Anime Tanıtımları

Kengan Ashura Anime Tanıtım ve İnceleme

images.jpeg

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir anime tanıtım ve inceleme yazısı ile karşınızdayım. Bu yazıda size tanıtacağım anime Kengan Ashura. Baştan söyleyeyim kavga dövüş severler için kaçırılmayacak bir anime. Şahsen ben o tarz animelerin büyük bir hayranıyım. Ama öyle saçma sapan olanların değil. O kemiğin kırıldığını görücem o kan akacak. O çektikleri acıyı yüzlerinden okuyacağım. Kengan Ashura da bana bunları gösteren harika bir anime.

Bu arada duvara yapışan Ohma’yı sevsemde onu duvara yapıştıran Jun-chan’ı (evet öküz gibi herife Jun-chan diyorum) daha çok seviyorum. Adam çok eğlenceli.

Neyse ne, haydi animeyi biraz tanıyalım.

MAL Puanı: 7,48 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Kengan Ashura 2nd Season

Konusu: Çok eski zamanlarda tüccarlar soylulara satış yapabilmek ve paraya para dememek için her şeyi yaparlarmış. Buna diğer tüccarlara suikast düzenlemek de dahil. Bu durumdan hoşlanmayan imparator bir kural getirir. Her tüccar kendini temsil edecek bir dövüşcü seçecek ve onları kapıştıracaklar. Yüzyıllar geçmesine rağmen Kengan Birliği olarak bilinen bu topluluk gizlice hala birbirleriyle kapışmaktadır. Tokita Ohma’da Nogi Grup adlı bir şirket için Kengan Maç’larına çıkan bir dövüşçüdür.

 

Ohma’nın asıl amacı kendisinin en güçlü olduğunu göstermek. Yalan yok ilk maçında bende öyle düşündüm. Ama sadece ilk bölümde. Çünkü ilerleyen bölümlerde öyle rakipler çıktı ki Ohma’da kimmiş dedim resmen.

Kengan Birliği öyle tuhaf bir geçmişe sahip ki anlamaya çalıstıkça kafan karışıyor. Sırf Kengan maçları için yetiştirilen dövüşçüler bile var. Misal Kure ailesi öyle.

Kure ailesi ilk yıllar içinde sırf harika askerler ve dövüşçüler yetiştirmek için uğraşmış. Bildiğin paralı asker bunlar. Psikopatlar. Gifteki adam tek eliyle rakibinin boynunu kırıyor. Tek elle ya. Kraker gibi kirdı herif. Harikaydı.

2020 yılında üçüncü sezonu gelecek olan anime Netflix tarafından yapılan bir anime olduğu için Netflix kullanan herkes rahatça izleyebilir. Benim size tavsiyem televizyondan Netflix açabiliyorsanız hava kararınca açın televizyondan ışıkları kapayın izleyin. Ben öyle yaptım ve harika oldu. Canlı kafes dövüşü izliyormuşum gibi oldu.

Giflerden de gördüğünüz üzere çizimleri üç boyutlu. Ben sevmem öyle diyorsanız söyleyeyim Berserk’in son sezonu gibi değil tasarımları. Bunlar harbi güzel. Üstelik sadece dövüşcüler ve başka bir kaç kişi öyle çiziliyor onun dışında herkes alışkın olduğumuz 2d çizimlerle çizilmiş. Ama inanın bana gözü rahatsız etmiyor. Aksine böyle olması kavga sahnelerini daha hoş kılmış.

Dediğim gibi kavga dövüş animeleri seviyorsanız aradığınız anime bu.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın