#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Darudere Nedir? Kimdir?- Anime Karakter Tipleri

Darudere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri , yazım ile Tüm Dere Tipleri yazı serime başlıyorum arkadaşlar. Bu serimizde, Darudere gibi bilinen tüm karakter tiplemelerini inceleyeceğiz. Umarım okurken zevk alırsınız. Aşağıda darudere karakter tipinin tanımlanması ve darudere animeler yer almaktadır.

 

Darudere Nedir? Kimdir?- Anime Karakter Tipleri

Bu karakter tipleri genel olarak Kuudere ‘lere benzerler. Yani sessiz sakin, soğukkanlıdırlar ve yalnız takılırlar.

Aşk konusunda pek akraksiyonları yoktur. Yani aşk konusunda beceriksiz ve ilgisizlerdir. Bu karakterlerin asıl olayı tembelliktir. Aşık oldukları kişiye karşı kaplumbağa gibidirler. İş aşka, sevgiye, arkadaşlığa, dostluğa ve benzeri duygulara geldiğinde tembellikleri tavan yapar. Sevdiklerini hiç bir zaman gösteremezler. Arkalarını dönüp yatar uyurlar. Tembelliklerinden mütevellit üşengeçtirler.

Darudere‘ karakter tipinin Kuudere karakter tipi ile karıştırılmaması gerekir. Kuudere‘ler duygularını göstermezler ama Darudere’ler duygularını gösterirler ve kendilerini ifade ederler. Sadece sevgi, aşk, arkadaşlık, dostluk gibi şeylere karşı ilgisiz ve tembel davranırlar.

Darudere Karakter tipinde karakter(ler) içeren animelerden bazıları;

Suzumiya Haruhi no Yūutsu ( The Melancholy of Haruhi Suzumiya ) (Aklıma sadece bu geldi :/ )


Darudere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri, yazımız da bu kadardı. Diğer anime karakter tipleri yazılarıma ve diğer ne nedir yazıları için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu tanıma uyan bildiğiniz karakterler ve animeler var ise yorum olarak yazarsanız diğer arkadaşlarımızda görürler. Gerekirse bu yazıya da eklerim. 😉

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Gunjō no Magmell

Gunjō no Magmell Mangasına TV Animesi Geliyor

Meiji Tokyo Renka TV Animesi İçin PV yayınlandı