Anime Tanıtımları, Anime

Accel World – Anime Tanıtımı ve İncelemesi

Anime: Accel World

Mangaka: Reki Kawahara

Tür: Aksiyon, Romantizm, Okul, Bilim Kurgu, Shounen

Manganın Çıkış Yılı: 2010

Animenin Çıkış Yılı: 6 Nisan 2012

Bölüm Sayısı: 24 ve 2 Ova Bölüm

Puanım: 6.5

IMDb: 7.5

MyAnimeList Puanı: 7.71

Herkese merhaba bugün Accel World anime tanıtımı ve incelemesi yapacağım.

    Yıl 2046, teklonoji günümüze göre hayal edilemeyecek bir durumda. İnsanlar boyunlarına taktıkları aletle işlerini internetten halletmektedir. Arita Haruyuku’ya okulda zorbalık yapılmakta, onunla dalga geçilmektedir. Arita için önemli olan tek şey online oyunlardır. Bir gün okulun en güzel ve popüler kızı Kuroyukihime tarafından çağrılır. Kuroyukihime ona Burst Link adındaki bir yazılım yükler ve Accel World adındaki bir dünyaya giriş yapar. Accel World bir oyun gibi gözükse de, oyundan fazlasıdır. Burst Link programı çalıştığında normal dünyadaki zaman Burst Link kullanıcıları için yavaşlar ve kameralar sayesinde avatarları hareket edebilmektedir. Bu sayede sınavlarda kopya çekme ve bir kavgada kazanma gibi avantajları olur ama Burst Link programını çalıştırdıkları her seferinde bir puan kaybederler. Burst Link kullanıcıları birbirlerine meydan okuyabilir. Kazanan on puan alır, kaybeden on puan kaybeder. Eğer puanları sıfıra düşürse Burst Link programı silinir ve Accel World hakkında bildikleri her şeyi unuturlar. Bir karşılaşmada rakibinin bütün puanlarını alabilme gibi bir yol da vardır. Accel World’de toplam on level vardır, uzun zaman önce farklı türden avatarları olan yedi Burst Link kullanıcısı dokuz level olmuş ve barış anlaşması yapmıştır, bu dokuz level olan Burst Link kullanıcıları kral olarak çağrılır. Bir söylentiye göre 10. level olan kişi oyunun yapımcısıyla tanışabilecektir. Kuroyukihime, Arita Haruyuku’dan yardım ister ve ona Burst Link programını kullanmayı öğretir.

     Accel World romantizm ve komedi açısından güzel bir anime. Başlarda izlerken keyif aldım ama ilerleyen bölümlerde beni sıktı, finali ise yeterli değildi. Animenin beni sıkmasının en büyük sebebi Arita’nın yüzde doksan oranında dövüşlerde kaybetmesi ve zayıf, en ufacık şeyde ağlayan tarzda bir karakter olmasıydı. Başlarında yavaş yavaş hem fiziksel hem duygusal açıdan güçlenmesini beklerken, animenin sonunda hayal kırıklığına uğradım. Animenin asıl konusu yedi kralla ilgili olsa da, bu kralların bazıları arada bazıları da neredeyse hiç gösterilmedi. Büyük ihtimal diğer sezonlarda gösterecekler ama animedeki bazı bölümler beni sıktı ve ne kadar boş bir bölümdü dedirtti. Büyük potansiyeli olan bir anime, umarım gelecek sezonlarda çıkan bölümler ağzımızı açık bırakır.

Karakter İncelemesi (Spoiler İçerebilir, Ona Göre Okursanız Sevinirim)

Arita Haruyuki: Arita animemizin zayıf karakteri. Arita’nın verdiği kararlar, davranışları birçok kez beni sinir etse de her yaptığı hatadan ders alan bir karakter.

Kuroyukihime: Kuroyukihime’nin gerçek adını animede açıklamıyorlar. Sword Art Online’ın yapımcılarıyla bu animenin yapımcıları aynı olduğu için internette Kuroyukihime’nin, Asuna ve Kirito’nun çocuğu olduğuna dair bir söylenti var. Kuroyukihime duygusal ve fiziksel anlamda güçlü bir karakter. Arita’ya aşıkdır.

Kurashima Chiyuri: Chiyuru, Arita’nın yakın arkadaşlarından biridir. Neşeli ve arkadaşlarına değer veren bir karakter.

Mayuzumi Takumu: Arita’nın yakın arkadaşlarından biridir. Animede Arita’ya ihtiyacı olduğunda her zaman destek olur. Animedeki en zeki karakterlerden biri.

Takumu_Mayuzumi

Related Posts

One thought on “Accel World – Anime Tanıtımı ve İncelemesi

  1. inci dedi ki:

    Hoş bir yazı FAKAT Kuroyukihime kirito ve asunanın çocuğu değil çünkü accel world vs sword art online oyununda kapışıyorlar

Bir cevap yazın