Azur Kral - Light Novel

Azur Kral – Bölüm 158 – Arcaida Kütüphanesi

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 158 – Arcaida Kütüphanesi

** 158 – Arcaida Kütüphanesi

Çöp olarak görülmüş ve bir kenara yığılmış olan bu tekniklerin yanına geldiğinde yavaşça incelemeye başladı. Bu çöplerin arasında gözüne çarpan ilk şey Elementlerin Ruhu tekniğinin parçaları idi. Birbirine sarılmış olarak 3 parça vardı. Bu üç parçaya bakıldığında çöp olarak anılması çok normaldi çünkü üzerinde yazılanlar okunamıyordu. Ancak Deniz Parvana bu parşömenlere dokunduğu anda parşömenler biraz parlamış, üzerindeki yazılar anlaşılır bir hale gelmişti.

“Bu iyi oldu.” dedi Deniz Parvana, yavaş yavaş parçaları topluyordu. Şu anda çoktan 10 parça toplanmıştı ve bulması gereken hala 35 parça vardı.

Çöpleri biraz daha karıştırdığında Yeryüzü Kutsal Yaşam El Kitabı’na ait birkaç sayfa da bulmuştu. Sadece birkaç sayfa olmasından ve dolayı üzerinde yazanlardan dolayı teknik olarak algılanmış olması mantıklıydı. Bu parçaların öncesi ve sonrası kendisinde de yoktu. Bu yüzden şimdilik bu parçalarda işine yaramayacaktı.

“Bu şeylerin değerini bilseler yanlarından bile ayırmazlardı.” Dedi Tilbe ve gerçekten çok haklıydı.

Kendisi için çok değerli şeyler bulduğu için çöp diye ayrılmış olan bütün tekniklere göz attı ancak buradan başka bir değerli bir şey bulamadı. Yıldırım Serabını kullanarak daha önce gözüne kestirdiği bir tekniğin önünde belirdiği anda Tilbe tekrar geri dönmesini söyledi.

“Geri Dön. Orada özel bir şey hissettim.” dedi. Deniz Parvana geri döndüğünde üzerinde farklı renklerde elektrik arklarının dolaştığı elektrik elementinin simgesi şeklinde siyah bir taşa benzeyen nesne gördü.

“O taşı al. Cennetler. Gerçekten bu taşın çöpler arasında olmasına inanamıyorum.” Dedi Tilbe. Sesinde bir küçümseme vardı. “Buna Element Öz Taşı denir. İçinde bir elementi temsil eden ruhun yer aldığı söylenir. Katılaşmış element olarak da bilinir. İçinde hapsolmuş olan element hakkında kavrayış kazandıran çok değerli ve nadir bir taştır. Taşa temsil ettiği elementten enerji gönderirsin. Eğer gönderdiğin enerji yeteri kadar güçlü ise sana gücüne oranla cevap verir. Verdiği cevaplar sayesinde element hakkında bilgiler edinirsin. Sen güçlendikçe daha derin bilgiler açığa çıkartır… Böyle bir teknik daha doğrusu nesne yüksek alemlerde bile savaş sebebidir… Üstelik bu taş en nadirlerinden. Üzerinde akan yıldırım türlerinin hepsi hakkında bilgi verebilir.

Bir diğer kullanımı ise kitle imha silahıdır. İçinde hapsolmuş olan güç bir anda açığa çıkartılırsa 10 tane Clitus gibi gezegeni toza dönüştürebilir. Bu gezegen üzerinden örnek vermem gerekirse uzay boşluğundan bile rahatlıkla görünebilecek büyüklükte bir delik açabilir.”

“Peki kitle imha silahı amacı ile nasıl kullanabilirim?”

“Ruh ve Dünya Ayırıcı Kristal ile içindeki ruhu dışarı çıkarmaya çalışırsan bu olur. Ancak elindeki Ruh ve Dünya Ayırıcı Kristal’in yaklaşık 10 katı büyüklüğünde bir tane olması gerekir. Ya da senin Kozmik Alem’e yükselmiş olman gerekir.”

“Anladım.”

[YN: Ölümlülük Engeli / Dönemi (Fiziki Alem> Semavi Alem> Mental Alem)> Yükselişin Kıyameti (Tanrıların Kutsaması)> Yükseliş Alemi (Ruhani Alem> Astral Alem> Kozal Alem> Kozmik Alem)]

Deniz Parvana, diğer sınıflandırılmış tekniklerin bölümüne girdiğinde gözüne kestirdiği bir tekniğin yanına tekrar gitti.

Burada gördüğü teknik bir saldırı tekniği idi. Tekniğin adı İlk Cenneti Böl ‘dü. Ne kadar incelediğiyse o kadar derin bir teknik olduğunu anladı. Ancak yine eksik bir teknikti. Sadece adından bile eksik olduğu anlaşılıyordu. Çünkü efsaneler her zaman 7 farklı cennetin varlığından bahsediyordu.

Diğer tekniklere de baktığında gerçekten güçlü görünen teknikler vardı ancak hiç çekici gelmemişti. Beden güçlendirme teknikleri, saldırı teknikleri ve nefes teknikleri vardı ama Deniz Parvana’nın bunlara ihtiyacı yoktu.

Tekniklerin arasında gezmeye devam ederken, ses ile ilgili ruhsal tekniğe gözü takıldı. Tekniği incelediğinde bir müzik türü ile ruhsal saldırı ve savunma yapabilmeyi sağlıyordu. Tekniğin bir adı yoktu. Bir çeşit elementmiş gibi bahsediliyordu. Deniz Parvana daha önce hiç müzik ile ilgilenmemişti ama ara sıra ıslık çalmayı severdi. Bu sebeple bu tekniği de aldı.

Kütüphanede genellikle Su, Buz, Ateş, Toprak elementleri üzerine teknikler vardı. Bunların haricinde beden tavlama ve güçlendirme teknikleri vardı. Bu iki tür teknik neredeyse tüm teknik alanını dolduruyordu. Az sayıdaki nefes tekniklerine ise Deniz Parvana’nın ihtiyacı yoktu. Çünkü nefes tekniklerinin temelinde daha az Ki kullanımı yani Ki tasarrufu sağlama amacı vardı. Sonsuz Ki adayı için tamamen anlamsız ve gereksiz tekniklerdi.

Elediği teknikler çıkarıldığında tekniklerin %99’u zaten kullanışsız olarak ayrılmıştı. Bu yüzden buradaki işi daha hızlı bitecek gibi görünüyordu.

Kütüphanedeki gezintisi artık rastgele olmaya başlamıştı ve biraz sıkıcı hale gelmişti. O sırada Bald araya girdi. “Velet! Az önce geçtiğin Ateş Hükümdarlığı tekniğini de almanı tavsiye ederim. Ateş elementi ile ilgili kavrayışını yükseltir ve ateş elementinin faklı kullanım şekillerin görürsün. ”

Bald’ın tavsiyesi üzerinde Ateş Hükümdarlığı tekniğini de aldı. Bu tekniğin 9 aşaması vardı ve her aşaması bir kapı olarak anılıyordu. Bu 9 kapı konusunda yine efsanelerde Cehennemin 9 kat olduğu düşünüldüğü içindi. İlk aşama 1. Kapı, 9. Aşama ise 9. Kapı idi. 9. Katta ustalaşıldığında ateşin her türlüsüne hükmedebilmeyi vaat eden bir teknikti.

Deniz Parvana, bir süre daha gezindikten sonra kütüphaneden ayrıldı. Her tekniği okumuş ve hafızasına yazmıştı. Teknik olarak kütüphanedeki tüm teknikleri artık biliyordu ancak fiziksel olarak kitapları alamazdı. Buraya girip hiçbir şey almadan çıkması da çok tuhaf görünürdü. Bu yüzden birkaç tane teknik parşömen ve kitabını göstermelik olarak almıştı. Seçimleri ise yine dikkat çekmişti ancak aldığı norma teknikler, hazinelikten aldığı şeyler ile bağdaştırılabilirdi.

Örneğin, 7 Özlü Şeytan Kılıcı ile İlk Cenneti Böl tekniği bağlantılıydı çünkü İlk Cenneti Böl tekniği bir kılıç kullanılmasını gerektiriyordu. Ateş Hükümdarlığı tekniği ise zaten bilinen ejderha kan koyu ile alakalı idi. Aldığı ruhsal tekniği sadece merak ettiği için almış olması muhtemeldi çünkü bu salona giren herkesin en az bir kere göz attığı bir teknikti.

Deniz Parvana, artık alabileceği bir şey kalmadığını anladığında normal kitapların arasında biraz daha gezinmiş ve okumadığı kitapları da okumuştu. Okuduğu her şeyi aklına tutabiliyor olması çok güzel bir özellikti sadece teknikleri ve kitapları okuyarak birçok konuda geliştiğini ve ilerlediğini hissedebiliyordu.

Hazineliğe göre daha az zaman harcadıktan sonra kütüphaneden ayrıldı. Kendisini buraya getiren öğrenci hala kapının önünde bekliyordu. Deniz Parvana’ya kapıya kadar eşlik ettikten sonra veda etti ve ayrıldı.

Deniz Parvana, klan sarayından ayrıldıktan sonra rastgele birine Gölge Ormanının yerini sordu. Sorduğu yaşlı adam biraz korkmuş ve yerini tarif etmişti.

Öğrendiğine göre Gölge Ormanı aklı başında olan hiç kimsenin girmek istemeyeceği bir bölgeydi.

**

“Bu çocuk gerçekten çok ilginç. Ancak herkesin kendi hayatı ve hedefleri var. Tercihlerine karışamayız.  Böylece Deniz Parvana ilk sınavımızı geçmiş oldu. Açgözlülük yapmadan sadece ihtiyacı olduğunu ve gerçekten ilgisini çeken şeyleri aldı. Bakalım sıradaki testi geçebilecek mi?” dedi Klan Lideri.

Diğer yaşlılardan birisi sordu.

“İkinci sınavı ne olacak?”

“Yakında büyük bir turnuva olacak biliyorsunuz. Ancak bu turnuva sıradan bir turnuva değil. Kapıları yakında açılacak olan Abyss’e giriş hakkının elde edilmesi ile ilgili olacak. ”

“Deniz Parvana’yı da göndermeyi mi planlıyorsunuz?”

“Evet. Hem yaşı hem de gücü uygun. Eğer ki Abyss’den istediğimiz şeyi bize getirebilirse… İşte gerçek savaş o zaman başlayacak!”

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Yeni bölümler her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 09:00’da… (İnşallah 🙂 )

Umarım serinin ilerleyişini beğeniyorsunuzdur. Seri ve ilerleyiş hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

Sonunda yayın devam ediyor. Normalleşme süreci başladıktan sonra işe tekrar başladım ve ve yoğunluk nedeni ile bayram haftası yazı atamadım.

Bu sebeple bu hafta her gün yeni bölüm gelecek… 🙂

Takipte kalın.

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın