Herkese merhaba! Bugün size hem sevimlilik hem dram dolu bir anime tanıtmaya geldim. My Animelist puanı 8.6 olan animemiz josei ve hayattan kesitler kategorisine
giriyor. Ama bence kesinlikle dram ağırlıklı bir anime. (İzleyince bana hak vereceksiniz.)

BÖLÜM SAYISI:7 normal bölüm ve 4 bölüm ova olmak üzere toplam 11 bölüm.

ÇIKIŞ YILI: 2011

Usagi drop - 01 - 01

KONUSU

Uzun zaman sonra, cenaze için dedesinin evine giden, 30 yaşındaki bekar Daikichi, dedesinin genç bir kadından evlilik dışı bir çocuğu olduğunu öğrenir. Ailenin geri kalanı bu durum yüzünden zaten şoktadır ve aynı zamanda utanmaktadırlar. Hiçbiri, annesi kayıp olan ve yetim kalmış bu sessiz çocuğu, yani Rin’i evinde istememektedir. Bu durum karşısında birden parlayan Daikichi ise, ani bir kararla ona bakmayı kabullenir. Fakat, kendisi fazla gelişmiş ergen olan Daikichi, Rin’in içe kapanıklığına bir son verecek midir? Ve bu durum Daikichi’nin aşk hayatını nasıl etkileyecektir?

GENEL DEĞERLENDİRME:

Arkadaşlar öncelikle animemiz konu bakımından ve işleyiş bakımından çok sevimli ve içinize işleyecek bir anime ama çizimler için aynı şeyi söyleyemem. Çizimler benim çok hoşuma gitse de bazılarınızın hoşuna gitmeyebilecek tarzda eski çizimler. Eğer çizim takıntınız varsa ve bu yüzden animeyi izlemezseniz çok şey kaçırırsınız. Takıntınızın üstünden gelin ve mutlaka bu içinizi ısıtacak animeyi izleyin. Küçük karakterimiz Rin’in asosyallik ve yalnızlıktan kurtulurken mutluluk gözyaşlarınıza engel olamayacaksınız. Ve Daikichi’nin Rin için yaptığı fedakarlıklarda öz babası olsa bu kadar yapabilirdi diyeceksiniz. Aynı zamanda geçmişle de ufak bağlantılar kuran anime sonrasında hayata bakış açınız değişecektir. Eğer içinizde bir nebze çocuk sevgisi varsa bu animeyi kaçırmayın. Ha bir de ekranı ısırmaya falan çalışmayın çok tatlılar ama ısıramıyorsunuz. 🙂

Usagi drop - 02 - 03

KARAKTER TANITIMI

Daikichi: Yakışıklı ergenimiz dedesinin gençliğinin kopyası. Havalı olmak adına dedesinin gayrı meşru çocuğuna bakmayı kabullenen baş kahramanımız.

Rin: Henüz 6 yaşında olan dedemizin herkesten sakladığı gayrı meşru kızımız. Dedemiz (yani Rin’in babası) onu sürekli sakladığı için çok konuşmayan içe kapanık ama her sahnede gördükçe yanaklarını ısırmak isteyeceğiniz küçük baş karakterimiz.

Kouta: Rin’in ilk arkadaşı olacak olan sevgili Kouta’mız tam bir fırlamalık eseri. (Dip not: Bu iki küçük çocuğun konuşmalarını duydukça gözlerinizdeki yaşlara engel olamayacaksınız. )

Usagi_drop_01_rin_got_rice

Related Posts

Bir cevap yazın