#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Barakamon Anime Tanıtım ve İnceleme

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizin için benim dün gece saat 20.30’dan 01.30’a kadar hiç durmadan izlediğim ve bayıldığım bir animenin tanıtım yazısını yazacağım. Size şunu söyleyebilirim ki Barakamon kesinlikle bir oturuşta bitirilecek bir anime.

Kendi yorumumu yapmadan önce size animeyi tanıtayım.

MAL Puanı: 8,46

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Handa-kun

Konusu: Seishuu Handa ünlü bir kaligrafi ustasıdır. Lakin son sergisinde ünlü birine yazısına kötü yorum yaptığı için yumruk atmıştır. Bu yüzden kendini bulması ve biraz rahatlaması için babası tarafından bir adaya gönderilir. Handa oraya dinlenip pratik yapmaya gitse de oranın çocukları onu rahat bırakmazlar. Hele Naru Handa’ya Sensei diye seslenmeye başlamış ve peşine takılmıştır.

Benim düşüncem

Yukarıda da belirttiğim gibi Barakamon‘u dün gece bitirdim. Önce telefonumun şarjını doldurdum. Sonrada oturdum ve izlemeye başladım. Yalan söylemeyeceğim. İlk bölümü bulmak benim için çok zor oldu. Çünkü kimi sitede var yazsa da yoktu yada açılmıyordu, kimi sitede de video açılsa da ses yoktu. Tam o sırada google video önerileri kısmında youtube parlamaya başladı. İşte oradaydı. Barakamon 1. bölüm oraya yüklenmişti. Tabi hemen oturdum ve izlemeye başladım. Bittiğinde ise kendi kendime ” Neden daha önce izlemedin bu harika animeyi sersem ” dedim. Çünkü anime o kadar güzeldi ki gülmekten karnıma ağrılar girdi. Şuna bakar mısınız çok komik değil mi 😂

Anime’nin ana karakteri Handa Sensei’in kendisi de ayrı komedi. Çünkü 23 yaşında bile olsa ailesi yıllarca Kaligrafi dışında bir şey yapmasına hiç izin vermemiş. Bir tane arkadaşı var o da menajeri. Bu yüzden yapmak istediği ama bir türlü yapamadığı bir sürü şey var. Bu adaya geldiğinde ise çocukluğundan beri hayalini kurduğu ve hayalini bile kurmadığı şeyleri deneme fırsatı yakalıyor. Üstelik yaşına göre hiç de olgun değil.

Karakterlerin her biri birbirinden komik ve tuhaf. Sadece çocuklar değil orada yaşayan yaşlılar bile ayrı kafada yaşıyorlar. Normaldir.
İnsanlar kendilerinden başka kimseyi görmeyince bir süre kafayı yiyorlardır.

Uzun lafın kısası komedi tarzı anime seviyorsanız bu animeyi kesinlikle izleyin. Komedi tarzı sevmiyorsanız da izleyin. Beğeneceğinize ben garanti veriyorum. Eğer beğenmezseniz gelin yazının altına yorum yazın nesini beğenmediğinizi.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

Loading…

Bungo Stray Dogs 3. Sezon

Bungo Stray Dogs 3. Sezon Duyuruldu

Figurex 2018

Figurex Best Of 2018