Anime Tanıtımları

Magic Knight Rayearth – Anime Tanıtım ve İnceleme

Magic Knight Rayearth 90s Filipino Dubbed Anime Retro Pilipinas Feature

Merhaba arkadaşlar. Bugün Magic Knight Rayearth – Anime Tanıtım ve İnceleme yazısı ile karşınızdayım. Normalde anime tanıtım ve inceleme yazıları yazmıyorum. Ama bugün çok sevdiğim bir anime olan Magic Knight Rayearth anime incelemesi yazısını yazmaya karar verdim. Umarım beğenirsiniz.

 

 

Bölüm Sayısı: 49 + 3 OVA

Tür: Fantastik – Büyü – Mecha – Romantizm –

Shoujo – Macera – Komedi – Dram

Stüdyo: Tokyo Movie Shinsha

MyAnimelist : 7,52

Konusu: Hikaru, Umi ve Fuu japonyanın farklı yerlerinde yaşayan üç liseli kızdır. Bir gün üçünün de okulu aynı zamanda Tokyo Tower’a gezi düzenler. Gezi sırasında ani bir ışık patlaması yaşanır ve kızlar gözlerini açtıklarında gökyüzünden aşağı düşmektedirler. Onları kurtaran büyücü Guru Clef onlara seçilmiş savaşçılar olduklarını söyler. Guru Clef Cephiro’nun kaçırılan prensesini kurtarmaları için onlardan yardım ister. Ama bundan önce Cephiro’nun üç efsanevi tanrısını diriltmeleri gerekir.

 

Karakterler

Hikaru Shidou

Ailesinin en küçüğü olan Hikaru ailesinin dojosunda eğitim görmektedir. Bu yüzden kılıç kullanmak konusunda bilgisi vardır.Oldukça nazik ve iyi kalpli bir kızdır.Biraz saf bir karaktere sahip olsa da konu savaşmaya geldiğinde aralarında en ciddileşen kişidir. Rayearth adındaki Tanrı’nın sahibidir. Ateş yeteneğine sahiptir.

 

Hououji Fuu

Okulunda okçuluk kulübünün bir üyesidir. Bir ablası vardır. Grubun en zeki ve en sakin üyesidir. Gezgin Ferio ile birbirlerinden hoşlanmaktadırlar. Windam adlı Tanrı’nın sahibidir. Hava yeteneğine sahiptir.

 

Ryuuzaki Umi

Çocukluğundan beri eskrim ile ilgilenmektedir. Bu yüzden Hikaru gibi kılıç kullanmak konusunda bilgisi vardır. Ailesinin tek çocuğu olduğundan dolayı biraz kendini beğenmiş bir yapısı olsa da özünde çok iyi bir kızdır. Selece adlı Tanrı’nın efendisidir. Su yeteneğine sahiptir.

 

Guru Clef

Cephiro’nun baş büyücüsüdür. Kaçırılan prensesi kurtarmaları için kızları çağıran kişidir. Kızları çağırmak için geriye kalan az büyü gücünü kullanmıştır ve bu yüzden gizli bir yerde saklanıp gücünü toplamaya çalışmaktadır.

 

Benim Yorumum

Normalde çizimi eski tarz olan animeler ilgimi çekmez. En azından çekmezdi. Tabi bu animeye kadar. Çünkü bu anime bu tarz düşüncelerimin hepsini silip attı. Belki çizimleri çok eski olabilir. Görüntü kalitesi de 1080 olmayabilir. Ama benim gönlümde son zamanlarda çıkmış kıytırık orası burası açık full hd animelerden çok daha ayrı bir yeri var.

Animeye başlarken tembellikten ya ama bu kadar bölüm çok fazla nasıl bitiricem ben bunu diyordum. Çünkü okul zamanı izlemeye başlamıştım. Ama anime beni öyle içine çekti ki okuldan eve gidip sadece uyumayı düşünen ben artık okuldan çıkıp eve gidip anime izlemeyi düşünmeye başlamıştım. Bu yüzden animeyi çabucak bitirdiğimde içimde minik bir burukluk olmuştu.

Belki 52 bölüm size fazla gelecek ve izlemek istemeyeceksiniz. Bu yüzden size minik bir ipucu vereceğim. Animenin tamamı prensesi kurtarmak üzerine değil. 49 bölüme birbiri ile bağlantılı iki farklı konu işlenmiş.

OVA’lar ise tamamen farklı bir zaman ve konu üzerinden gidiyor. İzleyebilmek için bir sürü site gezmek zorunda kaldım çünkü kiminde açılmıyor, kiminde de ingilizce dublaj oluyordu. Ve ben animeleri ingilizce dublaj izlemekten nefret ederim.

Kısacasııııı mükemmel bir anime. Kesinlikle kaçırmayın derim. Başka anime incelemesi yazıları için bu turuncu butona basabilirsiniz.

Bu da merak edenler için openingi. Şarkısı bile ayrı güzel.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Bir cevap yazın