Ne? Nedir?

Doujinshi Nedir?

elegant cast 11

Fan yapımı çizimleri hepimiz biliyoruz öyle değil mi? Doujinshi‘de bunun bir iki basamak üstü. Doujinshi fan art ve manga arasında bir yere sahip. Doujinshi belli karakterlerin yeni bir hikaye üzerinden çizilmesi. Böyle biraz karmaşık oldu. Daha kolay şu şekilde anlatayım ben.

Örneğin Natsu ve Lucy. Basit ama bolca kullanılan bir çift.

Lucy gülümseyerek loncaya girer ama birden suratına atılan bir bez parçası ile olduğu yerde kalır. Bez parçasını yüzünden çektiğinde bezin aslında Natsu’nun atkısı olduğunu görür. Loncanın içinde Natsu’ya bakınır ve onu Gray ile kavga ederken görür. Bezginilikle nefes verir ve Gray’e tezahürat yapan Juvia’nın yanına gidip oturur. “

Kısa ama devam edilebilir bir hikaye. Şimdi bu hikayeyi benim manga tarzında çizdiğimi düşünün. İşte ona doujinshi denir. İnsanlar sevdikleri karakterlerin bir sürü doujinshisini çıkarıp internette yayınlar. Hatta bazıları internette düzenli seri bile çıkartırlar. Comiccon gibi yerlerde doujinshilerini satıp para kazanan bir sürü insan vardır.

Eğer izlediyseniz Wotaku ni Koi wa Muzukashii animesindeki ana karakter olan Narumi’de internetten doujinshi yayınlıyor ve etkinliklerde bastırıp kendi standını açıp satıyordu.

Ben sevdiğim shiplerin doujinshisini okumayı seviyorum. Mesela Natsu x Lucy, Sasuke x Sakura, Naruto x Hinata gibi bir çok çiftim var böyle.

Ha tabi doujinshi sadece benim izlediğim ve yazdığım gibi toz pembesi değil. İnternete doğrudan doujinshi yazarsanız karşınıza hentai’de çıkabiliyor. Ben resim ararken öyle bir hata yapabildim. Sizde aynı hatayı yapmayın diye uyarayım dedim 😂

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

One thought on “Doujinshi Nedir?

Bir cevap yazın