Anime Tanıtımları, Anime

Haikyuu!! – Anime Ortak Tanıtım ve İnceleme

Anime: Haikyuu !!

Mangaka: Haruichi Furudate

Tür: Komedi , Drama , Okul , Shounen , Spor

Manga Çıkış Yılı: 2012 – Hala Devam Etmekte

Anime Çıkış Yılı: 2014

Anime Bölüm Sayısı: 25 + 1 OAD Bölüm

Manga Bölüm Sayısı: 172 – Hala Devam Etmekte

MyAnimelist Puanı: 8.66 

IMDb Puanı: 8.1

Kendi Puanımız: 8.5

 

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere ortak bir tanıtım hazırladık. Spor animesi sevenler için kaçırılmaması gereken bir seri olduğunu düşünüyoruz.

Haikyuu!! ‘yu seçme nedenlerimiz: 

  • Büyük bir izleyici ve hayran kitlesine sahip.
  • Çizim ve grafikler diğer spor animelerine göre kaliteli (Bir voleybol animesi ancak bu kadar güzel çizilebilirdi 🙂 )
  • Karakterlerin davranışları ve kişilikleri gayet güzel bir şekilde uyarlanmış.
  • Açılış ve Kapanış müzik seçimleri güzel olmuş.

Animemizin konusu; Shouyou Hinata‘nın voleybol aşkı, televizyonda gördüğü “Küçük Dev” lakaplı voleybol oyuncusundan gelmektedir. Hinata, aldığı bu ilham üzerine voleybol takımına
katılmak ister fakat okulunda erkek voleybol takımı yoktur. Tüm bu olanlara rağmen Hinata pes etmez ve arkadaşlarından yardım ister. Sonunda Orta Okullar Ligi Maçı‘na çıkmayı başarırlar. Fakat “Kortun Kralı” olarak bilinen Tobio Kageyama tarafından büyük bir yenilgiye uğrarlar.

Kortun Kralı“nı yenmeyi kafaya koyan ve hırs yapan Hinata, bu isteğini gerçekleştirmek için hayranı olduğu “Küçük Dev” isimli oyuncunun okuduğu okul olan Karasuno Lisesi‘ne gider. Fakat sürpriz olan ise, yenmeyi kafasına koyduğu “Kortun Kralı” ile aynı okulda olmasıdır. Her ne kadar birbirilerini sevmeseler de maçlarda çok iyi bir ikili olurlar. Gün geçtikçe voleybolda daha da iyi olan HinataKageyama‘ya kazanmak istediğini belirtir ve daha da hırslanır. İkisinin de yenme duygusu birbirlerine güvenmelerini sağlar ve bu maçlarda çok etkili olur. Bu güven maçlarda zorlu bir rakip olmalarını sağlar.

                                                                             KARAKTER TANITIMI 

                     Shoyo Hinata 

Boyu 1.62 cm olmasına rağmen Karasuno Lisesi’nde smaçör.  Maçlarda #10 numaralı formayı giyiyor. Aynı zamanda hayranı olduğu Küçük Dev de maçlarda her zaman #10 numaralı formayı giyiyordu. Kageyama ile birlikte Karasuno Lisesi’nin gizli silahı haline geliyorlar. Genelde Hinata maçlarda yem olarak kullanılır.

 

                      Kageyama Tobio

Karasuno Lisesi’nde pasör. Maçlarda #9 numaralı formayı giyiyor. Arkadaşlarına çok sert bir biçimde pas atıp karşılamalarını beklediği için arkadaşları ona “Bencil Kral” ismini takar. Zamanla bu isim seyirciler tarafından “Kortun Kralı” olarak değişir. İlk başlarda Hinata’ya güvenmese de kullanamadığı yeteneğini farkettikten sonra Hinata’nın oynayışına göre paslarını ayarlamaya çalışır.

                   Sawamura Daichi

Karasuno Lisesi’nin kaptanı. Maçlarda #1 numaralı formayı giyiyor. Hinata ve Kageyama ikilisini ilk farkeden kişidir. Küçük bir oyunla onları bir araya getirmiştir.

 

                             

     Asahi Azumane

Karasuno Lisesi’nde Ace. Maçlarda #3 numaralı formayı giyiyor. Takımın yaşadığı sorunlar ve kötü olaylardan dolayı her zaman kendisini suçlar. Bu yüzden bir süre takımdan ayrılır. Sonrasında arkadaşlarının zorlamasıyla tekrar takımda yer alır.

 

                          Yu Nishinoya

Karasuno Lisesi’nde libero. Maçlarda  #4 numaralı formayı giyiyor. Takımda “Karasuno’nun Koruyucu Tanrısı”  lakabına sahip. Okulun en kısa oyuncusudur. Çok çabuk gaza geldiği için 1 ay takımdan uzaklaştırılmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

              ” BELKİ KISA OLABİLİRİM AMA ZIPLAYABİLİRİM !  “

 

NOT : Animenin ikinci sezon haberi için linke tıklayınız : http://figurex.net/anime-manga/anime-manga-haber/haikyuu-animesinin-ikinci-sezonunun-ana-gorselleri-ve-yayin-zamanlari-aciklandi/

İlayda Kınay & eMyr Ortak Anime Tanıtım ve İncelemesi

Related Posts

Bir cevap yazın