Anime, Anime Tanıtımları

Shaman King Anime Tanıtım ve İnceleme

Anime: Shaman King

Tür:  Macera , Komedi , Aksiyon , Doğaüstü Güçler , Shounen , Dram, Dövüş Sanatları

Mangaka: Hiroyuki Takei

Manga Çıkış Yılı: 30 Haziran 1998 – 30 Ağustos 2004

Anime Çıkış Yılı: 4 Temmuz 2001 – 25 Eylül 2002

Anime Bölüm Sayısı: 64 + 3 Special Bölüm 

MyAnimelist Puanı: 7.82

IMDb Puanı: 8.00

Kendi Puanım: 8.00

 

 

Tanıtım için arşivime bakarken görüp duygulandığım bir seri. Birçoğumuzun (en azından ben) izlediği ilk animelerden biridir Shaman King. Zamanında Jetix (Şimdi Disney Channel) adlı kanalda oynamış serilerden biridir.

Shaman King mangası 33 Ciltten oluşmaktadır. 33. cilt 32. ciltten tam 4 yıl sonra 2012 yılında çıkmış. Bu süre biraz abartı gibi görünse de hayranlarını sevindirdiğine şüphe yok. Toplamda 300 bölümlük bir manga serisi.

Gelgelelim animemizin konusuna. Her 500 yılda bir Shaman King (Şaman Kral) Turnuvası yapılmaktadır. Konumuz ise ana karakterimiz Yoh’un bu turnuvaya katılma ve katıldıktan sonraki olayları anlatıyor. Yoh’un Shaman King olmayı istemesinin nedeni ise rahat bir yaşam sürmektir. Animemiz dostluk, güven, iyilik gibi bir çok güzel konuyu da işlemiştir. Her ne kadar ilk başta tek başına da olsa Yoh’un yeni tanıştığı arkadaşları, bol bol dövüş sahneleri, sürekli yeni gelişen olaylar, karakter zenginliği ile epik bir seri olduğu kanaatindeyim.

Not: Karakter Tanıtımlarını kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.

Not2: Karakter tanıtımından sonra devamı var.

 

Karakter Tanıtımı

Yoh Asakura

Sakin, dünya yansa bana ne tavırları ile öne çıkan ana karakterimizdir. Amacı Shaman King olmaktır. Ruhları görüp onlarla bir olarak savaşabilir. Koruyucu hayaleti ise Amidamaru isimli bir hayalettir.

Hao Asakura

Kişilikleri tamamen birbirine zıt olsa da Yoh ve Hao aynı kişinin reenkarnasyonlarıdır. Amacı insanlığı yok etmektir (Şaman olmayan tüm insanları).  Turnuvadaki üç kişilik grubunun adı Hoshigumi ‘dir.

Anna Kyouyama

Yoh’un nişanlısıdır. Shaman King ile evlenmek istediğinden aynı zamanda Yoh’a eğitmen olarak yardım eder. Ruhlarla iletişim kurabilen bir medyumdur.

Manta Oyamada

Yoh’un ilk ve en yakın arkadaşıdır. İyi kalpli yardım etmeyi seven bir kişiliği vardır.

Tao Ren

İlk başta Yoh ile düşman olsalarda olayların gelişmesiyle arkadaş olurlar. Serideki seveceğinizi düşündüğüm güçlü karakterlerden biri.

Horokeu Usui

Shaman King Turnuvası için kuzeyden gelmiş bir şaman. Yoh’un dostlarından birisi.

Ruh Tanıtımı

Amidamaru

Kendisi bir samuray hayaletidir. Yoh’un Koruyucu hayaletidir. 600 yaşındadır. Eski hikayelerde anlatılanlara göre 1 saldırısı ile binlerce insanı katledebilir.

Bason

Kendisi bir Çinli savaşçı hayaletidir. Ren’in Koruyucu hayaletidir.

Fire Spirit (Ateş Ruhu)

4 Elemente hakim olan çok güçlü bir ruhtur. Hao’nun koruyucu hayaletidir.

Şaman Kral Turnuvası

“Bir rivayete göre dünya büyük bir kötülüğe sürüklenmektedir. Bu kötülüğü üstesinden sadece dünyadaki en iyi şaman gelebilir. Bu nedenle her 500 yılda bir düzenlenir ve turnuvayı kazanan şamana çok büyük bir güç verilecektir.”

Bonus Fanart

Bonus Fanart2

 

AMV

Related Posts

Bir cevap yazın