Azur Kral – Bölüm 157 – Arcaida Hazineliği #2

** 157 – Arcaida Hazineliği #2

Deniz Parvana, hazineliğin içindeki gizli bölümün formasyonunu çözdüğünde duvarda bir kapı belirdi ve kapı ardına kadar açıldı. Kapı açıldığında, odanın içinden onlarca farklı güçlü aura hissetti.

“Gizlendiği kadar varmış. Asıl hazineler burada gizlenmiş.”

Gizli bölüme giren kapının eşiğinden geçtiği anda etrafında uzaysal dalgalanmalar olduğunu hisseti. Bu his ilk miras alanına girerken hissettiği türden bir histi.

“Bu beklenmedikti. Aslında bu oda fiziksel olarak farklı bir yerde. Gerçekten akıllıca.”

Bu gizli oda aslında uzun bir koridordu. Koridora adım attığı anda koridordaki hazineleri tutan kürsülerin aralarındaki yarım sütunların üstlerinde duran kristaller parlamaya ve koridoru aydınlatmaya başladı.

Koridor tahmininden çok daha uzundu. Bu bölümde gerçekten çok fazla güçlü hazine vardı.

“Hehe. İşte bir klan hazinesi böyle görünmeli.” Diye düşündü. Tek tek bütün hazineleri gezdi. Hiçbirine dokunmadan hepsini inceledi. Gerçekten beğendiği birkaç hazine vardı ve en önemlisi Tilbe’nin vücudunu yapması için gereken iki malzeme de buradaydı.

Bu hazineleri almayı çok istiyordu ancak bunların gerçek değerlerini tam olarak bilmiyordu. Bulduğu malzemeler 1 Qilin Meyvesi ve Ruh ve Dünya Ayırıcı Kristal’di.

“Tilbe, bu malzemelerin değerleri bu seviye için nedir?”

“İkisi de gördüğün gibi çok gizli olarak tutulacak kadar değerli hazinler. Ancak özellikle Qilin Meyvesi tek başına pek bir işe yaramayan bir bitkidir. İçinde çok büyük bir ruhsal güç taşır ancak bilinçsizce kullanılmaya çalışılır ise içerdiği enerjinin %90 kaybolur gider. Simya konusunda Kral seviyesine ulaşmış biri tarafından işlenmesi gerekir ve bu seviyede böyle bir simyacı bulmak mümkün değil. Çok değerli ama tamamen kullanışsız.”

Deniz Parvana, Qilin Meyvesini aldı ve özel boyutuna çekerek Tilbe’ye verdi.

 “İlk malzeme tamamlandı. Sende kalsın. Peki diğeri?”

“Ruh ve Dünya Ayırıcı Kristal’de aynı şekilde diyebilirim. Bu nesneyi de ruhsal gücü gerçekten yüksek olan kişiler kullanabilir. Ancak bu nesneyi ruh gücü yüksek olan her kişi kullanamaz. Çünkü bu kötücül bir nesnedir. Bir varlığın ruhunu bedeninden ayırmak ya da bir ruhu bir bedene koymak için kullanılır. Elbette ruhu çekmek su içmek kadar kolayken ruh eklemek bir demir çiğnemek gibidir. Bu yüzden sadece kötü niyetleri olan kişiler tarafından kullanılır. En güzel ve kötü tarafı ise birçok kere kullanılabilir. Her kullanıldığında biraz küçülür. Ruhlar ne kadar güçlüyse o kadar hızlı küçülür. ”

Ruh ve Dünya Ayırıcı Kristal’de alındı ve Tilbe’ye verildi.

“Söz konusu senin ruhun olduğunda bu küçülme ne kadar olur?”

“Bu yüksek kaliteli bir kristal bu yüzden en fazla üçte bir oranında küçülür.”

“Tamamdır.”

“Bir şey daha. Buradaki diğer hazineler hakkında ne düşünüyorsun.”

“Bana göre hepsi çöp. Ancak senin işine yarayabilecek 3 hazine var.”

“Hangileri?”

“İlk olarak Yin Yang Maskesi. Onu taktığın anda görünüşünü tamamen değiştirebilirsin. Masken bir şekilde çıkarılmadan ya da fiziksel temas olmadan fark edilmen mümkün değil. Auranı bile değiştirebilirsin. Onu almanı tavsiye ederim.

İkinci olarak Dünya Ruh Pusulası. Bu çok ilginç bir nesnedir. Üzerinde 3 ifade vardır. İyi, Kötü ve Şans. Bir karar almadan önce onu kullanırsın. İyi gelirse aldığın karar doğru demektir. Kötü gelirse aldığın karar yanlıştır. Şans gelirse ise belli olmaz demektir. ”

“Yo hayır. Lütfen bunu ele. Böyle bir şeyi kullanmak istemiyorum. Bunu sürekli kullanmak beni ona bağımlı hale getirir. Her zaman iyi şeylerle karşılaşırsam nasıl tecrübe edinebilirim?”

“Aferin. Doğru bir karar verdin. O halde başka bir şey seçeceğim. O zaman, 7 Özlü Şeytan Kılıcını tavsiye ederim. Soğuk Yıldız Metalinden üretilmiş. Yapımında 7 farklı şeytanın öz kanı, Ki Çekirdeği ve kemikleri kullanılmış. Her türlü varlığın düşmanı olarak görebilirsin. Oldukça ağırdır ve Karanlık Ki’de Zirve Kavrayışa ulaşamayanlar kılıca direk dokunamazlar bile. Kılıcın en büyük özelliği güçlenebilmesi. Karanlık Ki, kan özü, Ki çekirdeği gibi nesneleri özümseyerek güçlenebilir. Tabi güçlendikçe ağırlığı da artacaktır. Seviyesi ise, en az Orta Kadim Seviye’dir.”

“Alıyorum. Zaten güzel bir kılıca ihtiyacım vardı.”

“Son olarak da Sonsuzluk Ok’u var. Bu oku ve kılıcı kesinlikle bir miras alanından elde etmişlerdir. Sonsuzluk Ok’u hedefi vurduğunda anında geri dönen bir oktur. Altın Güneş Yayı ile gönderdiğin bir oktan katlarca kez güçlü ve hızlıdır. Altın Güneş Yayı ile mükemmel uyum sağlar. Kullanabilmek için saflaştırma yapman gerekir. Onu ruh izinle damgaladığında bir düşünce ile kontrol edebilirsin. Altın Güneş Yayı kendi oklarını üretebiliyor ancak bu Sonsuzluk Oku’nu Altın Güneş Yayı ile bütünleştirebilirsin. Ancak bu işlem için tanrısal seviye demirci gerekir yani bunu yapabilecek kişileri Takım Yıldızı Alemlerinde bulabilirsin.  Bunu yaptırabilirsen Altın Güneş Yayı her seferinde Sonsuzluk Oku üretecektir. Tabi bu normal kişilerin asla istemeyeceği bir şey.”

“Katlarca kez güçlü ve hızlı olması demek aynı şekilde normal oktan katlarca kez daha fazla Ki tüketecek demektir.”

“Aynen ama senin için bir sorun teşkil etmiyor. İleride sana büyük bir güç katacaktır.”

“O zaman bu üçünü alacağım. Umarım bu aldıklarım çok fazla değildir.”

**

Klan lideri ve yaşlılar, Deniz Parvana’nın seçimleri üzerinde düşünüp duruyordu ama bir mantıklı bir sonuca varamıyordu. Deniz Parvana toplamda 10 malzeme almıştı. 5 tanesi çöp sayılacak şeylerdi. Diğerleri ise asla kullanamayacakları bir Qilin Meyvesi, asla kullanmak istemeyecekleri bir Ruh ve Dünya Ayırıcı Kristal, Yin Yang Maskesi, hiç kullanamayacakları 7 Özlü Şeytan Kılıcını ve yine hiç kullanamayacakları Sonsuzluk Ok’u… Deniz Parvana’nın seçimleri Yin Yang Maskesi hariç asla kullanamayacakları şeylerdi. O kadar ki bir yandan bu nesnelerden kurtulduklarına sevineceklerdi.

Klan lider dayanamadı ve Deniz Parvana’ya bir ses iletimi gönderdi ve seçimlerinin sebeplerini sordu ama istediği cevapları alamadı. Çünkü birçoğu için sadece “Almam gerektiğini hissettim.” oldu. Böyle söyledi çünkü birçoğu sır olarak tutması gereken şeylerle ilgiliydi.

Deniz Parvana, hazinelikten çıktıktan sonra kapıda kendisini bekleyen öğrenci ile birlikte Saray Kütüphanesine gittiler. Burada klanın tarihi gibi birçok konuda kitap ve teknikler vardı. Bu tekniklerin çoğu öğrenciler klandaki öğrenciler ve kıdemliler tarafından toplanan tekniklerdi. Bazıları ile klanın gizli teknikleri idi. Deniz Parvana nedense burada kendisine uygun teknikler bulabileceğinden pek emin olamıyordu.

“Bakalım ne gibi teknikler bulabileceğiz?” diye içinden geçirerek devasa bir odaya girdi. Bu oda çok yüksekti ve kitaplıklar tavana kadar yükseliyordu.

“Ne kadarda çok kitap var.” Dedi. Mavi Krallıktaki büyük denilen kütüphane bile buradakinin yanında küçücük kalıyordu.

Deniz Parvana, kitapları teker teker incelemeye başladı. İlgilisi çeken kitapların hepsini okudu. Formasyon kitapları, simya kitapları, tıbbi kitaplar ve demircilik kitapları gibi işine yarayabilecek tüm kitapları okudu. Okuma hızı çok hızlıydı bu yüzden çok fazla vakit almıyordu. Zaten kitapların sırtlarında ne tür kitaplar oldukları da yazıyordu.

Tekniklerin olduğu bölüme geldiğinde güzelce dizilmiş birçok tekniğin yanı sıra üstün körü dizilmiş hatta bir köşeye öylece yığılmış teknikler vardı. Deniz Parvana bu anı daha önce tecrübe ettiğinden ilk olarak çöp gibi davranılan tekniklerin olduğu kısma yöneldi.

İlk olarak çöplere yönelmiş olması klan lideri ve yaşlıları bir kere daha şaşırtmıştı. Eğer buradan birkaç teknik alırsa bu onları daha çok şaşırtacaktı.

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Yeni bölümler her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 09:00’da… (İnşallah 🙂 )

Umarım serinin ilerleyişini beğeniyorsunuzdur. Seri ve ilerleyiş hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

Sonunda yayın devam ediyor. Normalleşme süreci başladıktan sonra işe tekrar başladım ve ve yoğunluk nedeni ile bayram haftası yazı atamadım.

Bu sebeple bu hafta her gün yeni bölüm gelecek… 🙂

Takipte kalın.

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın