Anime Tanıtımları

Overlord Tanıtım Birinci Kısım : Great Tomb Of Nazarick

Selamlar herkese,
Bugün şu son yıllarda oldukça popüler olan MMORPG ( Massively Multiplayer Online Role-Playing Game; Devasa Çok Oyunculu Çevrim İçi Rol Yapma Oyunu) konulu animelerden biri olan Overlord‘un incelemesini ve karakter tanıtımıyla birlikte olacağız.

Konusu:
Animemiz 2126 yılında sunulan Dive Multiplayer Online Role Playing Game (DMORPG) tarzında bir oyun olan Yggdrasil’ in açılmasından 20 yıl sonra, kapanması duyurulmasıyla başlamaktadır. Oyunun son günü bir veda anlamında oyun kapanana kadar burda kalmak isteyen Oyunun en güçlü birliklerinden biri olan Ainz Ooal Gown‘un lideri Momonga, kapanışa saatler kala uyuya kalır ve uyandığında sunucunun kapandığı ve kendisinin avatarı olan İskelet Büyücüye dönüştüğünü farkeder. Hemen kendi birliklerinde bulunan NPC(Non-player Character; Oyuncu olmayan karakter) Pleaidesleri kontrol eder ve onlarında artık birer bilince sahip olduğunu farkeder. Kendi bölgeleri olan Great Tomb of Nazarick ‘(Nazarckin büyük mezarlığı) den çıkarak etrafı kontrol eder ve burasının oyun haritası olmadığını farkeder. Burası artık yeni bir dünyadır . Momonga artık bu dünyayı ele geçirmek ve varsa kendisi gibi bu dünyaya sürüklenmiş oyuncuları bulmak istemektedir.

Bundan sonrasıspoiler içermektedir!!

                                   Momonga ve Ainz Ooal Gown asası

Biraz ayrıntıya girmek gerekirse karakterimiz Yggdrasil içindeki en güçlü büyücü olarak geçmekte. Gerçekten de gücü muazzam ölçüde olduğunu görüyoruz. Ancak karşısında  onu zorlayacak rakipler olduğunu söylemek biraz güç. Bu kadar güçlü olmasına rağmen Momonga oldukça dikkatli hamleler yaparak ilerliyor. Bizzat kendisi bu dünyayı keşfetmek için şovalye kılığına girerek dolaşmaya karar verir ve adını Ainz Ooal Gown olarak değiştirerek Yggdrasil den gelen oyuncuların onu tanımasını ummaktadır. Buna ek olarak Nazarick’in ışınlandığı bölgede 3 büyük krallığın pamuk ipiğine bağlı barışı ve diplomasisine Momonganın etkisi oldukça büyük olacak ve yeni savaşlar, yeni ittifaklar, yeni düşmanlar kaçınılmaz gibi görünüyor.

Söylemek gerekirse çoğu animede karakterlerin zamanlar güçlenmesini izlerken bu animede onun tam tersine çok güçlü bir karakterin gücünü ne kadar ihtiyatlı kullandığını planlı bir şekilde laubali tavırları olmadan hareket etmesi beni oldukça etkiledi (Cooolll karakter 😀 ). Duygularını oyun nedeniyle bastırılması da ayrı bir güzel olmuş. Gaza gelip saldırmalar birisinin arkasından ağlamalar felan yok. Diğer çoğu oyun animelerinden farklı olarak hikayemizin oyunun içinde değilde oyun içindeki bir kısım karakterlerin ve eşyaların gerçek bir dünyaya taşınması (Kesin olarak bilmemekle beraber) ve burada devam etmesi farklı bir içerik ve hikaye ilerlemesi olmuş diyebilirim.

 

Şimdi o büyük birlik olan Ainz Ooal Gown’ u biraz tanımaya geçelim.

Great Tomb of Nazarick: Ainz Ooal Gown’ın merkezidir. Toplamda 10 kattan oluşmakta ve her katın bir muhafızı bulunmaktadır.

Ainz Ooal Gown dan fethedilmeden önce, Nazarick Büyük Mezarı başlangıçta sadece 6 katlıydı. Ainz Ooal Gown onu ele geçirdikten sonra, zindan tamamen yeniden inşa edildi ve kat sayısı 10 kata çıkarıldı. Katlar arası seyahatler için, her katta, kapıların büyülü geçişe izin vermek için açık olduğu belirli noktalar vardır. Ayrıca özel bir yüzüğe sahip olanlar istedikleri gibi katlar arasında ışınlanabilmektedir.Herbir katlar muhafızlar tarafından korunmaktadır. Bu kat muhafızlarının her biri birlik üyeleri tarafından yaratılmış NPC’lerdir.

Katlar ve Muhafızları

1-3. Kat:Grave (Mezarlık)
Kat Koruyucusu: Shalltear BloodFallen (シャルティア・ブラッドフォールン )


 

Irk: True Vampire
Boy:140cm
Ünvan: The Bloody Valkyrie
Yaratıcı: Peroroncino.
Seviye: 100

 

 

 

Bilinen bölgeler:
Black Capsule:Kyouhukou’nun ikametgahı  olan bu yer 2. katta bulunmaktadır.

                Kyouhukou

Derelict Rope Bridge :Kopmak üzere olan halatlarla örülmüş haldedir . Yerdeki  tahtalar çürümüştür ve bazı düğüm noktalarının gevşediği yerlerde tahta parçalanmıştır. Köprünün altında sayısız cesedin siluetleri vardır.

Grave Vault of Adipocere :Shalltear’ın bulunduğu yerdir. 2. katta yer alır.

Windowless Underground Chapel (Penceresiz Yeraltı Şapeli):Şapel yaklaşık yüz metre genişliğinde ve tamamen karanlıktır.

 

4. Kat: Underground Lake(Yeraltı Gölü)
Kat Koruyucusu: Gargantua (ガルガンチュア)

Irk: Giant Golem
Boy:30m.den fazla
Ünvan:Strategic Siege Golem
Yaratıcı: Oyun yöneticileri tarafından bonus olarak verilmiştir.
Seviye: Bilinmiyor

 

 

 

 

 

Bu kat bir mağara ile kaplı bir yeraltı gölüdür. Geçmişte, Ainz Ooal Gown’ın mezarı fethinden önce, bu katın bossu dev bir beyaz yarasaydı.

5. Kat:Glacier(Buzul)
Kat Koruyucusu:  Cocytus (コキュートス)

Irk: Vermin Lord
Boy: 2,5m (Kuyruk hariç)
Ünvan: Ruler of the Frozen Glacier
Yaratıcı: Warrior Takemikazuchi

 

 

 

 

 

Bu kat bir mağara ile kaplı bir yeraltı gölüdür. Geçmişte, Ainz Ooal Gown’ın mezarı fethinden önce, bu katın bossu dev bir beyaz yarasaydı.

 

Bu kat sayısız buzul ile dolu geniş bir alandır.Bulut ve kar içeren hava olayları burada bulunmaktadır.  Eskiden bu bölgede yavaşlatan ve buzul hasarı veren bir ceza uygulanmaktaydı ancak bakım masraflarını azaltmak için ışınlanmadan sonra kapatılmıştır.

Bilinen Bölgeler:
Frozen Prison: Peri masallarındaki evlere benzeyen bu bina ancak donmuş dış yüzeyi kasvetli bir görünüm sunuyor. Yakalanan Nazarick düşmanları burada Wraith tipi ölümsüz canavarlar tarafından korunuyorlar.

Room of Truth:: Neuronist Painkill’in odasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

Room of Nigredo: Bir kişi girişteki oyucak bebeği almalı ve konuşmaya başlamadan önce onu sakinleştirmek için Nigredo’ya vermeliydir.

 

 

 

 

 

 

Snowball Earth:Cocyptus’un bulunduğu bölgedir. Beyaz kuppeli arı kovanına benzemektedir. bu yapıyı çevreleyen Frost Virginlerin yaşadığı 6  büyük kristal bulunmaktadır.

6. Kat:Jungle(Orman)
Kat Koruyucusu: Aura Bella Fiora (アウラ・ベラ・フィオーラ)
                            Mare Bello Fiore (マーレ・ベロ・フィオーレ)

Aura Bella Fiora

  Irk: Dark Elf
Boy: 104cm
Ünvan: Skillful Tamer with High Competitive Spirit
Yaratıcı: Bukubukuchagama
Cinsiyet: Kadın (Yaratıcı biraz fantezi düşkünü olduğundan 😀 )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Māre Bero Fiōre

   Irk: Dark Elf
Boy: 104cm
Ünvan: Untrustworthy Disciple of Nature
Yaratıcı: Bukubukuchagama
Cinsiyet: Erkek (Yaratıcı pisliğin teki çıktı rıza baba)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kat yaklaşık 200 metre yüksekliğindedir. Birlik üyesi Blue Planet tarafından yapılmıştır , tavanda yapay bir gökyüzü vardır ve zamana göre gece ve gündüz olarak değişir. Bu bölgede rüzgar dışında hava yoktur, bu nedenle Mare zaman zaman yağmur yağdırır.

Gigantic Tree: Mare ve Aura’nın evidir.

Amphitheatrum

Amphitheatrum: Roma Kolezyumunun bir kopyası olarak inşa edilmiştir. VIP koltukları lonca üyeleri için hazırlanırken, Golemler seyirci gibi davranır. Dragonkins (seviye 55) temizleyiciler olarak çalışır.

Green Hole:Great Forest of Tob’ın ele geçirilmesinden sonra köy haline getirilmiştir. Dryad, treant, spear needle ve  lizardmenler bu köyde yaşarlar. Köyde adam otu elma vb. şeyler yetişir.

 

7. Kat:Lava(Lav)
Kat Koruyucusu: Demiurge (デミウルゴス)

Irk:Arch Devil
Boy: 181cm
Ünvan:Creator of the Blazing Inferno 
Jaldabaoth
Yaratıcı: Ulbert Alain Odle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kat nehir gibi akan kıpkırmızı bir lav olup, bu akıntılarda yüzeye çıkıp patlayan kabarcıklar vardır. Yaşam için tamamen elverişsiz olan bu yere “cehennem dünyası” tanımlamasını mükemmel bir şekilde uymaktadır.. Geçmişte, Ainz Ooal Gown fethinden önce, bu katın Bossu bir ateşli ejderhaydı.

Blazing Temple:  Demiurge’nin bulunduğu bölgedir. 8. katın girişinde bulunur. 7 şeytani lord tarafından korunur.

River of Lava: Guren tarafından korunan bölgedir.

 

8. Kat:Wilderness (Vahşi Doğa )
Kat Koruyucusu: Victim (ヴィクティム) 

 

Irk:Angel
Boy: 1m.
Ünvan: Sacrificial Fetus

Yaratıcı: –

 

 

 

 

 

8. kat Nazarick’in son savunma hattır,bu kat en güçlü NPCler tarafından korunur. 8. katın kaybedilmesi, Ainz Ooal Gown’un zafer şansının düşük olduğu anlamına gelir. Ainz’in 8. kata girilmesini yasaklaması NPClerin ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmaya yetmektedir. Burada en az bir Dünya eşyası bulunmaktadır.

Sephiroth: Victim’in bölgesidir.

Cherry Blossom Sanctuary: Aureole Omega nnın bulunduğu bölgedir. Uka-no Mitama and Ootoshi bu bölgeyi korur.

9. Kat:Royal Suite (Kraliyet Suiti )

Lonca üyeleri için yaşam alanıdır. 9. katta büyük toplumsal banyolar, bar, salon, genel mağaza, butik, tırnak sanat dükkanı gibi çeşitli olanaklar mevcuttur. Bu tesisler sadece YGGDRASIL’de dekorasyon amaçlıyken, oyunun kapanıp Nazarick’in ışınlanması sonucu gerçeğe dönmüştür.

 

Round Table:Forty-One Supreme Varlıklarının konferans odasıdır.

Round Table

Bar : Sous-chef tarafından yönetilir .

Spa Resort Nazarick: İki cinsiyet içinde 9 türden toplam 17 banyonun bulunduğu bölgedir. Bu bölgede en büyük orman banyosu, geleneksel görünümlü bir romantik banyo, yuzus üzerinde yüzen yuzu banyosu, karbonatlı bir banyo, jakuzi, vücudu elektrifiye eden düşük akımlı elektrikli banyolar, kömürlü yüzen soğuk banyolar , Cherenkov havuzu, yapay bir manzara eşliğinde açık hava hamamı, sauna, kaya küveti ve sonunda salon bulunur.

Staff Canteen:Nazarick’in hizmetlilerinin yemek için toplandığı beyaza boyanmış bir kantin alanı.

Manicure Salon:Manikür salonları

 

10. Kat:Throne(Taht Odası)
Kat Koruyucusu: Albedo (アルベド)

 

Irk:Succubus
Boy: 170cm.
Ünvan: Merciful, Pure-White Devil

Yaratıcı:Tabula Smaragdina

 

 

 

 

 

 

 

Momonga gibi birlik liderlerinin oturduğu taht, “Kralların Tahtı” olarak daha iyi bilinen bir Dünya eşyasıdır.

Room of the Pleiades Six Stars: 10. katın hemen girişinde bulunur.

Clavicula Salomonis:Salonda 67 Golem (Süleymanın Ruhlarından esinlenerek) ve elemental tuzakların bulunduğu yerdir.

Throne Hall:Albedo’nun bulunduğu yerdir. Salonun çıkışında 2 adet Dünya eşyası ve bunalara ek olarak Albedo’nun True Nought, Ginnungagap eşyaları bulunur.

Ashurbanipal:Bu kütüphane, Titus Annaeus Secundus’ın bölgesidir. Burada Ainz Ooal Gown , normal kitaplarla birlikte kitap şekilli öğeleri saklar. Bu bölgede sihirli sayfalar da üretilmektedir.  Bu bölge adını Roma İmparatorluğu’nun Beş İyi İmparatorundan alan ( Cocceius , Ulpius , Aelius , Fulvius ve Aurelius) 5 derebeyi tarafından korunmaktadır.

Treasury(Hazine odası )

Korucuyucu:Pandora’s Actor

 Irk:Doppelgänger
Boy: 177cm.
Ünvan: Ever-Changing Faceless Phantom
Yaratıcı:Momonga

 

 

 

 

 

 

 

Chief Manager’s Room: Pandora’s Actor’ün bulunduğu bölgedir.

Mausoleum: Dünya eşyalarının bulunduğu kasadır. Avatara denilen 37 adet golem tarafından korunurlar. Eğer biri Ainz Ooal Gown yüzüğü ile buraya girerse bu golemler o kişiye saldırır.

 

Yazı fazla uzun olduğu için şimdilik bu kadarın yeterli olacağını düşünüyorum. Eğer bu yazı hoşunuza giderse ileride Ainz Ooal Gown üyeleri ve Plaideslerden bahsetmeyi planlıyorum. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

Diğer anime tanıtımları için TANITIMLAR sekmesine tıklamayı unutmayınız.

 

Related Posts

2 thoughts on “Overlord Tanıtım Birinci Kısım : Great Tomb Of Nazarick

  1. ayhan dedi ki:

    baya hoştu devamının gelmesini isterim

  2. Chunchunmaru dedi ki:

    Cool Karaktermi hemen başlıyorm

Bir cevap yazın