Anime, Anime Tanıtımları

Free ! – Anime Tanıtım ve İnceleme

Anime: Free !

Tür: Komedi , Okul , Spor 

Anime Çıkış Yılı: 4 Temmuz 2013 – 26 Eylül 2013

Anime Bölüm Sayısı: 12 + 3 Special Bölüm

MyAnimelist Puanı: 7.76

IMDb Puanı: 8

Kendi Puanım: 10

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere gerçekten çok sevdiğim bir spor animesini tanıtacağım. Eğer sizde suyu , yüzmeyi ve rahatlığı seviyorsanız bu anime tam da size göre. Beğenmenizi ve keyifle izlemenizi umarak iyi seyirler.

ANİMENİN KONUSU :

Haruka , yüzmeyi ve suyu seven fakat özgür olabileceğini düşündüğü için sadece serbest stil yüzebilen bir öğrencidir. Haruka , çocukken gittiği yüzme kulübünde Makoto , Nagisa ve Rin adında üç yeni arkadaş edinir. Haruka , sadece serbest stil yüzebildiği için takım maçlarına çıkmayı pek istemez. Arkadaşı Rin ise tam tersi , takım maçlarını çok sever ve bu dörtlü Rin‘in ısrarıyla bir yüzme turnuvasına katılır ve kazanırlar.

Rin , olimpik yüzücü olmak için Japonya’dan ayrılır ve başka bir ülkeye gider. Tesadüfen Haruka , Makoto ve Nagisa aynı liseye giderler. Sudan uzak geçirdikleri lise hayatının başlarında birden bire Rin ortaya çıkar. Tekrar Japonya’ya dönen Rin , yüzme konusunda Haruka‘yı artık geçebileceğini düşünmektedir çünkü kendini geliştirmiştir. Haruka‘yı yenmeyi kafaya koyan Rin , Haruka‘ya meydan okumaktadır.

Rin , Japonya’da başarılı bir yüzme okuluna giderken , Haruka‘nın okulunda yüzme kulübü bile yoktur. Nagisa‘nın ısrarları üzerine bir yüzme kulübü açmak isterler fakat dördüncü üyeyi bulamazlar çünkü okulda ki kimse kulübe katılmak istemez.

Nagisa , kulüp için katılımcı ararken birden atletizm kulübüne üye olan Rei‘yi görür. Rei‘nin yüzme kulübü için ideal olan kişi olduğunu düşünür. Rei‘yi ilk başlarda ikna edemeselerde Haruka‘nın yüzme stilini gördükten sonra kendisi de yüzme kulübüne katılmak ister. En sonunda dördüncü üyeyi de bulunca Rin‘i yenmek için Iwatobi Yüzme Kulübü‘nü kurabilmişlerdir.

63

 

 Free ! – PV

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın