#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Boogiepop Yeni Bir Seri İle Geri Dönüyor!

Dengeki Bunko 25. Yıldönümü kapsamında yapılan etkinlikte yeni projelerini sundu. Bunlardan biri de 2000’li yılların en başarılı Light Novellerinden biri olan Boogiepop and the Others. Romanın dünya çapında gördüğü ilgi üzerine Dengeki Bunko bu seri üzerinden iki adet manga serisi çıkardı. Onların adı Boogiepop  Never Laughs  ve Boogiepop Dual. 

Tabi hem light novel hemde manga bu kadar tutulurken Japonlar durur mu? Tabi durmaz. Boogiepop and the Others adında bir live action ve Boogiepop Phantom adında da bir anime serisi çıkardılar. Animesi ülkemizde pek bilinmiyor ama benden tavsiye gerilim tarzı anime  istiyorsanız bu seriyi kaçırmayın.

….

 

Yeni seri ile ilgili henüz bu iki poster yayınlandı . Karakterlerin bazıları da yayınlandı lakin sadece üç karakterin seiiyuusu belli. Henüz diğer karakterlerin seiyuuları belirtilmedi.

Yeni seriyi de ilk serinin yaratıcıları olan  Madhouse yapacak. Yönetmenliği Shingo Natsume  yapacak. Kendisi One Punch Man’in yönetmenliğini de yapmıştır. Senaryoyu ise Tomohiro Suzuki yazacak. Kendisi One Punch Man’in de senaryosunu yazmıştır. Yani güvenilir bir senaryo olacağı kesin.  Karakter tasarımlarını ise Hidehiko Sawada yapacak. One Punch Man’in de karakter tasarımı ile ilgilenmiştir kendisi. Kensuke Ushio’da müziklerle ilgilenecek. A Silent Voice’ın harika şarkılarını hatırlıyorsunuz değil mi? İşte o şarkılarla bu beyefendi ilgilendi.

Boogiepop Phantom animesinin müzikleri efsaneydi. Umarım bu seride de ilki kadar güzel olur.

Henüz yayın tarihi tam belli olmasa da ilk trailerında 01.2019 yazıyordu. Yani anime Ocak ayında izleyicilerle buluşacak.

Boogiepop ve Touka Miyashita’yı Aoi Yuki seslendirecek.

Nagi Kirima’yı Saori Onishi seslendirecek.

 

Animeden bir kaç kare de yayınlandı.

Hikaye, şehirde yaşanan bir dizi açıklanamayan olayın ardından okul öğrencileri arasında hızla yayılan bir şehir efsanesi olan, ölümün vücut bulmuş hali olduğu söylenen Boogiepop ile ilgilidir. Gerçeğe diğer herkesten daha yakın olan Nagi Kirima birbirleriyle çok farklı gibi görünen ölümlerin arasındaki bağlantılar kurdukça sınırları bizim gerçekliğimizin ötesindeki bir komplodan haberdar olmaya başlayacaktır.

 

Merak edenler için Boogiepop Phantom animesini de tanıtayım.

Tür: Korku – Doğaüstü Güçler – Psikolojik – Şizofreni – Gizem – Dram

Bölüm Sayısı: 12

MAL Puanı: 7,22

Konusu: Olaylar gökyüzüne doğru bir ışığın yükselmesi ve bir çığlığın duyulmasıyla başlar. Bu olaydan sonra her yerde gizemli şekilde insanlar kaybolmaya başlar. Daha da ilginç olan olaylarda hiç bir bağ olmamasıdır. Nagi Kirima adlı bir lise öğrencisi olaylara Boogiepop adlı bir yaratığın neden olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden onu aramaya başlar.

 

Bu da yeni serinin ilk videosu.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Hollywood Live Action Alita Battle Angel

Hollywood Live Action Alita Battle Angel Film Posteri Yayınlandı

Attack On Titan Anime

Attack On Titan Anime Nisan Ayında Geri Dönecek