Son yılların en iyi komedi serisi… Ve evet ortamda insanların çok sevdiği Gintama varken böyle iddialı bir giriş yaptım. Bu yüzden beni taşlayacak çok fazla fan bilsem de, bunu demek için yeterince sebebim var. Komedi konusu basit. Liseli erkeklerin çeşitli şaklabanlığı. Ama iş bu konsepti işlemeye gelince, mangaka vuracağı noktaları mükemmel seçmiş. Değişkenlik, espri, karakterler…Herşeyi ile mükemmel bir seri 🙂

 

İlgili resim

Tür: Komedi, Okul, Günlük Yaşantı

Cilt Sayısı: 7

Animesi Var Mı: Var

Anime Mi Manga Mı: Bence ikiside.

Devam Ediyor Mu: Hayır

 

Konu:

Konusu “Liseli çocukların günlük yaşantısı” olsa da bazı durumlar günlük yaşamda bile görülemeyecek şeyler de bulunduran bir seri. Sabit hikayeler yerine parodi parodi şeklinde ilerliyor. Lüzumsuz bilgi yığını, karakter açıklaması veya tanımı yok. Öyle ki çoğu karakterin ismini, okulunu bilmesek bile hemen kabul ediyoruz. Çünkü hikayeleri tamamlama görevinden sonra pek çoğuna ihtiyaç olmuyor. Mangaka zaten pek çok yerde yeni karakter olacağını ama isimlerinin önemli olmayacağını, kendimizi zorlamamamız gerektiği mesajını veriyor. Ayrıca animede izlediğiniz her hikaye manganın bir bölümüne denk geliyor. Manga okumayı sevenlerdenseniz kesinlikle tavsiye ederim.

İlgili resimAnime Serisi

Günlük hayat temalı en etkileyici 10 anime

Adı : Danshi Koukousei No Nichijou (Daily Lives of High School Boys)

Tür : Komedi, Okul, Günlük Yaşantı

Yayım Tarihi : 09/01/2012

Bölüm Sayısı : 12

Firma/Stüdyo : TV Tokyo, Square-Enix, Sunrise

Mangaka: Yasunobu Yamauchi

Konusu:

Komedi ağırlıklı bir mangadan uyarlanan serimiz komedi, okul, gençlik ve hayattan kesitler türleri içinde barındırıyor. 3 kafadar ana karakterimiz var Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake. Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşıyorlar ve bundan dolayı karşı cins ile karşı karşıya kaldıklarında çoğu zaman ne yapacaklarını bilmiyorlar. Kısaca animemiz Tadakuni, Hidenori, Yoshitake ve diğer arkadaşların erkek lisesindeki komik ama gerçekçi gündelik hayatlarını anlatmaktadır. İşin liseli kızlar boyutu olsa da, bu genellikle bölüm sonlarında tek tük veriliyor o kadar. Hiç cinsiyetçi demeyin animenin ismi boşu boşuna “Liseli Erkeklerin Günlük Yaşantısı” değil 🙂

Danshi koukousei no nichijou ile ilgili görsel sonucu

Fragman :

Yorum:

Adının hakkını veren tam bir liseli animesi. Sınırsız hayal gücüyle karşı cinsle ilgili sürekli antenlerin açık olmasına, birbirinden uçuk girişimden, 30’lu yaşlardaymış gibi görünen elemana kadar her şey mevcut. Bu yüzden bazı yerlerde gülmekten kopartırken, ince ince okul yıllarının hatıraları burun sızlatmıyor değil. Ayrıca lise yaşamını böylesine özümsemekle kalmayıp, gerek başrol sayılabilecek karakteri kendisi de isyan edene kadar göstermemek gerekse sürekli sponsorlarla uğraşmak gibi rahatlıklar da içermekte.

Evet, aslında her sezon böyle komedi serilerinin yayınlanması gerek. Çünkü o gün yaşadığınız stres ve siniri tamamen üzerinizden alan bir ilaç gibi bu seriler ve gerçekten de gülmek için bir şeyler izlemek istiyorsanız bu seriyi kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Gerçi herkesin espri anlayışı farklı ama ben böyle sulu ve absürt esprileri olan serilere bayılıyorum.

Anime high level nichijou betrayal gif

İyi Yanları:

  • Her karakter ayrı komik.
  • Hidenori canımsın!! Büyük oranda bana benziyor garibim. Yalnız ben kendimle bu kadar ikileme düşmüyorum 😀
  • Senaryoda acayiplikler var,rahatsızlık vermesi gerekirken yapanlar öyle yapmışlar ki bir süre sonra normal karşılıyorsunuz.
  • Absürt, eğlenceli, komik anime arıyorsanız doğru yerdesiniz 🙂

Danshi koukousei no nichijou ile ilgili görsel sonucu

Kötü Yanları:

  • Çizimleri ve detayların azlığı eksiklik olarak gözükebilir.
  • Açılış, kapanış ve bölüm içi müzikler kötü değil ama çok iyi de değil. İdare eder bölümü olmadığından buraya yazdım.
  • Sanırım ben sonunu tam anlayamadım.

Danshi koukousei no nichijou daily lives of high school boys daily lives of highschool boys gif

Sonuç:

Gülümseyerek, gülerek, kahkaha atarak, bazen de tebessüm ederek geçirdiğim 12 bölüm ve seriden sonra çıkmış özel bölümlerinden sonra bu serinin mutlaka ve mutlaka seyredilmesi gerektiğini söylemeliyim. Hemen herkesin lise yıllarında yaptığı ve sonradan düşündüğü zaman “aman tanrım, ben ne yapmıştım zamanında” diyerek utandığı pek çok olayın benzeri ve orjinali bu seride. Empati kurdurmasından dolayı olsa gerek hissettirdiği bir sıcaklık var. Kaçırmayın!

Danshi koukousei no nichijou ile ilgili görsel sonucu

Live Action Filmi

Danshi Koukousei No Nichijou (2013)

- liseli erkeklerin komik hikayesi : danshi koukousei no nichijou - figurex anime tanıtımları

Konu:

Konusu anime ile aynıdır. Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake çok yakın üç arkadaştır. Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşamakta ve bundan dolayı karşı cins ile karşı karşıya kaldıklarında çoğu zaman ne yapacaklarını bilmemektedirler.

Ayrıca filmde orijinal hikayenin dışında Rui Kurihara’nın rol aldığı Saino isimli yeni bir karakter de yer alıyor.

Fragman:

Oyuncular :

Danshi koukousei no nichijou live action character ile ilgili görsel sonucu

Yorum:

Size mükemmel bir live action incelemesi nasıl yapılır göstermeme izin verin. İzlemeyin! Bu kadar. Şimdi dağılabilirsiniz 🙂

Back to list

Bir cevap yazın