Dengeki Bunko 25. Yıldönümü kapsamında yapılan etkinlikte yeni projelerini sundu. Bunlardan biri de 2000’li yılların en başarılı Light Novellerinden biri olan Boogiepop and the Others. Romanın dünya çapında gördüğü ilgi üzerine Dengeki Bunko bu seri üzerinden iki adet manga serisi çıkardı. Onların adı Boogiepop  Never Laughs  ve Boogiepop Dual. 

Tabi hem light novel hemde manga bu kadar tutulurken Japonlar durur mu? Tabi durmaz. Boogiepop and the Others adında bir live action ve Boogiepop Phantom adında da bir anime serisi çıkardılar. Animesi ülkemizde pek bilinmiyor ama benden tavsiye gerilim tarzı anime  istiyorsanız bu seriyi kaçırmayın.

Dn 2ofsxuaaz v6 1 - boogiepop yeni bir seri i̇le geri dönüyor! - figurex anime haber….

Haikyu resized - boogiepop yeni bir seri i̇le geri dönüyor! - figurex anime haber

 

Yeni seri ile ilgili henüz bu iki poster yayınlandı . Karakterlerin bazıları da yayınlandı lakin sadece üç karakterin seiiyuusu belli. Henüz diğer karakterlerin seiyuuları belirtilmedi.

Yeni seriyi de ilk serinin yaratıcıları olan  Madhouse yapacak. Yönetmenliği Shingo Natsume  yapacak. Kendisi One Punch Man’in yönetmenliğini de yapmıştır. Senaryoyu ise Tomohiro Suzuki yazacak. Kendisi One Punch Man’in de senaryosunu yazmıştır. Yani güvenilir bir senaryo olacağı kesin.  Karakter tasarımlarını ise Hidehiko Sawada yapacak. One Punch Man’in de karakter tasarımı ile ilgilenmiştir kendisi. Kensuke Ushio’da müziklerle ilgilenecek. A Silent Voice’ın harika şarkılarını hatırlıyorsunuz değil mi? İşte o şarkılarla bu beyefendi ilgilendi.

Boogiepop Phantom animesinin müzikleri efsaneydi. Umarım bu seride de ilki kadar güzel olur.

Henüz yayın tarihi tam belli olmasa da ilk trailerında 01.2019 yazıyordu. Yani anime Ocak ayında izleyicilerle buluşacak.

2db7269b2be61a3b817ff8ad17f215b11521482150 full 2 - boogiepop yeni bir seri i̇le geri dönüyor! - figurex anime haber

Boogiepop ve Touka Miyashita’yı Aoi Yuki seslendirecek.

Dn 226dw0aigs 4 13 - boogiepop yeni bir seri i̇le geri dönüyor! - figurex anime haber

Nagi Kirima’yı Saori Onishi seslendirecek.

Dn 226fxcaesvc0 1 - boogiepop yeni bir seri i̇le geri dönüyor! - figurex anime haber

Edf83c1c6682b4483bab693fba721307 - boogiepop yeni bir seri i̇le geri dönüyor! - figurex anime haber

Dn 227zxcaarfoh - boogiepop yeni bir seri i̇le geri dönüyor! - figurex anime haber

 

Animeden bir kaç kare de yayınlandı.

Gekijouban. Macross. Delta. Gekijou. No. Walküre. Full. 2265718 - boogiepop yeni bir seri i̇le geri dönüyor! - figurex anime haber

Hikaye, şehirde yaşanan bir dizi açıklanamayan olayın ardından okul öğrencileri arasında hızla yayılan bir şehir efsanesi olan, ölümün vücut bulmuş hali olduğu söylenen Boogiepop ile ilgilidir. Gerçeğe diğer herkesten daha yakın olan Nagi Kirima birbirleriyle çok farklı gibi görünen ölümlerin arasındaki bağlantılar kurdukça sınırları bizim gerçekliğimizin ötesindeki bir komplodan haberdar olmaya başlayacaktır.

 

Merak edenler için Boogiepop Phantom animesini de tanıtayım.Dn 2zt6xuae8sef 1 - boogiepop yeni bir seri i̇le geri dönüyor! - figurex anime haber

Tür: Korku – Doğaüstü Güçler – Psikolojik – Şizofreni – Gizem – Dram

Bölüm Sayısı: 12

MAL Puanı: 7,22

Konusu: Olaylar gökyüzüne doğru bir ışığın yükselmesi ve bir çığlığın duyulmasıyla başlar. Bu olaydan sonra her yerde gizemli şekilde insanlar kaybolmaya başlar. Daha da ilginç olan olaylarda hiç bir bağ olmamasıdır. Nagi Kirima adlı bir lise öğrencisi olaylara Boogiepop adlı bir yaratığın neden olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden onu aramaya başlar.

 

Bu da yeni serinin ilk videosu.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın