Oyun

TowerFall: Ascension – İnceleme

Yapımcı: Matt Thorson

Yayımcı Şirket: Matt Makes Games

Platformlar: PC, PS4, OUYA

Oyun Türü: Aksiyon, Platform

 

Bambaşka bir oyun tarzı ve bambaşka bir konsolla karşımıza çıkan TowerFall: Ascension‘u inceledim. Oyun PC, PS4 konsolları dışında OUYA isimli Kickstarter sayesinde büyüyen bir Android oyun konsolu için de uyarlanmış. Bu konsol şu anda 99$ gibi fiyatlarda satılıyor ve konsolun gelişimi açısından özellikle bağımsız yapımcılar olmak üzere birçok oyun şirketi de bu konsola oyununu uyumlu hale getirmeyi tercih ediyor.

Oyun size Local Co-Op olarak yani internet olmadan çoklu oyuncu desteği ile tek bilgisayar üzerinden arkadaşlarınızla oynama imkanı sunuyor. Multiplayer seçeneğinin online olmaması büyük bir eksiklik aslında fakat bir bağımsız yapımcı oyunundan da bu tarz eksiklikleri beklememek hata olurdu.

14524656613_ab901dff91_o

 

Her oyuncunun 1 yayı ve 3 oku oluyor başlangıçta. Tek bir ok bile yeseniz ölüyorsunuz. Tabi kalkan almadıysanız. Yaklaşık 2 oyun kaybettikten sonra oyun size çok yenildiğiniz için kalkan hediye ediyor ve kalkan sayesinde 2. vuruluşunuzda ölüyorsunuz. Yani ilk vuruş tamamen es geçiliyor. Ayrıca saplandıktan sonra bomba gibi patlayarak haritadaki yerleri de patlatabilen oklar, uçmanızı sağlayan kanatlar vs. birçok oyun içi özellik de mevcut. Ayrıca haritalara asansör gibi sistemler de eklemeyi unutmamışlar.

maxresdefault (1)

 

Oyunun grafikleri aslında retro tarzı piksel piksel grafiklerden oluşuyor. Aşırı bir grafik tutkusuyla yanıp sönen birisi değilseniz bu sizin için sorun olmayacaktır çünkü arkadaşlarınızla bu oyunu oynamak gerçekten çok eğlenceli olacak. Üstelik farklı karakterler seçerek yepyeni özellikler keşfetmeye başladığınızda oyun daha da zevkli gelmeye başlayacak. Oyunun Steam üzerinde 14,99$ gibi bir fiyatı var. Aslında bağımsız yapımcı oyunları genelde yıllarca oynanan efsane oyunlara ne yazık ki imza atamıyor ve bu yüzden çok fazla bir fiyat olmasını da beklememiş oluyoruz. 15 dolara yakın bir fiyat da bu oyun için gayet uygun fakat ne yazık ki ülkemizdeki piyasa değerleri yüzünden bize biraz pahalıya gelmiş oluyor. Yinede fiyatı sorun etmeyecek olursanız gerçekten zevkli bir çoklu oyuncu moduna sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın