Genel

İşte Karşınızda 2021 Kış Anime Listesi!

1

Öncelikle selamlar, evlerinde yeni yıla yine animelerle girecek olan anime aşıkları sizler de hoş geldiniz! Evet başlıkta yazdığı gibi yeni bir yıla giriyoruz ve artık bazı şeyleri değiştirmeye, yeni bir işe başlamaya veya 2020’de ne yapıyorsanız ona devam edeceksiniz. Ama bunları yaparken hangi animeleri izliyor olacaksanız? Gelin hep beraber bu 2021 kış anime listesine hoş geldiniz diyelim!

Yeni yılın gelmesine az kaldı ve önümüzde gelecek tonla anime olacak. Bunların bazılarını zaten biliyoruz ama bazıları daha saklandığı yerden çıkmayı başaramadı. Ben de bu yüzden sizlere bu yeni yılın animelerini göstermek istedim. Başta yeni yıl için komple bir liste yapmak istemiştim fakat çok saçma ve kısa olacağını düşünüp 2021 yılının mevsimlerine böldüm. O zaman hep beraber 2021 kış anime listemizle bir giriş yapalım.

Shingeki no Kyojin: Final Sezonu

Anime Türü: Aksiyon, Askeri, Gizem ve Fantastik
Animenin Stüdyosu:
MAPPA

2021 Kış anime listemize yılın belkide en çok beklenen sezonu olan; Shingeki no Kyojin: Final Sezon ile başlayalım…

 Serinin son sezonu olan Shingeki no Kyojin: Final Sezon, bunca zaman boyunca devasa duvarların içinde sakin ve rahat yaşantıları, bir gün dev saldırısı yüzünden altüst olan Eren ve dostları dünyadaki tüm devleri yok etmek için ant içerler. Gel gör ki vakit ilerledikçe bazı gerçeklerin üstündeki örtüler kalkar ve gölgelerde saklananlar ortaya çıkar. İşler Eren ve dostlarının düşündüklerinden daha fazladır.

 Gizemli ve kendine has hikayesiyle çıktığı günden beri tüm anime hayranlarının ellerinden düşürmeyen manga Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) bu son sezonu ile başlattığı bu güzel efsanenin sonunu getirmeyi planlıyor. Bu sezon da bizleri okyanusun karşısındaki olayları ve ekibimizin bunlara karşı verdiği savaşı konu alıyor olacak.

Beastars 2. Sezon

Anime Türü: Hayattan Kesitler, Psikoloji ve Dram
Animenin Stüdyosu:
Orange

 
Belki de adını bu animeyle duyduğumuz “Orange” stüdyosunun animeye çevirdiği Beastars, çıktığı günden beri 3D animasyonu ve ilgi çekici hikayesiyle birçok anime hayranını kendine hayran bıraktırdı. “Antropomorfik” hikayesiyle ilk sezonu avcılar ve avlar arasındaki bir dizi karanlık göstermesiyle bizim beğenimizi aldı.

 Avlanma içgüdüsü ve sevgi duygusu arasında kalan genç kurt Legoshi, tatlı mı tatlı küçük bir tavşan olan Haru’nun bu tuhaf ilişkileri toplumun baskılarıyla hep ötelenir ama Haru ve Legoshi’nin pes etmeye niyetleri yoktur. 5 Ocak 2021 tarihinde bu ikili bizleri bu yeni yılda yalnız bırakmayacak.

Dr. Stone: Stone Wars

Anime Türü: Bilim Kurgu, Macera ve Shounen
Animenin Stüdyosu: TMS Entertainment

 Nedeni bilinmeyen bir ışın sonucu tüm dünyadaki insanların taşa dönüşmesinden 3700 yıl sonra deha yeniden doğar. Senkuu bu ilkel dünyada insanlığı tekrardan geri getirmek için işe en gerisinden başlar. Ama bunu yaparken yalnız değildir; en yakın dostu Taiju ve diğer bilim krallığı üyeleriyle insanlığı tekrardan dünyaya getirme çabasındadır.

 Bu yeni sezonda bizleri yine birçok bilim olayları ve deneyleri beklerken aynı zamanda Tsukasa ve ağır sıklet ordusunun da planları vardır. İki zıt güç nesillerdir savaşları asla bitmez: “Bir savaşı güç mü kazandırır yoksa zeka mı?” sorusunun cevabını bu sezonla keşfedeceğiz. 14 Ocak 2021’de çıkması hedeflenen yapım bizleri bu yılda bilime teşvik edecek gibi duruyor

EX-ARM

Anime Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu ve Seinen
Animenin Stüdyosu:
Visual Flight

 2030 yılında ilk bakışta bir kaza sonucu vücudunu kaybeden ve geriye sadece hasarlı bir beyni kalan Natsume, dönemin Cyperpunk dünyasındaki yüksek teknolojisi sayesinde vücudu yeniden yapılır ve tam anlamı ile bir silaha dönüşür. Genç liseli kızımız, çarpık anıları ile ona bunu yapanların peşinden giderken hem anılarını geri kazanmaya hem de vücudu bulmaya çalışır.

 Hikayesi ile aklımıza direkt “Ghsot in the Shell” hatırlatan anime bu yeni sezonda bizlerle beraber olacak. Mangasıyla birebir ilerleyecek bu yapım, kesin bir tarih verilmemekle birlikte Ocak 2021’de gelmesi planlanıyor.

Nanatsu no Taizai Fundo no Shinpan

Anime Türü: Aksiyon, Macera, Shounen, Fantastik ve Büyü
Animenin Stüdyosu:
A-1 Pictures

Şövalyelerin üst düzey silahlar kullandığı Britanya’da kontrol elden gitmiştir. O dönemin prensesi Elizabeth, efsanelerde yer alan “Yeni Ölümcül Günah” şövalye birliğini bulmak ve ülkesinde yaşadığı düzensizliği çözmek için bir bara giriş yapar.
 Barın genç sahibi Meliodas ile tanışan Elizabeth gökte aradığı şeyi yerde bulmuştur. Çünkü karşısındaki Yeni Ölümcül Günahların lideri Ejderin Günahı Meliodas vardır.

 İlginç konusuyla ve kutsal kitap olan İncil’den esintileri ve Britanya’nın geçmişine dair tarihsel birtakım bilgililer bulabileceğiniz keyif dolu bu anime, macerasına kaldığı yerden devam ediyor. Serinin dördüncü sezonu Nanatsu no Taizai Fundo no Shinpan, 13 Ocak 2021’de gelmesi bekleniyor.

Yakusoku no Neverland 2. Sezon

Anime Türü: Gizem, Psikoloji, Gerilim ve Shounen
Animenin Stüdyosu:
Bilinmiyor

 “Grace Field House” yetimhanesinde öksüz çocuklarla onlara annelik yapan Isabella birlikte bir umut onları evlat edinen aileleri beklerken mutlu ve huzur dolu bir hayat sürerler. Tabi bu huzur dolu ortamı koruyan tek bir kural vardır: Ne pahasına olursa olsun izinsiz dışarı çıkma!
 Zaman ilerledikçe bazı şeyler tuhaflaşır ve anlamsız bir hal alırken artık eski günleri gelmeyeceğini bilen genç öksüzler bir kaçış planı yapmaya başlar.

