Anime: Beelzebub

Mangaka: Ryuhei Tamura

Tür: Doğaüstü Güçler, Komedi, Büyü, Aksiyon, Okul, Fantastik

Manga Çıkış Yılı: 2009

Anime Çıkış Yılı: 2011

Anime Bölüm Sayısı: 60

Manga Bölüm Sayısı: 240

MyAnimelist Puanı: 8.04 (71401 Oy Üzerinden)

IMDb Puanı: 7.6

Kendi Puanım: 8

 

Zxcvbnm 18 - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

 

Herkese merhaba.

Bugün sizlere animesini beğenerek izleyip mangasını da aynı şekilde zevk alarak okuyacağınız bir seriyi elimden geldiğince tanıtacağım.

Beelzebub adlı animemiz ilk olarak 2008 yılında Shounen Jump’ta one shot olarak yayınlanmıştır. Ardından serinin beğenilmesiyle ilk manga bölümü 2009 da yayınlanmış olup animesi ise 2011 yılında çıkmıştır. Animesi 60. bölümde son bulurken mangası ise 2014’ün sonunda 240. bölüm ile sonlanmıştır. Ufak bir yazar notu düşelim ” Fantastik-Komedi severler için kaçırılmaması gereken bir seri bence  =) “

Beelzebub. Full. 485012 - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Gelelim serimizin konusuna. Şeytan Kral oğluna dünyayı yok etme görevini verir fakat unuttuğu bir şey vardır. O da oğlunun henüz bir bebek olduğudur. Oğlunu dünyaya gönderdikten sonra dünyada kendisini en güçlü yapacak ve dünyanın sonunu getirecek bir biçimde yetiştirecek bir insan bulmasını sağlamak ister. Bu görevi de Aleindelon’a verir. Baş karakterimiz olan Oga Tatsumi etrafındakileri dövmeyi seven, insan bedenindeki bir şeytan desek tam yeridir. Gene bir gün göl kenarında liselileri tokatlarken şeytan kralın dünyayı yok etmesi için yolladığı Beel-Boy  ya da 4. Beelzebub adıyla anacağımız serimizin yeşil saçlı bebeği, Tatsumi’ye hayran kalır ve ayrılmak istemez. Bunun karşısında ise Şeytan Kral, Beel’i Tatsumi’nin eğitmesine karar verir ve olaylar gelişir. Tabii bu olaylar pek de istendiği gibi gitmez. Beel’in her ağlaması etrafında elektrik akımı oluşmasına yol açar ve bundan en büyük etkilenen de Tatsumi’dir. Kısaca bahsetmek gerekirse, Tatsumi, Beel’den 15 metreden fazla uzaklaşamaz eğer ki uzaklaşırsa acı verici bir elektrik akımı ile karşılaşmak zorunda kalır.

Biraz da karakterlerimizi tanıyalım. Bu kısım ”Spoiler” içerebilir. Bunu da göz önüne alarak okursanız sevinirim ^^.

 

Beelzebub1 - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Tatsumi Oga: Tatsumi, Ishıyama lisesinin korkulan çaylaklarından biridir. Beel-boy’un bağlanma sebebi ise Tatsumi’nin güçlü, kibirli ve kendinden başkasını düşünmeyen bir karakter olarak Şeytan Kral için ideal bir insan olmasıdır. Animede olaylar her ne kadar hızlı gelişip değişse de bunların dışında kalan kesinlikle Tatsumi’dir. Sağı solu belli olmayan, kendisini sinir eden bir tip olduğunda acımasızca döven biridir. Ishiyama lisesindekilerle başlayıp cehennemin en büyük generalleriyle olan kavgaları vardır.

507883 oga i m his daddy - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Kaiser de Emperana Beelzebub IV: Beelzebub veya Bebek Beel şeytan kralın en genç oğludur. Favori mekanları Tatsumi’nin sırtı, omuzu ve arada sırada oturmayı sevdiği kafasıdır. Kızdığında veya ağladığında etrafına elektrik akımı verir. Şeytani güçlerini kullanması için aralarında bir bağ olan Tatsumi ile temas etmesi gerekir. Henüz çocuk olduğu için kendine kötülüğü öğretecek biri lazımdır ve tabii ki bu karakter Tatsumi Oga’dır.

B218778825 - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Hildegarde: Kısa ismi Hilda’dır. Şeytan Kral tarafından seçilmiş Beel’in şeytan bakıcısıdır. Gotik tarzı giyinmeyi sever. Amacı ise Beel’in dünyanın sonunu getirecek bir biçimde yetişmesini sağlamaktır. Olayların gelişmesi (yanlış anlaşılmasıyla) Tatsumi’nin evinde kalmaya başlar. Tatlı hatun bence :3.

Zxcvbnm 8 - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Aoi Kunieda: Kendisi Kızıl Kuyruk grubunun lideridir. Kız olmasına rağmen ciddi manada güçlüdür. Beel-Boy’u tutabilen birkaç kişiden biridir (Diğerleri Oga ve Hilda).  Kendisininde Tatsumi’ye karşı hisleri vardır. Beel’in kendisini sevmesinden dolayı Hilda’nın kıskandığı bir karakter.

Zxcvbnm 19 - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Takayuki Furuichi: Kendisi Oga Tatsumi’nin eski arkadaşlarındandır. Tek özelliği kızlara olan düşkünlüğü desek yalan olmaz. Tabii biraz da korkaklık var. Her ne kadar istemese de olaylar sürekli etrafında ve evinde gerçekleşir.

Tumblr medc85hpx91ro8cnpo1 500 - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Ve son olarak Beelzebub mini sözlüğü.

Zebul Mührü: Beel’in, Tatsumi ile arasındaki bağın oluşmasını sağlayan mühürdür. Beel’in, Tatsumi’ye güç vermesini sağlar.

Bahan3 - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Başka da bir şey yok olsa olurdu ama yok 😀 .

 

Aoi kunieda1 by akitashi d42gqvo - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

                                                                      Aoi Kunieda

 

Aoi kunieda 5 by akitashi d42gs7t - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

                                                                         Datlum ya :3

 

42338 1 - beelzebub - anime manga tanıtım ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Bu da Bonus Anime İçi Ekran Görüntüsü

Herkese iyi seyirler.

 

 

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın