Genel

Fruits Basket Animesi Yeniden Yapılacak

fruits2

Fruits Basket shoujo anime severler olarak hepimizin hayatında ayrı yere sahip , güzel ne nadide animeerden birisidir. Funimation Pazartesi günü, Natsuki Takaya’nın Fruits Basket mangasına yeni bir televizyon uyarlaması yayınlayacağını duyurdu. Funimation, Japonya’da 2019’da Tokyo’da Japonya’da yayınlanacak ve FunimationNow’da animasyonu canlandıracağını belirtti. Animasyon ayrıca, ev video haklarını lisansladığını doğruladı. Eğlence, yeni anime tüm manga’nın hikayesini kapsayacağını doğruladı.

Yeni seri için iki görsel de yayınlandı :

Yeni anime tamamen yeni bir kadro ve kadroya sahip olacak. Yeni oyuncular :

Manaka Iwami (Tsuki ga Kirei – Aira Miyamoto, Maquia, Tada Never Falls in Love – Teresa Wagner) – Tohru Honda
Nobunaga Shimazaki (Waiting in the Summer – Kaito, Date A Live – Shido Itsuka, Scum’s Wish – Mugi) – Yuki Sohma
Yūma Uchida (Macross Delta’s Hayate Immelmann, Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans’ Ein Dalton, Banana Fish – Ash Lynx) – Kyo Sohma
Yūichi Nakamura (Fairy Tail – Gray Fullbuster, The irregular at magic high school – Tatsuya Chiba, JoJo’s Bizarre Adventure: Golden Wind – Bruno Bucciarati) – Shigure Sohma

Yoshihide Ibata (Pikaia!!, FLCL Progressive) seriyi yönetecek. Taku Kishimoto (Silver Spoon, Haikyu!!, 91 Days, Hanebad!) Seri bileşimden sorumlu. Masaru Shindou (Macross Delta, My Teen Romantic Comedy SNAFU) karakter tasarımlarını çiziyor. Takaya’nın kendisi yönetici olarak görev yapıyor.

Funimation ayrıca Takaya’dan tam bir yorum yaptı. Yorumda Takaya, yeni anime ile ilgili duygularını tartıştı, ancak yeni çalışma taleplerini de açıkladı. Aşağıda yapılan röportajdan bir kesit yer alıyor :

Mankaga ile Röportaj

Hiç bir zaman proje hakkında olumsuz düşünmemiştim ya da bunu yapmak istemediğimi düşündüm ama yine de ilk düşüncem “Ne ?!” (lol) idi.
Yani, yönetimden birkaç istekte bulundum.
Bunlardan biri tamamen yeni bir ekiple yapmaktı.
Tamamen yeni. Her bir kişi.
Perdeyi tekrar açmak istersen, [üreticilere] söyledim, sonra lütfen hepsini yeni yap. Lütfen Furuba dünyasını sıfırdan yeni bir şeyle yeniden oluşturun.
Bir başka istek ise, sanatın benim sanatım gibi çok fazla görünmemesiydi.

Bu kısmen benim Furuba sanatımın artık eski, saf ve basit olması ve aynı zamanda büyük ölçüde sağlığımın kötü olmasından dolayı oldu . Benim çizimim çok titrek oldu. Bundan dolayı, sanatı da yeniden inşa etmelerini istedim.

Bunun dışında… Eh, bir karışımdı. Bazı şeylerde onlara detaylı düşünceler verdim ve diğerleri konusunda ben de istedikleri gibi yapma hakkı tanıdım. 
Üretim personeli taleplerimi derhal kabul ettiler ve onlarla tanışmaya çalıştılar ve hepsine gerçekten minnettarım. Tekrar teşekkürler.

Onlar da bana bazen beni mutlu eden kayıt oturumlarını ziyaret etme izni verdi. Aslında orada hiçbir şey yapmıyorum; Ben sadece bir gözlemciyim. (Gerçekten, hiçbir şey yapmıyorum.)

Takaya, Hakusensha Hana’daki orijinal Fruits Basket mangasını 1998-2006 yılları arasında Yume dergisine yayınladı. Tokyopop 2004’ten 2009’a kadar Manga’yı İngilizce olarak yayınladı ve Yen Press, Haziran 2016’da başlayan 12 güncellenmiş omnibus biriminde mangayı yeniden piyasaya sundu.

Fruits Basket Konusu

Bir aile trajedisi hayatını baş aşağı çevirdiğinde, akıllı lise öğrencisi Tohru Honda meseleleri kendi ellerine aldı ve bir çadırda yaşamaya karar verdi. Ne yazık ki onun  yeni evi gizemli Sohma klanına ait özel araziye yer alıyor ve sahipleri onun sırrını çok uzun sürmeden keşfediyor. Ancak, Tohru’nun  sırrı gibi Sohma ailesinin de bir sırrı var. Karşı cinsten birisi ile temas ettiklerinde zodyak burç hayvanlarına dönüşüyorlar.

Funanimation resmi web sitesi için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın