Yahooo. Nasılsınız? Ben iyiyim. Çok şükür okul tatil olduğundan beri evden çıkmadım. Dışarıdaki dünyanın neye benzediğini unuttum. Evde kaldığım bu süreyi bolca kitap okuyup anime, film izleyerek geçirdim. Sizinde pek farklı olmadığınızı düşünüyorum. Yanılıyor muyum? Gerçi bu hafta uzaktan eğitimlerde başladı. Benim bir tek pazar günü var. Öbür günler boş.

Benim gibi evde sıkılmış arkadaşlar için güzel bir öneri listesi oluşturayım dedim. Umarım beğenirsiniz.

 

Katekyo Hitman Reborn

Images. Jpeg 2 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 8.22 / Opening

Bölüm Sayısı: 203

Konusu: Sawada Tsunayoshi derslerde ve sporda en kötüler arasındadır. Bir gün karşısına Reborn adında takım elbise giymiş bes yaşında bir bebek çıkar. Tsuna’ya köklü bir geçmişi olan Vongola adlı bir mafya örgütünün onuncu patronu olduğunu ve onu eğiteceğini söyler. Sıradan biri olan Tsuna’nın hayatı birden tahlikeye girmeye başlar. Çünkü Vongola’nın bir sürü düşmanı vardır.

 

Senki Zesshou Symphogear

Images. Jpeg 1 1 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

 

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Net-Juu no Susume

Images. Jpeg 2 1 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.73 / Opening

Bölüm Sayısı: 10 + 1 OVA

Konusu: Moriko Morioka 30 yaşında işinden yeni ayrılmıs bir oyun meraklısıdır. İşten ayrıldıktan sonra yeni bir oyun aramaya başlar ve Netoge adlı bir oyun bulur. Hayashi adında havalı bir karakter oluşturup oyuna giriş yapar ve orada yeni insanlarla tanışır. Lily adında şirin bir kızla tanışan Moriko onda anlamlandıramadığı bir yakınlık hisseder.

 

Otome Youkai Zakuro

Kapak - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Vividred Operation

Images. Jpeg 3 1 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 6.49 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Oshima’da dedesi ve kız kardeşi ile birlikte yaşayan Akane, fakir olmalarına rağmen hiç sıkıntı çekmeyen enerjik bir kızdır. Mucit dedesi ise bütün gününü işe yaramaz şeyler icat ederek geçirmektedir. Asıl amacı ise çok başkadır.  Yaşadıkları adada dünyanın enerji sorununu çozen Manifestation Engine yer almaktadır. Bir gün Alone adlı bir yaratık ortaya çıkar ve doğrudan Manifestation Engine’e doğru gitmeye başlar. Hiç bir silahın etkilemediği Alone’u durdurmanın tek bir yolu vardı. O da dedesinin Akane’ye verdiği kırmızı bir anahtardır.

 

Freezing

Images. Jpeg 4 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.00

Bağlantılı Animeler: Freezing Vibration

Bölüm Sayısı: 12 + 6 OVA

Konusu: Başka bir boyuttan gelen Nova adlı yaratıklar dünyaya saldırmaya başlar. Kendilerine Pandora diyen bir grup genç kız onlarla savaşma gücüne sahiptir. Özel bir akademide eğitilen Pandora’ların Sınırlayıcı adında birde ortakları vardır. Ablası eski bir pandora olan Kazuya bir sınırlayıcı olarak akademiye başlar. Orada en güçlü Pandora olarak anılan Bridgette L. Satellizer ile karşılaşır. Satellizer Kazuya’nın ablası Kazuha’ya çok benzemektedir. Bu bir tesadüf müdür yoksa bunun farklı nedenleri mi vardır?

 

Hashiri Tsuzukete Yokattatte

Hashiri tsuzukete yokattatte. - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Rozen Maiden

Images. Jpeg 5 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.47 / Opening

Baglantılı Animeler: Rozen Maiden Traumend – Rozen Maiden Ouvertüre – Rozen Maiden 2013

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Jun okulda yaşadığı bir şey yüzünden bir daha okula gitmemeye karar verir. O günden sonra kendine yeni bir hobi bulur. İnternetten oyuncaklar sipariş edip iade tarihlerine oynayıp tarihleri gelince oyuncakları geri teslim etmek. Bir gün postaların arasında bir mektup bulur. Mektupta 9.767.251 kişi arasından seçildiği ve çok özel bir bebek hediye edileceği yazmaktadır. Diger yazanlari okumadan anlaşmayı imzalayan Jun’un odasında birden  tahta bir bavul belirir. İçinde kırmızılar içinde oldukça gerçekçi bir bebek vardır. Sadece görüntüsü değil oyuncağın kendiside canlıdır ve Jun’un hayatını sarsmak üzeredir.

 

Musaigen no Phantom World

Thumb 1920 675836 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 6.94 / Opening

Bölüm Sayısı: 13 + 1 OVA

Konusu: Yakın gelecekte canavarlar her yerdedir. Haruhiko da o canavarları mühürleme gücüne sahip nadir kişilerdendir. Arkadaşlarıyla beraber okulda güçlerini kullanmayı ve canavarlarla nasıl savaşacaklarını öğreniyorlar.

 

Jormungand

Jormungand wallpaper - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Levius

Images. Jpeg 3 2 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.36 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Levius yıllar önce bir kazada kolunu kaybetmiştir. Sonrasında metal boksu görmüş ve büyülenmiştir. Emekli boksör olan amcasından ona koçluk yapmasını ister. Zamanla Metal Boks Liginde adını duyurmayı başarır.

 

Marchen Awakens Romance

Images. Jpeg 2 2 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.32 /Opening

Bölüm Sayısı: 102

Konusu: Ginta sürekli MAR Heaven adında bir yerde olduğuna dair rüyalar görmektedir. Arkadaşları ve annesi onun hayal gördüğünü söylesede Ginta MAR Heaven’in gerçek olduğuna inanmaktadır. Bir gün önünde bir geçit açılır ve Ginta o geçitten geçer. Ardından kendini hep rüyalarında gördüğü MAR Heaven’de bulur. Ama MAR Heaven onun rüyalarındaki gibi huzurlu bir yer değildir. Ginta Chess no Koma adlı bir grup tarafından korku ile yönetilen MAR Heaven’ı kurtarmayı kendine görev edinir. Konuşan Arm’ı Babbo ile birlikte yeni edindiği arkadaşlarıyla birlikte MAR adlı bir grup kurar ve Chess’e meydan okur.

 

D.N.Angel

Images. Jpeg 4 1 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.24 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Daisuke Niwa sakar ama yardımsever bir lise ögrencisidir. Ama onun bir sırrı vardır. Daisuke’nin DNA’sı ayni zamanda baska biri ile bağlıdır. Efsanevi hırsız Dark. Bu gen Niwa ailesinde yüzyıllardır vardır ve erkeklerin çoğu bedenini Dark ile paylaşmıştır. Şimdi sıra Daisuke’dedir. Dark’ın ise çalması gereken bir sürü şey vardır.

 

Barakamon

Barakamon funimation - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Jigoku Shoujo

687474703a2f2f342e62702e626c6f6773706f742e636f6d2f2d706c425a5a333532665a412f546630546e6241595768492f41414141414141414248382f6b6167576c736d525546552f73313630302f4d696e69746f6b796f2e416e696d652e5761 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.68 / Opening

Bağlantılı Animeler: Jigoku Shoujo Futakomori – Jigoku Shoujo Mitsuganae – Jigoku Shoujo Yoi no Togi

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Bir söylentiye göre saat tam 00:00’da cehennem yazışmasına girip nefret ettiğin kişinin adını yazarsan Cehennem Kızı onu cehenneme gönderirmiş. Tabi bir şartla.

 

Karneval

Images. Jpeg 5 1 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.21 /

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Nai çok önemsediği bir arkadaşıni ariyordur ama nereye bakacağımı bilmiyordur. Elinde arkadasından geriye bir tek bir bileklik kalmıştır. Gareki ise hırsızlık yaparak geçinen biridir. İkisi tuhaf bir şekilde karşılaşır ve kaçmak zorunda kalırlar. Lakin bindikleri trende bazı olaylar olur ve Gareki ile Nai’nin başı en güçlü savunma teşkilatı Circus ile derde girer.

 

Nanbaka

Images. Jpeg 7 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.37 / Opening

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Nanba hapishanesi dünyanın en güvenlikli ve kaçması imkansız hapishanesidir. En azılı suçluların tutulduğu bu hapishanede oda arkadaşı dört mahkum sürekli kacmaya çalışmaktadır.

 

Fractale

Images. Jpeg 1 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya tıklayın.

 

Grancrest Senki

Images. Jpeg 8 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.30 / Opening

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Kaosun hakimiyet sürdüğü kıtalarda Lord’ların elinde bu kaosa son verebilecek bir güç vardır. Bir süre sonra ise Lord’lar kaosu sonlarndırmak yerine kendi çıkarları için bu güçleri kullanmaya başlar. Lordlardan uzakta yaşayan ve onları hor gören büyücü Shiruuka ile kendi ülkesini korumak için yola çıkan Theo şans eseri karşılaşır. Theo’nun hedeflerinden etkilenen Shiruuka onun büyücüsü olmaya karar verir ve birlikte yolculuklarına başlarlar.

 

Cardfight Vanguard 2018

Cardfight vanguard 2018 ep box cover nmbckcupj19429 20190701095708 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.00 / Opening

Bağlantılı Animeler: Cardfight Vanguard Zoku Koukousei hen – Cardfight Vanguard Shinemon hen

Bölüm Sayısı: 52

Konusu: Sendou Aichi okulda sürekli zorbalığa uğrayan sessiz sakin kendi halinde bir çocuktur. Vanguard oynamasa da şans tılsımı niyetine yıllar önce ona verilen Blaster Blade kartını hiç yanından ayırmaz. Sınıfın zorbaları Aichi’nin elindeki oldukça nadir kartı gördüklerinde onu zorla Aichi’den alırlar. Cesaretini toplayan Aichi kartıni geri almak için peşlerinden gider ama kartı geri almak istediğinde kartın çoktan bir maçta kaybedilip Kai Toshiki adlı birine verildiğini görür. Blaster Blade’i geri alabilmek için Kai ile maç yapması gerekmektedir.

 

Kengan Ashura

Images. Jpeg - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Magi The Labyrinth of Magic

Images. Jpeg 2 3 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 8.14 / Opening

Bağlantılı Animeler: Magi The Kingdom of Magic – Magi Sinbad no Bouken

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Tüccarlarda hamallık yapan Alibaba’nın hayali Zindan olarak bilinen büyük kulelerden birini ele geçirip zengin olmaktır. Hayali bu olsada bunu yapmaya hiç cesaret edememiştir. Bir gün Aladdin adında bir çocukla tanışır. Aladdin’in sihirli bir eşyası olduğunu görünce zindanı birlikte le eleçirmeyi teklif eder ve birlikte zindana doğru yola çıkarlar.

 

Hamatora The Animation

Images. Jpeg 3 3 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.35

Bağlantılı Animeler: Re:Hamatora

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Sınırlı sayıda insanda kalıtsal güçler ortaya çıkmaya başladı. Nice ve arkadaşlarıda bu güçlere sahip insanlardan. Güçlerini kullanarak onlara talepte bulunan insanlara yardım ediyorlar.

 

El Cazador De La Bruja

53el cazador de la bruja - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Kokoro Connect

Images. Jpeg 9 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.88 / Opening

Bölüm Sayısı: 17

Konusu: Yoshifumi, Himeko, Yui, Iori ve Taichi okul kurallarından dolayı bir kulübe girmek zorundadırlar ama kendilerine göre bir kulüp bulamadıkları için Kültur Kulübünü kurarlar. Bu beş öğrenci gittikçe yakın arkadaş olurlar. Hatta aralarındaki bağ beden değiştirmeye kadar gider. Bu tuhaf olayın nedenini anlayamazlar. Bir seferlik sanıp umursamazlar ama bunlar daha başlangıçtır.

 

Akagami No Shirayukihime

Images. Jpeg 2 4 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.85 / Opening

Bağlantılı Animeler: Akagami no Shirayukihime Season 2

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Konusu: Shirayuki kan kırmızısı saçlara sahip çok güzel bir kızdır. Bir gün onun ününü duyan prens ondan metresi olmasıni ister. Shirayuki reddetsede ısrar etmekte devam edince Shirayuki köyünden ayrılmak zorunda kalır.

 

Yuuki Yuuna Wa Yuusha De Aru

Images. Jpeg 3 4 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.42 / Opening

Bağlantılı Animeler: Yuuki Yuuna Yuusha De Aru Washio Sumi no Shou – Yuuki Yuuna Yuusha De Aru Yuusha no Shou

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Yuuki Yuuna ortaokulda kahramanlar kulübünün bir üyesidir. Bu kulüpte insanlara yardım etmektedirler. Gizemli bir güç dünyaya saldırmaktadır ve onu durdurması için Yuno ve Kahramanlar Kulübundeki kızlar seçilir. Onlara verilen özel bir cihaz ile kahramana dönüşmeli ve gizemli güçlerle savaşmaları gerekmektedir. Ama bunun bir bedeli de olmalıdır.

 

Seis Manos

578fb19665df00901296f51041acd7be - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Boogiepop Phantom

Images. Jpeg 4 2 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.18 / Opening

Bağlantılı Animeler: Boogiepop wa Warawanai

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Gökyüzüne doğru bir ışık beliri ardından ise bir çığlık duyulur. O günden sonra insanlar gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaya başlar. Bu kişiler arasında ise hiçbir bağ bulunmamaktadır. Nagi Kirima kaybolan insanların Boogiepop yüzünden olduğunu söyler ve onu arar ama hiç bir yerde bulamaz.

 

Cross Ange

Images. Jpeg 10 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.45 / Opening

Bölum Sayısı: 25

Konusu: Teknolojinin üst düzey olduğu bir toplulukta teknoloji evrim geçirir. Mana adını alan teknoloji ayni bir büyü misali insanları savaştan ve açlıktan kurtarmıştır. Misurugi İmparatorluğundan Prenses Angelize’nin taç giyme töreninden önce bir Norma olduğu ortaya çıkar. Mana kullanamayan Norma’lar sürgün edilip ıssız bir adaya gönderilirler. Angelize’de bütün statüsü elinden alınarak diğer Norma’ların yaşadığı ıssız adaya terkedilir.

 

Full Metal Panic

Images. Jpeg 2 5 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.69 / Opening

Bağlantılı Animeler:  Full Metal Panic The Second Raid – Full Metal Panic Invisible Victory – Full Metal Panic Fumoffu

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Gizli bir teşkilat üyesi olan 17 yaşındaki Sousuke Sagara KGB tarafından kaçırılma ihtimali olan Kaname Chidori’nin yakın koruması olarak atanır. Daha önce hiç sivil hayatı yaşamamış olan Sousuke için belki de bu en zor görevidir.

 

Magical Girl Spec-ops Asuka

6e783a344de2dfca176d30bea62c64a31540296121 full 1 640x300 2 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Shounen Onmyouji

Images. Jpeg 11 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.62 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Masahiro Abeno büyuk bir onmyouji ailesinden gelmektedir. Dedeside en güçlü onmyouji’dir. Büyükbabası gibi bir onmyouji olak isteyen Masahiro Mokkun adını taktığı ayakashisi ile alıştırmalara başlar. Yıllar önce güvenliği için altıncı hissi kapatılan Masahiro ruhları ve ayakashileri görememektedir. Ama gün geçtikçe altıncı hissi açılmaya başlayan Masahiro çevresinde aslında hayal ettiğindende fazla ruhla dolu olduğunu görür.

 

Grand Blue

Images. Jpeg 2 6 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 8.41 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Iori Kitahara üniversite için güzel ve sakin sahil kasabası Izu’ya amcasının ve kuzenlerinin yanına taşınır. Amcasının dalış malzemeleri satan dükkanı Grand Blue’ya girerken güzel ve sakin bir üniversite hayatına adım atacağını düşünürken içeri girdiği gibi bir grup sarhoş çıplak adamla karşılaşır. Iori’nin sakin ve huzurlu üniversite hayatı o anda son bulmuştur.

 

Magic Knight Rayearth

52magic knight rayearth - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Fairy Gone

Thumb 1920 675836 1 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 5.92 / Opening

Bağlantılı Animeler: Fairy Gone 2nd Season

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Perilerin olduğu bir dünyada hükümet hayvanların içinde saklanan perileri organlarını çıkartıp insanlara naklederler ve bu şekilde perileri savaşlarda kullanabilir hale geliyorlar. Perileri kullanan askerlere Asker Peri denmektedir. Savaştan sonra issiz kalan Asker perilerin bazıları kiralık asker, kimisi terörist kimisi ise hukümet icin çalışmaya başlar. Mariya savaş bittikten dokuz yıl sonra Dorothea adlı bir örgütte tekrardan Asker Peri olarak çalışmaya başlar.

 

Gin no Guardian

Images. Jpeg 2 7 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 6.41 / Opening

Bağlantılı Animeler: Gin no Guardian II

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Suigin Riku ve Rei Riku profesyonel oyunculuk yapan birer lise öğrencisidir. Bir gün Suigin ve Rei kendini Grave Master adlı bir oyunun içinde bulur. Oyunda esir alınan Rei’yi kurtarmak için Suigin’in oyunda Koruyucu ünvanını alması gerekir.

 

Hero Mask

Images. Jpeg 3 5 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 6.66 / Opening

Bölüm Sayısı: 15

Konusu: Bir dizi gizemli ölümün ardından kraliyet savcısı Sarah Sinclair ve SSC ajanı James Blood biyolojik maskelerle alakalı bir komplodan şüphelenir.

 

Major

Major

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Killing Bites

Images. Jpeg 13 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 6.72 / Opening

Bölum Sayısı: 12

Konusu: Bir gün üniversite öğrencisi Nomoto Yuuya arkadaşının yanlış yönlendirmesi ile bir kız kaçırma olayına karışır. Kaçırdıkları kız hayvan melezlerinden biri olan Hitomi’dir. Hitomi en tehlikeli hayvanlardan biri olarak görünen bal porsuğunun melezidir ve araçta Yuuya hariç herkesi öldürür.

 

Kaze Ga Tsuyoku Fuiteiru

Images. Jpeg 2 8 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 8.51 / Opening

Bölüm Sayısı:  23

Konusu: Lisede elit bir koşucu olan Kakeru yemek çaldığı için kovalanmaktadır. Bu sırada onu başka bir koşucu olan Haiji görür ve yardım eder. Haiji Kakeru’dan Japonya’daki en prestijli yarışlardan biri olan Hakone Ekiden Maratonu’na katılmasını ister.  Haiji onu kalması için içi maratona hazırlanan koşucularla dolu eski bir apartmana götürür. Kakeru ve Haiji hariç hepsi amatör olan koşucular için maraton hazırlıkları baslamıştır.

 

Chihayafuru

Chihayafuru - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Mobil Suit Gundam Age

Kidou. Senshi. Gundam. Age. 600. 997738 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 6.52 / Opening

Bölüm Sayısı: 49

Konusu:  AG 101’de bilinmeyen düşman adına sahip gizemli bir varlık uzay kolonisi Angel’ı yokeder. O gün Meleğin Düştüğü Gün olarak anılmaya başlar. UE Flit Asuno’nun annesi ile birlikte yaşadığı AG 108 Ovan’a saldırır. Flit’in annesi UE tarafindan öldürülürken GE adlı bir cihaz düşer. AGE’in içinde antik silah Gundam’ın planları bulunmaktadır. Flit Dünya Federasyon Üssünde mühendislik eğitimi alır ve planlar sayesinde Gundam’ı yapar.

 

Zombieland Saga

Images. Jpeg 3 6 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.63 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Tipik bir sabah. Okula gitmek için evden çıkıyorsun. Ama sonrası yok. Sonra birden bilmediğin bir yerde uyanıyorsun. Zombi olarak. Çevrende başka zombilerde var. Üstelik güneş gözlüklü tuhaf biri sana idol olacağını söylüyor.

 

Castlevania

Asdfgh 14 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Fuuka

Images. Jpeg 14 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 6.63 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu:  Twitter sever Yuu Haruna şehre yeni taşınmıştır ve pek fazla kişiyi tanımaz. Akşam yemeği almak için dışarı çıktığında Fuuka Akitsuka ile çarpışır. Fuuka Yuu’yu sapık sanar ve ona bilerek çarptığını düşünüp telefonunu kırar.  Ne yazık ki bu onların son karşılaşması olmayacaktır.

 

Isshuukan Frends

Images. Jpeg 2 9 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.61 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 12 Special

Konusu: Kaori Fujimiya geçirdiği bir kaza yüzünde her pazartesi hafızasını kaybetmektedir. O hafta neler olduğuna dair hic bir şey hatırlamaz. Bu yuzden hep yalnızdır. Yuuki Hase ise Kaori ile arkadaş olmayı kafaya takmıştır. Kaori’nin onunla arkadaş olmasını umarak ona her hafta daha da yakınlaşır.

 

Ultramarine Magmell

20200219 153105 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Kujira No Kora Wa Sajou Ni Utau

Images. Jpeg 3 7 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.26 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Chakuro Çamur Balinası isimli adada yaşayan 14 yaşında bir arşivcidir. Bu adada her on insandan dokuzu saimia isimli bir güçle kutsanmıştır. Saimia tarafından seçilenler aynı zamanda erken ölüme mahkumdur. Chakuro ve arkadaşları kendileri gibi bir sürü yüzen adaya denk gelmelerine rağmen kendi adalarından bir kez bile çıkmamışlardır. Chakuro bir gün cesaret eder ve Çamur Balinası büyüklüğünde bir adaya çıkar. Orada hayatını değiştirecek bir kızla tanışır.

 

Shoujo Kageki Revue Starlight

Thumb 1920 675836 2 scaled - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.64 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Starlight dünyaca tanınan şarkı ve dans revü trübüdür. Karen ve Hikari çocukken bir gün o sahnede birlikte olacaklarına söz verirler. Ama Hikari başka bir okula transfer olur ve ayrı düşerler. 16 yaşına geldiklerinde Karen birbirlerine verdikleri söz için çok heyecanlıdır. Artık Starlight’a başvurabilirler.

 

Violet Evergarden

Images. Jpeg 3 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Karakuri Circus

Images. Jpeg 16 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.09 / Opening

Bölüm Sayısı: 36

Konusu: Katou Narumi nadir görülen Zonapha Sendromuna  sahip biridir. Birilerini güldüremediği zaman nefes darlıği çekmektedir. Bu yüzden Çin’deki eğitimini bırakıp Japonya’da palyaço olarak çalışmaya başlar.

 

Persona 4 The Animation

Images. Jpeg 2 10 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.56 / Opening

Bağlantılı Animeler: Persona 4 The Golden Animation

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Sağanak yağmurdan sonra etrafı sis kaplar ve bununla birlikte gizemli cinayetler işlenmeye başlar. Birde yalnızca gece yarısı yayin yapan Mayonaka TV hakkında dedikodular yayılmaya başlar.  Yayın sırasında ekrana bakan kişinin ekranda diğer yarısını görebildiği söylenmektedir.

 

The Dragon Prince

Images. Jpeg 2 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Joker Game

Images. Jpeg 3 8 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.08 / Opening

Bölüm Sayısı: 12 + 2 OVA

Konusu: 1937 yılından 2. Dünya Savaşının başlarında D Ajanlık adlı gizemli bir kuruluş  casusluk eğitimi vermektedir. D Ajanlık’ın kurucusu Japonya İmparatorluk Ordusu Teğmen Colonel Yuki’dir. Yuuki ordu mezunlarını toplarken bir yandan da onları manipülasyon sanatında yetenekli ajanlar olmaları için eğitmektedir.

 

Kono Oto Tomare

Images. Jpeg 4 3 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.85 / Opening

Bağlantılı Animeler: Kono Oto Tomare 2nd Season

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Son sınıfların mezun olmasıyla geleneksel müzik kulübünün bütün üyeleri gitmiştir. Bir kişi hariç. Takezou Koto yeni okul yılında kulüp kapanmasın diye öğrencileri kulube girmeye ikna etmeye çalışır ama bu konuda pek başarılı olamaz. Koto ne yapacağını düşünürken birden kulüp odasına bir öğrenci girer ve kulübe girmek istediğini söyler.

 

Hakuouki

Asdfgh 51 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Macross Frontier

Images. Jpeg 17 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.94 / Opening

Bağlantılı Animeler: Macross Frontier Movie 1: Itsuwari no Utahime – Macross Frontier Movie 2: Sayonara no Tsubasa

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: 2059 yılında Zentradia’lılarla olan savaştan sonra yok olmanın eşiğine gelen insanlar yaşayabilmek için evrenin dört bir yanina koloniler kurar. Macross Frontier’da bu kolonilerden biridir. Pop idolü Sherly Nome Macross Frontier’a konser vermeye gelir. Uzun zamandır beklenen konserde her şey ters gider. İlerleyen zamanlarda gerçekleşen olaylardan dolayı konser olayının asıl tehlikenin sadece ön gösterisi olduğu anlaşılır.

 

Ristorante Paradiso

Images. Jpeg 2 11 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.39 / Opening

Bölüm Sayısı: 11

Konusu: Nicoletta’nın anne ve babası o küçükken boşanmıştır. Annesi’de bir süre sonra başkasıyla evlenmek için Nicoletta’yı büyükannesi ve büyükbabasına bırakmıştır. Yıllar sonra onu terkettiği için annesinden intikam almak için Roma’ya gider. Ama işler ters gider ve cici babasının restoranında şef olarak çalışmaya başlar. Üstelik kim olduğunu da gizlemek zorundadır.

 

Carole & Tuesday

Fecha de estreno y tráiler de carole tuesday destacada el palomitrón - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Tenrou Sirius The Jeager

Images. Jpeg 3 9 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.13 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Vampirler gölgelerde gizlenerek bazı planlar yapmaktadır. Onları bulup yoketmekte Jeager’ların işidir. Yuliy Sirius denen bir ırktan gelen genç bir Jeager’dır. Yıllar önce bütün klanı ve ailesi vampirlerce öldürülen Yuliy artık intikam için yaşamaktadır. Önüne kim çıkarsa çıksın intikamı için devam etmektedir. Peki ailesinden biri onun karşısına çıkarsa. Çoktan ölmüş olması gereken biri.

 

Kaleido Star

Images. Jpeg 4 4 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.98 / Opening

Bağlantılı Animeler: Kaleido Star Legen of Phoenix

Bölüm Sayısı: 51

Konusu: Sora’nın hayali Kaleido sirkinde sahneye çıkmaktır. Bunun için anne ve babası ne derse desin Japonya’dan Amerika’ya seçmelere gider. Ama bazı aksilikler olur ve geldiği gibi polislik olur. Bu yüzden seçmeleri kaçırır. Ama sirkin sahibi ona bir sanş vermeye karar verir. Bu da diğer insanlar arasında Sora’nın torpilli olduğu dedikosunu yayar. Sora artık torpille değil yeteneğiyle seçildiğini insanlara ispatlamalıdır.

 

Black Lagoon

Asdfghjkl 1 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basınız.

 

Hyouka

Images. Jpeg 18 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 8.15 / Opening

Bölüm Sayısı: 22

Konusu: Houtaro Oreki tembel bir lise öğrencisidir. Klasik Edebiyat kulübü üyesizlikten kapanmak üzeredir ve Oreki ablasının ısrarlarıyla kulübe girer. Kulüpte Chitanda Eru adli bir kızla karşılaşan Oreki kulübün zaten bir üyesi olduğu için bırakmak ister ama Chitanda kalması için ısrar edince kalmaya karar verir. Günler geçtikce kulübe iki kişi daha katılır.

 

Arslan Senki

Images. Jpeg 2 12 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.75 / Opening

Bağlantılı Animeler: Arslan Senki Fuujin Ranbu

Bölüm Sayısı: 25 + 2 OVA

Konusu: Görkemin başkenti Ektabana’da refah içindeki Pers Krallığı yenilmezliği ve acımasızlığı ile tanınan Kral Andragos tarafindan yönetilmektedir. Prens Arslan ne kadar çabalarsa çabalasın Kral onu uygun bir varis olarak görmemektedir. 14 yaşında ilk savaşına katılan Prens Arslan savaş alanında Krallığı dahil herşeyini kaybeder. Kötü güçlerin eline düşen Pers Krallığını geri almalıdır.

 

Busou Renkin

45busou renkin - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Hanebado

Images. Jpeg 19 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.02 / Opening

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Kitakomachi Lisesi Badminton takımının eksik oyuncuları vardır ve koç Kentaro Tachibana bu yüzden yeni kişiler aramaktadır. Koç Ayano Hanesaki adlı öğrencinin rahatlıkla ağaca tırmandığını görmüştür. Koç Ayano’yu takıma girmesi için ikna etmeye çalışır lakin Ayano badmintondan nefret etmektedir.

 

Beck

Images. Jpeg 2 13 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 8.33 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Tanaka Yukio hayattan zevk almayan 14 yaşında bir öğrencidir. Şans eseri garip görünüşlü bir köpeği kurtarır ve bunun sayesinde gitarist Minami Ryuusuke ile tanışır. Şans eseri o gün cocukluk arkadaşı ile de karşılaşır ve birlikte canlı müzik dinlemeye giderler. Hayatında hiç rock müzik dinlememiş olan Tanaka o gün rock müzik hayranı olur. Daha ne olduğunu anlamadan kendini çocukluk arkadaşının kurduğu Beck adlı müzik grubunun içinde bulur.

 

Great Teacher Onizuka

Great teacher onizuka - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya basın.

 

Noir

Images. Jpeg 3 10 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.33 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Kiralık katil olarak geçimini sağlayan Mireille Bouquet bir gün Yuumura Kirika adlı birinden bir mail alır. Mailde benimle geçmişe yolculuk et yazmaktadır ve Mireille’ye çok tanıdık gelen bir melodi vardır.

 

Devilman Crybaby

Images. Jpeg 4 5 - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 7.91 / Opening

Bölüm Sayısı: 10

Konusu: Asuka Ryou en yakın arkadaşı Fuda Akira’ya iblislerin dünyayı ele geçirmek için harekete geçtiğini söyler. İblisleri yenmenin imkansız olduğunu düşünen Ryou Akira’ya onları durdurması için bir iblisle birleşmesinin iyi bir fikir olduğunu söyler. Akira bu birleşmeden sonra bir insanın kalbine ve bir iblisin gücüne sahip olur.

 

91 Days

91 days - karantinada i̇zlemeniz i̇çin anime önerileri - figurex anime önerileri

Anime tanıtımı için buraya bakınız.

 

Ne çok anime seçmişim yaz yaz bitmedi. Ama olsun, güzel bir liste oldu bence. Umarım sizde beğenirsiniz. Eğer sizinde onermek istediğiniz animeler olursa yoruma yazmayı unutmayın.

Pekiii şimdi napıyoruz. #Evdekal hashtagi ile evde kalıp bol bol anime izliyoruz ve uzaktan eğitimlere çalışıyoruz. Şimdiden iyi seyirler.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın