Yapımcı Şirket: Digitalmindsoft

Yayımcı Şirket: 1C Company

Oyun Türü: Strateji

Platformlar: PC

 

Bugün bir strateji oyunu incelemesiyle karşınızdayım. Ancak bu sefer incelediğim oyun, strateji kategorisinde Age of Empires gibi oyunlarda olduğu gibi ortaçağ dönemini konu almaktan kurtulup, bunun yerine 2. Dünya Savaşı yıllarına yakın zamanları konu alan bir çağı temsil ediyor.

Açıkçası yıllarımı Age of Empires serisine harcayıp, Shogun 2 Total War‘a da gereksiz yere bir ton para bayılıp çok kısa sürede sıkıldıktan sonra, strateji kategorisinde artık “Medieval Age” gördüğüm an kaçıyorum. Sizin düşünceleriniz mutlaka farklıdır, belki strateji serisine aşırı bağımlıysanız size sıkıcı gelmeyebilir fakat bana bir süre sonra sadece yaylar, kılıçlar, mancınıklar ve aynı stratejiler sıkıcı gelmeye başlayıp, bir süre strateji oynayamamama sebep olmuştu.

2014-01-16_00009

 

Bütün bu bahsettiğim yılların birikintisini bir kenara bırakıp, tanklar, tüfekler, bombalar, tanksavarlar gibi daha birçok silah ve asker türünü önümüze getiren oyunlar arasında Men of War serisi üst sıralarda yer alıyor. Tabii insan yeni bir türde ilk oynadığı oyunu unutamıyor. Dolayısıyla ben de aşırı bir Company of Heroes hayranlığı nedeniyle bu seriyi oynamış olsam da çok fazla vakit geçirmediğimi söylemek istiyorum. Kötü olduğu için değil fakat Company of Heroes‘in atmosferiyle Men of War‘ın atmosferi ayrı olduğu için. Aslında böyle olması çok güzel çünkü aynı tür oyunun farklı oynanışlarının olması oyunculara seçebilme fırsatı sunuyor.

Vlcsnap-2014-03-17-18h19m17s203

 

Yapay zekada bazı ufak algılama sıkıntıları dışında pek bir sorun göremedim. Zaten yapay zekanın sorunsuz olduğu sınırlı sayıda oyun var piyasada. Gerek bu oyunda gerek CoH*¹ serisinde, tankın önünde ufak bir bariyer olduğu için koca yoldan geçememesi gibi bazı sorunlarla karşılaştım. Ancak oyunu keyif almak için oynadığınızda zaten gözünüze neredeyse hiçbir sorun yansımıyor. Yine strateji oyunu diyip grafikleri pas geçmeyen bir şirketin yapımı olduğunu, oyundaki efektlerin ve atmosferin güzelliğinden anlayabiliyoruz. Oyun Steam üzerinde 29.99$ ile şu anda satışta. Alıp almamaya karar veremiyorsanız, paranızın hakkını sonuna kadar verecek kadar kaliteli bir oyun olduğunu unutmamalısınız.

 

¹*: Company Of Heroes

Related Posts

Bir cevap yazın