 Gerilim ve korkunun hiç azalmadığı Yakusoku no Neverland ikinci sezonu ile deli dolu devam ediyor. Emma ve dostların yapmaya çalıştığı kaçış planı bu sezonda devam ediyor. Peki başarabilecekler mi? Eğer derin mi nefes aldıysanız işte bunu 8 Ocak 2021’de göreceğiz…

5-toubun no Hanayome 2. Sezon

Anime Türü: Harem, Komedi, Romantik ve Okul
Animenin Stüdyosu:
Funimation

 Soğukkanlı ve insanlardan kaçan bir yapıya sahip olması yüzünden insanlarla ilişkisi berbat olan Fuutarou Uesugi, ama derslerinde başarılı bir liselidir. (Klasik japon liseli ergeni.) Ailesinin maddi sıkıntı yüzünden elini taşın altına sokmak ister ve bir gün aynı sınıfta olduğu varlıklı bir aileden gelen Itsuki ile tanışır. Onlara ders vermesi karşılığında güzel bir ücret alacak olan Fuutarou, ona ders vermeyi kabul eder. Ama ufak bir sorun vardır. Itsuki aslında beşizdir. Birini daha dize getirememişken birde ona benzeyen dört tane daha kızın gelmesiyle Fuutarou’nun işleri daha yeni başlamaktadır.

 Keyifli ve bir o kadar da karakterleriyle sizleri beş farklı duygulara sokan 5-toubun no Hanayome gelecek seneye yeni bir sezon yapacağını duyurdu. Eh, tabi yeni yılda şirin mi şirin anime kızlarımız olmazsa olmazlardandır. 8 Ocak 2021’de gelmesi planlanan bu yapım bizleri yeni yılda da bırakmayacak gibi.

Hataraku Saibou!!

Anime Türü: Komedi ve Shounen
Animenin Stüdyosu: David Production

 İnsan vücudunun içinde milyonlarca hücre bulunur ve hepsinin farklı farklı görevleri vardır. Kan hücreleri her gün organlara oksijen taşımakla meşgulken beyaz kan hücreleri ise dışarından gelen yabancı, sinir bozucu bakterilerin icabına bakmak için durmadan nöbettedir. Veya başka bir bölümde ise “trombositler” (en küçük kan hücresi) yeni bir bina çalışması ile ilgilenir. Hepsi farklı bir görev yapsa da amaçları aynıdır: Vücudu sağlıklı tutmak!

 Tam anlamı ile bir biyoloji dersinde hissettiğim bu yapım harika tasarlanmış bir konuya sahip. Her gün vücudumuzda saniyesinde yaşanan olayları anlatan konusu ile herkesi kendine hayran bıraktı. Ve uzun bir aradan sonra bizleri yeni sezonu ile daha da mutlu etti. 9 Ocak 2021’de çıkacak olan bu animeyi daha izlemediyseniz, yeni sezonu gelmeden önce kesinlikle bakmanızı öneririm.

Horimiya

Anime Türü: Hayattan Kesitler, Komedi, Romantik ve Okul
Animenin Stüdyosu:
CloverWorks

 Bir yanda herkese olan iyimserliği ve derslerdeki başarısıyla tam anlamıyla “komşunun çocuğu” olarak nitelendirdiğimiz Kyouko Hori, diğer yanda ise Izumi Miyamura, kendisi tam anlamıyla bir otaku ve derslerinde pek de başarılı değildir. (Nedense bana birini hatırlattı…) Ama bunun yanında çok nazik birisidir.
 Şans eseri bir gün yolları kesişen bu ikilinin arasında dışarıdan gizledikleri başka bir hikaye başlar. İlk bakışta birbirlerine zıt olarak gözüken bu ikilinin arasında herkesten sakladıkları bir şeyler vardır. Ne derler bilirsiniz: Zıt kutuplar birbirini çeker.

 Animenin ismi kendine ait olan aynı mangadan gelmektedir. 10 Ocak 2021’de gelmesi beklenen anime, CloverWorks tarafından ele alınacak. Kendilerini uzun bir süre göremediğimiz bu stüdyo için umarın daha iyi bir yıl olması dileğiyle…

Log Horizon Entaku Houkai

Anime Türü: Aksiyon, Oyun, Macera ve Fantastik
Animenin Stüdyosu:
Studio Deen

 Gece gündüz demeden tüm gün oynadıkları oyuna gelen son bir güncelleme sonucunda tüm oyuncular gözlerini oyunun içinde açarlar. Oyuncular derin bir şaşkınlık yaşarken oyunda ileri bilgisiyle gözümüze çarpan sosyal açıdan zayıf üniversiteli Shiroe bu yeni dünyaya hemen adapte olur.
 Yanında dostlarıyla beraber Shiroe, bu dünyanın gizemlerini ve işleyişini öğrenmek için bir maceraya çıkar…

 Hikayesiyle “Isekai” ve “Game” türünün akla ilk gelen isimlerinden biri olan Log Horizon, serinin üçüncü bir sezonla taçlanması tüm hayranlarını sevindirdi. 13 Ocak 2021’de bizlerle olacak bu anime için hepimiz hazır mısınız?

Jaku-Chara Tomozaki-kun

Anime Türü: Dram, Romantik ve Okul
Animenin Stüdyosu:
Project No.9

 Yeli yıla yeni animelerle girmek her zaman daha keyiflidir. İşte bunlardan birisi olan Jaku-Chara Tomozaki-kun, adını pek duymadığımız Project No.9 tarafından ortaya konmuştur. Peki bizlere ne anlatacak bu anime?

 Konusu; Tomozki, Japonya’da çok başarılı olan bir oyuncudur. Belki de herkesin çok imrenerek baktığı hayat her ne kadar güzel ve harika gibi gözükse de gerçekler filmlerdeki kadar şen şakrak değildir. Zaman geçer ve Tomozaki, bir gün kendisinden daha yetenekli birisiyle tanışır ve onunla yeni atıldığı bir yolculukla kendisi hakkında daha çok şey olduğunu fark eder.
 8 Ocak 2021’de gelmesi planlanan yapım için yolu açık olsun diliyoruz. Ve merakla ilk bölümü bekliyoruz…

Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. Sezon

Tensei Shitara Slime Datta Ken

Anime Türü: Komedi ve Fantastik
Animenin Stüdyosu:
8bit

 Hayatı boyunca pek ilginç bir şey yaşamayan Satoru Mikami, günün birinde yaşadığı tuhaf ama belki de hayatındaki tek ilginç olay sonucu hayatını kaybeder. Satoru gözlerini açtığında hiç bilmediği bir yerde bir slime (balçık) olarak uyanır.
 Şimdi bu yeni uyandığı dünyada eski hayatını bir kenara koyar ve bu yeni bedeni ile kaderini yavaş yavaş değişmeye başlar…

İlk sezonu ile güzel bir başlangıç yapan Tensei Shitara Slime Datta Ken, sonunda yeni haberleri geldi. 12 Ocak 2021’de gelmesi hedeflenen yapım yaklaşmadan önce kendinize sevimli bir slime yapmayı sakın unutmayın!..

Mushoku Tensei Isekai Ittara Honki Dasu

Anime Türü: Dram, Büyü, Fantastik
Animenin Stüdyosu:
Studio Bind

 Talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeden Rudeus, gözlerini başka bir büyülü evrende açar. Bu yeni dünyada bir çocuk olan Rudeus, geçmiş hayatından gelen zekası ve tecrübesi sayesinde ailesi tarafından deha olarak görülür.
 Önceki hayatında yaptığı şeyleri bir kenara koymak ve onlarla yüzleşmek isteyen Rudeus, kılıç ustası olan babası ile birlikte bu yeni hayatında daha iyi bir insan olmak için maceraya atılır.

 Bildiğimiz isekai animelerinden biraz daha farklı bir yönde ilerleyen Mushoku Tensei Isekai Ittara Honki Dasu, 11 Ocak 2021’de bizlerle olacak. Umalım da bu yeni yılda bu anime için güzel ve neşeli geçer.

Non Non Biyori Nonstop

Anime Türü: Komedi, Okul, Seinen ve Hayattan Kesitler
Animenin Stüdyosu:
Silver Link.

 Bu sefer ise başka bir evrenden ya da büyük bir şehirden uzakta kendi kendine yeten bir kasabaya bir göz atalım.

 Asahigaoka, şehirden uzakta ve birçok insan için sıkıcı, heyecansız bir kırsal kasaba yaşamaktadır. Ama uzaktan pek bir olayı yok gibi gözüken kasabada tek bir okulun içinde her birinin yaşı ve düşünceleri farklı olan 5 öğrenci yer alır. Kendi eğlencelerini kendilerini üreten bu sevimli kızların normal olmayan yaşantılarını anlatan harika bir anime

 Şahsen bu kadar sadelikle bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum. Konusu bakımında sizi pek etkilemese de karakter çeşitliliği bu animeyi bir üst seviyeye çıkartıyor. Ve serinin üçüncü sezonu olan Non Non Biyori Nonstop, eğlencenin daha bitmediğini gösteriyor. Animenin yeni sezonu 11 Ocak 2021’de bizlerle olacak…

World Trigger 2. Sezon

Anime Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Shounen ve Okul
Animenin Stüdyosu:
Toei Animation

 Dünya birden başka bir boyuttan gelen ve “Neighbors” (Komşular) olarak adlandırılan canavarlarla karşı karşıya kalır. Normal silahların etkisi olmayan bu canavarlara karşı “Triggers” adlı özel bir örgüt kurulur. Yuuma ve ekibi bu canavarlara karşı savaşırken hem onların amaçlarını hem de gölgelerde saklanan gizemleri ortaya çıkarmak için hazırdır…

 Serinin ikinci sezonu olacak bu taze animemiz 10 Ocak 2021’de bizlerle birlikte olacak. Bakalım bu sezonda Triggers örgütünün gerçek planı ve canavarların amaçlarına dair neler öğreniyor olacağız…

Yuru Camp 2. Sezon

Anime Türü: Hayattan Kesitler ve Komedi
Animenin Stüdyosu:
C-Station

 Shima Rin, kamp yapmayı seven genç bir kızdır. Günün birinde yine kamp yaptığı sırada şehre yeni gelen ve Fuji dağı görmek isteyen Kagamihara Nadeshiko ile tanışır. Kagamihara kamp yapmaktan çok etkilenir ve ikisi birlikte okulun kamp kulübüne katılır. Zamanla kulüp büyür ve Shima bu yeni edindiği dostlarla uzun süren bir kamp macerasına çıkar.

 “Bu kadar mı?.. Nerede aksiyon, nerede başrol, yeteneği olan ama gösteremeyen erkek karakter veya sinir bozucu ama çok tatlı olan kız karakter…” üzgünüm ama bu öyle bir anime değil. Her anime aksiyonun dibine vuracak bir kural yoktur. Bu sene de biraz sakin takılalım, öyle değil mi? 7 Ocak 2021’de gelecek olan yeni sezonuyla bence bu animeye bir göz atın derim…

Kemono Jihen

Anime Türü: Aksiyon, Gizem, İblisler ve Shounen
Animenin Stüdyosu: Ajia-Do

 Şehirden uzak bir dağ köyünde her şey normal ilerlerken bir gün ansızın oluşan çürümüş hayvan cesetleri yetkililerin dikkatini çekmiştir. Inugami adında bir dedektif olayı incelerken okulda vakit öldürmek yerine tarlada çalışan Kabane ile arkadaş olurlar. İnsanlar arasında pek popüler olmayan Kabane, bu davada Inugami’ye yardımcı oluyor. Ama dava ilerledikçe yeni gizemler ve yeni sorunlar onların peşini bırakmıyor…

 Yeni bir efsanevi shounen mi doğuyor yoksa… Bunu hep beraber 10 Ocak 2021’de gelecek olan ilk bölümüyle görüyor olacağız. Siz de buna hazır mısınız?

Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi

Anime Türü: Ecchi ve Fantastik
Animenin Stüdyosu:
TNK

 Bir şifacı olan Keare, hayatı boyunca birileri tarafından hep ikinci plana atıldı ve kullanıldı. Bunun ötesine geçmek isteyen Keare, dört yıl geriye girmek için kendi büyüsünü kendinde kullanır ve her şeye yeninden başlar.
İşte şimdi şans onun yanındadır, geçmişteki bilgileri ve şifacı yetenekleri ile en iyisinin de iyisi olmak için elinde her şeye sahiptir.

 He, işte ben de diyorum ya nerede fantastik ecchi animesi, sonuçta onsuz olmadan yeni bir yılı hiç düşünemezdim. Bilirsiniz yani, azıcık da yüzümüz gülsün… Neyse, animenin tarih konusunda kesin bir bilgi daha verilmemiş olsa da Ocak 2021 ayında gelmesi hedefleniyor.

SK8the Infinity

Anime Türü: Spor
Animenin Stüdyosu:
Bones

 Lise ikinci sınıf olan Reki bir kay kay meraklısıdır. Eski terk edilmiş madem olarak adlandırılan “S” de tam bir hayranıdır. Kısa bi süre sonra Reki, yurt dışındaki okulunu bitirdikten sonra Japonya’ya geri döner ve Langa adındaki değişim öğrencisiyle yarışmalara katılır. Kay kay konularda tam bir beceriksiz olan Langa, kendini “S” in dünyasının içinde bulur…

 Eh, 2021 kış anime listemizin tek spor içerikli olan serisi tabi yeni yılan spor yapmadan da girilmez şimdi. Son zamanlarda değeri ve ilgisi artık spor türünün bu yılda yeni bir animesini görmek beni mutlu etti. 10 Ocak 2021’de gelmesi planlanan bu anime için hazır mıyız?

Urasekai Picnic

Anime Türü: Bilim Kurgu, Macera, Gizem ve Shoujo Ai
Animenin Stüdyosu:
LIDENFILMS, Felix Film

Ve 2021 kış anime listemizin son animesi: Urasekai Picnic

Toriko Nishina ile ilk karşılaşmaları sırasında tuhaf bir olay sonucu ölmeden önce kendilerini diğer tarafta bulurlar. sıradan bir üniversiteli olan Sorawo Kamikoshi bu olay sonucunda eski hayatına bir daha dönemeyeceğini anlar. Geçmişte bahsettikleri hayalet hikayelerini kendi gözleri ile görmeleri onların içinde bulundukları ortamın kendileri için ne kadar sorun haline geldiğini fark ederler.
 Ama yine de bu genç araştırmacı pes etmiş değildir.

 İşte sizlere iki kızın tuhaf keşifleri ve kalma hikayelerini konu alan harika bir anime daha! Bu yeni animemiz 4 Ocak 2021’de bizlerle birlikte olacak!

Ve evet bu animeyle birlikte 2021 Kış Anime Listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız! Kapanışa geçmeden önce bir iki notum olacaktı:
1- En başından beri hazırlamış olduğum liste tamamen rastgele hazırlarım yani bu listenin sırası herhangi bir şeye bağlı olarak hazırlanmamıştır.
2- 2021 Kış anime listesi sadece bu kadarla da değildir. Bunların yanında hada devam etmekte olan ya da gelmesi daha geç sürecek olan seriler de vardır. Fakat ben burada toplumun en çok beklediği ve sizin de ilginizi çekebilecek olanları derlemek istedim.


Bugünlük 2021 kış anime listesinin sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime içeriğine ulaşmak için Buraya veya kullandığım kaynağa ulaşmak için Buraya tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Related Posts

Bir cevap yazın