Anime, Anime Tanıtımları

One Punch Man Anime İnceleme

 

 

Nedir bu One Punch Man?

Hobi olarak kahramanlık yapan bir adamın, geleni geçeni teklemesi sonucu sıkıldığını izledikten sonra bir çok kişinin “Goku kimmiş abi ? Saitama tekler yeaaaaaaah!!” diye gezindiği karşı taraftan “Manyak mısın olum? Adam gezegen yok ediyor. Goku yeaaaaah!!” diye cevap geldiği, bol eğlenceli, bol aksiyonlu, 2015‘in en iyi animelerinden birisi olan (kimine göre en iyisi) animedir.

Konusu: Ana karakterimiz Saitama, boş gezenin boş kalfasıdır. Bir türlü iş tutturamaz. Tutturduğunda ise barınamaz. Zaten bunu kimse de işe de almaz. Günün birinde aynı şekilde gezinirken bir canavarın bir çocuğu öldürmek üzere olduğunu görür ve buna kayıtsız kalamayarak, canavar ile kapışıp, canavarı öldürür. Bu noktadan sonra çocuklukta sürekli olmak istediği kahramanlık işine atılır. Bu uğurda çok çalışır. Her gün 100 mekik, 100 şınav, 100 çök-kalk, 10km koşu, yazları ne kadar sıcak olursa olsun klima çalıştırmamak gibi türlü türlü eğitimlerin ardından, herkesi tekleyen en güçlü kahraman olur. Tabi bu uğurda kel de kalmıştır. Gücünün kaynağı sorulduğunda ise yaptığım eğitim der . (yersen)

 “Saitama’nın eğitimden öncesi ve sonrası. Sanırım eğitim yaparken tuvalette ekmek yemiş. “

Günün birinde bir Cyborg olan Genos, bir tür sinekten dönme yaratıkla savaşmaktadır. Yaratık oldukça güçlüdür. Genos bir türlü yenemez. Oldukça da hırpalanır. Tam o anda, olay yerine Tekçi Abimiz yetişir . Sineğe bir tokat atar. Sinek moleküllerine ayrılır. Genos şok!! Genos iptal!! Saitama‘nın bu gücüne tanıklık eden Genos, Saitama‘nın çırağı olmak ister ve Saitama ile birlikte yaşamaya karar verir. Bu noktadan sonra ikilinin birbirinden eğlenceli macerası başlamış olur.

Editörün gözünden : One Punch Man izlerken ne kadar eğlendiğimi anlatamam. Zaten inceleme yazıma da yansıdı. Bu anime söz konusu oldu mu insan ciddi olamıyor. Yani aslında bu anime ilgili çok fazla şey yazamıyorum çünkü yazacak bir şey gelmiyor aklıma. 12 bölümden geriye kalan ne kadar eğlendiğim. 20 dk boyunca anime sizi hiç sıkmadan ve her dakikasında eğlendirerek geçiyor. O yüzden yazacak pek bir şeyim yok ama bu anime hakkında kesin görüşüm eğlenceli olması. Örneğin ; Youtube‘a Saitama‘nın her hangi bir vs‘sini aratıp izlemeye çalışırsanız, en uzunu 5 dakika olacaktır. o 5 dakikanın 4 dakikası zaten konuşma ile geçiyor. Hala izlemeyenler varsa, hemen izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Küçük Bir Not : Animenin yüksek başarısından sonra bir çoğumuz 2.sezonu beklemiştir ama manga sayısının az olması nedeni ile 2.sezona bir türlü başlanamıyordu. 2.sezon onayı sonunda geldi. Kesin bir tarihi olmasa da, onay aldı. Yayın tarihi kesinleştiği gibi sitemizde yayınlacaktır.

Son olarak

Bir cevap yazın