Azur Kral – Bölüm 98 – Kara Propaganda

Önceki Bölümden…

Kutsal Arena casusları sürekli olarak Kutsal Arena’ya bilgi akışı sağlıyorlardı. Tüm ada hakkında bilgileri vardı ve bu bilgileri düzenli olarak Alper Us’a bildiriyorlardı. Alper Us, Clitus adasındaki gidişattan memnun değildi. Oradaki sorunları kesin olarak çözebilecek tek kişi Deniz Parvana idi ve o da kaybolmuştu.

Son çare olarak kendisi, Deniz Parvana adına adaya müdahale edecekti. Sonuçta Clitus adası artık Deniz Parvana’nın emaneti idi. Ona sahip çıkmak istemeleri gayet normaldi.

 

** 98 – Kara Propaganda

 

Diğer krallıklar, Mavi Krallığa isyan tohumlarını ekmişler ve yeşermelerini bekliyorlardı. Ancak onların bilmediği ve farkında olmayan farklı isyan tohumları çoktan da ekilmişti.

Aspar Parvana 6 ay önce tamamen iyileşmişti. Kardeşinin geri dönmeyeceğini biliyordu ve gücü kardeşinden az değil gibi görünüyordu. Babası da tamamen iyileştiğinden ve kral görevine geri döndüğünden dolayı artık eskisi kadar oğlu ile ilgilenemiyordu. Çünkü artık işleri iyice artmıştı ve Mavi Krallık giderek büyüyordu.

Aspar Parvana ise bu durumdan memnun değildi. Kendisine göre kardeşinden aşağı kalır yanı yoktu. Kendisi de defalarca Mavi Güç Taşı’nı parçalamıştı ama ilk seferi kardeşi yaptığından artık önemsiz ve normal gibi düşünülüyordu. Aspar bu şekilde düşünüyordu.

Bu yüzden Aspar Parvana beklediği ilgiyi ne babasından ne de krallık halkından göremiyordu. Elini attığı her yerde kardeşini hakkında konuşuluyordu. Yaptığı her şeyde kardeşinden geri kalıyordu. Zamanla bu durum Aspar Parvana’ya dokunmaya ve zoruna gitmeye başladı.

Eğer yaptığı her şeyde kardeşi ile kıyaslanacak ise o zaman onunla kıyaslanamayacak şeyler yapması gerektiğini düşünmeye başlamıştı. Evet. Aspar Parvana’ya göre artık kral olmasının zamanı gelmişti. Kardeşi, sadece kral olmamıştı. Bu yüzden kendisi kral olmalıydı ki kardeşinin yapamadığı bir şeyi yapmış olsundu…

Babası ile bu konuyu görüşmüş ve mümkün olmadığını belirtmişti. Kendisi artık sağlıklı ve en iyi formunda olduğundan kral olarak devam edeceğini söylemiş ve oğluna bazı görevler vermişti. Bu görevler kardeşinin yaptığı görevlerdi. Kendisi ne kadar çok çabalasa da bu görevlerde de kardeşi kadar etkili olamıyordu.

İçinde büyüyen karanlık duygular yüzünden giderek daha kibirli, tez canlı, öfkeli bir hale gelmişti. Bu karanlık duyguları büyüdükçe su elementi üzerindeki hakimiyeti azalmış dolayısı ile teknikleri güçsüzleşmişti. Bu durum karşısında karanlık duyguları daha da kabarmıştı. Sürekli kadınlarla yatıp kalkıyor sadece kendi keyfine bakıyordu.

Eski günlerini hatırladığı zaman bu karanlık duyguları yatışıyor olsa da tamamen yok edemiyordu. Çünkü birçok şey zoruna gidiyordu. Yaptığı her şeyde kardeşinden düşük olması ve sürekli kardeşi ile kıyaslanması canını sıkıyordu. Kardeşi, kardeşi idi, kendisi ise kendisi… Neden sürekli kıyaslanıyorlardı? İnsanlar farklıydı. Elbette yaptığı şeyler de farklı olacaktı. Gördükleri ve anladıkları şey farklı olacaktı.

