Yapımcı Şirket: Harebrained Schemes

Yayımcı Şirket: Harebrained Schemes

Oyun Türü: RPG

Platformlar: PC, Mac

 

Shadowrun Returns ismindeki rol yapma oyununun DLC‘sini inceledim bugün. Aslında asıl oynadığımız şey oyundur genellikle, DLC‘lerle ek araç gereçler veya modlar eklenir. Ancak Shadowrun için durum öyle değil. Ek paket olarak gelen Dragonfall içeriği resmen ayrı bir senaryo ve çok farklı karakterlerle karşımıza çıkıyor. Aynı örneği Diablo 3: The Reaper of Souls‘ta da görmüştük. DLC diye giriyor fakat bambaşka bir oyuna adım atmış hissine kapılıyorduk. İşte Shadowrun Returns oyununun genişleme paketi Dragonfall da bu bahsettiğimiz özellikleri taşıyor.

5 farklı ırk ve 6 farklı sınıf arasından doğru seçimleri yaparak kendi oyun tarzınıza uygun bir karakter yaratıyor ve bir RPG‘de olması gereken bütün her şeyin bulunduğu bir dünyaya adım atıyoruz.

Dfdc-001

 

Yetenek ağacı birbirine bağlı olarak ilerliyor. Ana başlıktaki yetenek bölümünün seviyesi kaçsa, alttaki yetenekleri de o kadar geliştirebiliyorsunuz. Tabii onun altındaki ve onun da altındaki yetenekler yine bir üstteki yeteneğin seviyesinden daha fazla artmıyor. Aslında bu gidip bağımsız takılmanız yerine görevler yaparak düzgün bir rotada ilerlemeniz için yapılmış bir sistem ve gayet güzel düşünülmüş. Karakterimiz Berlin‘de suç işleyen insanlarla dolu bir yerde, ne iş yaptığı belli olmayan adamlardan görevler alarak kocaman bir serüvene katılmış oluyor.

Dragonfall_zakk

 

Berlin‘i kurtarmaya çalışan bir ekiple yolumuza devam ediyoruz. Senaryo boyunca yanımızda insanlar yaralanıyor, ölüyor. Biz de mecburen ekibe yeni birilerini getiriyoruz. Karakterlerin diyalogları tamamen içinde bulunduğunuz atmosfere göre ayarlanmış. Sıkı bir RPG oyuncusuysanız, Shadowrun serisini oynamanızı tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın