Merhaba arkadaşlar. Bugün sizin için benim dün gece saat 20.30’dan 01.30’a kadar hiç durmadan izlediğim ve bayıldığım bir animenin tanıtım yazısını yazacağım. Size şunu söyleyebilirim ki Barakamon kesinlikle bir oturuşta bitirilecek bir anime.

Kendi yorumumu yapmadan önce size animeyi tanıtayım.

Barakamon 1 - barakamon anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime önerileri

MAL Puanı: 8,46

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Handa-kun

Konusu: Seishuu Handa ünlü bir kaligrafi ustasıdır. Lakin son sergisinde ünlü birine yazısına kötü yorum yaptığı için yumruk atmıştır. Bu yüzden kendini bulması ve biraz rahatlaması için babası tarafından bir adaya gönderilir. Handa oraya dinlenip pratik yapmaya gitse de oranın çocukları onu rahat bırakmazlar. Hele Naru Handa’ya Sensei diye seslenmeye başlamış ve peşine takılmıştır.

Benim düşüncem

Yukarıda da belirttiğim gibi Barakamon‘u dün gece bitirdim. Önce telefonumun şarjını doldurdum. Sonrada oturdum ve izlemeye başladım. Yalan söylemeyeceğim. İlk bölümü bulmak benim için çok zor oldu. Çünkü kimi sitede var yazsa da yoktu yada açılmıyordu, kimi sitede de video açılsa da ses yoktu. Tam o sırada google video önerileri kısmında youtube parlamaya başladı. İşte oradaydı. Barakamon 1. bölüm oraya yüklenmişti. Tabi hemen oturdum ve izlemeye başladım. Bittiğinde ise kendi kendime ” Neden daha önce izlemedin bu harika animeyi sersem ” dedim. Çünkü anime o kadar güzeldi ki gülmekten karnıma ağrılar girdi. Şuna bakar mısınız çok komik değil mi 😂

418b3494672caa7c9e288e2543bc16b3 - barakamon anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime önerileri

Anime’nin ana karakteri Handa Sensei’in kendisi de ayrı komedi. Çünkü 23 yaşında bile olsa ailesi yıllarca Kaligrafi dışında bir şey yapmasına hiç izin vermemiş. Bir tane arkadaşı var o da menajeri. Bu yüzden yapmak istediği ama bir türlü yapamadığı bir sürü şey var. Bu adaya geldiğinde ise çocukluğundan beri hayalini kurduğu ve hayalini bile kurmadığı şeyleri deneme fırsatı yakalıyor. Üstelik yaşına göre hiç de olgun değil.

Tumblr nbv6cnweia1r2rp33o1 500 - barakamon anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime önerileri

Karakterlerin her biri birbirinden komik ve tuhaf. Sadece çocuklar değil orada yaşayan yaşlılar bile ayrı kafada yaşıyorlar. Normaldir.
İnsanlar kendilerinden başka kimseyi görmeyince bir süre kafayı yiyorlardır.

Uzun lafın kısası komedi tarzı anime seviyorsanız bu animeyi kesinlikle izleyin. Komedi tarzı sevmiyorsanız da izleyin. Beğeneceğinize ben garanti veriyorum. Eğer beğenmezseniz gelin yazının altına yorum yazın nesini beğenmediğinizi.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

One thought on “Barakamon Anime Tanıtım ve İnceleme

  1. Kadir dedi ki:

    Deniz hıyarı sahnesi biraz pedofili havasındaydı.Onun dışında evet komik bir animeydi fakat her bölümün dolu dolu olduğunu söyleyemem.

Bir cevap yazın