Anime Tanıtımları, Anime

Zero No Tsukaima Tüm Sezonların Genel Tanıtımı

Zero No Tsukaima

Merhabalar ilk yazım olacağı için eksiklerimi hatalarımı bana bildirirseniz sevinirim..

Konusu:

Halkeginia adında başka bir dünyada yaşayan, RaValli ailesinin kibirli, şirin ama büyü becerisi pek olmayan kızı Louise’i herkes “Louise the Zero” olarak çağırmaktadır. Çünkü; Louise, büyü yapmada pek başarılı değildir. Başarı oranı “0”dır.

2. sınıfların “Familiar”larını çağıracakları törende, tuhaflıklar yine Louise‘i bulur. 17 yaşında, internette gezmeyi seven, sıradan bir lise öğrencisi olan Hiraga Saito, Louise‘in yeni “Familiar”ı olur. Hiraga‘yı emrine çağıran Louise, birden Hiraga‘nın dudaklarına yapışır. Elinde beliren harflerle artık Hiraga, Louse‘nin hizmetine girer.

Benim yorumum:

Öncelikle okuyacaksanız hepsini okuyun. Bazı şeyleri unutup sonrada yazdığım olabiliyor. Kusura bakmayın.Ufak spoiler ve spoiler sayılabilecek açıklamalar var. Bu yazıyı eğer animeyi izlemekle izlememek arasında kaldıysanız okuyun. Karar vermek amacıyla konuyu sevdiyseniz tavsiyem direk başlayın.

Yukardaki yazı  internette dolaşan genel tanıtımıydı. Şimdi bende hikayenin işleyiş tarzını klişe olayları neden izlenmeli bunları açıklaycağım.

Louise hizmetkarının bir insan – köylü ( büyü yapamayan) olduğunu öğrenince hayal kırıklığına uğruyor. Sonra Saito, Louise‘nin hizmetkarı olduktan sonra sürekli aralarında bir atışma oluyor. Özellikle ilk sezonlarda Louise‘nin Saito‘ya agresif davranışları çok görülüyor fakat hepsi komedi bazında.

Louise başlarda Saito‘ya kaba davranıyor. Ondan sonra Saito bir olaya karışıyor ve milleti şaşırtıyor ama çok bir şey değişmiyor. Genel olarak ilk sezon hep Saito kırbaçlanıyor. Bazen yanlış anlaşılmalardan bazen de Saito hak ettiği için. Hatta Louise duygularını Saito‘ya açıklayamıyor. Bu yüzden bile Saito‘yu kırbaçladığı zamanlar oluyor ve animeyi izleyince anlayacaksınız, aşklarının tatlı kavgası diyebiliriz. Anime ilk başlarda bir büyü okulunda geçiyor fakat sonradan seyahatler edilecek maceralara atılacaklar. Saito‘nun Louise‘yi kurtardığı zamanlar gelecek. Bu aralarındaki bağı arttıracak. İkinci sezona doğru işler hemen hemen böyle devam ediyor. Olaylar değişiyor ama karakterlerin kişisel durumları çok değişmiyor ve Louise power-up alıyor Saito‘da diyebilirim. (güçleniyor)

 

3. sezonun başlarında  Saito’nun hizmetkarlık simgesi ve güçleri kayboluyor. 3.sezona kadar zaten Louise ve Saito arasında çok güçlü bir sevgi bağı oluşuyor. Tabi bu kırbaçlanmalara engel olmuyor ve size her 2 bölümde 1 gülme garantisi veriyorum. Zaten ilk bölümlerden sonra animeye alışınca saçma saçma şeylerden veya sapıklıklardan vs vs Saito‘nun dayak yemesi ve bir kaç şey daha yüzünüzü güldürecek.

4. sezonun civarında animede ki haremi size iliklerinize kadar hissettirecek bölümler var. Normalde azcık vardı ama sezon 4’e doğru harem tavan yapıyor anime de. Çoğu şeyden biraz koymuşlar. Animeyi öneririm. Kendini izlettiriyor. Genel başlık atarsam animede olanlar hakkında az bir şey aksiyon, normal seviye macera, normal seviye oku,l normalin biraz üstü romantizm, normal – yüksek arası ecchi ve ilk 3 sezon az ama 4.sezonda yüksek seviye harem bulunmaktadır.

Şuana kadar hep ana karakterlerin ilişkilerini anlattım diğer karakterlerle olan ilişkileri gayet güzel ve normal.

Animede bir konu ( ecchi,harem,aksiyon gibi) üzerine yoğunlaşılmamış. Zaman zaman değişiyor. Bu da onu çok güzel yapıyor.

Anime mutlu son ile bitiyor.

ANİMEYE PUANIM 10 ÜZERİNDEN 9

Bu puan tamamen kişisel düşüncem, izlemeden geçmeyin 🙂

Bir cevap yazın