Anime: Angel Beats

Hikaye: Jun Maeda

Tür: Aksiyon, Komedi, Fantezi, Doğaüstü – Güçler, Romantizm, Drama, Seinen, Dram, Okul

Animenin Çıkış Tarihi: 3 Nisan 2010

Bölüm Sayısı: 13 Bölüm ve 3 Special, 1 Ova Bölüm

Benim Puanım: 7

IMDb Puanı: 8

MyAnimeList Puanı: 8.48

 

Tumblr nl4nk0kx1d1slun45o1 1280 - angel beats - anime tanıtımı ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

 

Herkese merhaba bugün Angel Beats anime tanıtımı ve incelemesi yapacağım.

    Animemiz hayallerini gerçekleştiremeden ölen gençlerin gittiği yerde meleğe karşı verdikleri savaşı anlatır. Gittikleri yerde tanrı uzun zaman önce oradan ayrılmış ve meleğin dediklerini yaparlarsa reenkarne olacaklardır ama tekrar dünyaya geldiklerinde insan olamama gibi bir ihtimalleri vardır. Kendi kişisel sebeplerinden dolayı tanrıya isyan eden bu gençler melekle bir savaşa girmişlerdir. İçinde oldukları yerde bir okul vardır, okuldaki öğrenci ve öğretmenler NPC’dir. NPC’lerle vakit geçirir, derslere ilgi gösterirlerse onlarda NPC’ye dönüşecektir. Melekle savaşlarında iki taraf da ölse de bir süre sonra eski hallerinde döndükleri için ve meleğin çok güçlü silahları olduğu için savaşı kimse kazanamaz.

Manga angel beats voir les sous rubriques 283426 - angel beats - anime tanıtımı ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

    Angel Beats gerçekten de izlerken keyif aldığım bir anime ama 13 bölümün ilk 9 bölümü animeye hazırlık amaçlı bölümler gibi geldi bana. 10.bölüm ve sonrasında asıl konu işlendiği için bazı önemli yerleri hızlıca geçmişler. Animenin türleri arasında romantizm ve dram olsa da izlerken beni duygulandırmayı başaramadı. Animedeki romantizm de bana pek gerçekçi gelmedi. Angel Beats izlerken gülebilir, üzülebilir ve bittiğinde keşke devamı olsa diyebilirsiniz.

Biraz da karakterlerimizi tanıyalım. Bu kısım ”Spoiler” içerebilir. Bunu da göz önüne alarak okursanız sevinirim.

Yuzuru Otonashi: Yuzuru bir gün yerde uyanır ve karşısında Yuri Nakamura’yı görür. Yuri ona öldüğünü ve melekle yaptıkları savaşlarda onların grubuna katılmasını ister. Yuzuru animede beni güldüren bir karakter. Animeyi izlerken Yuzuru’ya ne kadar iyi ve doğru kararlar veren bir insan dediğim birçok kez oldu.

Zxcvbnm 3 - angel beats - anime tanıtımı ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Yuri Nakamura: Yuri, öldüklerinde geldikleri yere ilk gelen kişi olduğu için meleğe karşı savaşılan grubun lideri. Yuri etrafındaki insanlara pislik gibi davransada aslında iyi kalpli onların iyiliğini isteyen bu özelliklerini davranışlarına yansıtamayan bir karakter.

Zxcvbnm 4 - angel beats - anime tanıtımı ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

 Kanade Tachiban: Kanade animemizdeki melektir. Kötü karakter gibi gözükse de aslında iyi bir karakterdir. Animenin en güçlü karakteridir.

Zxcvbnm 5 - angel beats - anime tanıtımı ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

Hideki Hinata: Meleğe karşı savaşan grubun bir üyesidir. Yuzuru’nun yakın arkadaşıdır. Animedeki favori karakterimdir.

Zxcvbnm 6 - angel beats - anime tanıtımı ve i̇ncelemesi - figurex anime tanıtımları

İyi seyirler.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın