Oyun

Cloudbuilt – İnceleme

Yapımcı Şirket: Coilworks

Yayımcı Şirket: Rising Star Games

Platformlar: PC

Oyun Türü: Aksiyon, Platform

 

Cloudbuilt isimli oyunda Demi adında, eskiden savaşan bir gaziyi canlandırıyoruz. Fakat çok farklı ve teknolojik bir dünyada yaşayan bir karaktere sahibiz. Karakterimiz savaştan yaralı çıktığı için zaten kötü bir moral içerisinde. Üstüne bir de platformları aşmaya çalışırken karşısına çıkan düşmanlarla savaşmak zorunda kalıyor. Hatta bu düşmanlar bildiğimiz vurduğunda ölen değil, sadece sersemleyip 15 saniyeye yakın bir süre sonra geri düzelen ve saldırmaya devam eden robotlara kadar gidiyor.

Cloudbuilt_Preview-04

 

Sürekli etraftan bir yerlere zıplayıp bölümler geçtiğiniz bir oyun. Kesinlikle oynarken yanlış bir hamle yapmamaya dikkat etmelisiniz, çünkü zıplayıp durduğunuz platformun etrafı tamamen uçurum ve bir boşluğa doğru düşmeye başlıyorsunuz. Haritayı tamamlamak için kimi zaman roketimizle havalara uçuyor, kimi zaman da duvarların üzerinden koşarak yolumuza devam ediyoruz. Oynanış gerçekten çok hızlı. Duvardan duvara atlamak ve duvarların üzerinde koşmak GunZ‘de olduğu gibi kolay gerçekleşmiyor, herşeyini sizin ayarlamanız gerekiyor.

cb4

 

Bu tarz oyun grafiğiyle aslında daha önce pek karşılaşmadığımı söyleyebilirim. Modellemelerin etrafındaki siyah çizgiler sanki bir Telltale oyunu havası veriyor olsa da grafik yapısı, efektler ve oyunun atmosferi tamamen ayrı bir havada. Zaten oynarken bu farklılığı hissedebiliyorsunuz. Oyun 19,99$ olarak Steam üzerinde satışa sunulmuş. Haritalar, etraftaki objeler ve aşırı zor parkurlar geçmeyi başarabildiğiniz zaman gerçekten çok zevkli gelmeye başlıyor. Örneğin şu videoyu izledikten sonra çoğunuzun oyunu almak isteyeceğinden eminim.

 

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=dEeWM_AtTvc]

Related Posts

Bir cevap yazın