Omegaverse Nedir ? yazısı ile Yaoi başlığına devam ediyoruz. Benin çok sevdiğim bir bir kurgu dünyası omegaverse. Tamamen kurgusal olan bu dünyada cinsiyetler kadın ve erkek olarak değil Alfa, Omega ve Beta olarak ayrılıyor. Başlamadan belirtelim : Bu türü okumak isteyenler eşcinsellik ve cinsel içerik içerdiğinden dolayı +18 yaş grubunda olmalıdır.

Yaşı küçük arkadaşlar için uyarı : Eğer küçük yaşta, yani bu terimlerin ne olduğuna tamamen vakıf olmadığınız yaşlarda, şiddet ve cinsellik içeren içerikleri takip ederseniz, ilerleyen yaşlarınızda psikolojik problemler ve cinsel hayatınızda büyük sorunlarla karşılaşmanız büyük ihtimaldir.

38941346 526497144431205 3818487807479906304 n - omegaverse nedir? - figurex ne? Nedir?

Omegaverse için ortaya çıkış serüveni Kurt hiyerarşisi ile başladı. Kurt ekosistemine göre kurtlar, Alfa, Beta ve Omega olarak üç ana gruba ayrılıyor. Başlangıçta kurt adamlar hakkında planlanan evren daha sonra insanlara entegre edilerek devam etti. Bu evrene göre insanlar 3 ayrı cinsiyete ayrılıyorlar. Alfa, Beta ve Omega. Her yazarın kendi kurallarını ekleyebildiği ve çok değişken kurallar olduğunu belirtelim. Bu kurallardan en göze çarpanı, erkeklerinde hamile kalabildiği bir evren olması. İnsanlığın yanlış hamleleri doğrultusunda kadın ve erkek soyu azalmaya başlayınca insanların gen müdahalesi ile biyolojik değişikliklere uğradığı ve erkeklerin de hamile kalabildiği bir dünya tasarlandı. Peki bahsedilen bu cinsiyetler nelerdir ?

Alfa / Alpha Nedir ?

44091802 557414218022195 442267836329492480 n - omegaverse nedir? - figurex ne? Nedir?

Genellikle doğal olarak yetenekli, karizmatik ve güçlüdürler. En belirgin özellikleri lider olma kapasitelerinin yüksekliğidir. Cinsiyet grubunun %20 ‘sini oluşturuyorlar. Oldukça çekici ve erkeksi vücutları vardır. Omegaverse evreninde üstün ırk olarak kabul edilirler. Feromonları (Vücutlarından salgılanan ve özel bir kokuya sahip aura) ile Omega ve Beta cinsiyetlerini kontrol edebilir ve istediklerini yapmalarını sağlayabilirler. Aynı şekilde Omega feromonlarına karşı zayıftırlar. Bir Omega Kızışma Dönemi’ne girdiği sırada kokusunu alırlarsa cinsel ilişki isteklerini bastıramazlar veya bastırmaları çok zordur. Bu dönemde şiddete başvuracak kadar ileri gidebilirler. Kadınları türleri için bile hamile kalma gibi bir durumları yoktur.

Omega Nedir ?

2e97508508a5d584a7caf612a8653e4b - omegaverse nedir? - figurex ne? Nedir?

Cinsiyete bakılmaksızın hamile kalabilen gruptur. Daha küçük ve feminen vücut yapıları vardır. Cinsiyet grubunun %10 ‘unu oluştururlar. Kadınların adet dönemine benzer şekilde Kızışma Dönemi denen bir dönem geçirirler. Bu dönemde hamile kalma isteği ve cinsel ilişki dürtüler çok fazla artar. Bu döneme girdiklerinde etrafa feromonlarını yoğun şekilde salgılarlar. Bu da ortamda ki Alfa bireyleri kendisine çekmesini sağlar. Eğer bir Alfa ile cinsel birliktelik yaşarsa hamile kalma olasılığı çok yüksektir. Kızışma döneminden dolayı toplum tarafından küçük görülür ve ırkçılığa maruz kalırlar.

Bu yüzden Omega oldukları teşhis edildikten itibaren dikkatli ortamlarda yaşanmaya zorlanırlar. Okulları ayrı olur ve devlete Omega olduklarını bildirmek zorundadırlar. Kızışma döneminde tehlikede olmamak için cinsel dürtülerini baskılamaya yarayan “Baskılayıcı İlaçlar” kullanırlar. Bu ilaçlar Kızışma Dönemi’nde Omega’nın cinsel isteğini ve feromon salgılamasını baskılar ve bu şekilde istenmeyen kazaların önüne geçilmiş olur.

Beta Nedir ?

41751437 2195048070785016 4661686128992772658 n - omegaverse nedir? - figurex ne? Nedir?

Cinsiyet gruplarının %70 ‘ini oluşturan grup. Sıradan insanlara en yakın gruptur. Hamile kalabilir ve hamile bırakabilirler. Görünüş açısından Alfalar kadar görkemli değil ama Omegalar kadar da minik ve kırılgan değillerdir. Duyguları genelde istikrarlıdır ve barışçıl olmaya eğilimlidirler. Cinsel istekleri partnerlerine hissettikleri duygusal hisler dolayısıyla olur. Herhangi bir feromon salgılama ya da feromondan etkilenme durumları yoktur.

Alpha ve Omega Arasında Eş Sistemi

Ekran alıntısıv - omegaverse nedir? - figurex ne? Nedir?

Omegaların Kızışma Dönemi’den ve Alfa’ların bu dönemde feromonlara karşı zayıf kaldığından bahsetmiştik. Cinsel ilişki sırasınında eğer bir Alfa bir Omega’yı ensesinden ısırırsa eş olmuş olurlar. Bu iz Omega’nın ensesinde hayatı boyunca kalır. Alfa’nın hayatında herhangi bir değişiklik olmamasına karşın Omega eğer bir Alfa ile eş olursa başka birisiyle cinsel ilişkiye giremez. Denemeye kalkarsa mide bulantısı, ateş, baş dönmesi gibi sorunlar yaşar. Bu nedenle çoğu Omega normal yaşamlarında Alfa saldırısına karşı boyunlarında koruyucu bir tasma ile gezer.

Ruh Eşi Nedir ?

266677733009202 - omegaverse nedir? - figurex ne? Nedir?

Alfa ve Omega’nın Kızışma Dönemi’nden bağımsız, birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren aşık olmaları ve diğer parçalarını bulmuş gibi hissetme olaylarıdır. Efsanelerde yer alır . Ruh eşi olan ikili ömür boyu birbirini sever ve aşkları hiç eksilmez. Bu durum sadece Alfa ve Omega arasında olabilir. Beta cinsiyetinde böyle bir durum yoktur.

Omegaverse Dünyasında Sosyal Yaşam

Thumbnail - omegaverse nedir? - figurex ne? Nedir?

Aslında günümüz dünyasından pek farklı değil. Alfalar , üstün ırk olduklarından dolayı kendi soylarını korumak için bir biriyle evlenir ve grup olmaya çalışırlar. Okullarda onlar için özel müfredatlar vardır. Okullar da cinsiyetlere göre sınıflara ayrılır. Başkanlık , yöneticilik gibi liderlik isteyen pozisyonlarda genellikle Alfalar yer alır. Dünyaya Alfa olarak gelirseniz hayat sizin için bir çeşit cennete dönüşür.

Betalar orta sınıftır. Toplumun çoğunluğunu oluşturdukları için hizmet sektörü onların çalıştığı alanlardır. Bize göre memur kesmi yani. Eskiden hiç bir şekilde Alfalar ile iletişime geçemezken , bazı özgürlük hareketleri ve devrimlerden sonra toplum modernleşmiştir ve Alfa – Beta evliliği de kabul edilebilir duruma gelmiştir. Hatta yöneticilik pozisyonlarında bile çalışmaya başlamışlardır.

Omegalar ise toplumun en düşük seviyeli grubudur. Ancak baskılayıcı ilaçların icat edilebilmesinden sonra çalışma hayatında kendilerine yer edinebilmişlerdir. Hala daha toplumda büyük ön yargılar vardır ve büyük pozisyonlara getirilmezler ve toplum tarafından sevilmezler. Düşük seviye iş gruplarında çalışırlar.

Bayağı efendiler- köleler dünyası yani. Yine de hikayelerimiz çoğunluklar Alfa- Omega arasında olur. Toplum baskıları, ırkçılık, kızışma dönemi vs. derken gerçekten güzel ve sürükleyici aşk hikayeleri çıkar karşımıza. Sektör de henüz bu türde yayınlanmış bir anime yok fakat manga sayısı inanılmaz derecede fazla. Ben Omegaverse sevenler arasındayım. Yinede okuyucularımıza altını çizerek belirteyim ki ; Yaoi türüdür ve kesinlikle +18 yaş grubuna hitap eder.

Yaoi terimleri hakkında daha fazla bilgi için Buraya, Kızlar Neden Yaoi Sever? yazımız için Buraya ve daha fazla terime ve içerik öğrenmek için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

One thought on “Omegaverse Nedir ?

Bir cevap yazın