Genel, Dizi, Film, Sinema

Girl From Nowhere Dizi Tanıtım ve İnceleme

kapak

Merhaba arkadaşlar. Görüşmeyeli nasılsınız? Bende iyiyim. Biliyorum uzun zamandır bir şeyler yazamıyorum. Ama bunun nedeni doğru düzgün bir şey izleyemem. Ama vizelerim de bittiği için artık tam hız devam edeceğim. Ve açılışıda benim son zamanlarda bayılarak izlediğim Girl From Nowhere ile yapacağım.


Girl From Nowhere Dizi Tanıtım ve İnceleme


 


Girl From Nowhere Netflix’in orijinal dizilerinden biri. Tayland yapımı olan dizi 2 sezondan oluşmakta. Sizi baştan uyarayım eğer korkutucu şeylere gelemiyorsanız bu diziden uzak durun. Çünkü oldukça şiddet ve rahatsız edici unsur bulunduran bir dizi. 

Girl From Nowhere Nanno adında bir kızın etrafında geçiyor. Her bölümde farklı bir okula giden Nanno bu okullarda bazen eğitim sistemine karşı geliyor, bazende sorunlu kişilerin hayatlarını mahvediyor. Aslında hayatlarını mahvetmek demek pek doğru bir cümle olmadı. Daha çok sonuçlarını umursamayıp yaptıkları şeylerin sonuçlarının aslında ne kadar kötü olabileceğini onlara gösteriyor. Hemde en rahatsız edici şekilde. 


 

girl from nowhere

Bu diziyi sevmemdeki bir nedende ne biliyor musunuz? Bu hikayelerin gerçek hayat hikayelerinden esinlenilmiş olması. Doğru duydunuz. Dizi Tayland’da mağdur edilen 13 tane kız öğrencinin gerçek olaylarından esinlenilmiş. Hikayeleri biraz daha kan ve şiddetle karıştırıp dizi yapan Netflix mağdur olan bu kızları birer kazanan çeviriyor. Öğretmenleri tarafından taciz edilen kızlardan tutunda sevgili olduğu erkek tarafından hamile kalan genç kızlara kadar herkese değinilmiş. 

Dizide sadece öğrenciler arası haksızlığa değinmiyorlar. Bozuk eğitim sistemini de çok güzel vurguluyorlar. Mesela bir kız okulu öğrencilerini güzelliklerine göre sıralıyordu. En güzel on kız diğer kızlardan daha iyi muamele görüyor. O bölümde baya eğlenceliydi aslında. 

Dizideki büyük gizemlerden biri Nanno’nun tam olarak ne olduğu. Bakın kim olduğu değil, ne olduğu. Çünkü bazen Nanno o kişilere ders vermek için ölüyor. Ama sonrasında bir şekilde geri geliyor. Hatta onu gören kişilerde bu duruma çok şaşırıyor ve anlam veremiyor. Ben bir süre sonra bu konuyu irdelemeyi kestim. Çünkü mantık çerçevesinden bakarsak Nanno tamda Karma’nın vücut bulmuş hali gibi. Suçlular ne yapıyorsa Nanno onlara bunu misliyle ödetiyor. 


 


Bu bölümde benim oldukça eğlendiğim bir bölümdü. 2. Sezon 5. bölüm. Alt sınıf öğrencilere işkence eden bir üst sınıf öğrencisinin başına gelenlerini anlatan bir bölümdü. Oldukça eğlenceliydi. Eğer gerilim dizileri seviyorsanız bence Girl From Nowhere oldukça hoşunuza gidecektir. Üstelik beni bilen bilir. Ben konu izlenecek şeyler olduğunda çok ama çok nadir kötü öneride bulunurum. Psikopat şeyler izlemeyi sevenler için bu dizi bir cevher. 

3. Sezonu gelir mi dye etrafta bir soru dönüyor. Araştırmalarıma göre 3. sezon için kesin bir şey henüz yayınlanmadı. Ama umudunuz kaybetmeyin. Ben 3. sezonun geleceğine inanıyorum. Eminim Nanno’nun bize daha gösterecek bir sürü eğlenceli şeyi vardır. O yüzden beklemede kalın.

Diğer dizi önerilerimiz için buraya bakabilirsiniz.  

Girl From Nowhere hakkında diğer bilgilere buradan bakabilirsiniz.

Yazının sonuna sizin için güzel bir video bırakıyorum. Umarım beğenirsiniz.


 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın