Ne? Nedir?

One Piece – Bara Bara no Mi

kapak 1

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende iyiyim. Napayım resim yapmakla meşgulüm. Bugün dedim hazır boş olduğum bir an neden One Piece Şeytan Meyveleri Serisi için bir yazı yazmayayım. O yüzden bu yazımda size kırmızı burnuyla ün salmış işe yaramaz korsan Buggy’nin Bara Bara no Mi meyvesini tanıtacağım.


One Piece – Bara Bara no MiBara Bara no Mi türkçe adıyla Parça Parça Meyvesi Paramecia türünde bir Şeytan Meyvesidir. Bara Bara no Mi adından da anladığınız üzere kullanıcısını parçalara ayrılma gücü verir. Yani rahatça elini ya da kafasını vücudundan ayırabilir ve istediği gibi hareket ettirebilir. 


Meyvenin GücüBara Bara no Mi kullanıcısına vücudunu istediği kadar parçaya bölebilmesine izin verir. Diğer bir deyişle kullanıcının vücudu kesilme ve delinme gibi hasar bırakan saldırılara ve yaralara karşı bağışıklık kazanır. Bu tür saldırılar ile normal bir meyve kullanıcısı öldürülebileceği halde Bara Bara no Mi kullanıcısı bunlardan hasar almadan kurtulur. Ne kadar küçük parçaya bölünsede vücut tekrardan eski haline gelir. Animenin bir bölümünde Buggy Dracule Mihawk tarafından çok küçük parçalar halinde kesiliyor ama hemen ardından tekrardan eski haline dönebiliyordu. 

Kullanıcı parçalara ayrılan vücudunu havada istediği gibi uçurabildiği için parçalara ayrılmış elleriyle ağır bir şeyi tuttuğunda da o şeyi hiç bir sıkıntı çekmeden uçurabilir hale geliyor. Bu sayede Buggy kendinden kat ve kat ağır Jinbei’yi bile taşıyabilir hale geliyor. 


Zayıflıkları


Şimdi gelelim zayıflıklarına. Kullanıcı kesme ve delinme gibi saldırıladan hasar almasada yumruk, tekme gibi fiziksel saldırılardan çok rahat hasar alabilmektedir. Yani kafası kopukken o kafayı yakalayıp bir güzel dövebilirsiniz. Hiç bir şekilde o saldırılardan kurtulamaz. 


Ayrıca Meyve kullanıcısı parçalara ayrılan bedenini de belli mesafeler içinde kullanabilir. Eğer kullanıcının sınırı 2 m ise 2,01 metre bile olsa artık o parçayı kontrol edemez. Eğer kullanıcının gövdesi yani organlarının bulunduğu kısım kontrol alanının dışında kaldıysa bu kullanıcıyı öldürmez. Yani en azından aniden öldürmez. Hayati organları olmadan bir süre boyunca yaşayabilir ama çok uzun süre yaşarsa buna dayanamaz ve ölür. Burada da görüldüğü üzere bir süre boyunca organları olmadan etrafta gezebilir.Daha öncesinde size söylediğin parçalanan vücutlarında havada uçabilme olayına gelirsek vücut parçalarının havada rahatça uçabilmesi için ayaklarının her daim bir zemine basıyor olması gerekir. Yoksa parçalanan parçalarını uçuramaz. 

Bunun dışında diğer meyve kullanıcıları gibi bu meyvenin kullanıcısıda Deniz ve Deniz Taşı’ndan etkilenmektedir. 


Kullanıcısı: BuggyBara Bara no Mi’nin kullanıcısı Buggy korsanlarının kaptanı Buggy The Star Clown’dır. Buggy gençliğinde Korsanlar Kralı Gold Roger’ın gemisinde miçoluk yapmıştır. Marineford savaşı sırasında Impel Down’dan kaçmıştır ve bu yüzden Dünya Hükümeti  Buggy’i Yedi Deniz Lordu yani Shichibukai’lerden biri yapmıştır. 

İlk olarak Orange Town Arc’ta gözükmüştür. O Ark’tan sonra tam ondan kurtulduk diye düşünürken Loguetown Arc’ta tekrardan karşımıza çıkmıştır. Impel Down ve Marineford Arc’ta Luffy ile beraber savaşmış olsalarda aslında Luffy’i düşmanı olarak görmektedir. 

Hakkında diyebileceğimiz fazla bir şey yok. Arada sırada animede gözüken korsanlardan bir tanesi işte. Bence henüz asıl açılışını yapmadı. Sonuçta Gol D Roger’ın gemsindeydi ve One Piece’in ne olduğunu biliyor. Sonlara doğru Shanks ile birlikte bir şey patlatacaklar gibi geliyor bana. Sizce? Siz ne düşünüyorsunuz? Yorum olarak yazmayı unutmayın.

Bu arada özellikle istediğiniz bir Şeytan Meyvesi varsa yorumlara yazmayı unutmayın.

Diğer Şeytan Meyveleri yazılarına buradan bakabilirsiniz.

Kaynakça: Onepiece.fandom

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın