Barakamon Manga hepimizin severek takip ettiği kaliteli bir komediye sahip Slice Of Life türleriden birisidir. Bu harika manga  yıl yayın hayatının ardından finale gidiyor.

- barakamon manga 10 yılın ardından bitiyor - figurex anime haber

Satsuki Yoshino’nun Barakamon manga’nın resmi Twitter hesabı, seri ilanın 12 Aralık’ta yayınlanacak olan Shounen Gangan dergisinin Ocak 2019 sayısında sona ereceğini duyurdu. 8. ve son cilt, antoloji ve illüstrasyonlar içeren 18 + 1 cilt ve özel bir kitap Barakamon, Handa-kun ile birlikte aynı anda yayınlanacak. Barakamon, Nisan 2008 sayısında Gangan Powered dergisinde One Shot olarak yayın hayatına başlamıştı. Daha sonra  Ekim 2008 sayısından itibaren Gangan Powered dergisi ve 21 Nisan 2009 tarihinde düzenli olarak Gangan Online’da düzenli olarak yayınlandı. Manga Ağustos 2014 sayısından bu yana Shounen Gangan dergisi tarafından serileştirildi. Haziran 12’den itibaren 17 derlenmiş cilt var. Kinema Citrus, anime uyarlamasını 2014 yazında 12 bölüm haline getirdi.

Yan manga Handa-kun, Ekim 2013 – Eylül 2016 arasında Shounen Gangan aracılığıyla seri olarak yedi derlenmiş cilt ile serileştirildi. Diomedea, Yaz 2016’da  bir yan manga uyarlaması olan Handa-kun için 12 bölümlük bir anime yayınlamıştı.

Barakamon Manga Konusu

Seishuu Handa gelecek vaadeden bir hattattır: genç, yakışıklı, yetenekli fakat maalesef, bir narsist. Bir gün bir ödül töreninde ünlü bir kaligrafi üstadına yumruk atmasıyla hayatı tersine döner. Küçük bir adaya köyüne taşınmak zorunda kalan Handa burada ki yaşamına alışmaya çalışırken meraklı ufaklık Naru ile karşılaşır. Bu dakikadan sonra bu sevimli ikilinin maceraları sizi bekliyor olacaktır.

Manganın resmi Twitter adresi için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Bir cevap yazın