Merhaba arkadaşlar,

Bugün benim yine en en en favorilerimden olan bir seri ile karşınızdayım. Bugünkü yazımda size mangasını severek okuduğum ve hiç bıkmadan tekrar tekrar izlediğim Kamisama Hajimemashita animesi hakkında inceleme yazmaya karar verdim 🙂

 

NOT : Diğer tanıtımlar için TANITIMLAR sekmesine tıklamayı unutmayınız 🙂

 

Kamisama Hajimemashita

İlgili resim

Tür: Komedi, Fantazi, Romantik, Shoujo, Okul yaşamı, Doğa üstü güçler

Bölüm Sayısı: 2 Sezon (13 + 2 OVA – 12 + 5 OAD)

Yayım Tarihi: 2012 – 2015

Firma/Stüdyo: TMS Entertainment

Konusu:

Momozono Nanami’nin babası, kumar tutkunu olmasından dolayı yüklü miktarda borç yapıp, sonrada ortalıklardan kaybolur. Bu yüzden, Nanami, borç koleksiyoncuları tarafından evinden de kovulur. Bir köpek tarafından kovalanırken çekingen bir adamla karşılaşır ve adam kendi evini ona vereceğini söyler. Adamın ikna edici konuşmasına inanan Nanami, ancak o eve gittiğinde bunun bir tapınak olduğunun farkına varır. Daha da ötesi, oradan Tilki kulaklı bir adamın ortaya çıkışıyla, Nanami’nin aklı daha fazla karışır. Evsiz ve karmakarışık olan Nanami’ye neler olacaktır?

Kamisama hajimemashita wallpaper ile ilgili görsel sonucu

YORUM:

Kısaca Kamisama Hajimemashita animesi Nanami isimli kızımızın Tomoe isimli tilki ruhlu yardımcısı ile olan maceralarını ve zamanla birbirlerine aşık olmasını anlatıyor. Bu anime shoujo’lar arasında en iyisi bence. Romantizm ve fantastiklik üstüne de bol kahkaha eklenince diyorsunuz ki Kamisama Hajimemashitaaaaaa..

Kamisama hajimemashita gif ile ilgili görsel sonucu

Hikayemiz şöyle başlıyor; Momozono Nanami sorumsuz babasının borçlarından dolayı evinden atılmış ve sokakta kalmıştır. Geceyi nerede geçireceğini düşünürken köpekten korkup ağaca tünemiş birini fark eder ve onu kurtarır. Adam Nanami’nin evsiz kaldığını öğrenince ona kendi evinde kalabileceğini söyler ve anlından öper, bu evin anahtarıdır. Nanami kandırıldığını düşünerek yola koyulur, evi bulduğunda kırık dökük bir tapınak olduğunu fark eder. Nanami’nin anlına kondurulan öpücük bir anahtardan ziyade tanrılık mührüdür ve Nanami bir anda kendini Mikage tapınağının tanrısı olarak bulur.

Kamisama hajimemashita nanami gif ile ilgili görsel sonucu

Tapınağa geldiğinde onu tapınak ruhları Kotetsu ve Onikiri karşılar, ama varlığından rahatsız olan tapınağın hizmetkarı, biricik tilki ruhlu iblisimiz Tomoe’miz, bu nereden geldiği belli olmayan kızı istemez. Ben Mikage’nin hizmetçisiyim, ona hizmet etme gibi bir zorunluluğum yok deyip çekip gider. Nanami’ye ise 20 yıldır tanrısının uğramadığı bir yığın iş ve dilek biriken bir tapınak kalır. Ne yapacağını bilemeyen zavallı Nanami Kotetsu ve Onikiri’nin de ısrarıyla Tomoe’i bulmaya gider ama başına gelemeyen kalmaz, peşine onu yemek isteyen bir cadı düşer, ondan kurtulmanın yollarını ararken Kotetsu; eğer Tomoe ile anlaşma yaparsa kurtulacağını ve Tomoe’nin onun sadık bir hizmetkarı olacağını söyler, fakat anlaşma eğer birbirleriyle öpüşürlerse gerçekleşecektir! Nanami paniğe kapılır, Tomoe gelir ve yalnızca ona yalvarırsa onu kurtaracağını söyler. Gururlu Nanami’miz sana yalvaracağıma ölürüm daha iyi diyerek, kendini boşluğa bırakır ama ve hemen ardından isteksiz de olsa anlaşma öpücüğü gelir. Tapınak hizmetkarlarının laneti kelimelerdir. Öpücükten sonra Tomoe, Nanami ne söylerse yapmak zorunda kalır.

Kamisama hajimemashita gif ile ilgili görsel sonucu

Gerek yaşadıkları maceralar, Tomoe’nin sahiplenici erkek duruşu, gerekse Nanami’nin o güzel yüreği, her şeyiyle kendine bağlayan bir animeyle karşılaşıyorsunuz. Tabi benim gibi beyaz uzun saçlı anime karakterlerine ilgisi olan birisi için Tomoe biçilmiş kaftan 🙂

Tomoe nanami gif ile ilgili görsel sonucu

Tomoe ve Nanami’nin yanısıra Mizuki ve tapınak ruhları Kotetsu ve Onikiri’yle de eğlenceli bir Mikage Tapınağı’nın kapısını aralıyorsunuz. Güzel sesli pop starımız Kurama’yı unutmayalım. Çalamadığı gitarla hava atan bir pop stardan bahsediyoruz, ya da Mizuki’nin çalamadığı flütü izleyince Mikage’nin ne kadar müzik yoksunu bir tapınak olduğuna görebilirsiniz 😀

Tomoe mizuki kurama gif ile ilgili görsel sonucu

Sonuç:

Hikayeye ”cennetten çıkma temiz kalpli Nanami’yle cehennemden gelme iblis Tomoe’nin aşkı” desek yeri olur. Ben diyeyim, siz bence Tomoe ile Nanami’nin maceralarını izlemeden geçmeyin!

 

ANA KARAKTERLER

Tomoe

Tomoe gif ile ilgili görsel sonucu

Kızlar genelde ilk Usui der ama benim için Tomoe 🙂 İşte bu kadar çok sevdiğim bir karakter 🙂 Tam bir Tsundere 😀 Hep Nanami’yi düşünür, tehlikelerden korur, her ne kadar başlarda istemese de iyi bir tochigami olabilmesi için Nanami’ye yardım eder. Tomoe’yi tsundere yapan yönü; Nanami’ye tochigami olmasını istemiyor gibi sert davranmasıdır. Ayrıca Nanami’nin etrafında dolaşan erkeklere karşı bazen çok kıskanç olabiliyor. Nanami’ye çok sağdık, kontratları bozulduktan sonra onu öperek yeniden Nanami’nin koruyucusu olması da bunun kanıtı. Genel olarak Tomoe, Nanami’nin koruyucusu olan çok ama çok tehlikeli ve güçlü olan bir tilki ruhu.

Tomoe = Beyaz saçlara sahip + Tilki kulakları + mükemmel bir kuyruk + doğuştan gelen kana susamışlığın verdiği mükemmel karizma

Momozono Nanami:

Nanami gif ile ilgili görsel sonucu

Okul ve yerel tanrılığı bir arada halletmeye çalışırken çok zorlanır. Klasik shoujo kızı özellikleri Nanami’de olduğu için zeki değil ve beceriksiz. Bu durum hayatını iyice zorlaştırır. Hayatın zorlukları Nanami’den güzel gülümsemesini ve neşesini alamaz. Duygularını belli etmekten çekinmez. Hiç beklemediğin anlarda cesur davranır. Derdi başından aşkın olsa bile etrafındaki insanlara içtenlikle yardım eder. Yardım etmeye çalışırken her şeyi batırdığı zamanlar olsa bile sevgimi kazanan bir karakter 😀

Mizuki

Mizuki kamisama hajimemashita gif ile ilgili görsel sonucu

Tapınağa sonradan gelmiştir. Yonomori Tapınağının yılan koruyucusudur. Bir gün okulda yılan formundayken Nanami tarafından kurtarılır. Nanami’nin koluna nişanlanma izi  bırakır. Nanami’yi takip ederek onu kendi tapınağına kaçırır. Daha sonraki bölümlerde Mizuki Nanami’ye hizmet etmeye başlar

Onikiri , Kotetsu

Onikiri ,kotetsu gif ile ilgili görsel sonucu

Tapınağın diğer hizmetlileri Onikiri ,Kotetsu. Onikiri kız Kotetsu ise erkek Yokaidir. Diğer bir deyişle efsanevi yaratık diyebiliriz. Evin işlerinde Tomoe’ye yardım ederler ve her zaman Nanami’yi desteklerler. Yüzlerinde maskeyle dolaşırlar. Maskelerinin altında hoş bir yüzleri olmadığı söylenir. Sevimli ve cana yakın Yokailerdir.

Kurama

Kurama gif kamisama ile ilgili görsel sonucu

Kurama Shinjirou. Kendisi Tengu Yokaidir. Yani yarı insan yarı kargadır. İstediği zaman kanatlarını  çıkarabilir. Nanami’nin sınıf arkadaşıdır. Aynı zamanda da bir idoldür. Kızlar arasında çok popülerdir. İlk başlarda Nanami’nin tanrı gücünü almak için yakınlaşsa da daha sonraları bu istediğinden vazgeçip Nanami’yle arkadaş olmuştur. Her zaman yardımına koşmuştur. Nanami’ye yakınlığı yüzünden Tomoe ile anlaşamamaktadır. Kibirli ve kendini beğenmiştir.

Mikage

Mikage kamisama hajimemashita gif ile ilgili görsel sonucu

Hakkında pek bilgimiz yok. Çünkü bazı bölümlerde karşımıza çıkıyor. Evet anlatıyorum bu Tapınağın eski bölge tanrısı Tomoe’nin eski efendisi Mikage. Kendisi köpekleri hiç ama hiç sevmez. Her neyse yolda köpeği görünce ağaca yapışıp delice bağırınca Nanami görür ve ona yardım eder uzun süre konuşmalarından sonra Mikage ona bir harita çizip evin yoksa o tapınağa taşın diyip  Nanami’nin anlından öper ve ona tanrı güçlerini verir. Ve gizlice Tomoe ve Nanami’yi izlemeye başlar.

 

NOT : Daha pek çok karakter animeye giriyor bu yüzden hepsine değinmiyorum 🙂

Back to list

Related Posts

0 thoughts on “Kamisama Hajimemashita Tanıtım ve İncelemesi!

  1. Nilsu dedi ki:

    ay en sevdiğim anime ^^

Bir cevap yazın