna girmeye karar verirler. Kumiko’nun eski okulundaki Reina’da o kulüptedir ve bu Kumiko’nun tereddüt etmesine yol açar. Çünkü orta okuldayken Reina ile aralarında bir şeyler olmuştur.

 

The Idolmaster

MAL Puanı: 7,70 / Opening

Bölüm Sayısı: 25

Bağlantılı Animeler: Teh Idolmaster Cinderella Girls

Konusu: Talent Production 765 Pro’da çalışan ve idol olmayı hayal eden 13 kızın komik ve dramatik hayatlarını anlatıyor.

 

AKB0048

MAL Puanı: 7,49 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: AKB0048 Next Stage

Konusu: 21. Yy’da gezegenler arası teknoloji yüzünden savaşlar meydana gelmeye başladı. Dünya o kadar hasar gördü ki yaşanılmaz hale geldi. Bu yüzden insanlar başka gezegenlere göç etmeye başladı. Yıldız takvimi de 00’dan başladı. İnsanlar eğlencelere ve şarkılara ağır yaptırımlar uygulandı hatta bazı gezegenlerde yasaklandı bile. Ama dünya hala yaşanabilir olduğu zamanlardaki bir idol grubu olan AKB48’in ismini alan bir grup eğlence yasağının olduğu gezegenlerde şarkılar söyleyip insanları eğlendirmeye başladı. Bu grubun adı AKB0048.

 

Idolish 7

MAL Puanı: 8,06

Bölüm Sayısı: 17

Konusu: Yedi yeni idol. Yeni bir grup Idolish7. Grubun üyelerinin her birinin birbirinden eşsiz yetenekleri ve karakterleri var. Onları idare etmek ise yeni menejerlerinin görevi.

 

Wake Up Girls

MAL Puanı: 7,04

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Green Leaves Entarteinment Japonya’nın kuzey doğusunda olan batma eşiğindeki küçük bir yapım şirketidir. Şirket zamanında idollerden falcılara bir sürü insanla çalışmış olmasına rağmen artık müşterisiz kalmıştır. Batmanın ucundaki şirketin sahibi Tange herkesin seveceği bir idol grubu kurmaya karar verir. Küstah Başkanın emriyle Matsuda keşfedilmemiş yeteneklerin peşine düşer.

 

BanG Dream

MAL Puanı: 6,93 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Kasumi Toyama küçüklüğünden beri gece gökyüzüne bakıp yıldızları seyretmeyi çok sever. Liseye girdikten sonra Kasumi bir rehin dükkanının deposunda yıldız şeklinde bir gitar bulur. Daha önce hiç hissetmediği bir heyecan dalgası hisseden Kasumi dört kızla birlikte bir grup kurar ve kendilerine parlak bir yer seçerler. Ardından hep birlikte orada konser vereceklerine dair söz verirler.

 

Kininaro no Cordo: Primo Passo

MAL Puanı: 7,62 / Opening

Bölüm Sayısı: 27

Bağlantılı Animeler: Kiniro no Corda: Blue Sky

Konusu: Seiso Gakuen’de iki tür öğrenci çeşidi vardır. Beyaz giyinen müzik konusunda dahi olanlar ve siyah giyinen normal öğrenciler. Müzik öğrencilerinin normal öğrencilere göre daha seçkin olduğu bu okulda Hina Kahokoi normal bir öğrencidir. Bir gün okula geç kalmamak için koşarken müzik perisi Lili ile karşılaşır. O gün okulda her sene yapılan müzik yarışması için seçilen öğrencilerin isimleri açıklanır. Bu isimlerin arasın normal öğrenci olarak sadece Hina’nın adı geçer. Lakin Hina müzikten hiç anlamamaktadır.

 

Piano no Mori

MAL Puanı: 7,42 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Piano no Mori Movie

Konusu: Amamiya Shuuhei anneannesinin hastalığı kötüleştiği için Tokyo’dan taşınıp ailesi ile birlikte kırsal bir alanda yaşamaya başlamıştır. Babası piyanist olan Shuuhei çocukluğundan beri ondan piyano dersleri almaktadır. Tek hayali ise onun gibi olabilmektir. Okuldaki arkadaşları Shuuhei’nin piyano çalması ile dalga geçmesi üzerine Shuuhei piyanosunu ormanın içinde bir yere götürür ve orada çalmaya başlar.

 

Korku – Gerilim Animeleri

Terra Formers

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/terraformars-revenge-tv-animesinin-gorseli-paylasildi/

 

Shingetsudan Tsukihime

MAL Puanı: 7,02 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Tonho Shiki çocukken büyük bir kaza geçirir. Ağır yaralandığı için insanlar onun öldüğünü düşünürken o mucizevi bir şekilde kurtulur. Bu olaydan sonra Shiki ev halkından uzaklaştırılır ve uzaktaki bir akrabasına emanet edilir. Yıllar sonra Shinki’ye bir mektup gelir ve mektupta bütün ailesinin öldüğü yazmaktadır. Shinki’nin tekrardan eve denmesi gerekiyor.

 

Cosette no Shouzou

MAL Puanı: 6,94

Bölüm Sayısı: 3

Konusu: Amcasının antika dükkanında çalışan Eiri aynı zamanda yetenekli bir resim öğrencisidir. 18. yy dan kalma bir bir kadeh bulduğunda birden genç ve güzel bir kız olan Cossette’yi görür. Kendisinden başka kimsenin göremediği Cossette D’Auvergne 250 yıl önce kendisine tutkun olan bir ressam tarafından öldürülmüş bir genç kızdır. Cossette yıllarca kadehin içinde kendisini görüp aşık olacak kişiyi beklemiştir. Böylece ruhu tekrardan serbest olabilecektir. Fakat Cossette’yi sevecek olan kişinin onun özgürlüğü için kendi canından vazgeçmesi gerekmektedir.

 

Monster

MAL Puanı: 8,69 / Opening

Bölüm Sayısı: 74

Konusu: Dr. Tenma Almanya’da oldukça tanınan bir beyin cerrahıdır. Daha öncelikli bir hasta yüzünden kocasını kaybeden bir kadının ağlayışını gördüğünde kendi kendine bir söz verir. Önce gelen hasta önceliklidir. Bu sözünden sonra başından vurulan bir çocuğu belediye başkanına tercih eder. Bu hareketi on hastanedeki pozisyonundan ve nişanlısından eder. Tedavi ettiği çocuk ise sırlara karışmıştır. İlerleyen günlerde hastane müdürü ve Tenma’yı suçlayan doktorlardan bazıları öldürülür. Tenma eski pozisyonuna gelse de cinayetlerin baş şüphelisi olduğu gerçeğini değiştirmez.

 

Ajin

MAL Puanı: 7,65 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Ajin 2nd Season – Ajin OVA

Konusu: Ajinler ölemeyen insanlardır. İlk kez 17 yıl önce ortaya çıkan bu insanlar yıllar içinde daha fazla insanın içine karıştı. Nadir olduklarından dolayı Devlet onlardan bir tane getirene büyük bir ödül vermeye hazır.

 

Devilman Crybaby

MAL Puanı: 7,97 / Opening

Bölüm Sayısı: 10

Konusu: Fuda Akira yakın arkadaşı Asuka Ryou’dan iblislerin uyanıp dünyayı ele geçirmek için harekete geçeceğini duyar. İnsanların iblislerin güçlerine karşı koyamayacağı belli olduğundan Ryou Akira’ya bir iblisle birleşmeyi teklif eder.

 

Ghost Hunt

Anime hakkındakileri bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/ghost-hunt-anime-tanitim-ve-inceleme/

 

Boogiepop Phantom

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/boogiepop-yeni-bir-seri-ile-geri-donuyor/

 

Kikoushi Enma

MAL Puanı: 7,22

Bölüm Sayısı: 4

Konusu: Başka bir boyuttan gelen Enma, Yuki-onna ve Kapaeru cehennemden kaçan yaratıkları yakalamak için Enma’nın Dedektiflik Ajansı’nı kurmuşlardır. Bir gün Alman Tarihi öğretmeni Heinrich kayıp kızının bulunması için dedektiflik bürosuna başvurur. Enma ve arkadaşları kızı ararken bir sürü ceset ile karşılaşmaktadırlar.

 

Higurashi no Naku Koro ni

MAL Puanı: 8,08 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Bağlantılı Animeler: Higurashi no Naku Koro ni Kai – Higurashi no Naku Koro ni Rei – Higurashi no Naku Koro ni Rei

Konusu: Haziran 1983. Maebara Keichi yıllarca büyük şehirde yaşadıktan sonra Hanizawa köyüne taşınırlar ve buraya alışmaya çalışırken fark etmeden kendini Rena, Mion, Rika ve Satoko adlı dört kızın olduğu bir grupta bulur. Hanizawa’nın sakin ve huzurlu havasının altında karanlık bir sır yatmaktadır. Her sene yapılan Watanagashi festivalinde bir cinayet işlenmektedir ve biri kaybolmaktadır. Tekrarlanan bir cinayetten son Keichi bu cinayetleri çözmeye karar verir ve araştırmaya başlar. Ama araştırmalar sonucu buldukları hiç de hoşuna gitmez.

 

Spor Animeleri

Haikyuu

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/haikyuu-anime-ortak-tanitim-ve-inceleme/

 

Slam Dunk

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/slam-dunk-tanitim-incelemesi/

 

Hajime no Ippo

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/hajime-no-ippo-i-sezon-tanitim-ve-inceleme/

 

Yowamushi Pedal

MAL Puanı: 8,10 / Opening

Bölüm Sayısı: 38

Bağlantılı Animeler: Yowamushi Pedal Glory Line – Yowamushi Pedal Grande Road – Yowamushi Pedal Movie

Konusu: Sakamichi Onada liseye giden sıradan çekingen biridir. Başlangıçta anime klübüne girmeyi planlasa da fazla öğrenci olmadığı için kulüp açılmaz. O sırada sınıfındaki iki ünlü bisiklet sürücüsü ile tanışır. Onların tavsiyeleri ile bisiklet kulübüne katılmaya karar verir.  Yarışmalara katılmak için can hıraş çalışan Sakamichi farkında olmadığı bisiklet becerilerini geliştirmeye başlar.

 

One Outs

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/one-outs-tanitim-inceleme/

 

Diamon no Ace

MAL Puanı: 8,19 / Opening

Bölüm Sayısı: 75

Bağlantılı Animeler: Diamond no Ace 2nd Season

Konusu: Eiji Sawamura’nın gittiği okul ulusal beyzbol turnuvasına katılamamıştır. Bu yüzden arkadaşları ile aynı liseye gidip hep birlikte ulusallara gitmek istiyordur. Bir gün maç sırasında ünlü bir okulun beyzbol antrenörü Sawamura’yı görür ve yeteneğine hayran kalır. Onu kendi okullarına davet etseler de Sawamura başta kabul etmez. Ama sonra bazı şeyler olur ve okula gitmeye karar verir.

 

Prince of Tennis

MAL Puanı: 8,00 / Opening

Bölüm Sayısı: 178

Bağlantılı Animeler: New Prince of Tennis – Prince of Tennis Movie – Prince of Tennis Movie 2 – Prince of Tennis The National Tournament

Konusu: Echizen Ryoma babası gibi profesyonel bir tenis oyuncusu olmayı hedeflemektedir. Başta merakla başlayan bu heves 4 tane şampiyonluk aldığında yapmak istediği şey haline gelmiştir. Ryoma en iyi tenis kulüplerinden birine sahip Seishun Gakuen’e katılır. Teniste dahada iyi olmak sürekli antrenman yapar. Çünkü hedefi takım kaptanını ve babasını geçmektir.

 

Ao No Kanata no Four Rhythm

MAL Puanı: 6,85 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Uçmanın normalleştiği bir dünyada Flying Circus adında bir spor vardır. Tabi ki Kurashina Asuka hariç herkesin bildiği bir spordur bu. Kurashina Asuka yıllar önce geldiği şehre bu sefer okumak için döndüğünde her zaman hayali olan şeyi yapabilme şansı bulur. Yani uçmak. Uçmak konusunda doğuştan bir yeteneğe sahip olan Asuka okulundaki Flying Circus klübüne davet edilir.

 

All Out

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/all-out-rugby-mangasi-2016-yilinda-tv-animesi-oluyor/

 

Major

MAL Puanı: 8,37 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Bağlantılı Animeler: Major S2 – Major S3 – Major S4 – Major S5 – Major S6 – Major Movie: Yuujo no Winning Shot

Konusu: Honda Shigeharu çok ünlü bir beyzbol oyuncusudur. Hem aşk hayatı hemde spor hayatı oldukça iyi gitmektedir. Hatta  animenin ana karakteri olan Goro adında bir oğlu bile vardır. Ancak her şey her zaman mükemmel gitmez. Honda eşini kaybeder ve o andan sonra hem hayatı hemde beyzbol kariyeri düşüşe geçmeye başlar. İlerleyen zamanlarda Honda bir kaza geçirir ve beyzbolu tamamen bırakmak zorunda kalır. Honda’yı bir kahraman olarak gören Goro babasının emekli olduğunu duyunca hayalleri yıkılır. Bunu gören Honda hayata tutunmaya ve bir Batter olmaya karar verir.

 

Giant Killing

MAL Puanı: 7,65 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Takeshi Tatsumi 34 yaşında emekli bir futbolcudur. Yıllarca formasını giydiği East Tokyo United’dan iyi bir para karşılığı Premier Lig’e transfer olur. Takıma gönül vermiş kişiler onun gidişine çok sinirlenir ve onu hain ilan ederler. Takeshi futbolculuğu bıraktıktan sonra İngiltere’nin mütevazı bir takımının başına geçer ve Federasyon Kupasında bir amatör takımı 5. tura getiren ilk teknik direktör olur. Ama East Tokyo United Takeshi’nin gidişinden sonra bir türlü eskisi gibi bir takım olamaz ve kümeye düşer. Takımın genel menajeri son çare olarak teknik direktör olması için Takeshi’yi çağırır. Taraftarlar tarafından istenmeyen Tatsumi takımı daha iyi yerlere getirmek için teknik direktör olarak çok çalışır.

 

Free

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/free-anime-tanitim-ve-inceleme/

 

Ginban Kaleidoscope

MAL Puanı: 7,43 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Pete Pumps ünlü bir gösteri uçağı pilotudur. Tazusa Sakurano ise buz pateni ile uğraşan bir sporcudur. Kadınlar buz pateni turnuvası esnasında Azusa düşer ve kafasını çarpıp bilincini kaybeder. Tam o sırada Pete’de gösteri uçağı ile bir gösteri yapmaktadır. Ne yazık ki bir kaza olur ve Pete hayatını kaybeder. Uyandıktan sonra nerden geldiği belli olmayan sesler duymaya başlayan Tazusa ilk başta halüsinasyon gördüğünü düşünür ama kısa süre sonra o garip seslerin aslında Pete’den geldiğini anlar. Pete’in hayaleti Tazusa’nın vücuduna yerleşmiştir ve uzun bir süre boyunca da gitmeye niyeti yoktur.

 

Dear Boys

MAL Puanı: 6,98

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Kazuhiko Aikawa Tedouji lisesinde Japonya’da oldukça ünlü olan bir basketbol takımının kaptanıydı. Ama kendi isteği ile kaptanlığı bırakır ve Mizuho lisesine nakil olur. Amacı buradaki basketbol takımına katılmaktır. Ama okula gittiği ilk gün basketbol takımının dağıldığını öğrenir.

 

Buzzer Beater

MAL Puanı: 6,65

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı animeler: Buzzer Beater 2nd Season

Konusu: Hideyoshi New York’ta yaşayan ve basketbol oynamayı seven bir evsizdir. Hatta kendi takımı bile vardır. bir zamanlar insanlar basketbolda üstünken zaman değişir ve bedenen güçlü yabancılar basketbola hakim olur. Hideyoshi ve takımı da İntergalaksi Ligine katılıp kazanmayı hayal ederler.

 

Komedi Animeleri

One Punch Man

anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/one-punch-man-anime-inceleme/

 

Toradora

MAL Puanı: 8,38 / Opening

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Ryuuji Takasu aslında sıradan bir lise öğrencisidir. Ama belalı biriymiş gibi görünen yüzü yüzünden hep yanlış anlaşılır. Ryuuji okulun ilk günü hoşlandığı kız ve en yakın arkadaşı ile aynı sınıfta olduğu için çok mutlu olur. Ama o sınıfta sadece onlar yoktur. Okulun en tehlikelisi olarak görünen Taiga Aisaka’da o sınıftadır. Aslında birbirlerinden çok farklı olsalar da ikisnin de ortak bir yönü vardır. İkisi de insanlar tarafından dışlanmıştır. Özellikle de Taiga kendi ailesinden bile dışlanmıştır.

 

Hataraku Maou-sama

MAL Puanı: 7,96 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Şeytan Kral Sadao ve kahraman Emilia ezeli düşmanlardır. Sadao Emilia’ya kaybettikten sonra kendi dünyasından ayrılıp modern Tokyo’ya gitmek zorunda kalmıştır. Lakin Tokyo’ya geldiğinde bütün güçlerini kaybetmiştir ve normal biri haline gelmiştir. Geri dönmenin bir yolunu bulana kadar Tokyo’da kalmak zorunda kalır.

 

Ansatsu Kyoushitsu

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/ansatsu-kyoushitsu-tanitim-inceleme/

 

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

MAL Puanı: 8,13 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Sakura Chiyo B sınıfındaki Nozaki adlı bir çocuğa gizliden gizliye aşıktır. Tam bütün cesaretini toplayıp ona duygularını itiraf etmiştirki Nozaki ona imza atıp vermiştir. Sakura şaşkınlıkla imzanın üstünde yazan yazıya baktığında onun en sevdiği Shoujo maga yazarı olduğunu fark eder. Sakura’yı hayranı sanan Nozaki Sakura’nın çizim yeteneklerini kullanmak için onu evine çağırır.

 

Baka to Test to Shuukanjuu

MAL Puanı: 7,75

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Baka to Test to Shoukanjuu Ni!

Konusu: Hikaye “baka ” lakabı ile özdeşleşmiş bir karater olan Akihisa Yoshii isimli bir gencin etrafında dönmektedir. Yoshii’nin okulu öğrencileri sınav sonuçlarına göre sınıflara ayırmaktadır. Sınıf A en zeki öğrencilerin olduğu sınıftır. Bu sınıftaki öğrenciler her türlü lükse sahiptirler. Sınav notları düştükçe sahip oldukları lükslerde düşmektedir. Yoshii’nin sınıfı ise F sınıfıdır. Okulda yeni bir sistem vardır. Bu sistem sayesinde öğrenciler aldıkları notlara göre güçleri belirlenen chibi avatarlara sahip olurlar. Bu avatarlar sayesinde bütün sınıflar birbirleriyle savaşabilirler. Üstelik kazanan kaybedenin bütün imkanlarına sahip olma hakkına sahiptir.

 

Barakamon

MAL Puanı: 8,47 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Handa Seishun ünlü bir kaligrafı sanatçısıdır. Son sergisinde aşağılayıcı sözler söyleyen birine dayanamayıp yumruk atar ve bu yüzden bir süreliğine dinlenip rahatlaması için küçük bir adaya gönderilir. Şehir dışında hiç yaşamamış olan Handa birden küçük kocukların saldırısına uğrar.

 

Amagi Brilliant Park

MAL Puanı: 7,62 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Kendini fazlasıyla beğenen liseli Seiya Kanie ve bir o kadar da güzel Isuzu Sento zorla bir randevuya çıkar. Zorla dediğim gerçekten zorla. Kız çocuğun kafasına tüfek dayıyor. Gittikleri eğlence parkı Amagi Brilliant Park eski ve fazla insanın gelmediği bir yerdir. Isuzu Kanie’yi eğlence parkının yöneticisi ve gerçek bir prenses olan Latifa ile tanıştırır. Latifa Kanie’den eğlence parkının yöneticisi olmasını ister. Çünkü iki hafta içinde 100.000 kişi parka gelmezse park kapatılacaktır.

 

Beelzebub

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/beelzebub-anime-manga-tanitim-ve-incelemesi/

 

Seitokai Yakuindomo

MAL Puanı: 7,67

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Seitokai Yakuindomo 2

Konusu: Tsuda Takatoshi evine yakın olduğu için bu yıl karma eğitime geçen Ousai Akademisi’ne kayıt olur. Henüz yeni karma eğitime geçilen bir okul olduğu için erkek öğrenciler %5’dir. Okulun ilk günü öğrenci kurulundaki üç kızla tanışır ve başkan onu kulüpte istediğini söyleyip kaydını yapar.

 

D-Frag

MAL Puanı: 7,69 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Konusu: Kazama Kenji serseri bir öğrencidir. Bir gün o ve çetesi oyun kulübüne bulaşırlar. Lakin oyun kulübünün üyeleri hiç de onun düşündüğü tarzda öğrenciler değillerdir. Sıradan kız sanıp hafife aldıkları kulüp üyeleri yoğun işkenceleri ve baskıları sonucu Kenji’yi kulübün bir üyesi yaparlar.

 

Arakawa Under The Bridge

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/arakawa-under-the-bridge-tanitim/

 

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

MAL Puanı: 8,06 / Opening

Bölüm: 11

Konusu: Çocukluk arkadaşı olan iki otakunun yıllar sonra aynı iş yerinde çalışmaya başladığında başlarından geçen komik olayların anlatıldığı oldukça eğlenceli bir anime.

 

Binbougami Ga

MAL Puanı: 7,81 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Ichiko Sakura çok şanslı bir kızdır. Çünkü çevresindeki insanların şanslarını çalmak gibi bir güce sahiptir lakin bundan haberi yoktur. Bu dengesizliği düzeltmek için kötü şans meleği Momiji görevlendirilir. Fazla şansını vermek istemeyen Sakura Momiji’yi durdurmaya çalışır.

 

Nanbaka

MAL Puanı: 7,42 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Nanbaka 2

Konusu: Nanba hapishanesi dünyanın en güvenlikli hapishanesidir ve dünyanın her yerinden suçluları barındırmaktadır. Jyugo, Uno, Nico ve Rock da bu hapisneye kapatılmış dört suçludur. Bu dört yakın arkadaş işledikleri suçların yanında hapishanelerden kaçmalarıyla ünlüdür.

 

Aksiyon Animeleri

Noragami

MAL Puanı: 8,14 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 2 OVA

Bağlantılı Animeler: Noragami Aragoto

Konusu: Bu diyar ve diğer diyar arasındaki sınırda 8 milyon Tanrı ve Tanrı’lara hizmet eden ruhlar bulunmaktadır ve bu Tanrı’lar insanların işlerine bulaşıp durmaktadırlar. Bu Tanrılardan biri olan Yato diğer Tanrılar tarafından sevilmez ve başıboş Tanrı diye anılır. Yoto beş yen karşılığında insanların sorunlarını çözer ve aldığı beş yeni bir şişenin içinde biriktirir. Yato’nun hayali kendine bir tapınak inşa ettirmektir.

 

Akame Ga Kill

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/akame-ga-kill-tanitim-ve-inceleme/

 

Samurai Champloo

MAL Puanı: 8,50 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Mugen vahşi ve kadın düşkünü bir hayduttur. Jin ise gezgin bir Ronindir. Bir tesadüf eseri bu iki farklı insan karşılaşır ve dövüşmeye başlarlar. Lakin ikiside bir türlü kazanamaz. O sırada bir yangın çıkar ve ikiside bu yüzden yakalanır. İkisi de idam edilecekken onları Fuu adında  biri kurtarır. Fuu birini arıyordur ve yardımının karşılığında onlardan aramasına yardım etmesini ister.

 

Berserk

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/berserk-tanitim/

 

Katanagatari

MAL Puanı: 8,43 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Yasuri Shichika ve ablası Yasuri Nanami dış dünyadan bağlantısı kesilmiş bir adada yaşamaktadır. Babaları Kyotoryuu adlı kılıçsız bir kılıç tekniği kullanmaktadır. Bu teknik kendi vücudunu bir kılıç gibi kullanma sanatıdır. Bu tehlikeli yöntem yüzünden ailesi ile birlikte o adaya sürgün edilmiştir. Bir gün adaya Togame adında bir kız gelir ve Shichika’ya kendisi ile birlikte ana karaya dönmesini ister.

 

Noir

MAL Puanı: 7,37 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Mireille Bouquet hayatını kiralık katillik yaparak kazanmaktadır. Bir gün Yuumura Kirika adlı bir kızdan mail alır. Mailde sadece “Benimle geçmişte bir yolculuğa çık” yazmaktadır ve Mireille’ye çok tanıdık gelen bir melodi vardır.

 

Hitsugi no Chaika

MAL Puanı: 7,40 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Hitsugi no Chaika Avenging Battle

Konusu: Büyücü Kral yenilip savaş bittiğinde herkes mutlu bir hayat sürmeye başlamıştı. Neredeyse herkes. Toru Acura savaş bittikten sonra zar zor geçimini sağlayan bir sabotajcıdır. Bir gün şifalı bitkiler toplarken bir kızla karşılaşır. Kızın başı derttedir ve eğer ona yardım etmezse büyük ihtimalle de ölecektir. Toru adının Chaika olduğunu öğrendiği kıza yardım eder. Yardımlarının karşılığında Chaika Toru’dan ona babasının dağıtılmış parçalarını toplamak için yardım etmesini ister. Chaika ölmüş Büyücü Kral’ın kızıdır. Geçmişe dair hatırlayabildiği tek şey adı ve babasının ölümüdür. Sıkıcı hayatına daha fazla dayanamayan Toru Chaika’nın teklifini kabul eder ve birlikte Kral’ın parçalanıp dağıtılmış parçalarını toplamaya başlarlar.

 

Senki Zesshou Symphogear

MAL Puanı: 7,07 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Senki Zesshou Symphogear G – Senki Zesshou Symphogear GX – Senki Zesshou Symphogear AXZ

Konusu: Gürültü adı verilen yaratıklar insanları tehdit etmektedir. Ve onları durdurabilen tek kişiler Symphogear kullanıcılarıdır. Zwei Wing adında ünlü müzik grubunun üyesi olan Tsubasa ve Kanade birer Symphogear kullanıcılarıdır ve Gürültüler ile savaşmaktadırlar. Ta ki o konsere kadar…

 

Rokka no Yuusha

MAL Puanı: 7,5 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Kader tanrısı, karanlıkların en derinliklerinden çıka gelen bir şeytan olan Majin’i yenmeleri için altı kahraman seçmiş ve bunlara özel güçler bahşetmiştir.  Bu kahramanlara zamanla Altı Çiçeğin Kahramanları denmeye başlandı. Ancak bir gün Adoretto adında bir genç, kendisinin dünyanın en güçlüsü olan ilan etmiş ve Altı Çiçeğin Kahramanlarından biri olarak seçilmiştir. Uzun zaman önce yenilen ve mühürlenen Majin’in güçleri tekrar uyanmaya başladığında bu kahramanlar Majin’i alt etmek için bir yerde toplanmışlardır. Herkes toplandığında ise grupta altı değil yedi kişi vardır. Bu durumda herkes birbirinden şüphe duymaya başlar ve tüm şüphe okları ise Adoretto’nun üzerindedir.

 

Hunter x Hunter 2011

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/hunter-x-hunter-tanitim/

 

Phantom: Requiem for The Phantom

MAL Puanı:  8,10 /  Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Inferno adlı gizemli örgüt Amerika’da bir dizi mafya suikasti düzenler. Phantom Inferno’nun en iyi suikastçisidir. Bir gün bir turist Phantom’un cinayetine tanık olur. Turist istemeyerek Phantom’un kimliğini de ortaya çıkarmıştır. Normalde görgü tanıkları hemen öldürülmelidir ama bu seferlik bir istisna ile turistin beyni yıkanır ve Zwei adında bir suikatçiye dönüştürülmek için eğitim verilmeye başlar.

 

Shounen Animeler

Magi The Labyrinth of Magic

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/magi-tanitim-inceleme/

 

Bakuman

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/bakuman-tanitim-inceleme/

 

Busou Renkin

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/busou-renkin-anime-tanitim-ve-inceleme-2/

 

Hikaru no Go

MAL Puanı: 8,16 / Opening

Bölüm Sayısı: 75

Konusu: Hikaru Shindo dedesinin eski eşyalarını karıştırırken bir go tahtası bulur. Üzerinde kan lekeleri olan tahtayı silerken aniden bir ruh ortaya çıkar. Sai Fujiwara adındaki hayalet Heian döneminde imparatorun iki go öğretmeninden biridir. Diğer öğretmen Sai’yi saraydan attırmak için onu bir maça davet eder. Maç sırasında hile yapan hocayı fark eden Sai daha adamı suçlayamadan karşı taraf tarafından hile yapmakla suçlanır. Saraydan atılan Sai intihar eder. Kendi yaşamında elde edemediği Kamino Itte’yi Haikaru sayesinde elde etmeye karar verir.

 

Ao No Exorcist

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/ao-no-exorcist-genel-inceleme/

 

Ushio to Tora

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/ushio-to-tora-tanitim-ve-inceleme/

 

Kiba

MAL Puanı: 7,39 / Opening

Bölüm Sayısı: 51

Konusu: Zedd Calm şehrinde yaşayan 15 yaşında bir gençtir. Kısıtlı bir hayatı olan Zedd dışarıda bir yerde daha dolu bir hayat yaşayabileceğini düşünmektedir. Bir gün esrarengiz bir rüzgarın davetiyle Zedd aradığı cevabın orada olduğunu düşünerek uzay zaman yarığının içine atlar.

 

Air Gear

MAL Puanı: 7,65 / Opening

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Minami Itsuki , Strom Riders çetesi tarafından küçük düşürülene kadar hiç Air Treck kullanmayı düşünmemiştir. Air Treck’ler nano teknolojisiyle geliştirilmiş özel patenlerdir. Kendisi de okulda bir çete lideridir. Bu yüzden küçük düşürülmeyi kabullenemeyen Minami, Air Track ararken, yanında kaldığı ailenin gizli odasında aradığını bulur. Strom Riders’lardan intikam almak için çete liderini arayan Minami, hiç beklenmedik olaylar yaşar ve başını türlü türlü sıkıntılara sokar. Bu arada da uçmanın inanılmaz keyfinin farkına varacaktır.

 

Nobunaga Concerto

MAL Puanı: 7,72 /  Opening

Bölüm Sayısı: 10

Konusu: Saboru tembel bir lise öğrencisidir. Bir gün okul çıkışı evine giderken kendini Edo öneminde bulur. Üstelik karşısında ona çok benzeyen bir adam vardır. Sonradan öğrenirki kendisine ikizi gibi benzeyen adam Oda Nobunaga’nın ta kendisidir. Oda Nobunaga savaşta olduklarını bu yüzden kendisinin bir süre kendi yerine geçmesini ister. Bu şekilde kendisi gidip savaş alanında plan yapabilir. İstek Oda Nobunaga’dan geldiğinden Saboru teklifi geri çeviremez. O andan itibaren kendisi Japonya’nın hükümdarıdır.

 

Ashita no Joe

MAL Puanı: 8,32 / Opening

Bölüm Sayısı: 79

Konusu: Joe öksüz bir çocuktur. Bir gün Danpei adında alkolik bir boks eğitmeni ile tanışır. Danpei Joe’de yetenek olduğunu farkeder ve onu yetiştirmeye karar verir. Joe’nin en büyük rakibi Rikishii ile olan maçta Rikishii ölür. Bu durumdan dolayı büyük bir şaşkınlık yaşayan Joe ve Danpei ne yapacaklarını bilemezler. Danpei Joe’yi tam anlamıyla eğitmek için lisans almaya çalışır ama alamaz. İkisinin önünde daha bir sürü mücadele vardır.

 

Pandora Hearts

MAL Puanı: 7,84 / Opening

Bölüm Sayısı: 25 + 9 Special

Konusu: Duke evlerinden birinin varisi olan Oz Bezarius 15 yaşına basar. Babasının yokluğunda şimdiye kadarki hayatı zengin ve rahat geçmiştir. Fakat reşit oluşunun kutlanacağı törende tüm bunlar değişir.Oz, anlayamadığı bir nedenden dolayı Abyss adlı karanlık bir hapishaneye yollanır. Buradan ise kan lekeli, siyah bir tavşan olan Alice adlı bir “zincir” tarafından kurtarılır ve onunla bir anlaşma yapar.

 

Owari no Seraph

MAL Puanı: 7,62 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Owari no Seraph Nagoya Kessen Hen

Konusu: Bilinmeyen bir virüs yüzünden bütün yetişkinler ölmüştür ve geriye sadece çocuklar kalmıştır. Geriye kalan çocukların çoğu vampirler tarafından tutsak edinilmiştir ve köle gibi kullanılmaktadır. Yuichiro Hyakuya’da o çocuklardan biridir ve bir gün bütün vampirlerin köklerini kazımak istemektedir.

 

Slice of Life Animeleri

MAL Puanı: 8,15 / Opening

Bölüm Sayısı: 22 + 5 OVA

Konusu: Houtaro Oreki tembelliği çok seven bir lise öğrencisidir. Okulun klasik edebiyat kulübü üye olmadığı için kapanmak üzeredir. Houtaro’da ablasının ısrarları üzerine kulübe girmeye karar verir. Kulüpte Chitanda Eru adında bir kızla tanışan Houtaro kulüpte zaten bir üye olduğunu görünce bırakmaya karar verir. Ama sonra vazgeçer çünkü Chitanda’dan etkilenmiştir.

 

Danshi Koukousei no Nichijou

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/liseli-erkeklerin-komik-hikayesi-danshi-koukousei-no-nichijou/

 

Great Teacher Onizuka

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/great-teacher-onizuka-tanitim-incelemesi/

 

Usagi Drop

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/usagi-drop-anime-tanitimi/

 

Bokura wa Minna Kawaisou

MAL Puanı: 7,82 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 1 Special

Konusu: Usa bekar hayatı yaşamayı hayal eden bir lise öğrencisidir. Ama minik bir sorun vardır. Yeni taşındığı apartmanda odasını küçük kızlara takıntılı bir sapıkla paylaşıyordur.

 

Tamako Market

MAL Puanı: 7,38 /Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Tamako Love Story

Konusu: Tamako nesilden nesile mochi yapan bir ailenin büyük kızıdır. Günün birinde efendisi için gelin arayan konuşan bir kuş ile karşılaşır. Dera çok yorulduğu için uçamamaktadır. Tamako’nun onu beslemesi çok hoşuna giden Dera bir süre daha orada kalmaya karar verir.  Ama gün geçtikçe Dera şişmanlamaya başlar. Sonunda gitmek için kendini hazır hissettiğinde ise kilolarından dolayı uçamaz hale gelmiştir.

 

Kanon

MAL Puanı: 8,09 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Yuuichi Aizawa yedi yıl önce terkettiği şehre geri döner. Yuuichi çocukluk anılarını tam hatırlayamamaktadır. Kuzeni Nayuki Minase ve eski arkadaşları Yuuichiye anılarını hatırlamasına yardım etmeye karar verirler. Ancak Yuuichi’nin çocukluğu çok da güzel anılarla dolu değildir.

 

Tanaka-kunwa Itsumo Kedaruge

MAL Puanı: 8,02 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Tanaka-kun her zaman tembellik yapar ve buna rağmen çok sevilir. Bu animede de Tanaka-kun’un raht mı rahat gençlik komedisini izleyeceğiz.

 

Gin no Saji

MAL Puanı: 8,15 / Opening

Bölüm Sayısı: 11

Bağlantılı Animeler: Gin no Saji 2nd Season

Konusu: Ailesinden ayrı yaşamak isteyen Yugo Hichiken çareyi yatılı Oezo Tarım Okulu’nda bulur. Hangi okul olursa olsun çalışkanlığı ile sorun yaşamayacağını düşünen Yugo oldukça yanılıyordur. Daha önce şehir dışında hiç yaşamamış olan Yugo için bu zorlu tarım hayatı hiç de basit değildir.

 

Ristorante Paradiso

MAL Puanı: 7,44 / Opening

Bölüm Sayısı: 11

Konusu: Nicoletta Roma’ya annesi onu anneannesine bıraktığından beri ilk kez gelmiştir. Onu bırakma nedeni ise aşık olduğu insanın boşanmış kadınlardan hoşlanmamasıdır. Onunla evlenebilmek için Nicoletta’yı annesi ve babasına bırakmıştır. Şimdi Nicoletta Roma’ya geri dönmüştür ve annesinin onu yıllardır umursamamasının cezası olarak kocasına her şeyi anlatacaktır.

 

Amaama to Inazuma

MAL Puanı: 7,56 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Kouhei Inuzaki hem matematik öğretmeni hem de bekar bir babadır. Hayatını kızı Tsumugi’ye adamıştır ve onu mutlu etmek iiüçin elinden ne gelirse yapmaktadır. Lakin Kouhei yemek yemeyei eskiden beri pek sevmediğinden bu konuda pek bir yeteneği yoktur. Ama bir gün Kotori Iida adlı öğrenci ile tanıştığında yemek yapmak artık eskisi kadar zor gelmemeye başlar. Çünkü Kotori yemek yapmakta oldukça ustadır.

 

Sora Yori mo Tooi Basho

MAL Puanı: 8,61 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Güney Kutbunu ziyaret etmek isteyen dört arkadaşın o yolculuk boyunca başından geçenlerin anlatıldığı eğlenceli bir anime.

 

Working

MAL Puanı: 7,78 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Working 2  – Working 3 – WWW.Working

Konusu: 16 yaşındaki Takanashi Souta küçük ve sevimli şeylere takıntılı derecesinde düşkündür. Bir gün küçük bir kız ona Hokkaido’daki Wagnaria isimli kafede çalışmasını ister. Kızı çok sevimli bulan Souta işi hemen kabul eder.

 

Mecha Animeleri

Tengen Toppa Gurren Lagan

MAL Puanı: 8,73 / Opening

Bölüm Sayısı: 27

Bağlantılı Animeler: Tengen Toppa Gurren Lagan Movie 1 – Tengen Toppa Gurren Lagan Movie 2

Konusu: Gelecekte insanlar kendilerini yeraltı şehirlerine kapatmıştır. Yeryüzünden izole bir halde yaşayan bu insanlar dık dık gerçekleşen depremlerden dolayı sürekli daha derinlere inip yaşamışlardır. Yeraltı köylerinden biri olan Jeeha’da yaşayan yetim Simon köydeki en iyi kazıcılardan biridir. Simon bir gün kazı esnasında tuhaf bir cisim bulur. Bunu gören Guren Brigade’in lideri Kamina Simon’u çetenin bir üyesi yapar. Kamina’nın hayali yaşadıkları bu delikten çıkıp yeryüzünde yaşamaktır. Ama ne kadar denerlerse deneisnler Kamina ve Simon’un kaçma girişimi başarısız olur. Kamina hapise Simon’da kazıya gönderilir. Tam o sırada gerçekleşen deprem ile birlikte yeryüzünden köye bir robot ve kız düşer.

 

Full Metal Panic

MAL Puanı: 7,74 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Bağlantılı Animeler: FullMetal Panic The Second Raid – Full Metal Panic Invinsible Victory – Full Metal Panic Fumoffu

Konusu: 17 yaşındaki Sousuke Sagara gizli askeri teşkilat Mithril’in bir üyesidir. Sagara’ya KGB tarafından kaçırılma riski bulunan Kanama Chidori’nin koruması görevi verilir. Görevlerine sadık olan Sagara için bu seferki görev biraz zordur. Çünkü daha önce hiç sivil hayatta yaşamamıştır. Kaname’nin peşinde olmalarının nedeni ise Kaname’nin bir  Whispered olmasıdır. Kaname’nin bütün bu şeylerden haberinin olmaması gerekiyordur. Lakin Sagara her şeyi eline yüzüne bulaştırır ve işler her zamankinden daha da içinden çıkılmaz hal alır.

 

Suisei no Gargantia

MAL Puanı: 7,59 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Suisei no Gargantia: Meguru Kouro, Haruka

Konusu: Uzak bir gelecekte Galaktik İnsan İttifakı hayatta kalabilmek için tehlikeli bir yaratıkla savaşmaktadır. Genç teğmen Red ve insansı mobil silahı Chamber çatışmanın sonunda bir solucan deliği tarafından yutulur. Gözlerini açtığında ise savaşta kaybedilmiş yerlerden biri olan Dünya’da olduğunu öğrenir. Gezegen tamamen sular altında kalmıştır ve insanlar devasa gemilerde filolar halinde yaşamaktadır ve  denizin altındaki enkazları toplamaktadırlar.

 

Mobil Suit Gundam 00

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/mobil-suit-gundam-00-sahne-gosterisinin-oyunculari-belli-oldu/

 

Heavy Object

MAL Puanı: 7,37 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Milinda elit bir genç kızdır. Karlı bir savaş alanında Nesne Mekanikçisi olmak isteyen Quenser ve eğitim aşamasındaki bir asker olan Heivia ile karşılaşır. O andan itibaren üçü yakın arkadaş olmuşlardır.

 

Rinne no Lagrange

MAL Puanı: 6,98 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Rinne no Lagrange Season 2

Konusu: Kyona Madoka Kamogawa’yı çok seven ve yardıma ihtiyacı olan herkese yardım eden 17 yaşında bir kızdır. Bir gün Madoka’nın kalçasında bir iz belirir. Bu onun dünyayı kurtarmak için savaşacak üç kızdan biri olduğunun kanıtıdır.

 

Rideback

MAL Puanı: 7,34 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 2020 yılında hükümet karşıtı öğrenci ayaklanmaları tekrardan başlar. Ogata Rin’de bu ayaklanmalardan birinde insandan modellenerek yapılmış iki tekerlekli motor Rideback ile karşılaşır.

 

Macross Frontier

MAL Puanı: 7,97 / Opening

Bölüm Sayısı: 25

Bağlantılı Animeler: Macross Frontier Movie: Itsuwari no Utahime

Konusu: 2059 yılında Zentria uzaylılarıyla olan savaştan sonra yok olmanın eşiğine gelen insanlık yaşayabilmek için evrenin dört bir yanına dağılır. Macross frontier’da insanlar için kurulmuş kolonilerden bir tanesidir. Macross Frontier Dünya’dan farkı olmayacak şekilde yapay bir doğal ortam oluşturulmuş bir uzay gemisidir ve galaksinin ortasında seyahat etmektedir.

 

Super Robot Taisen OG: The Inspector

MAL Puanı: 7,32 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Bağlantılı Animeler: Super Robot Taisen OG: Divine Wars

Konusu: Savaşta kaybedilen bir sürü insan ile birlikte Dünya Federasyon Hükümeti her şeyi yeniden inşa etmek için seferber olmuştur. Birleştirilmiş Koloniler Başkanı Brian Mdcrid’de hükümetin başına geçmiştir. Federasyon rejiminin kritik zamanlarında halka uzaylıların gerçek olduğu açıklanmış ve Tokyo Deklarasyonu olarak bilinen L5 savaşına neden olmuştur.

 

Koutetsushin Jeeg

MAL Puanı: 7,03 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: 1975 yılında Kyushu’da Jama İmparatorluğu ile Japon Güvenlik Kuvvetleri savaşmaktadır. jeeg’le Kraliçe Himika ve emrindekiler arasındaki çatışmadan sonra Kyushu kara bulutlarla çevrelenir ve ilerleyen zamanlarda Bölge adını alacak girilmesi yasak bir boşluk içinde kalacak. Dış dünya ile bağlantısı tamamen kesilen Kyushu yıllarca o bölgede kalır. Zaman geçtikçe insanların Bölge’ye olan ilgileri ve araştırmaları son bulur ve kimse ilgilenmemeye başlar. 50 yıl sonra Kraliçe Himika ve emrindekiler uyanırlar. Kusanagi Kenji adındaki bri lise öğrencisinin Jeeg’i kullanması ile de asıl hikaye başlamış olur.

 

Kakumeiki Valvrave

MAL Puanı: 7,26 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı animeler: Kakumeiki Valvrave 2nd Season

Konusu: İnsan ırkının %70’i uzayda yaşamaktadır. İki büyük güç olan Dorushia Askeri Fedarasyonu ve Jirou denilen ekonomik olarak zenginleşmiş bağımsız bir ülkenin arasındaki çatışma anlatılıyor. Haruto Jirou’da yaşayan bir lise öğrencisidir. Dorushia ordusu saldırdığında yasak insansız silah Valvrave ile karşılaşır ve hayatı birden değişmeye başlar.

 

Darling in the FranXX

MAL Puanı: 7,61 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Gelecekte dünya mahvolmuştur ve insanlar Plantation adlı kale şehri kurup orada yaşamaya başlamışlardır. Plantation’da Pilot olmak için özel yaratılmış olan çocuklar Mistilltein adlı bir yerde yaşamaktadırlar. Özgürlük ya da dış dünya hakkında hiç bir şey bilmeden yaşayan çocuklar FranXX adındaki robotların pilotluğunu yapmaları için özel olarak eğitim görürler. Çocukların yaşamasındaki tek neden Kyouryuu adlı devasa yaşam formlarıyla savaşmaktır.

 

Bilim Kurgu Animeleri

Gantz

MAL Puanı: 7,18 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Bağlantılı Animeler: Gantz:O

Konusu: Kei Korono kendi halinde sıradan bir lise öğrencisidir. Pek sevilmese de bunu pek umursamaz çünkü kendi dışında kimse gözünde değerli değildir. Bir gün metro istasyonunda raylara alkolik bir düşer o sırada yanında yıllardır görmediği çocukluk arkadaşı adamı kurtarmak için raylara atlar. Yardım çağrısına istemsizce uyan Kei zar zor alkoliği raylardan çıkartmasına yardım eder ama kendileri çıkamadan metro tarafından ezilirler. Vücudu parçalanmış olması gerekirken Kei gözlerini açtığında kendin boş bir odada bulur. Oda aslında tamamen boş değildir. Çocukluk arkadaşı ve başak bir iki kişi daha vardır.

 

Aldnoah Zero

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsinzi.

https://figurex.net/aldnoah-zero-anime-tanitim-ve-karakter-incelemesi/

 

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/kiseijuu-anime-tanitim-ve-inceleme/

 

Inuyashiki

MAL Puanı: 7,85 / Opening

Bölüm sayısı: 11

Konusu: Inuyashiki Ichirou çok şanssız bir insandır. Daha 58 yaşında olmasına rağmen yaşlı görünüşü yüzünden çevresindekiler tarafından acınası yaşlı bir adam olarak görülür. Üstelik ailesi bile ona bu konuda destek olmamaktadır.Yaşadıklarının tuzu biberi misali doktoru da kanser olduğunu ve fazla ömrünün kalmadığını söyler. İşler daha da kötü gidemez diye düşünürken gökten gelen devasa bir ışık İchirou’nun üzerine düştü. Uyandığında sapasağlam olduğunu görünce başta şaşırsa da zaman lerledikçe bedeninde bazı şeylerin değiştiğini farketmeye başlar.

 

Sidonia no Kishi

MAL Puanı: 7,78

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Sidonia no Kishi: Daikyuu Wakusei Seneki

Konusu: Gauna’dan bu yana 1000 yıldır tuhaf bir uzaylı ırkı bilinmeyen bir yolla güneş sistemini yok etti. İnsanlığın bir kısmı Sidonia benzeri büyük gönderme gemilerini kullanıp kaçmayı başardı. Gemiler uzayda sürüklenirken insanlar soylarını devam ettirme görevini yerine getiriyordu. Nagate Tanizale’de geminin içinde büyümüş bir gençtir. Gardes denen büyük robot silahları kullanabilmek için eğitime girmektedir.

 

Cowboy Bebop

MAL Puanı: 8,81 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Bağlantılı Animeler: Cowboy Bebop Tengoku no Tobira

Konusu: 221 yılında gezegenler arası seyahat mümkün hale gelmiştir. Lakin gezegenler arası atlama ağında bir sorun oluşmuştur. İhmal edilen bu sorun büyük sorunlara yol açar. Ay’daki atlama geçidi patlamıştır ve ayda kocaman bir delik oluşmuştur. Patlamadan dolayı saçılan ay parçaları ise dünyaya düşmüşlerdir. Bu yüzden milyonlarca insan hayatını kaybeder ve yaşayabilmek için yer altına sığınır. İmkanı olanlar ise yaşam koşulları oluşturulan asteroid ve gezegenlere taşınırlar.

 

Fractale

MAL Puanı: 7,02 / Opening

Bölüm Sayısı: 11

Konusu: Fractale yönetim sistemi tam anlamıyla kurulduğunda insanlar sonunda hiç bir çaba harcamadan yaşamanın keyfini sürmeye başlar. Fractale’in etkinleşmesinden 1000 yıl sonra bile hala çalışma sistemi anlayabilecek kimse yoktur. Çoğu kişi sistemi kormuanın sonsuz mutluluğa giden tek yol olduğuna inanmaktadır.

 

Level E

MAL Puanı: 7,52

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Tsutsui Yukitaka liseye yeni başlamıştır ve çevresindeki insanlar onun iyi bir beyzbol oyuncusu olmasını istiyordur. Tokyo’dan taşınp yerleştiği kasabada yeni dairesine girdiğinde yabancı bir adamın orada olduğunu görür. Üstelik adam uzaylı olduğunu ve uzaydan geldiğini iddia etmektedir.

 

Last Exile

MAL Puanı: 7,89 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Bağlantılı Animeler: Last Exile: Ginyoku no Fam

Konusu: Claus Valca ve Lavie uzun zamandır birlikte yaşamaktadır ve Claus’un babasından kalma van-ship ile kuryelik yapmaktadırlar. İkisinin babası da hava kuryeliği yapıyorlardı lakin Grand Stream denen tehlikeli yerden geçerken ölmüşlerdi. İkili babalarının yapamadığı o seyahati bir gün birlikte yapmak için ant içmişlerdir.

 

Serial Experiments Lain

MAL Puanı: 8,00 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Gelecekte wired adındaki ağ interneti geçerek insanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Wired erişimi Navi denen güçlü bilgisayarlarla yapılmaktadır. Lain Iwakura babası bilgisayar sektöründe olmasına rağmen wired’sız bir hayat sürmektedir. Bir gün Lain’in sınıf arkadaşı Chisa intihar eder. Kısa süre sonra Lain ve arkadaşları Chisa’dan garip bir mail alırlar. Mailde sadece bedenen öldüğünü bilincinin wired’da yaşadığını söylemektedir.

 

Seihou Bukyou Outlaw Star

MAL Puanı: 7,95 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Uzay üç büyük grup tarafından yönetilmektedir.Bunlardan biri Federasyon, biri Korsan Klanları, biri de kanun kaçaklarıdır. Federasyon ve korsanlar sürekli çatışma halinde olmalarına rağmen kanun kaçakları baskı altında kalmadan rahatça yaşamaktadırlar. Gene Starwind ve ortağı Jim Hawking’de bu kanun kaçaklarını yakalayıp başlarındaki ödüllerle hayatlarını geçindiren ödül avcılarıdır. Heyecanlı hayatları korsanlardan kaçmaya çalışan Hilda’nın onlara teklif ettiği özel koruma işini kabul ettiklerinde tepetaklak olmaya başlar.

 

Planetes

MAL Puanı: 8,35 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: 2075 yılında Dünya, Ay ve Uzay istasyonları arasında yolculuk yapmak günlük bir etkinlik haline gelmiştir. Lakin teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin arkasında hep molozlar bırakmıştır. Bu molozlar uzayda sürüklenip gemilere ve ekipmanlara büyük zarar vermektedir. 25 yaşına basmak üzere olan Hachirota Hoshino’nun işi bu molozları uzaydan toplamaktır.

 

Accel World

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/accel-world-anime-tanitimi-ve-incelemesi/

 

Movie

Grave of The Fireflies

MAL Puanı: 8,55 / Trailer

Konusu: 2. Dünya Savaşı devam etmektedir. 14 yaşındaki Seita ve 4 yaşındaki kız kardeşi Setsuko babaları donanmada olduğundan anneleriyle beraber yaşamaktadır. Sürpriz bir hava saldırısı sırasında anneleri ile ayrı düşen iki kardeş anneleriyle tekrar buluştuklarında onun zar zor yaşadığını görürler. Zaten kısa süre sonra da anneleri ölür. Bu yüzden bir akrabalarında kalmaya başlarlar. Ama işler orada da iyi gitmez ve iki kardeş oradan ayrılıp sokakta kalmaya başlarlar.

 

Hal

MAL Puanı: 7,62 / Trailer

Konusu: Kurumi ve Hal’ın gelecek için çok güzel hayalleri vardı. Taki o uçak kazasında Hal ölene kadar. Bunun şokunu atlatamayan Kurumi kendini evine kilitlemiştir ve kimseyle konuşmamaya başlamıştır. Bu yüzden dedesi ve doktor arkadaşı Kurumi’yi eski etrafına ışıltılar saçan hale getirmek için yeni bir terapi yöntemi denemey karar verirler. Robot terapisi. Hal’ın birebir kopyası olan bir robot yapıp Kurumi ile ilgilenmesi için evine yollarlar.

 

Paprika

MAL Puanı: 8,11 / Trailer

Konusu: Dr. Atsuko Chiba oldukça yetenekli bir psikoterapisttir. Atsuko’nun çalışma arkadaşlarından biri Dr. Tokita DC MINI adında bir cihaz üretmiştir. Bu alet ile Atsuko insanların rüyalarına girip onları tedavi etmektedir. Lakin insanların rüyalarına girdiğinde Atsuko olarak değil Paprika olmaktadır. DC MINI oldukça işe yarasada aynı zamanda çok tehlikelidir. Çünkü insanların kişiliklerini değiştirebilme ve silebilme fonksiyonuna sahiptir. Araştırmaların son aşamalarında üretilen 4 DC MINI prototipi çalınır. Eş zamanlı olarak asistanlardan Himuro’da ortadan kaybolur. Kısa süre içinde laboratuvarda bulunan araştırmacılar akıllarını kaçırmaya başlarlar. İyice şüphelenen Atsuko çalınan DC MINI’leri aramaya başlar.

 

Millenium Actress

Anime hakkındaki bilgileri buradan alabilirsiniz.

https://figurex.net/millennium-actress-tanitim-ve-inceleme/

 

Kokoro Ga Sakebigatterunda

MAL Puanı: 8,15 / Trailer

Konusu: Jun çocukken evlerinin yakınındaki şatoya bakıp hayaller kurmayı çok severdi. Bir gün gene yakınına gidip hayallere dalmışken babasının arabayla oradan çıktığını görmüştür. İçeride sürekli balo olduğunu düşünen Jun oranın Love Hotel olduğunu bilmeden annesine heyecanla babasının şatodaki balodan yanında başka bir kadınla birlikte çıktığını söyler. Bilmeden dediği cümleden sonra ailesi parçalanan Jun babasının gitmeden önce keşke hiç konuşmasan demesi üzerine evden kaçıp her zaman şatoyu izlediği gizli yerine gider. Orada karşısına bir yumurta perisi çıkar. Yumurta perisi Jun’un kelimeleri insanların canını acıttığı için sesini alacağını söyler ve Jun o günden sonra bir kelime daha etmez.

 

Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou

MAL Puanı: 8,58 / Trailer

Konusu: Iorph halkı krallıktan oldukça uzakta yaşayan kendilerini Hibiol denen bir kumaşa günlük yaşanan şeyleri nakşetmeye adamış bir halktır. Yüzyıllar geçse de Iorph’lular asla yaşlanmazlar. Iorphlu öksüz bir kız olan Maquia yalnızlığını saklayarak arkadaşlarıyla birlikte mutlu bir hayat sürmektedir. Lakin bir gün bu kendi halinde yaşayan köye Mezarte adlı bir krallığın askerleri saldırır. Iorplu kanının bahşettiği uzun ömrü kıskanan Mezarte’li askerler Maquia’yı sevdiği insanlardan koparır.

 

Hotarubi no Mori e

MAL Puanı: 8,53 / Trailer

Konusu: Hotaru bir gün hakkında bir sürü efsane olan Yamagami Ormanı’nda kaybolur. Ne tarfa giderse gitsin bir türlü geri dönemeyen Hotaru en sonunda bir ağacın altına oturur ve ağlamaya başlar. O sırada yüzünde maske olan bir genç onu görür ve yardım etmek için yanına gider. Birini görmenin heyecanıyla gence sarılmaya çalışan Hotaru teselli beklerken ondan uzaklaşan biri ile karşılaşır.Maskeli genç Hotaru’nun elini tutmak yerine ona bir dal parçası uzatır ve Hotaru onu tutarken onu ormandan çıkarır. Hotaru Maskeli genç ona yardım ettiği için teşekkür olarak öbürküsü gün gene gelir. Kısa süre sonra ormana genci ziyaret etmek normal bir hal alır ve Hotaru her yaz tatilinin her gününü maskeli gençle geçirmeye başlar.

 

In This Corner of The World

MAL Puanı: 8,36 / Trailer

Konusu: Urano Suzu Hiroshima’da yaşayan genç bir kadındır. ABD’nin şehiri bombalamasından sonra hayatını sürdürebimek için yeni yollar bulmaya karar verir. Onarılamaz değişiklikler olmuş olsa da yaşayıp yarına sağ çıkmalıdır.

 

Perfect Blue

MAL Puanı: 8,35 / Trailer

Konusu: CHAM isimli idol grubunun üyelerinden Mima Kirigoe bir gün idolluğu bırakıp oyuncu olacağını açıklıyor. Lakin Mima’nın hayranlarının bir kısmı bu değişime karşı çıkar. Oyunculuğa başladığında bilinmeyen bir numaradan hain olduğunu söyleyen bir faks alır. İlerleyen zamanlarda Me-Mania adlı sapık bir takipçisi tarafından bir bloga gün içinde neler yaptığı detaylıca yazılmaya başlıyor. Başına gelen şeyler yüzünden akıl sağlığı yavaş yavaş bozulmaya başlayan Mima bir süre sonra gerçeklikle hayalleri ayırt edemez duruma gelecektir.

 

When Marnie Was There

MAL Puanı: 8,25 / Trailer

Konusu: Anna içine kapanık ve kendinden nefret eden bir kızdır. Yaz tatili için akrabalarının yanına giden Anna kayık ile açıldığında daha önce görmediği bir evi görür. O evde Marnie diye bir kız yaşıyordur. Marnie Anna’nın şimdiye kadar ki ilk arkadaşı olur. Lakin Marnie bir gün ortadan kaybolur. Sanki hiç varolmamış gibi.

 

Colorful

MAL Puanı: 7,97 / Trailer

Konusu: Ecel Treni son istasyona yaklaşmaktadır lakin trendeki bu kederli ruhlardan bir tanesinin seçildiği ve tekrardan hayata döneceği söylenmiştir. O kederli ruh yeni intihar etmiş 14 yaşındaki Kobayashi Makoto’nun bedenine yerleşecektir. Bu şanslı ruh denetmeni Purapura’nın gözetiminde eski hayatında yaptığı kötülükleri keşfetmelidir. Ama o ruhun Makoto’nun bedenindeki zamanı sınırlıdır. Bu kısa sürede yapması gereken sadece kendi yaptığı kötülükleri değil Makoto’nun neden intihar ettiğini de bulmalıdır.

 

Napping Princess

MAL Puanı: 7,07 / Teailer

Konusu: Kokone Morikawa babası ile birlikte okayama’da yaşamaktadır. lise üçe giiden sıradan bir lise öğrencisidir. En büyük yeteneği de istediği her zaman ve her yerde hemen uyuyabilir. Lakin son zamanlarda ard arda tuhaf rüyalar görmeye başlar.

 

The Cat Returns

MAL Puanı: 7,93 / Trailer

Konusu: Haru sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün bir kediyi kamyonun altında kalmaktan kurtarır. Ardından kedi ona teşekkür eder ve gider. Kedinin konuşmasına ne tepki vereceğini bilemeyen Haru evine gider. Ama akşam evinin önünden gelen kedilerin sesi yüzünden uyanır. Dışarı baktığında bir sürü kedinin sokaklarında yürüdüğünü görür. Ortalarında yaşlı bir kedi tahtta oturuyordur. Haru’ya oğlunu kurtardığı için teşekkür eder ve onun oğlu ile evlenmesini ister. Haru kabul etmeyince de zor kullanmaya karar verir.

 

Momo e No Tegami

MAL Puanı: 7,71 / Trailer

Konusu: Momo babasını yeni kaybetmiş bir kızdır. Babasının ölümünden sonra Momo ve annesi Tokyo’dan ayrılıp eski aile evine taşınmıştır. Momo babasının yazdığı ama bitiremediği bir mektup bulur. Momo babasının bu mektubu ne için yazdığını düşündükçe ne yapacağını bilemez hale gelir. Sonralarda Momo evlerinin tavan arasında bir kitap bulur. Bu kitap ona macera dolu yeni bir dünyanın kapısını açmak üzeredir.

 

Hoshi wo Ou Kodomo

MAL Puanı: 7,70 / Trailer

Konusu: Asuna babasını küçükken yitirmiştir. o zamandan beri babasından ona kalan radyo ile müzik dinlemek hobisi olmuştur. Okuldan geldiği yiyecek bir şeyler ve radyosunu alıp gizli yerine gider müzik dinler. Bir gün radyodan farklı bir ses duyar. Aynı gün karşısına Shun adında bir çocuk çıkar. Shun Asuna’ya çok iyi davranıyordur bu yüzden Asuna Shun’a karşı ilgi duymaya başlar. Bir gün Shun’un öldüğünü öğrenir. Okula gelen yeni öğretmen de ölülerin bile diriltilebildiği efsanevi bir yerden bahsetmeye başlar. Asuna bunu duyduğunda o yeri araştırmaya karar verir. Eğer gerçekten de dileği yerine getirilirse bir kez daha Shun’la görüşebilir.

 

Aaah çok yoruldum. Sonunda bitti. Yaz yaz bitmedi ama bence güzel bir kışa özel anime önerileri yazısı oldu. Umarım animeleri izlerken keyif alırsınız. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın