Anime Önerileri, Anime, Genel

Bahar 2021 Yılı Yeni Anime Önerileri!

bahar 1

Öncelikle selamlar, bahar aylarının gelmesiyle “izlenilecek animeler” listesini dolduran anime severler sizler de hoş geldiniz! Sizin de bildiğimiz gibi kısa bir süre önce -yaklaşık bir hafta önce- bahar aylarına giriş yapmış bulunmaktayız. Ve siz bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz… Bahar 2021 Anime Önerileri!

Evet sonuçta kış ayları için de böylesine bir önerisi yapmıştık. Eğer o listelere bakmadıysanız BURAYA veya BURAYA tıklayarak o listelerimize de ulaşabilirsiniz. Listeye geçmeden önce ben sizlere tüm Bahar 2021 Anime isimlerini hepsini göstermeyeceğim zaten gösteremem ama açık kara en çok beklenilenleri ve beğenilenlere yer vereceğim.

O zaman hazırsak hadi bakalım şu Bahar 2021 Anime listesine…

20. Kingdom 3. Sezon

Anime Türü: Aksiyon, Askeri, Tarihi ve Seinen
Stüdyo: St.Signpost ve Studio Pierrot
Çıkış Tarihi: 3 Mayıs

Bahar 2021 Anime listemizin ilk ismi Kingdom. Serinin 3. sezonu olacak seri için tarihler belirlendi. 3 Mayıs günü bizlerle aksiyonun hiç azalmadığı ve Çin’nin tarihinden kesitler gösterdiği anime kaldığı yerden devam ediyor. Peki bu anime bizlere neler anlatıyor.

Küçük bir köyle bir ailenin kölesi olarak çalışan Xin‘nin en büyük hayali Çin’nin görüp görebileceği en iyi generali olmak ister. Onunla beraber çalışan Piao ile tam anlamıyla kardeş gibilerdir.
Günün birinde saraya yaşanan isyan hareketlerini önlemek ve kralı korumak için Xin her şeyi ile hazırdır!.. Sevdiği herkesi korumak için.


19. Ijiranaide, Nagatoro-san

Anime Türü: Romantik, Komedi ve Hayattan Kesitler
Stüdyo: Telecom Animation Film
Çıkış Tarihi: Nisan 2021

Zıtlıklarla bir arayan bu ikili… Cidden birbiri için mi varlar yoksa sadece Nagatoro insanlarla uğraşmayı mı seviyor? Hachioji ve Nagatoro‘nun bu komedi romantik karışık ilişkisini iple çekiyor olacağım. Ama bu anime bizlere neler anlatıyor.

Okulun popüler kızı olan Hayase Nagatoro, kendisinden büyük olan sünepe, insanlarla arası pek iyi olmayan Naoto Hachioji onunla uğraşmasını -eğlenmesi- konu alıyor. Kendisi ona Senpai olarak seslense de yaptıkları zorbalıktan başka bir şey değil!.. Yoksa bunların sebebi ona aşık olması mı..?


18. Mairimashita! Iruma-kun 2. Sezon

Anime Türü: Komedi, Okul, Şeytan, Fantastik ve Shounen
Stüdyo: BN Pictures
Çıkış Tarihi: 17 Nisan

Kaotik ve fantastik okul hayatını kim istemez ki! Bundan dolayı da Mairimashita! Iruma-kun 2. Sezonu 17 Mart‘ta bizlerle. Suzuki ve dostlarının bu sezon yeni maceralarına tanık olacağız ama pek bu anime bizlere neler anlatıyor.

Belki de dünyanın en eziklerinden biri olduğunu düşünen Suzuki Iruma, hayatı boyunca hep zor zamanlar geçirdi. Günün birinde ailesinin maddi sorunlar yüzünden onu bir iblis olan Sullivan‘a sattıklarını öğrenir. Suzuki için korku dolu hayat başlayacak gibi dursa da Sullivan kendisine sadece bir torun istemektedir.
Bundan dolayı onu şımartır ve hediyelere boğar. Hatta şeytanlarla dolu Bablys okuluna bile yollar. İşte Suzuki için macera yeni başlamak üzeredir.

17. Fumetsu no Anata e

Anime Türü: Macera, Dram, Fantastik ve Shounen
Stüdyo: Brain’s Base
Çıkış Tarihi: 12 Nisan

Geldik bu sefer belki de Bahar 2021 Anime listemizin en anlamlı ismine: Fumetsu no Anata e. Bunun öncesinde aslında Ekim 2020 yılında gelmesi hedeflenen Fumetsu no Anata e, tüm dünyanın uğraştığı salgın hastalıktan dolayı ertelenmek zorunda kaldı. Fakat bu bekleyişe değecek çünkü: Bir insan olmanın ne olduğunu ve öldükten sonra gerine nasıl bir şey bıraktığımızı anlatan ve sorgulatan harika bir anime!
Peki bu anime bizlere ne anlatıyor.

Kuzey Amerika’nın soğuk bölgelerinde yalnız gezen bir çocuk günün birinde tıpkı karlar gibi beyaz bir kurtla karşılaşır. Bu zor şartlarla beraber mücadele ederek çok kısa sürede birbirlerine güvenir ve arkadaş olurlar.
Ama çocuğun bir geçmişi ve bir amacı olurken kurt da göründüğün daha fazlasına sahiptir…


16. Zombieland Saga Revenge

Anime Türü: Komedi, Müzik ve Doğaüstü
Stüdyo: MAPPA
Çıkış Tarihi: 8 Nisan

Animenin 2. sezonu olarak da geçecek olan Zombieland Saga Revenge, ilginç ve komedi animesi kaldığı yerden devam ediyor. Belki de zombileri hiç bu kadar tatlı bulmadınız! Peki bu anime bizlere neler anlatıyor.

Sakura Minamoto, hayata mutlu ve dolu gözlerle bakan bir lise öğrencisidir. Günün birinde hep bir idol olmanın planlarını yapar ama hayatın onun için başka planları vardır: Günün birinde evden çıkarken bir kamyon çarpması sonucu hayatına son verir.

Tam on yıl sonra ise Saga Diyarında gözlerini açar. Kendisine geldiğinde geçmişini unuttuğunu ve bir zombi olduğunu fark eder. Hala şaşkınlık yaşayan Sakura, Saga Diyarını ekonomik anlamda canlandırmak isteyen ve onu zombiye çeviren Koutarou Tatsumi ile tanışır.
Koutarou planlar için hazırdır. Sakura ve onun gibi topladığı diğer kızlarla bir idol grubu kurmaya karar verir.


15. Yuukoku no Moriarty 2. Sezon

Anime Türü: Tarihi, Gizem, Psikolojik ve Shounen
Stüdyo: Production I.G
Çıkış Tarihi: 4 Nisan

Animenin ilk sezonunu izledikten sonra “Keşke bu üçlü Türkiye için de bir şeyler yapsalar…” gibi şeyler söylediğimiz ve klasik İngiliz sorunlarını ve içlerinde yatan gizemleri gösteren zevkli animelerinden birinin yeni sezonu kapıda! Peki bu anime bizlere neler anlatıyor.

19. yüzyıl sonrası Büyük Britanya’nın dünyanın gördüğü en büyük imparatoru oluşunu ve onun iç sorunlarını konu alıyor. Kişinin değeri sadece statüsü ve serveti ile ölçülen bu ülkede güçlü ve güçsüz arasın çok büyük bir uçurum var.
Moriarty ailesinin ikinci oğlu William James, hem bir soylu hem de halka yardım etmek isteyen bir danışmandır. Fakat derinlerde mevcut yapıyı ve bunu yapanları ortadan kaldırmak ister!


14. Subarashiki Kono Sekai The Animation

Anime Türü: Aksiyon ve Macera
Stüdyo: domerica ve Shin-Ei Animation
Çıkış Tarihi: 10 Nisan

Müzik ve grafiti yapmayı seven 15 yaşındaki Neku Sakuraba, günün birinde gözlerini Shibuya’da açar. Oraya nasıl geldiğini bilmeden elinde siyah bir iğnenin olduğunu fark eder. Kafasını bir anlığına oradaki insanlara çevirdiğinde onların düşüncelerini duyduğunu fark eder.
Cep telefonuna gelen gizemli bier mesajla irkilen Neku, “Reapers Oyunu”nun içine düşmüştür.


13. Koi to Yobu ni wa Kimochi Warui

Anime Türü: Komedi ve Romantik
Stüdyo: Nomad
Çıkış Tarihi: 29 Mart

“Birine aşık olursan, bunun bir daha geri dönüşü olmaz.”

Bhar dedik mi aşk olmazsa olmazlardandır. Bundan dolayı da Bahar 2021 Anime listemizin ilk romantik animesi: Koi to Yobu ni wa Kimochi Warui!
Tuhaf bir karşılaşma sonucu, insanlarla ilişkisi fazla olmayan ve başarılı bir iş adamı olan Amakusa Ryou ve genç bir liseli olan Arima Ichika için ilk kıvılcım yanmıştır. İlk seferinde kendini ağırdan satmak ister ve ona pek yüz vermez… Bazı kızlar da aşkını böyle gösteriyormuş.
Kısaca Koi to Yobu ni wa Kimochi Warui; sapkın ve elit bir iş adamı ile bizden biri: Bir otaku olan liseli bir kızın romatik komedi hikayesi!


12. Edens Zero

Anime Türü: Macera, Komedi, Bilim Kurgu ve Shounen
Stüdyo: J.C.Staff
Çıkış Tarihi: 11 Nisan

Ne dediniz? Bu anime… Fairy Tail‘e mi benziyor? Çizimler ve karakterler neredeyse aynı mı..?! Ama lütfen bir yanlışınız var: Tamam yazarlar aynı olabilir ama bu anime uzayda geçiyor bir kere… Lütfen aradaki fark çok! 😂
Ama günün sonunda baktığımızda Fairy Tail beğenilen bir anime -şahsen ben sevmiyorum o da ayrı bir konu- ve onu sevdiyseniz teknolojinin ve robotların bu kadar fazla olduğu Edens Zero‘yu da seversiniz.
Peki bu anime bizlere neler anlatıyor.

Terk edilmiş bir tema parkı gezegeni olan Granbell’de robotlar tarafından büyütülen Shiki Granbell, günün birinde video çekerken Rebecca ve kedisi Happy ile tanışır ve dost olurlar. Daha sonra bir dizi sorunlar yaşayan ekibimiz gezegeni terk ederek Sakura Cosmos‘u bulmak için bir maceraya çıkarlar.


11. Nomad: Megalo Box 2

Anime Türü: Spor, Dram, Aksiyon ve Bilim Kurgu
Stüdyo: TMS Entertainment
Çıkış Tarihi: Nisan 2021

Megalo Box‘u hiç izlememiş birisine önermek için “Real Steel ve Hajime No Ippo birleşimi bir anime” demeniz yeterli.😂 Fakat şaka bir yana şahsen Megalo Box, Ashita No Joe‘den sonra en sevdiğim dövüşün ön planda olduğu harika bir animedir.
Şahsen içeriğindeki gerçeklik duygusu yüzünden hep bir filminin olmasını istediğim serilerden birisinidir.
Peki bu anime bizlere ne anlatıyor.

Kullanıcının hızını ve gücünü arttırmak için “Gear” olarak da bilinen mekanik kolar kullanan bir boksör olan Junk Dog‘un yasadışı boks hayatını anlatır.
Ezici bir heyecan dolu ve yapılan maçların sorumlusu olan suç örgütü tarafından desteklenen Junk Dog, Megakonia kayıt olur.: Dünyanın en iyi Megalo Boksörünün belirlendiği büyük bir turnuva. İsimsiz bu dövüşçümüz bir sonraki tur için köşesinde dinlenmektedir!

“Sessiz olmak ve sana söyleneni yapmak, korkakça bir seçimdir.”


10. Tokyo Revengers

Anime Türü: Okul, Dram, Aksiyon ve Shounen
Stüdyo: Liden Films
Çıkış Tarihi: 11 Nisan

Takemichi Hanagaki‘nin hayatı belki de diğer tüm insanlarınkinden daha berbat bir seviyededir. Hayat ona beladan başka bir şey vermemiştir ve her defasında daha kötüsü başına gelmektedir.
Günün birinde eski kız arkadaşının uzun süredir toplumun huzurunu bozan Tokyo Manji Çetesi tarafından öldürüldüğünü öğrenir. Suçu kendisine yükleyen Takemichi, nerede hata yaptığını düşünürken, 12 yıl geriye hala kız arkadaşı ile birlikte olduğu zamana gider.
Kaderi değiştirmek için çeteye katılır ve onu yok etmek için planlar yapmaya başlar…


9. 86

Anime Türü: Dram ve Bilim Kurgu
Stüdyo: A-1 Pictures
Çıkış Tarihi: 11 Nisan

San Magnolia Cumhuriyeti. Bu ülke uzun bir süredir komşusu Giadian İmparatorluğunun, “Lejyon” adı verilen insansız dron yaratıklar tarafından kuşatılmıştır. Uzun araştırmalar sonucunda Cumhuriyet, insansız otonom hava araçları yaparak bu savaşa karşılık verdiler.
Fakat savaş aslında bizlere söylediği gibi değildir. Toplam seksen beş ülke bölümü koruyan duvarların ötesinde “insansız” bir seksen altıncı bölge vardır… Bununla birlikte kafalarda tek bir soru var “Acaba orada ne var?..”


8. Shaman King (2021)

Anime Türü: Aksiyon, Komedi, Macera ve Shounen
Stüdyo: Bridge
Çıkış Tarihi: 1 Nisan

Sonunda birçok hayranının beklediği o anime! Shaman King aslında daha öncesinde yayınlanan bir anime. Fakat o dönemin şartları yüzünden istenilen bir etki yaratamamıştı. Mangası cidden uzun soluklu bir ilerleyiş sürerken aynısı anime için geçerli olmadı. Ve bundan dolayı da seri günümüz şartlarında yeniden uyarlanıyor.
Peki bu anime bizlere ne anlatıyor.

Her 500 yılda bir Shaman King (Şaman Kral) Turnuvası yapılmaktadır. Konumuz ise ana karakterimiz Yoh’un bu turnuvaya katılma ve katıldıktan sonraki olayları anlatıyor. Yoh’un Shaman King olmayı istemesinin nedeni ise rahat bir yaşam sürmektir. Animemiz dostluk, güven, iyilik gibi bir çok güzel konuyu da işlemiştir. Her ne kadar ilk başta tek başına da olsa Yoh’un yeni tanıştığı arkadaşları, bol bol dövüş sahneleri, sürekli yeni gelişen olaylar, karakter zenginliği ile epik bir seri olduğu kanaatindeyim.

Daha ayrıntılı tanıtım için BURAYA tıklamanız yeterlidir.


7. Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu Ω

Anime Türü: Komedi, Ecchi, Harem ve Büyü
Stüdyo: Okuruto Noboru ve Tezuka Productions
Çıkış Tarihi: 9 Nisan

Ben size “Bu bir hent*i.” diyim. Siz de bana “Ne alakası var bir kere… Biraz ecchi hepsi o.“deyin, tam da bunun ortasında bir seri! Şahsen izlerken bayıldığım söylenemez, artık SAO çıktığından beri ben bunun gibi tonla anime gördük. O yüzden üzerine fazla konuşmanın da çok doğru olduğunu düşünmüyorum.
Gel bir bakalım bu anime bizlere hangi klişeleri anlatıyor…

(Bu arada animenin sansürsüz olanını buldum. O yüzden buna +18 yaş sınırını koyuyorum.)

Cross Reverie adı verilen MMORPG oyunun da neredeyse şeytan lordu kadar güçlü olan Diablo’ya karşı kimse kafa tutamazdı! Fakat o gün gelene kadar: Bu Diablo’nun arkasında ise sosyal beceriden yoksun, işe yaramaz Takuma Sakamoto‘dur.
Günün birinde bir çağırma büyüsü sayesinde Diablo’nun görüntüsüne sahip olduğu başka bir dünyaya geçiş yapar. Onu çağıran 2 kız ile karşılaşır: Biri Pantherian olan bir maceracı diğeri ise gereksiz büyük göğüslere sahip olan bir elf!.. Bu iki yarım akıllının amacı basittir: Diablo’yu köle yapıp herkese dehşet salmak ama…
Dur tahmin ne oldu?.. Büyü ters tepti ve bu iki yarım akılı Diablo’nun kölesi olur. YEEY
(Gerisini siz zaten biliyorsunuz…)


6. Shakunetsu Kabaddi

Anime Türü: Spor
Stüdyo: TMS Entertainment
Çıkış Tarihi: 3 Nisan

Ve Bahar 2021 Anime listemizin tek spor animesi! İşte karşınızda: Shakunetsu Kabaddi. Gelin baklalım bu anime bizlere ne anlatıyor.

Hikayemiz, spordan hoşlanmayan eski bir as futbolcu olan liseli Tatsuya Yoigoshi‘nin üstünden inceliyor. Bir temas sporu olan ve oyuncunun tüm vücudunu kullandığı Kabaddi sporu için bir takımdan davet alır.
İlk başta bu teklifi reddetmiş olsa da daha sonra oyunun oynandığı bir yerde maça denk geliyor ve teklifi yeniden düşünüyor.

Şahsen anime türlerinde spor animeleri en sevdiklerimden. Aynı zamanda Kabaddi sporunun hayatımda ilk defa duymuş olsam da sonuçta animeler en iyi öğretmenleridir!


5. Mars Red

Anime Türü: Aksiyon, Tarihi ve Askeri
Stüdyo: Signal.MD
Çıkış Tarihi: 6 Nisan

Hikayemiz, 1923 yıllarında vampirlerin var olduğu bir evrende geçmektedir. Ve sayıları git gide artmakta! Bundan dolayı da Japon hükümeti, ordu içinde vampirleri yok etmeleri için “Kod Sıfır” adında bir birlik kurar. Ve elbette ateşe ateşle cevap vermek en iyi stratejidir!
Sonuçta bir vampiri en iyi bir vampir anlayabilir.


4. Shadows House

Anime Türü: Hayattan Kesitler, Seinen ve Doğaüstü
Stüdyo: CloverWorks
Çıkış Tarihi: Nisan 2021

Canlı bebeklerin giriş izni olduğu ve orada yaşadığı yüzü olmayan gölgeler… Zamanlarının çoğunu gizemli ustalarının yaydığı isi temizlemekle geçiriyorlar.
Böyle bir evde genç ve neşeli bir bebek olan Emilyko’nun hayatının şekillenmesini göreceğiz.


3. Sentouin, Hakenshimasu!

Anime Türü: Aksiyon, Komedi ve Macera
Stüdyo: J.C.Staff
Çıkış Tarihi: 4 Mart

“Kılıç savaşına her zaman bir silah getir.”

Dünyayı neredeyse avuçlarının içine alan Kisaragi Corporation’ın Yüce Liderleri -kendileri yeraltı suç örgütüdür- gözlerini evrendeki diğer yerlere çekerler. Hızlı bir kura sonucu Combat Agent Six’i yabancı bir gezegene postalarlar. Fkaat Kisaragi ajanlarının başı beladan asla kalmaz.
Yapması gereken tonla şey varken öncelik olarak kendilerine “Şeytan Lordu’nun Ordusu” ya da o tarz bir şey denilen kötü adam grubunun icabına bakmalıdır. Sonuçta bu gezegen iki kötü için fazladır.


2. Fruits Basket: Final

Anime Türü: Komedi, Dram, Shoujo ve Hayattan Kesitler
Stüdyo: TMS Entertainment
Çıkış Tarihi: 6 Nisan

Belki de Shoujo denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Fruit Basket için artık yolun sonu! Şundan eminim ki Shoujo hayranı olun olmayın hepimizin ilk sezonunu çok keyifli bir şekilde izlediğine eminim. Şahsen animesinin tam izleyememiş olsam da aynı duyguları mangada tatmıştım! Gelin sizlere bu başarılı serinin bizlere ne anlattığını göstereyim.

Bir aile trajedisi hayatını baş aşağı çevirdiğinde, akıllı lise öğrencisi Tohru Honda meseleleri kendi ellerine aldı ve bir çadırda yaşamaya karar verdi. Ne yazık ki onun  yeni evi gizemli Sohma klanına ait özel araziye yer alıyor ve sahipleri onun sırrını çok uzun sürmeden keşfediyor. Ancak, Tohru’nun  sırrı gibi Sohma ailesinin de bir sırrı var. Karşı cinsten birisi ile temas ettiklerinde zodyak burç hayvanlarına dönüşüyorlar.


1. My Hero Academia 5. Sezon

Anime Türü: Aksiyon, Komedi, Shouene ve Okul
Stüdyo: Bones
Çıkış Tarihi: 27 Mart

İster sevin isterseniz nefret edin ama My Hero Academia 5. Sezon‘u bu ayın en çok beklenilen ismi. Ve ben de bu yüzden bunu ilk sıraya koyuyorum. Ne kadar seveni varsa en az bir o kadar da nefret edeni var. Şahsen benim de öyle aman aman dediğim bir seri değil fakat o kadar da abartıldığı gibi de kötü değil.(Şahsen ilk iki sezonu gayet güzeldi.)
Ve geldin isterseniz bu animeyi hiç duymayanlar için biraz özet geçelim.

Dünyanın %80’ini aileden gelen genler sayesinde doğan çocuklar bazı özel güçlere sahip olurlar. Bu güçler bir nevi fiziksel güç gibi de diyebiliriz. Siz o güçlü ne kadar çok çalışırsanız gücünüz o kadar üst seviyeye çıkabilir veya neredeyse hiç kullanmayıp körelebilir.
Bundan dolayı da dünyada güçlerini kötüye kullanmak isteyenler doğmuş dolu. Ve elbette güçlerini kötüye kullananlar varsa elbet bir kahraman günü kurtarmaya gelir. İşte böylece Midoriya ve dostlarının kahramanlık serüvenleri böylece başlamış oldu!

https://youtu.be/Q8bmv-14OVI

Evet böylelikle Bahar 2021 Anime listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Evet biliyorum bunlar gibi birçok anime bu aylarda gelecek ama hepsini bir yere koymak o kadar da kolay değil o yüzden ben de en çok beklenilen serileri ön plana koymak istedim.
Eğer beklediğiniz anime burada değilse kusura bakmayın! (Not: Bu animeler birinci haricinde rastgele yerleşmiştir.)

Bugünlük de bir anime listesinin sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime içeriğine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Bir cevap yazın