Merhaba,

Geçenlerde sırf merak ettiğimden dolayı mangasını arayıp yavaştan da olsa da Türkçe’ye çevrildiğini görüp mutlu olduğum bu animeyi tanıtmak istiyorum.

10pvig8 - mekakucity actors tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Yazar-Çizer: Jin

Stüdyo: Shaft

Bölüm Sayısı: 12

Tür: Bilim-Kurgu, Doğaüstü, Romantizm, Komedi

MAL Puanı: 7.20 / 10

Tumblr n5q8xiroos1rfmdfoo1 500 by ftrmgrunge d7iq21f - mekakucity actors tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Kisaragi Shintaro, 2 yıldır evden dışarı adımını atmamış, tek hayali Nico Nico Douga’da 1. sıraya çıkacak bir şarkı yapıp zengin olmak olan, 18 yaşında bir gençtir. 1 yıl önce tuhaf bir e-mail yoluyla gelip bilgisayarına bulaşmış, aynı gerçek bir insan davranışları gösteren program Ene yüzünden klavyesinin ve faresinin üstüne kola dökülür. Shintaro 2 yılın üstüne 15 Ağustos günü evden çıkıp fare almaya gitmek zorunda kalır ancak sanki onun evden çıkmasını beklermiş gibi gittiği alışveriş merkezi bombalı saldırıya uğrar. Shintaro bir dizi olay sonucu kendilerine Mekakushi Dan diyen bir grubun 7. üyesi oluverir. Bu grubun her üyesi kızıl gözlüdür ve kendilerine özgü güçleri vardır.

E519758a6fb698d58cbdcb9e58bd1260 - mekakucity actors tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Anime başta yalnızca Jin tarafından bir dizi şarkı şeklinde planlanmış. Bu şarkılar genelde animede her bölümde bir tane olmak üzere veriliyor ve her birinin birbirinden güzel olduğunu da ekemek zorundayım. Daha sonra hayranları tarafından çok tutulup hikayeyi temel alan bir manga yapması istenmiş ve bunların sonucunda da anime olarak karşımıza gelmiş. Açıkçası anime bana çizimler açısından mangadan kat kat iyi ancak konu bakımından bunu söyleyemeyeceğim maalesef. Animede konular biraz daha kırpılmış biçimde…

Karakterlerin hepsi birbirinden ilgi çekici bana göre. Özel güçler konusunda bir belirsizlik var, animeyi bitirdikten sonra bile bazılarının güçlerinin ne olduğunu tam olarak anlayamıyorsunuz… Tek ortak özellikleri hepsinin kızıl gözlü olması ve bunun geçirdikleri bir ölüm tehlikesi sonrasında belirli bir “yılan” tarafından yutulmaları sonucu ortaya çıkması ama hepsinde farklı biçimlerde çıkıyor. Örneğin Ene’nin gücü konusunda en ufak fikrim yok, Shintaro için de öyle… Ancak anlayabildiklerim bile beni tatmin etmeye yetti. Shounen’e kaymayan doğaüstü türünün en iyi örneği diyebilirim.

Manga oldukça kısa olduğundan ama bölümleri oldukça dolu olduğundan dolayı, tüm manganın içeriğini vermeye çalışınca anime bölümleri de oldukça dolu olmuş. Tabi arada verilmeyen bazı kısımlar da olmuş bundan dolayı. Eğer karakterlerin hikayelerini tam olarak öğrenmek istiyorsanız, mutlaka şarkıları dinlemek zorundasınız, animede yeterince verilmiyor çünkü… (Şarkı listesi için Mekakucity Actors Şarkı Listesi yazımıza bakabilirsiniz)

Mekakucity actors kuroha gif ile ilgili görsel sonucu

Ecchi açısından oldukça düşük, hatta hiç yok mu desem çok az mı desem bilemedim, izleyeli uzun zaman oldu. Kano’nun bazı yerlerdeki esprileri meclisten dışarı tabii 😀

Sonuç olarak oldukça iyi bir yapım diyebilirim, ama keşke şu burunlar biraz daha az gölgeli olsaydı, bu kısım sanırım tamamen stüdyonun azizliği… Çünkü mangada böyle bir şey yok, hatta mangada bazı yerlerde konulmuş ufak bir nokta haricinde burun bile yok o ayrı mesele.

Mekakucity actors kuroha gif ile ilgili görsel sonucu

Diğer anime tanıtımları için TANITIMLAR sekmesine tıklayınız.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın