Hollywood Live Action Alita Battle Angel filmini daha önce duymuş muydunuz? Bir manga yapımı için daha live action çekilme kararı alındı. Bu sefer Amerika el atmasına rağmen genelde Hollywood yapımlarıda berbat olduğu için benim çok umudum yok açıkçası ama yapımcı olarak James Cameron ismi geçiyor. Avatar’ı hepiniz izlemişsinizdir diye tahmin ediyorum. Bu biraz ümitleri yükseltebilir. Bu yapım için etkileyici bir poster yayınlandı.

Alita poster - hollywood live action alita battle angel film posteri yayınlandı - figurex anime haber

20’th Century Fox’un Alita için resmi Japon sitesi: Battle Angel – James Cameron ve Robert Rodriguez’in Yukito Kishiro’nun Savaş Melek Alita (GUNNM) manga’sının live action filmi – Cuma günü film için bir Japon posterini ortaya çıkardı. Posterdeki slogan, “Melek bir savaşçıya uyanır.” Film, 14 Şubat 2019’da, 20 Temmuz 2018 ve 21 Aralık 2018’den önce iki kez daha geciktirildikten sonra ABD’de açılacak. Film, 22 Şubat’ta Japonya’da açılacak.

Film, Alita gibi hareket çekiminde Rosa Salazar’ın (Labirent Runner: Scorch Trials, The Divergent Series: Insurgent, Man Arayan Kadın) rol alacak. Robert Rodriguez filmin yönetmenliğini üstleniyor.  James Cameron ve onun Lightstorm Entertainment partneri Jon Landau projeyi üretiyor ve Shutter Island’ın Laeta Kalogridis bir senaryosu kaleme aldı.

Entertainment Weekly ile yaptığı röportajda Rodriguez, filmin bağımsız bir hikaye olduğunu, ancak “bir dünyayı ve bu zor dünya da devam edebilecek bir karakteri canlandırdığını” söyledi. Cameron aslen bir film üçlemesi için planlanmıştı. Film bir IMAX sürümü alacak.

Hollywood Live Action Alita Battle Angel Konusu

Hurdalığın halkı ve mağaraları, sakinleri Hurdalık’ta çöplüklerini terk edip sakinlerinin üzerinde hüküm süren, yüzen Tiphares şehrinin altında yaşıyorlar. Bir gün önce eski bir Tipharean vatandaşı ve cyborg onarımı konusunda uzman doktor Ido, genç cyborg kızının engin hurda yığınındaki bozulmamış kafasını bulur. Onu içeri alır, ona bir vücut ve Alita adını verir. Alita daha sonra, vücudunda gizli olan uzun unutulmuş dövüş tekniklerini keşfeder ve avcı-savaşçı olmaya karar verir; Tiphares fabrikaları tarafından istihdam edilen bir ödül toplayıcı.

Film için resmi web sitesine Buradan ve daha fazla habere ise Buradan ulaşabilirsiniz.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın