91 Days tanıtımı ile bir kez daha sizlerleyiz 🙂 Anime tanıtımları köşesini seviyorum ama içeriğindeki olaylarla ilgili spoiler olacak diye yorum yapamamak ve sadece tanıtmak biraz sıkıcı. Keşke azıcık şu sahne harikaydı. Aslında şöylede olabilirdi gibi yorumlar da yapabilseydim 😀 Neyse efendim uzattım gene 😀 Tanıtıma geçiyorum.

91 DAYS

News 0fv7e8szmvuraft - 91 days tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Yönetmen: Hiro Kaburagi
Stüdyo: Shuka
Tür: Dram, Aksiyon, Macera
Yapım Yılı: 2016
Bölüm Sayısı: 12

Konusu :

Konu 1919 – 1933 yılları arasında ki Amerika’nın Lawless şehrinde ki içki yasağı döneminde geçiyor. Testa Lagusa önde gelen mafya üyelerinden birisidir. Bir gün diğer mayfa üyesi Vincent Vanetti tarafından evinde ziyaret edilir ve Don‘un yani mafya liderinin öldürüldüğü haberini öğrenir. Olayı gerçekleştiren aslında Vincent Vanetti‘dir ve Testa Lagusa”yı da öldürmeyi planlamaktadır. Planladığı gibi yapar ve tüm Lagusa ailesini katleder. Geriye sadece kaçmayı başaran ailenin küçük oğul Angelo Lagusa‘dır. Gözlerinin önünde tüm ailesinin öldürüldüğüne şahit olan Angelo başka bir şehire kaçar. Aradan 7 yıl geçtikten sonra gizemli bir mektup alır. Babasını öldürenlerin isimlerinin ve neler yaptıklarının bilgilerini içeren bu mektubu almasıyla Angelo intikam ateşiyle yanmaya başlar. İsmini Avilio Bruno olarak değiştirip Lawless Şehri‘ne intikam için geri döner. Döner dönmez şehirde ki en yakın arkadaşını bulur. En yakın arkadaşı içki yasağının olduğu o dönemde çok kaliteli bir içki üretebilmeyi başarmıştır. Avilio artık arkadaşının içkisini kullanarak mafyaya sızma planlarına başlar. Amacı ailesini öldüren 3 kişinin canını almaktır.

Editör Gözünden :

Son zamanlarda izlediğim kaliteli animelerden bir tanesi olan 91 Days oldukça sakin bir anime. Quantine Tarantino filmerine aşinaysanız eğer, izlerken onun filmlerinden bir tanesini izler gibi bir hisse kapılıyorsunuz. Anime sakin ve soğuk ilerliyor fakat ilerledikçe sizi kendisine çekiyor. Olaylara yavaşça aşina olup Avilio‘nun planını serin kanlı bir seri katil havasında gerçekleştirmesine şahit oluyorsunuz. Ailesini öldüren Vanetti ailesine genç oğul Nero‘nun güvenini kazanmakla işe koyuluyor. Amacı Don yani Vincent Vanetti‘ye ulaşmak. Ailesinin katleden 3 kişiyi bilirken mektubu gönderen 4. kişiyi bulma çabaları ve zeka oyunlarıyla da ilgi çekici bir anime. İçki ticareti yapan mafya üyeleri ve kullanılan İtalyan isimleri baz alındığında aslında ünlü İtalyan Mafyaları’ndan etkilendiğini söylemek çokta zor olmuyor. Hikayeye bakacak olursak biraz klasik bir hikaye. Ailesinin intikamını almak için mafyaya sızan oğul hikayesi bize çok da yabancı değil ama bu tarz hikayelerin her yönetmene göre bir yorumunu izlemek benim için her zaman ilgi çekici olmuştur. Animemizin animasyonu oldukça güzel. Zaten 2016 yılı bir yapım olduğu için düşün animasyon beklememek lazım. Onun dışında açılış şarkısı oldukça animeye yakışır bir şarkı ki sanatçıyı ünlü Tokyo Ghoul “Unreval”‘dan tanıyoruz 🙂 Karakterlere geçmeden önce açılış şarkısını buraya bırakalım ^^

https://youtu.be/WWBKxNIVgac

Lagusa Angelo

- 91 days tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Hayat amacını intikam olarak belirleyen Angelo Lagusa. İnsanın hayatına intikam üzerine yaşaması oldukça acı verici olsa gerek. Bunun acısını bize çok da güzel yansıttı karakter. Ne kadar acımasız ve soğuk olsa da yer yer içinde ki masumluğu bize hissettirdi. Keşke anime karakterlerine sarılabilme imkanımız olsaydı. Kesinlikle sarılmak istediğim karakterlerden bir tanesi olurdu.

Nero Vanetti

287dc479de09129cf72602aad4a33f13 - 91 days tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Ne yaparsa yapsın sempatik olan karakterler vardır. Nero‘da onlardan bir tanesi. Animede ki babacan tavırları ve liderlik özellikleri ile size kendisini kısa sürede sevdirecek bir karakter. Babası arkadaşına ihanet etmeseydi Angelo ile olan dostlukları mükemmel olup , hükümeti bile ele geçirebilirlerdi fakat birisinin ailesi katledildi. Diğerinin ki ise katledilmek isteniyor. Farklı şartlarda inanılmaz bir arkadaşlık izleyebilirdik.

Corteo

- 91 days tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Angelo’nun tek gerçek ailesi. Arkadaşı olmasına rağmen kardeşi olan Corteo. Arkadaş hatrı için mafyaya katılacak kadar fedakar. Ürettiği özel içki sayesinde mafyanın oldukça ilgisini çeken ve Angelo için her türlü fedakarlığı yapan arkadaş. Ona da sarılmak istiyorum 😀

Fango

91 days 03 09 fango feet - 91 days tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Serinin manyağı Fango. Her animede ki psikopat, acımasız, öldürmekten zevk alan bir tip olur ya , işte o 91 Days’de Fango 😀 İzlerken eğleneceğiniz bir karakter. Tuhaf zevkleri ve şişman sevgilisiyle oldukça ilginç bir tip.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Bir cevap yazın