Yapımcı Şirket: Epic Games

Yayımcı Şirket: Microsoft Studios

Programlamacı: Joe Graf

Oyun Serisi: Gears of War

Oyun Motoru: Unreal Engine 3

Platformlar: Xbox 360

Çıkış Tarihi: 20-22  Eylül, 2011

Oyun Türü: TPS

Oyun Modu: Singleplayer, Co-op, Multiplayer

 

 

Bugün incelediğim oyun, askeri tarzda bir TPS savaş oyunu. Oyun, 1 milyondan fazla ön sipariş sayısına sahip, bilim kurgu senaryo tarzı olan ve Gears of War serisinin sondan ikinci oyunu diyebiliriz. Aslında Gears of War 4 duyuruldu ancak çıkmadığı için sondan ikinci demek daha doğru olur. Oyunu daha önceden de görüp oynamak isteyecek olanlar için kötü bir haberim var. Eğer Xbox 360‘a sahip değilseniz, oyunu oynamanız mümkün değil. Ne yazık ki seride böyle bir durum söz konusu, Gears of War 4 için de Xbox One‘a çıkacağı duyurulmuştu. Kısacası yapımcı şirket çoklu platforma karşı gibi duruyor.

Gearsofwar3-screens-030610-39

 

İlk oyunları oynamadıysanız direkt olarak bu oyuna geçmemenizi öneririm çünkü senaryodan hiçbir şey anlamazsınız, fakat multiplayer kısmına bakacak olursak gerçekten muhteşem modlar, farklı silahlar ve yepyeni özellikler sizi bekliyor. 1 tabanca, 1 el bombası seti ve 2 birincil kademe silah olmak üzere 4 farklı silah taşıyabilme imkanınız var. Oyunu oynarken aşırı taktiksel oynamalı ve nereyi siper alacağınızı iyi seçmelisiniz. Siperler arasında hızlıca geçişler yapıp rakibinizi alt etmek için her türlü stratejik hareketi kullanmalı ve düşmanları alt etmelisiniz. Tabii bu co-op modunda daha kolay çünkü arkadaşlarınızla anlaşmalı bir şekilde oynayarak oyunda daha çabuk ilerleyebiliyorsunuz. Yine de düşmanlarınızı fazla hafife almamanız gerek.

Gears-of-war-3-screenshot-xbox-360-1

 

Oyunun Soundtrack‘i gerçekten kaliteli müziklerden oluşuyor. IGN tarafından bu liste 8.5 olarak derecelendirilmiş. Diğer oyunların müzik listeleriyle karşılaştırıldığında belki daha yüksek bir puanı hak etmiyor diyebilirsiniz ancak oyun içindeki atmosferle müzikler birbiriyle tamamen uyumlu. İlk iki oyunu oynamamış ve senaryoyu kaçırmış olsanız bile sırf Multiplayer ve Co-op modları için alınabilecek bir oyun.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın