Anime Önerileri

Another Tarzı Animeler

322477 aliya06

Another Tarzı Animeler listemizle herkese bir kere daha merhabalar,

Uzun zamandır yine iş yoğunluğu sebebiyle yoktum. Bu süreçte gerçekten yazı yazmak zor ve ben siteye yazamadığım için gerçekten üzülüyorum. Another Tarzı Animeler yazısı ile küçük bir fırsat bulup siteye dönüş yapayım dedim. Yorumlarınızla yazımızı şenlendirirseniz seviniriz.

1. Corpse Party: Tortured Souls

Adaletsizlik ve zulümle dolu bir dünyada, Heavenly Host İlköğretim Okulu olarak bilinen ürkütücü bir okul var. Nerede olduğunu veya gerçekten var olup olmadığını kimse bilmiyor. Ancak, onun karanlık egemenliğine kapılan şanssız insanlar asla tek parça halinde geri dönmüyorlar!

2. Shiki

Belli bir zamanın belli bir kasabasında insanlar bilinmeyen bir hastalık yüzünden aniden ve gizemli bir şekilde birer birer yok olurlar. Biri birbiri ardına öldükten sonra, şüpheli bir doktor salgının gerçek temel nedenini belirlemeye gelir. Ölümlerin sayısı endişe verici bir oranda artarken ve ölü insanlar, kana susamış bir trans halinde mezardan çıkmaya başlarken, doktor ve insanlar, tüm bu gizli olayların arkasında korkunç derecede kötü bir varlığın olduğunu keşfeder.

3. Higurashi no Naku Koro ni

Yine dağların derinliklerine gizlenmiş başka bir ürkütücü kasabada, tekinsiz cinayet zinciri patlak vermeye başlar. Cinayetler bu sefer karanlık yeraltı varlıkları tarafından işlenmezken, buradaki failler de iblisler kadar acımasız (ama masum cepheleri nedeniyle çok daha ürkütücü). Öyleyse, bu ürkütücü ve berbat korku hikayesinde , Higurashi no Naku Koro ni’yi çevreleyen gizemi ortaya çıkarabilir misiniz?

4. Elfen Lied

Diklonius olarak bilinen çok gizli bir yaratık, çok gizli bir deney tesisinden kaçtığında, dünya cehennem haline gelir. Özellikle söz konusu diklonius insanlığa karşı benzersiz bir nefret taşıyorsa. Tüm insan ırkına karşı intikam dolu olan bu varlığın kinini  hiçbir şey durduramayacaktır. Ama sonra kader, diklonius’u, sefil hayatında sahip olduğu tek arkadaşı olan çocukluk arkadaşı ile bir karşılaşmaya götürür.

5. Yami Shibai

Yami Shibai

Hayalet hikayeleri gerçek mi? Kabuslarınızın gerçekte neden yapıldığını mı merak ediyorsunuz? Korkunç hayaletler, ürkütücü durumlar, perili yerler, açıklanamayan fenomenler ve okült ile ilgili her şey bu tuhaf animede toplanan korku hikayeleri olarak karşımıza çıkıyor.

6. Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul Tarzı Animeler

Tokyo’da, Japonya’nın gölgelerinin derinliklerinde, hortlaklar olarak bilinen yaratıklar vardır ve her fırsatta insanlara saldırırlar. Bazı insanlar tarafından söylentiler ve efsanelerle bilinmesine rağmen, kimlikleri gizliliğin karanlığında gizlendiği için bu hortlaklar hakkında hiçbir şey yapılamaz. Ancak Kaneki Ken adlı bir çocuk, bir hortlakla yolu kesişip hikayeyi anlatmak için yaşadığında, karşılaşma sonrasında kendi bedeninde meydana gelen tuhaf değişimlerin ardından gizemler birer birer ortaya çıkmaya başlar.

7. Ghost Hunt

Tamamiya Mai’nin (normal bir liseli kız) gittiği okulda, karanlık, ürpertici bir aura yayan terk edilmiş bir okul binası var. Mai, Shibuya Kazuya’ya (bina üzerinde araştırma yapmakla görevlendirilen Shibuya Psişik Compant’ın başkanı) çarptığında, yanlışlıkla kamerasını kırdıktan sonra aniden kendini bir asistan olarak bulur. Mai, paranormal hayalet avının karanlık alanlarına girerken paranormal hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlar.

8. Mayoiga

Eksantrik insanlarla dolu bir otobüs, sözde yeniden başlayıp mükemmel bir hayat yaşayabileceği bir yer olan Nanaki Köyü olarak bilinen şehir efsanesine doğru gidiyor. Birçoğunun köyün neden herhangi bir haritada bulunamadığına veya polisin neden yerini tam olarak belirleyemediğine dair farklı fikirleri olsa da, her biri yeni hayatlarını ve hedeflerine ulaştıklarında kendilerini neyin beklediğini dört gözle bekliyor. Birkaç aksilikten sonra, Nanaki Köyü’ne başarılı bir şekilde varırlar ve onu tamamen terk edilmiş olarak bulurlar. Bakımsızlık durumuna bakılırsa, en az bir yıldır boştur. Ancak, köyün keşfedilmesinde bazı grupların kaybolmaya başlaması ve karışıklığın ortasında bir ormanda kanlı pençe izleri bulmasıyla sırlar çok geçmeden ortaya çıkar.

9. Tasogare Otome x Amnesia

Altmış yıl önce, özel Seikyou Akademisi’nin arkasındaki terk edilmiş okul binasında genç bir kadın ölüme terk edilir. Kimse nedenini bilmiyordur.  Ancak korkunç hikâye ve onu takip eden hayalet musallatlığının efsaneleri bugüne kadar yaşar. O halde Seikyou’nun birçok okul kulübünün “doğaüstü soruşturmalarla” ilgilenen öğrenciler için bir kulüp olması o kadar da şaşırtıcı değildir.

10. Mirai Nikki

Mirai Nikki, ortalama bir gençten biraz daha itaatkâr olan 15 yaşındaki ana karakter Yukiteru Amano’ya odaklanıyor. Yukiteru’nun, günlüğünü dediği bir kayıtta cep telefonu aracılığıyla hayali arkadaşlarıyla konuşma alışkanlığı vardır. Yukiteru’nun sosyal becerilerinin eksikliğine rağmen, istemeden, okuluna devam eden benzer yaştaki çok tutkulu bir kız olan Yuno Gasai ile bir ilişki içine girer. Karakterlerin yaklaşan işbirliği, hikayenin kurgu teması olan bir hayatta kalma oyununa doğru sürüklenir.

Another Tarzı Animeler yazımız şimdilik buraya kadar. Daha fazla anime önerisine ulaşmak için BURAYA ve animeler hakkında daha detaylı bilgiler için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın