Hangimiz bazen bir animeye sırf bir karakter için başlayıp bazende sırf o karakter var diye izlemeye devam etmedik? İşte karizmanın sözlükteki anlamı karakterlerden bazıları..

Güncelleme: 26.09.2021

Ayrıca Anime Karakterleri Enler yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Uzumaki Naruto – Naruto

İlgili resim

Masashi Kishimoto öyle bir karakter yaratmış ki hayran olmamak elde değil. Naruto‘nun o içtenliği ve saflığı beni her zaman büyülemiştir. Savaşırken karşımıza güçlü ve karizmatik bir Naruto çıkıyor.

Hatake Kakashi – Naruto

Hatake kakashi gif ile ilgili görsel sonucu

Naruto‘nun en karizmatik karakterlerinden biridir. Maske takar ve bir gözü sharingan’dır. Yüzünü gördüğüm için artık rahat ölebilirim diye düşündüğüm karakterdir 🙂

Uchiha Itachi – Naruto Shippuuden

Uchiha itachi gif ile ilgili görsel sonucu

Uchiha Itachi  sadece Naruto’nun değil, gelmiş geçmiş tüm animelerin en karizmatik karakterlerinden biridir. Itachi korkunç gücü, S rank bir suçlu artı akatsuki elemanı oluşu, Uchiha klanını yok etmesi dışında nedenlerle de karizmatik ve çekicidir.

Uchiha Madara – Naruto Shippuuden

Madara uchiha gif ile ilgili görsel sonucu

Yaşamın getirdikleri nedeniyle kötü olmaya zorlanmış bir karakter. Havalı ve “Badass” diye liste yapsak ilk sıralar da yer alır.

Roronoa Zoro – One Piece

İlgili resim

Baştan aşağıya karizmatik bir karakter. Her Allah’ın günü kendisini spor yaparken görürüz. Kendisinde centilmenlikten eser yoktur. Kadın-erkek fark etmez, doğrar. Dünyanın en büyük kılıç ustası olmak onun hayalidir. Yön bulmakta bu kadar berbat olunmaz dedirten bir karakterdir. Korsan tayfasının gizli kaptanı diyebiliriz.

Ace Portgas D – One Piece

Ace portgas d gif ile ilgili görsel sonucu

Semt oturuşuyla bile havalı karakterimiz 🙂

Light Yagami – Death Note

Light yagami gif ile ilgili görsel sonucu

Kötü insanları dünyadan silme amacı taşıyan ve kendini “Ölüm Tanrısı” olarak isimlendiren Light, anime dünyasının en kötüleri içinde rahatça kendine ilk üçte yer bulur. Kötü müdür peki Light? Kötüdür arkadaşlar şimdi bunu tartışmanın manası yok. Ancak kötü olması kötü bir şey değildir. Ben şahsen kendisini anlıyorum.

L – Death Note

L-death note gif ile ilgili görsel sonucu

Sevgili L‘imizde de yalnızca L‘e ait olan çeşitli takıntılar var. Çok tatlı yer misal. Her şeyi; kağıdı, telefonu, masayı ucundan tutar. Bir de bir garip oturur. (zihnin kapasitesini yüzde kırk arttırıyormuş) Bir şey düşünmeye başladığında baş parmağını ağzına götürür. L‘dir bu. Bunları yapar ve biz onu bu haliyle severiz. Anime dünyasının en sevilen karakteri olabilir L. Tabii karşısında Light Yagami gibi bir şeytani dehanın olması da onu aydınlık tarafın elçisi konumuna getirdiğinden bu sevgimiz.

Haruka Nanase – Free!

Serinin odak karakteri diyebiliriz. İnanılmaz içine kapanık bir manyak olan bu yakışıklılık abidesi; suyun canlı olduğuna ve dünyadaki her şeyden daha çok huzur verdiğine inanıyor.

Yato – Noragami

Yato-noragami gif ile ilgili görsel sonucu

Yato da tek hayali kendi adına atfedilmiş bir tapınak olan, eşofmanlarıyla gezen, fakir ve biraz beceriksiz bir hizmet tanrısı. ( Ben Yato’ya 5 yenci apaçi bağcılar tanrısı) diyorum. Ancak düşmanlarıyla dövüşürken karizmasından taviz vermeyen bir karakterdir.

Usui – Kaichou wa Maid Sama

İlgili resim

Yakışıklı, zeki, çevik ve ahlaksız bir karakterdir. Ahlaksızlığı sapıklığından ileri geliyor olsa da insan bu feramon gezegeninden gelen sapık uzaylıya kızamıyor. Kendisini birkaç sahnede gözlüklü olarak olarak görüyoruz ki buralarda karizması tavan yapıyor bence.

Tomoe – Kamisama Hajimemashita

Tomoe-kamisama hajimemashita gif ile ilgili görsel sonucu

Tomoe‘nin tam bir müdahale yeteneği olan kişi olması, vakur olması, top yekün güzel planlanmış bir karakter olması ile gönlümde bambaşka bir yer edinmiştir. Keşke benim de böyle Tomoe gibi tilkim olsa demiştim.

Miketsukami Soushi – Inu x boku ss

Miketsukami soushi-i̇nu x boku ss gi̇f ile ilgili görsel sonucu

Herkese nazik sakin ve kibar olan kahramanımız, Ririchiyo’ya itaat eden ve kendi hayatı üzerine onu korumaya çalışır. Hem insan hemde dokuz kuyruklu tilki ruhu olan çok güçlü biridir. Öyle bir bodyguard istiyorum kendime.

Sebastian – Kuroshitsuji

Sebastian kuroshitsuji gif ile ilgili görsel sonucu

Kötü adam karizmasının vardığı son nokta Akumacık (kötu ruh, şeytan). Bir varlığın aynı anda o kadar itaatkar ve dominant olması kadar büyüleyici bir şey olabilir mi?

Saitou Hajime – Hakuouki Shinsengumi Kitan

Saitou hajime - hakuouki shinsengumi kitan gif ile ilgili görsel sonucu

3. birliğin başkanı, aynı zamanda Shinsengumiler içinde en sessiz ve cool olan eleman. İfadesiz bir yüzle etrafı kan gölüne çevirişini izlemek pek zevkli. Ayrıca çok da zeki hatta bazen arkadaşları bu yüzden önemli konuşmaları ona bırakıyorlar. Sol elle kılıç kullanma konusunda da usta kendisi.

Levi Ackerman – Atack on titan

Captain levi gif ile ilgili görsel sonucu

Temizlik takıntısı çok fazla “Bir karakter yaratalım, belirgin bir takıntısı olsun ki insanlar dalga geçsin gif filan yapsın” mantığıyla hareket edilmiş gibi gelse de Levi Ackerman, Attack on Titan‘da Anna Leonhardt ile birlikte en güzel düşünülmüş, en derin karakteridir.

Himura Kenshin – Rurouni Kenshin

Himura kenshin - rurouni kenshin gif ile ilgili görsel sonucu

En karizmatik, olabilecek en iyi ögeleri birleştirmiş, mükemmellik seviyesinde bir anime kahramanıdır. Tövbekar bir ronin samuraydir. Kızıl saçları ve güzel bordo kimonosuyla çok da tatlı görünür. Boyuna posuna rağmen yenemeyeceği adam olmayan karakterdir. Battosai ünvanını eski suikastçi olmasından almıştır.

Lelouch vi Britannia – Code Geass

İlgili resim

Zekası, manipülasyon yeteneği ve planlama teknikleriyle karşımıza gelen Lelouch, Geass yeteneği sayesinde göze hitap etmesiyle de biliniyor.

Roy Mustang – Fullmetal Alchemist

Mustang fullmetal gif ile ilgili görsel sonucu

Çoğu zaman aptal ve sorumsuz gözükse de, hedefine giden yolda karakterini 180 derece değiştirebilen kendine özgü bir karakter. Arkadaşına olan sadakati hepimizin dikkatini çekmiştir.

Ichigo Kurosaki – Bleach

Ichigo kurosaki - bleach gif ile ilgili görsel sonucu

Saldırmadan önce hep “hiyaaa yencem seni ulennn” diye bağıran, acayip inatçı, bir o kadar da güçlü, turuncu kafalı, surat ifadeleri devamlı değişen, devamlı kavga halinde bulunduğundan olsa gerek devamlı orası burası kesik ve bandajlar içinde dolanan, eve gelince babası suratına uçan tekme atarsa onu da döven acayip eğlenceli bir karakter. Ne olduğumu belli olmayan %25 shinigami, %25 hollow, %25 quincy, %25 insan ortaya karışık bir karakterdir. 🙂

Grimmjow Jaggerjack – Bleach

İlgili resim

Salınmış halde pantere benzer, salınım adı da “pantera”dır çok pis çizer (evet pençeleriyle). Upuzun mavi saçları apayrı bir karizma sebebidir. Aizen Sousuke dahil kimseye saygısı yoktur, korktuğu için Aizen‘in yanında uslu davranır. Ne var ki onurlu bir arkadaştır kendisi, kendisine yapılan iyilikleri görmemezlikten gelmez.

Sosuke Aizen – Bleach

Sosuke aizen - bleach gif ile ilgili görsel sonucu

Bleach dünyasının darth vader’ıdır. Bleach animesinin en zeki adamlarından birisi, bir durumu yapmadan önce onu yüz adım önceden planlamış olması en büyük özelliğidir. Gin‘i öldürürken de “beni öldürmek istediğini biliyordum, sadece nasıl öldürmek istediğini öğrenmek istedim” demiştir. Kötü adam karizması denince akla gelebilecek karakterdir.

Izaya Orihara – Durarara!!

Izaya orihara - durarara!! Gif ile ilgili görsel sonucu

Animenin en kurnaz, sinsi ve para karşılığında bilgi satan, şehri birbirine katmaya seven karakteridir. Zehir gibi çalışan aklı ile herkesten bir adım öndedir ve ne yapacağı asla kestirilemez. Sinsilik ve şeytanlık onda, sevgi ve karizma onda, zeka ve yetenek yine ondadır. İşte böyle insanlar yüzünden bize ne karizma ne de zeka aynı anda düşüyor. Bence dağılalım…

Mewtwo – Pokemon

Mewtwo - pokemon gif ile ilgili görsel sonucu

Pokemon serisinde birkaç saniyeliğine karşımıza çıkmasına rağmen ilk sinema filminin ana karakteriydi. En güçlü pokemondu. Mew adlı pokemondan klonlanmıştı. Rakiplerini yenmek için neredeyse hiçbir şey yapmasına gerek yoktu.

Gennosuke – Basilisk

Gennosuke - basilisk gif ile ilgili görsel sonucu

Gennosuke Kouga klanının lideridir. Klandaki her ninja gibi onun da özel yeteneği var. Rakibini yenmesi için gözlerine bakması yeterli oluyor. Rakibi hipnotize edip kendi kendisini öldürtme yeteneği ona ayrı bir karizma katıyor.

Goku – Dragon Ball

Güçlü ve haşarı karakter. Sezonlar ilerledikçe daha da güçlendi ve yeteneğini kat kat arttırdı.

Jin – Samurai Champloo

Jin - samurai champloo gif ile ilgili görsel sonucu

Animenin üç ana karakterinden biri. En iyi ustalardan birinin yanında samuraylık eğitimi almış ve yollara düşmüştür. Tekniği en iyi samuraylarla boy ölçüşecek derecededir. Ciddi ve soğukkanlı bir yapısı vardır.

Date Masamune – Sengoku Basara

İlgili resim

Masamune karakter olarak enerjik, iyimser ama hafifte kendini beğenmişliğe sahip bir savaşçı olarak animede yer alıyor. Genellikle tek katana ile savaşır ama ciddi dövüşlerinde parmaklarının arasında 3’er katana tutarak (Ejderha’nın Pençeleri) dövüşebiliyor.

Hei – Darker Than Black

Hei - darker than black gif ile ilgili görsel sonucu

Sendika için çalışan, soğuk bir kiralık katil olarak karşımıza çıkıyor. Bu soğukluğu hiç geçmiyor. Arada çok az duygu belirtileri gösterse de bir Contractor olmasının (hadi spoiler vermeyeyim şimdi) getirisi olarak her daim mantıksal bir çerçevede hareket ediyor. Geçmiş hikayesini öğrendikçe tabii daha iyi anlıyoruz kendisini.

Kai Hiwatari – Beyblade

Kai hiwatari – beyblade gif ile ilgili görsel sonucu

Küçükken Beyblade izleyipte Kai‘ye aşık olmayan kız ve hayran olmayan erkek yoktur herhalde. Havalı anime karakteri nasıl olur bize ilk gösteren kişidir kendileri.

Alucard – Hellsing

Alucard – hellsing gif ile ilgili görsel sonucu

Çoğu yerde Alucard için anime tarihinin en güçlü karakteri olarak bahsedilir. Ahlaksızlık, kural tanımazlık, telepati, hipnoz , hız, güç ve daha sayabileceğimiz bir çok özelliğin vücut bulmuş hali.

Guts – Berserk

Berserk izleyenler bilir. Guts‘ın ne kadar havalı olduğunu fakat aldığı bir karar nedeniyle gıcık olanlar da yok değil. Animeyi izleyin beni anlayacaksınız.

Gilgamesh – Fate / Zero

Gilgamesh - fate / zero gif ile ilgili görsel sonucu

Karakter olarak kaba, ukala, sinir bozucu bir tip olsa da yetenekleri ve zekasıyla büyüleyen bir karakter.

Johan Liebert – Monster

İlgili resim

Monster izleyenler ne kadar şeytani bir zekaya sahip olduğunu bilir. Her ne kadar kötü karakter olsa da sevilen karakterlerden biridir.

Mikishima Shogo – Psycho Pass I

Makishima shogo - psycho-pass i gif ile ilgili görsel sonucu

Shogo‘yu birçoğunuzun daha önce duymadığı bir karakter olduğunu varsayıyorum. Psycho-Pass I‘in baş kötüsü Shogo, “İşte alın, alın kötü adam görün” denilerek, sinema öğrencilerine ders olarak okutulacak nitelikte. Psyco-Pass‘i ölçülemeyen ve bu nedenle de “Ne yaparsam yapayım, hiçbir şey değişmeyecek” mantığıyla Psycho-Pass distopyasıyla adeta alay eden ve tüm düzeni temelden yıkabilecek kadar ileriye giden entelektüel kötü adamımız Shogo‘ya listede yer vermesek olmazdı.

Sakata Gintoki – Gintama 

Sakata gintoki- gintama gif ile ilgili görsel sonucu

Kimseye minnet etmem, para lazımsa kendi işimin patronu olurum diyen, çilekli sütünden vazgeçmezken sakesinden de eksik kalmayan içinde saklamaya çalıştığı canavarla nihayet tanıştığımız, en derin karakter geçmişine sahip anime karakterlerinden biridir.

Killua- Hunter x Hunter

Killua gif ile ilgili görsel sonucu

Animesinde suikastçı bir ailenin en yetenekli üyesidir. Gon‘un en yakın arkadaşıdır. Hiç düşünmeden birisinin kalbini yerinden sökmüşlüğü vardır. Büyüse efsane taş olacak çocuktur. O cool tavırları ve ailesine olan sevgisi kendisini inanılmaz harika birine çeviriyor.

Zuko – Avatar The Last Airbender

Zuko gif ile ilgili görsel sonucu

Arada bir adam olacakmış gibi sinyal verse de her zaman mallık yapmaktan kendini alıkoyamayan en karizma prensdir. Kötü çocuk değildir, sadece onurunu kurtarmaya çalışan bir zavallıdır. Azula manyağı yüzünün bir bölümü yakmış olsa da taştır.

Genos – One Punch Man

Genos - one punch man gif ile ilgili görsel sonucu

Saitama‘nın ekürisidir. Kendisi Saitama‘nın gücünü görünce onu efendisi bellemiştir, ondan sürekli bir şeyler kapmaya çalışır.

Abel Nightroad – Trinity Blood

Abel nightroad - trinity blood gif ile ilgili görsel sonucu

Rahiplerin en karizmatiğidir. Normalde sıradan bir rahipken savaş kaçınılmaz olduğunda “Krusnik”e dönüşen bir vampirdir. İnsanlardan yanadır. Arkadaşlarıyla birlikte diğer kötü vampirlerle savaşır.

Back to list

9 thoughts on “En Karizmatik 40 Erkek Anime Karakteri!

 1. Sope99 dedi ki:

  Gakuen Heaven karakterlerini de görmek isterdim çünkü o karakterler feci yakışıklı

 2. Yokai adında bir kız dedi ki:

  Usuibaşkan TomoeNanami Zuko herkezin keşke usui gibi güçlü ,havalı ve tatlı sapığı olsa .Tomoe gibi koruyucu herkezi dize getiren hem şeytani hem meleğimsi tilkisi olsa. Zuko gibi yüzü yanık olduğu halde karizması ile dikkat çekebilen bir tip sevgilisi olsa

  1. Yokai adında bir kız dedi ki:

   Bu benim işte ,nasılda belli etmişim kendimi

 3. SinemCakr08 dedi ki:

  Dostum MONKEY D. LUFFY gibi karizma abidesi nasıl olmaz zoro ile ace zaten karizma da gözlerim luffy i aradı

 4. Isaac Hüseyin Topbaş dedi ki:

  bence Kazuma Yagami-Kazen no stigma,Seto Kaiba-Yu-gi-oh, ve Akatsuki Kojou-Strike to blood ta olmalıydı

  1. Kenshin dedi ki:

   Listeyi hazırlarken aklıma gelen ilk isimleri koydum. Başka liste yaparsam ekleyeceğim 🙂

Bir cevap yazın