Dizi, Eğlence, Genel, Oyun, Sinema

League of Legends Yeni Dizisi “Arcane” Netflix’te Duyurdu!

Arcane

Öncelikle selamlar, gününü film ve keyifli zaman geçiren film hayranları sizler de hoş geldiniz. Bugün sizlere kısa bir süre önce çıkan ve eminim herkesin artık bir film veya dizisi çıkmasını istedikleri League of Legends -Riot Games- sonunda Arcane dizini duyurdu!
Animasyonlarıyla ve yer aldığı dünya ile League of Legends cidden film veya uzun soluklu bir dizi için harika bir diyar. Oyuncuların uzun bir süredir beklediği ilk dizi Covid-19 salgını yüzünden ertelendi ve şuan ki tarihini aldı.

Riot Games ve Netflix, oyun diyarının popüler isimlerden olan League of Legends oyun dünyasında geçecek olan yeni Arcane animasyon dizisi için bir araya geliyor.

Arcane, Netflix ve Riot Games‘in sonbahar ön gösterim etkinliğinde ilk fragmanı yayınlandı. Dizinin haberleri her ne kadar Riot Games tarafından daha öncesinde haberleri yayınlamış olsa da Dünya’yı ele alan ve her sektöre saldıran Covid-19 salgını burayı da etkiledi.
Daha önce çıkması hedeflenen dizi, salgılar yüzünden ertelendi. Fakat Riot Games, oyuncularına bir dizi sözü vermişti bile. Bu yüzden diziyi olabildiğince erken yayınlamaya kararı vererek aslında televizyon dünyasına ilk adımını atmış olmakta.

Arcane dizisi, Netflix üzerinden bu sonbahar aylarında ilk gösterimini yapacak. Filmin hakkında konuşmadan önce eminim hepiniz de istediği olan fragmana bir göz atalım…

Arcane Resmi Fragman

Dizinin animasyon direktörü Dominique Bazay, dizinin küresel çapta duyurulmasında gelen coşkuyla ve LOL (League of Legends) evreninde geçen ilk dizinin Arcane olmasından dolayı büyük bir heyecanla bizlere iletirken, aynı zamanda dizinin seyirciyi koltuklarından uçuracak seviyede bir görsel şölen sunacağını vaat ediyor.
Bunun yanından Riot Games’in Global Eğlence Başkanı Shauna Spenley ise, LOL oyununda da yer alan karakterlerin gerçek ve bir o kadar da derinlerine inen hikayelerinden bahsedileceğinden söz etti.

Tabi bunlardan söz ederken, aslında bakılırsa hala kafalarda bazı soru işaretleri gördüm. Sanırım okuyanlar arasında hala League of Legends oyununu duyan veya hiç oynamayanlar var gibi duruyor.
O zaman onlar için yeninden gelin hep beraber şu bahsedilen League of Legends oyunu nedir? Hadi ona bakalım…

League of Legends Oyunu Nedir?

League of Legends, düşman oyuncunun üstünü yok etmek için beşer oyuncudan oluşan toplamda iki takımın bir biri ile yaptıklarıdır, ücretsiz bir strateji oyunudur.
5 vs 5 takımların birbiri ile kapıştıkları bu oyundan her takım üyesinin yapması gereken bazı rolleri vardır. Üst Koridor, Ormancı, Orta Koridor, Nişancı ve Destek… Bunlar her takımda bulunması gereken rollerdir.

Örnek alalım, ormancı mesela, ikincil yardımcı rolüdür. Oyun haritasındaki orman canavarlarını avlayan ve vakti geldiğinde diğer koridorlara baskınlar atan, rakiplerin gizlice çalıların arasında bekleyen yegane roldür.
Başka bir örnek vermek gerekirse o da nişancılardır. Belki de takımın en önemli rolüdür. Çünkü nişancılar aslında takımın bir nevi hasar rolünü üstler ve takımına avantaj saylamak için arkalardan rakiplerine inanılmaz hasarlar verebilir. Fakat çok dikkatli olmalıdır. Çünkü bu role sahip şampiyonlar genelde kırılgandırlar ve bir Rengar ultisine toz olabilirler 🙂

İşte bunun gibi rollerin ön planda olduğu ve her rollünde kendi içinde tonlarca şampiyonun bulunduğu oynarken asla sıkılmayacağınız bir oyundur.

Oyunuz temelinde ama emin olun bir bu kadar da bu oyunun arkasında yatan kocaman bir hikayesi var. Belki ilerleyen dönemlerde o dünyaya da giriş yaparız…
Her neyse, hikaye demişken fazla konudan sapmadan sizlere Arcane dizisinin konusundan biraz bahsedeyim.

Dizinin Konusu

Runeterra diyarında belki de teknoloji konusunda bir numara olan Piltover şehrinde ve bir zamanlar bir arada yer alan zamanında yaşanan felaketler sonucu bir uçumda yer alan ve en az Piltover kadar gelişmiş teknolojiye sahip olsa da daha tehlikeli ve zehirli bir ortama sahip olan Zaun’da geçen hikayelerin derlemesini izleyeceğiz…

Ve tabi ki oyunun ikonik olan iki karakteri Jinx ve Vi arasındaki parçalanmış ilişkileri ve kökenlerini birlikte Arcane dizisi ile yaşayacağız…

Bugünlük de bir haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok habere ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Related Posts

Bir cevap yazın