Bu kıyaslamalar canına tak etmeye başlamıştı. Sürekli kıyaslanmaktan sıkılmış hatta bıkmıştı. Yavaşça elini her şeyden çekmeye başlamıştı. Babası bunu fark etse de bir şey dememiş ama oğlunu takip etmeye başlamıştı. Çünkü oğlunu hali hiç iyi değildi. İşlerinin yoğunluğundan oğlu ile ilgilenemediği gerçekti ve farkındaydı ancak elinden gelen bir şey yoktu. Krallık ile ilgilenmek en elzem problemdi.

Üstelik Aspar Parvana, Melek Parvana’yı asla annesi olarak görmeyeceğini dile getirmişti. İlk zamanlar sorun yok gibiydi ama nedense bir süre sonra asileşmeye başlamıştı Aspar Parvana… Aspar Parvana’nı  bu halleri yüzünden Mavi Kral ister istemez Deniz Parvana ile kıyaslıyordu.

Deniz Parvana sahip olduğu tüm şeyler, gördüğü ve yaşadığı bütün bu şeyler karşısında biraz bile değişmemişken. Aspar neden değişmeye başlamıştı? Üstelik bu değişim kötü yöne doğru gidiyordu…

Ama artık çok geç kalınmıştı. Aspar Parvana 2 yıldır, her gün aynı muameleye maruz kalmaktan çoktan kendini bırakmıştı. Öncelikle kendisini her şeyden geri çekmişti. Yavaş yavaş kendisini odasına kapatmıştı.

Odasına kapandığı zamanlarda sürekli planlar yapıyordu. Net olarak emin olmuştu artık. Artık kral olmasının zamanı gelmişti. Bu zaman kadar babası gözünde bir ilah gibiydi ancak her şeyde kendisi kardeşi ile kıyaslıyordu. Bu yüzden kendisi de kendisinin kardeşi ile kıyaslanamayacağı bir şey yapacaktı.

Kral olması için babasını öldürmesi gerekiyordu. Ancak babasını öldürür ise Mavi Kral’ın Gücü’nü elde etme şansı kalmayacaktı. Mavi Krallıkta önemli olan şey Mavi Kral’ın Gücü idi. Mavi Kral’ın Gücü kraldan krala aktarılan özel bir güçtü. Bir tür mirastı.

Eğer Mavi Krallık halkı, mevcut krallarına bağlı ise bu gücün etkisi altına girerlerdi. Bu yüzden öncelikle Mavi Krallık halkının, mevcut krallarından nefret etmeleri gerekiyordu. Ama sadece bu yetmezdi. Mavi Kral’dan nefret etmeleri Aspar Parvana’nın kral olmasını ve onu kralları olarak görmeleri gerekiyordu.

Bu gerçekleştiğinde Mavi Kral’ın gücü azalacaktı. Yapacak bir şeyi kalmayan Mavi Kral ise güçlerini Aspar Parvana’ya vermek ve onu kral olarak tanımak zorunda kalacaktı. Bu olduğu günde artık nefret ettiği babasını ve annesi olarak getirdiği o kadını öldürecekti.

Kendini işlerden geri çektikçe planını işleme koymaya başlamıştı. Farklı kimliklerle halk arasına karışıyor ve Mavi Kral adına kara propagandalar yayıyordu. Bıkmadan usanmadan bunu yapıyordu. Sürekli yeni şeyler deniyordu. Çünkü halk gerçekten mevcut krallarından memnundu.

Böylece Aspar Parvana’nın insanlara isyan tohumlarını ekmeye başlamıştı. O sıralarda diğer krallıklarda aynı taktiği farklı bir amaç için yürürlüğe koymuşlardı.

İki farklı güç Mavi Krallığı yavaş yavaş zehirlemeye başlamışlardı.

 

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Azur Kral – Bölüm 98 – Kara Propaganda

Her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yeni bölümler gelecek.

1. Cildin bitmesine son iki bölüm. Dediğim gibi bu geçiş bölümleri kısa oluyor. Fazla uzatamıyorum sıkmamak için. Önümüzdeki iki bölümde bu şekilde kısa olacak. Bu son 3, 4 bölümü toplu olarak atacağım.

Yavaş yavaş ilk cildin sonuna geliyoruz. 100. Bölümde ilk cilt tamamlanmış olacak ve o zaman ek bir bölüm ile resimleri paylaşacağım. İlk cilt sona erdiğinde iki hafta bölüm gelmeyecek.

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

 

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın