Anime Tanıtımları, Anime

Aldnoah Zero – Anime Tanıtım ve Karakter İncelemesi

Anime Adı: Aldnoah Zero (Sezon 1)

Mangaka: Kiyokazu Satake

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Mecha

Çıkış Yılı Manga: 14 Aralık, 2014

Çıkış Yılı Anime: 5 Temmuz, 2014

Bölüm Sayısı: 12

Benim Puanım: 5 / 10

MyAnimeList Puanı: 7.79

IMBd Puanı: 7.7

 

 

Herkese merhaba. Bugün Aldnoah Zero anime tanıtımı ve incelemesi yapacağım.

 

Animemiz Mars ve Dünya arasındaki savaşı konu alır. Mars Prensesi Asseylum Vers Allusia dünyayı ziyaret eder, ziyareti sırasında Prenses Asseylum’a suikast girişiminde bulunulur ve arabasını patlatırlar. Herkes Prenses Asseylum’un öldüğünü düşünür ama Prenses Asseylum o gün kötü hissettiği için yerine başka birisi geçmiştir. Marslılar ise Prenses Asseylum’un öldüğünü düşündüğü için dünyalılara savaş açar. Prenses Asseylum yaşadığını kanıtlamalı ve bu savaşı durdurmalıdır.

Konusu ilgi çekici ama karakterler animeye olan sevgimi azalttı. Ana Karakterlerden Inoha Kaizuka sıradan bir lise öğrencisidir, savaşın başlamasıyla hayatta kalma macerası başlar. Animemizin  neredeyse tamamında yüz ifadesi aynıdır. Prenses Asseylum ise insanların mutlu olduğu, savaşın olmadığı bir gezegende yaşamak isteyen bir karakterdir. Ve şimdiyse animeyi izleme sebeplerimden birisi Slaine Troyard. Slaine Troyard sadakat sahibi, kendisine yapılan zorbalıklara katlansa da yeri geldiğinde prensesi için cesurca davranan bir karakter. Prenses Asseylum’a aşıktır. Animede gerçekten iyi oluşturulmuş tek karakter. Aldnoah Zero, genel olarak baktığımda iyi bir konuya sahip olsa da işlenişi kötü olan bir anime.

Karakter Tanıtımları (Spoiler içerebilir).

Inoha Kaizuka:  Animemizin ruhsuz, duygusuz karakteri, animenin en duygusal sahnelerinde bile aynı yüz ifadesi sizi sinirlendirebilir. Ama bunların yanında mecha kullanmada yetenekli bir karakter. Prensesle olan ilişkisi ise ara sıra canınızı sıkabilir.

 

 

Asseylum Vers Allusia: Gerçekten temiz kalpli bir prenses. Marslıların tuzağına düşse de inancını koruyan bir prenses. Kişiliğine göre olaylar üzerindeki etkisi yüksek bir karakter.

 

 

Slaine Troyard: Bir Dünyalı olsa da Marslıların yanında yaşayan ama Marslıların gözünde bir köleden farksız olan Slaine Troyard, Prenses Asseylum’a dünya ile ilgili bildiklerini öğretir. Prensese göre kendisinin arkadaşıdır ama diğer Marslılar için değersiz ve iğrenç bir dünyalıdır. Duygularını güçlü bir şekilde yaşayan bir karakterdir.

 

Bu tanıtım sezon 1 için yapılmıştır ^^.

Related Posts

Bir cevap yazın