Merhaba arkadaşlar. Fate/Grand Order hikayeler yazımızın sonuncusu olan Fate/Grand Order Ruler yaşına hoşgeldiniz. Bütün sınıfları yaptık ve geriye sadece Fate/Grand Order Ruler sınıfı kaldı. Şimdi size onları tanıtacağım ama ondan önce size bu sınıfı tanıtmak istiyorum. Fate/Apocrypha’yı izlemediyseniz ya da oyunu oynamadıysanız bu sınıfı büyük ihtimalle bilmiyorsunuzdur.

Fate/Grand Order Ruler sınıfı her animede gerçekleşen Kutsal Kase Savaşı’nı kurallarına göre gerçekleşmesini sağlamak için çağrılan hakemlerdir. Diğer hizmetkarların aksine bir Master’a ihtiyaçları yoktur.

Animede söylenene göre Ruler sınıfı Kutsal Kase Savaşı’nda kural dışı bir şey sezilirse çağırılırmış. Yani her savaşta gelmezler. Üstelik kendileri hakem oldukları için normal hizmetkarlardan çok daha güçlülerdir. Eğer hizmetkarlar sorun çıkarırsa onları rahatlıkla durdurabilirler. Ayrıca Master’larda olan itaat büyüsün de sahiplerdir. Bu şekilde hizmetkarları kontrol altında tutabilirler. 


b7d963fa0a8ff2ac600f92bea32d4a65 - Fate/Grand Order Ruler Sınıfındakilerin Gerçek Hikayeleri - Figurex Ne? Nedir?

Detaylı bilgiyide verdiğime göre haydi hizmetkarlara geçelim.


Fate/Grand Order Ruler Sınıfındakilerin Gerçek Hikayeleri


Jeanne d’Arc

Jeanne Darc 2 - Fate/Grand Order Ruler Sınıfındakilerin Gerçek Hikayeleri - Figurex Ne? Nedir?

Jeanne d’Arc Fransa’nın Kuzey Doğusundaki küçük bir köy olan Domremy köyünde dünyaya gelmiştir. Beş çocuklu çiftçi bir ailenin ortanca çocuğudur.

Jeanne d’Arc 12 yaşındayken Azize Katerina, St. Michael ve St. Margearet tarafından Fransa Kralı VII. Charles ve Yüz Yıl savaşıyla ile ilgili vizyonlar gördüğünü söylemeye başlar. Gördüğü vizyonların artması sonucu çok riskli bir karar olmasına rağmen 16 yaşında evinden ayrılır. VII. Charles ile görüşür ve ardından Poitiers’deki din adamlarından oluşmuş bir kurulda bir takım testlere tutulur. Kral tarafından verilen izin ile Fransız Ordusu’nun Orleans Kuşatmasına katılır ve İngilizlere karşı savaşır.

Bir dizi zaferle sonuçlanan savaşa rağmen 23 Mayıs 1431’de Compiegne’de İngilizler tarafından yakalanır ve İngiliz yanlısı Beauvais Piskoposu Pierre Couchon tarafından erkek kılığına girip savaşlara katıldığı ve Tanrı’dan mesajlar aldığını iddia eden bir kafir olduğu suçlamalarıyla enginizasyon mahkemesine çıkarılır. Henüz 19 yaşındayken 30 Mayıs 1431 yılında Rouen kentinde 10.000 kişinin önünde diri diri yakılır.

Ölümünden 490 yıl sonra Jeanne d’Arc’ın ölüm ararını veren aynı kilise tarafından azize ilan edilir. Jeanne d’Arc Fransa’nın Koruyucu Azizesi ve Orleans Bakiresi olarak anılmaya başlar.


Sherlock Holmes

Sherlock Holmes 2 - Fate/Grand Order Ruler Sınıfındakilerin Gerçek Hikayeleri - Figurex Ne? Nedir?

Sherlock Holmes Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılmış Britanya’lı bir dedektiftir. Polisiye edebiyatın ilk kişiliklerinden biri olarak görülmektedir. Polisiye romanların halk arasında yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Robert Downey Jr.’ın oynadığı üçüncüsü çıkacak olan bir film serisi vardır.

Ayrıca Benedict Cumberbatch’ın oynadığı 4 sezonluk biri dizi serisi vardır.

Bence ikisinide izleyin. Birde romanlarını okuyun. Çok iyiler.


Astraea

Astrea 1 - Fate/Grand Order Ruler Sınıfındakilerin Gerçek Hikayeleri - Figurex Ne? Nedir?

Astraea eski Yunan hikayelerinde Astreaus ve Eos’un kızıdır. Adalet, saflık, masumiyet ve hassaslığın bakire tanrıçası olarak anılmaktadır.

Mitolojiye göre Göksel Bakire Astraea Eski Yunan dininin beş bozulan insan çağından biri olan Altın Çağ’da insanlarla birlikte yaşayan son ölümsüzdü. Ovidius’a göre Astraea Demir Çağında dünyayı terketti. İnsanlığın içinde yeni ortaya çıkan kötülükten kaçmak için başak takımyıldızına dönüştü ve Cennet’e yükseldi.

Efsaneye göre Astraea ir gün dünyaya geri dönecektir ve Altın Çağ’ı da insanlara geri getirecektir.


Shi Huang Di

Shi Huang Di 2 - Fate/Grand Order Ruler Sınıfındakilerin Gerçek Hikayeleri - Figurex Ne? Nedir?

Shi Huang Di ilk Çin imparatorudur ve Qin Hanedanlığı’nın kurucusudur.

Çin Seddi’ni inşa ettiren kişidir. Çin’deki ilk merkezi bürokratik devlet düzeni kurmuştur. Ülkeye herkese eşit haklar tanıyan bir yasa, karayolu, para birimi, ağırlık ve uzunluk ölçüleri ile birlikte yazı karakterlerinin standartlaşmış yazılı şekliyle yazı diline kazandırmıştır. Halka eski gelenekleri unutturmak için Konfüçyüscü bilim adamlarının yazdığı bütün kitapların yok edilmesini emretmiştir. Bu emri tarihe kitapların yakılması olarak geçti. Konfüçyüscülük yerine legalizmi getirdi.

Terra kotta askerleri ilklerin imparatoru olarak anılan Shi Huang Di’nin mezarını korumaktadır. Bu kadar güçlü olmasına rağmen kayıtlarda ölümden çok korktuğu belirtilmiştir.


Eee Fate/Grand Order Ruler yazımı nasıl buldunuz? Beğendiniz mi? Diğer Fate/Grand Order yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Umarım bu detaylandırıcı bilgiler hoşunuza gitmiştir. İlerleyen zamanlarda başka animeler hakkında da bu şekilde detaylı bilgilendirici yazılar yazmayı düşünüyorum. Beklemede kalın.

Kaynakça: Wikipedia 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın