#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Bungō Stray Dogs Animesi-Tanıtım Videosu ve Bilgiler

Kafka Asagiri ve Sango Harukawa’nın eseri olan Bungō Stray Dogs mangassının animeye uyarlanacağı birkaç ay önce duyurulmuştu.Şimdiyse resmi sitesinden anime iel ilgili tanıtım videosu ve karakter görselleri yayınlandı.

Bungō Stray Dogs savaş-aksiyon türü bir manga.Karakterleri ise aslında başka edebi eserlerin yaratıcılarının veya karakterlerin süper güçlerle harmanlanmış halleri.Örneğin gerçek hayatta  Aoi Bungaku anime serisinin yaratıcısı ve hikayeleriyle bazı filmlere ilham olmuş Ryūnosuke Akutagawa,bu animede dönüşüm özelliğine sahip ve pelerinini kullanarak yaratığımsı kılıklara giren bir karakter.(görselin sol üst kısmında).Bu yazardan uyarlama karakterler Silahlık Dedektiflik Ajansının bir parçası olarak bazı gizemleri çözmeye çalışırlar.

Seride Rampo Edogawa, Kenji Miyazawa, Osamu Dazai (görselde sağ üstteki karakter), Atsushi Nakajima (görselde alttaki karakter), Doppo Kunikida,ve Akiko Yoshino gibi Japon yazarların isimlerine yer verilmiş.Bunun yanında Dostoyevski,Agatha Christie ve Dan Brown da karakterlerde unutulmamış.

 

Karakter Görselleri ve Seslendiricileri:(Seiyuu-Karakter)


Yuuto UemuraAtsushi Nakajima :
Bir yetimhaneden kovulduktan sonra Yokohama’ya geldi.Açlıktan ölmek üzereyken Dazai ile tanışır ve onun yardımıyla Dedektif Ajansına girer.Seçilme sebebi ise hem kimsesiz olması hem de kendine güvensiz ve kendini işe yaramaz olarak gören biri olmasıydı.(Özel gücü hakkında bilgi verilmedi.)

 

 


Mamoru Miyano Osamu Dazai:Silahlı Dedektif Ajansının bir üyesi.Ölmek için uygun bir yer arayan intihar meraklısı birisiydi. Acı çekmeyi hiç sevmez.Amaçsız bir kişiliğe sahiptir ama bu yönden kimse de rahatsız değildir.Çıktığı son görevden sonra Dedektif Ajansının yedi harikası olarak anılmaya başlanmıştır.Özel gücü ise insanları yok etmektir.

 


Kensho Ono-Ryūnosuke Akutagawa , liman işlettiğinden dolayı adı liman mafyası olarak anılan biridir.Siyah peleriniyle ve soğuk bakışlarıyla sokakta yürürken Azrail’e benzetilir.Rashomon adlı yeteneğe sahiptir.


Yoshimasa Hosoya -Doppo Kunikida


Hiroshi Kamiya – Ranpo Edogawa


Toshiyuki Toyonaga- Junichirō Tanizaki


Hiroyuki KaguraKenji Miyazawa


Yu Shimamura -Akiko Yosano


Chiaki Omigawa-Naomi Tanizaki


Rikiya Koyama – Yukichi Fukuzawa

 

Manga 2012 yılında Kadokawa’nın Young Ace dergisinde yayınlanmaya başladı.Şuan yayınlanmış 8 cildi bulunmakta.Aynı zamanda yayında olan 3 cildiyle bir novel adaptasyonu da var.Japon kitapçılarında,2014’ün en iyi 15 mangası listesine de girmiştir.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Resmi Sword Art Online Popülarite Anket Final Sonuçları

Assassin’s Creed Syndicate İçin Sistem Gereksinimleri Duyuruldu