Anime Önerileri

Okul Anime Önerileri Mega Liste

kapak

Ciaossu! Nasılsınız arkadaşlar. Bende iyiyim. Ne yapayım bu pandemi döneminde evde yatıyorum. Final ödevlerim var ama hala yapmaya başlamadım. Onun yerine size güzel bir liste hazırlayayım dedim. Okul Anime ÖnerileriOkul Animeleri bildiğiniz üzere ya çok romantizme kaçıyor ya da çok  drama kaçıyor. Elimden geldiğince size ikisinin de ortasında bulunan serileri seçmeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

Haydi listeye geçelim.

 

Yamada-kun to 7-nin no Majo

Okuduğu okulun problemli çocuğu Yamada bir gün okulun en popüler kızlarından biri olan Urara ile birlikte merdivenden düşer ve kendine geldiğinde Urara’nın bedeninde uyanır.

NOT: Mangasıda çok eğlenceli. İsterseniz onu da okuyabilirsiniz ki bence okuyun.

 

Joshikousei no Mudazukai

Tanaka bir gün can sıkıntısından arkadaşlarına tuhaf huylarından dolayı takma isimler takmaya başlar. Arkadaşları da ona misilleme olarak Baka (Aptal) lakabını takarlar.

 

Magic Kyun Renaissance

Sanatçılar için yaptıkları sanatlar aslında birer büyüdür ve bunu yapanlara Artista denmektedir. Hoshinamori Özel Sihir Sanatları Lisesi ise genç Artista’ları yetiştiren elit bir okuldur. Ohana Aigasaki’de annesinin izinden gidip bu okula gelmiştir.

 

3D Kanojo: Real Girl

Sosyal hayatla okulu dışında hiçbir bağı olmayan Otaku Tsutui Hikari kızlar da dahil olmak üzere her şeyin sanal versiyonunu tercih etmektedir. Okula geç kaldığı bir gün ise Iroha adlı gerçek bir kızla çöpleri toplama cezası alır.

 

Akkun to Kanojo

Ağır tsundere Akkun ile kız arkadaşı Nontan’nın komik ilişkilerinin anlatıldığı bir komedi animesidir. Tsundere olan Akkun’un Nontan’ı gizliden gizliye o kadar sevmektedir ki onu gizlice takip etmektedir. Her şeyden habersiz Nontan ise onu çok sevimli bulmaktadır.

 

Great Teacher Onizuka

Eski yankee Eikichi Onizuka’nın eskiden beri tek bir hedefi vardır. En iyi öğretmen olmak. Zar zor girdiği üniversiteden gene zar zor mezun olan Onizuka girdiği ilk okulda bazı problemler yüzünden ayrılır. Müdürün isteği ile geri döndüğünde ise ona verdikleri sınıfın okulun en problemli sınıfı olduğunu görür.

 

Medaka Box

Kurokami Medaka ilk yılında Hanokiwa Akademisi’nde öğrenci başkanı olan tek kişidir. Zeki ve fiziksel gücün yanında oldukça da güzel olan Medaka okuldaki herkese yardım edebilmek için bir öneri kutusu yapar. Medaka Box olarak adılan bu öneri kutusu öğrenci konseyine kimi zaman eğlenceli kimi zaman da sıkıntılı anlar yaşatmaya başlar.

 

Kokoro Connect

Yoshifumi, Himeko, Yui, Iori ve Taichi okulda Kültür Kulubünü kurarlar ve kulüp adı altında keyiflerine bakarlar. O eğlenceli günler bedenlerini değiştirdiklerinde son bulmaya başlar.

 

D-Frag

Kazama Kenji okulun serserilerindendir ve bir gün o ve çetesi Oyun Kulübüne sataşırlar. Tamamen kızlardan oluştuğu için hafife aldığı bu kızlar tarafından işkenceye maruz kalır ve ne olduğunu anlamadan kendini Oyun Kulubünün bir üyesi olarak bulur.

 

GJ-Bu

Eski okul binasında bir sürü kulüp odası bulunmaktadır. Bunlardan biri de Good Job klübü kısacası GJ Club’tır. Shinomiya Kyouya ise nasıl olduysa bu kulübe üye olmuştur. Tamamen kızlardan oluşan bu kulüpte Kyouya ve diğerlerinin başında trajikomik bir sürü olay geçmekten.

 

Maria-sama Ga Miteru

Yumi Fukuzawa Tokyo’da oldukça prestijli bir okul olan Lillian Kız Akademisine gitmektedir. Bu okulda özel bir sistem vardır ve üst sınıflar alt sınıflardan birini seçip onları eğitir ve veliahtları olarak yetiştirir. Yumi’de okulun en popüler kızı Sachiko Ogasawa tarafından seçilir.

 

A Channel

Tooru ve Run eskiden beri yakın arkadaşlardır. Liseye başlamaları ile birlikte arkadaş gruplarına Yuuko ve Nagi’de katılır.

 

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e

Kudo Ikusei Lisesi oldukça ayrıcalıklı bir okuldur. Buradan mezun olanlar ne üniversite için ne de iş bulmak konusunda endişe duymaz. Kiyotaka Ayanokoji’de b okula başvuranlardandır ama sınav sırasında dikkatsiz davrandığı okulun en işe yaramaz sınıfına gönderilir.

 

Another

Yıllar önce Mei Misaki adlı bir orta okul öğrencisi vefat eder. Arkadaşları tarafından çok sevilen Mei Misaki mezuniyet töreninde de anılır. 26 yıl sonra Sakakibara Kouchi aynı okula transfer olur ve sınıfta Mei Misaki adında biri olduğunu görür. Ama nedense onu gören tek kişi o gibidir.

 

Kitakubu Katsudou Kiroku

Natsuki arkadaşları ona hangi kulübe gireceğini sorduğunda şaka olarak Eve Gidiş Kulübü’ne katılacağım der. Sonrasında okulda gerçekten de öyle bir kulüp olduğunu öğrenir ve artık o kulübe girmekten başka şansı kalmaz.

 

Baka to Test to Shoukanjuu

Akihisa Yoshii yerleştirme sınavı sonuçlarına göre sınıflara yerleştirilen bir okula gitmektedir. A  sınıfı en rahat sınıfken F sınıfı en kötü ayrıcalıklara sahip sınıftır. Akihisa her zamanki gib kimseyi şaşırtmaz ve F sınıfına düşer.

 

Kakegurui

Hyakkaou Akademisi oldukça farklı ayrıcalıklı bir lisedir. Her şeyin kumarla belirlendiği bu okulda başarılı öğrenciler ve başarısız öğrenciler yani evcil hayvanlar vardır. Evcil hayvanlar başarılı öğrenciler ne isterse yapmak zorundadır.

 

Strawberry Panic

Astraea tepesi erkeklerin giremediği dinsel bir yerdir ve bu yerde üç tane okul bulunmaktadır. Aoi Nagisa’da üç okuldan biri olan Aziz Miatre okuluna transfer olmuştur. Okulun ilk günü üç okuldada oldukça popüler olan Etoile lakaplı Hanazono Shizuma ile tanışır.

 

Ao Haru Ride

Yoshioka Futaba liseye başlarken yeni bir imaj yaratmak ister. Çünkü ortaokulda kız arkadaşları tarafından kıskanılıp dışlanmıştır. Üstelik yanlış bir anlaşılma yüzünden hoşlandığı çocuğa aşkını itiraf edememiştir. Şimdi lisede her şeye yeniden başlama şansı vardır. Üstelik ortaokul aşkıda onunla aynı okuldadır.

 

Kareshi Kanojo no Jijou

Yukino Miyazawa yüksek notları ve göz kamaştırıcı görüntüsü ile bütün arkadaşları tarafından kıskanılan biridir. Ama bu imajın altında aslında bu yere gelebilmek için çok çalışan biri vardır. Ama Yukino’nun bu imajı kendi gibi yüksek notlara ve göz kamaştırıcı bir imaja sahip olan Soichi Arima tarafından yerle bir edilmektedir.

 

Sakamoto Desu Ga?

Lise birinci sınıf öğrencisi Sakamoto için muhteşem demek az kalır. Muhteşemliğin farklı bir seviyesinde olan Sakamoto kızlar tarafından çok sevilmektedir ve bir o kadar da erkekler tarafından nefret edilmektedir.

 

Aho Girl

Çoktan seçmeli sınavlarda bile sıfır almayı başaran Hanabatake Yoshiko çocukluk arkadaşından hoşlandığını iddia etmektedir ve okulda hep onun yanında gezmektedir. Tabi çocukluk arkadaşı da Yoshiko’nun bütün bu salaklıklarına katlanmak zorundadır.

 

ReLife

27 yaşındaki Arata Kaizaki ilk işinden 3 ay sonra istifa ettikten sonra hiç bir mülakatta başarılı olamayan biridir. Bir gün gene iş ararken ReLife Araştırma Laboratuvarı için çalışan biri ile karşılaşır. Bu kişi ona bir yıl boyunca onların deneği olmasını teklif eder.

 

Ouran Highschool Host Club

Haruhi Fujioka sadece zenginlerin gittiği elit bir okula burslu girmeyi başarmıştır. Bir gün okulda çok pahalı bir vazoyu kırar ve vazonun sahipleri olan okulun Host Club üyelerine yüklü bir borcu olur. Parayı ödemeyen Haruhi artık mezun olana kadar Host Club’ta çalışmak zorundadır. Ama kimsenin bilmediği bir şey vardır. Haruhi erkek gibi görünsede aslında bir kızdır.

 

Senryuu Shoujo

Yukishiro Nanako sevimli ve neşeli bir lise öğrencisi gibi görünsede aslında onu diğer öğrencilerden ayıran bir tuhaflığı vardır. Nanako sözlü iletişim yerine duygularını senryuu şiirleri ile anlatmaktadır.

 

Kono Bijutsubu ni wa Mondai ga Aru

Usami Mizuki sanat kulübüne üye bir ortaokul öğrencisidir. Ama bu kulüpte küçük bir sorun vardır. Herkes kendi kafasına göre hareket etmektedir. Resim konusunda dahi olan ama tek istediği kendi 2D eşini çizmek olan, sürekli uyuyan vb başka kafalarda yaşayan insanların olduğu tuhaf bir kulüptür ve kulübe uygun davranan tek kişi Mizuki’dir.

 

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Sakura Chiyo hoşlandığı çocuğa aşk itirafı etme cesaret edemez bu yüzden ondan imza ister. Nozaki ona imza verir ama bir sorun vardır. İmzada yazan isim Nozaki değil Sakura’nın favori shoujo mangakalarından birinin adıdır. Nozaki Sakura’nın hislerini anlamadan onu yardım etmesi için evine çağırır.

 

Tanaka-kun Wa Itsumo Kedaruge

Tanaka uykulu gözlerle gezen ve bir şeyler yapmaktan üşenen bir lise öğrencisidir. Buna rağmen arkadaşları tarafından çok sevilir.

 

Orange

Naho Takamiya okulun ilk günü bir mektup alır. Mektubu yazan kişi kendisinin 10 yıl sonraki Naho olduğunu ve sınıflarına yeni gelen Kakeru Naruse’nin 10 yıl sonra aralarında olmayacağını söyler. Nano’dan Kakeru’yu korumasını yoksa gelecekte çok pişman olacağını söyler.

 

Asabi Asobase

Hanako sporda başarılı ama kalın kafalı bir öğrencidir. Bir gün sınıfta Amerika’lı transfer öğrenci Olivia ile oyun oynarken oyunlar konusunda kötü olan Kasuki’yi sinirlendirirler. Olaylar birbirini kovalarken Hanako’nun ingilizcesinin berbat olduğu ortaya çıkar. İngilizce için Olivia’dan yardım isteyen Hanako Olivia’nın aslında ingilizce konuşamadığını bilmiyordur.

 

Seitokai Yakuindomo

Tsuda Takatoshi evine yakın olduğu için daha o sene karma bir lise olan Ousai Akademisine yazılır. Okulda erkekler henüz %5 oranındadır. Okulun ilk günü okulun başkanı ve iki yardımcısı Tsuda’yı köşeye sıkıştırır ve onu da öğrenci konseyine almak istediğini söyleyip kaydını yapar.

 

Tasogare Otome x Amnesia

Seikyou adında bir genç kız yıllar önce okulunun eski binasında ölüme terkedilmiştir. 50 yıl sonra okulun yeni binasında eğitim gören Niiya Teiichi adlı bir öğrenci Seikyou’nun hayaletini görür. Arkadaş olanan ikili birlikte Seikyou’nun neden ölüme terkedildiğini araştırmaya başlarlar.

 

Hyouka

Houtaro Oreki sosyal aktiviteleri sevmeyen tembel bir bir liselidir. Ablasının ısrarları üzerine kapanmak üzere olan Klasik Edebiyat Kulübü’ne katılır. Kulüpte kimse yok sanarken kulüp odasında Chitanda adında bir kızla tanışır ve kulüpte üye varmış deyip kulüpten ayrılmayı düşünsede Chitanda’dan ekilenir ve bir süre daha kulüpte kalmaya karar verir.

 

Angel Beats

Ölürken yaşadıkları hayattan tatmin olmayan insanlar Tanrı’ya isyan eder ve ne cennete ne de cehenneme giderler. Kendilerini bir okulda bulurlar. Yurippe’de bu isyancılara lideridir ve hep birlikte okuldaki Melek’le savaşmaktadırlar.

NOT: Biliyorum güzel anlatamadım o yüzden buraya not yazıyorum. Direkt izleyin. İkinci kez düşünmeyin. Yanınızda da bir ruh tuvalet kağıdı bulundurun. Nedenini izleyince anlarsınız.

 

Shugi Chara

Hinamori Amu okulundaki dedikodulara göre sert ve soğuk biridir. Ama söylentilere göre. Aslında hiç de öyle olmayan Amu sadece bunu dışarı yansıtamamaktadır. Bir sabah uyandığında yatağında pembe, mavi ve yeşil yumurtalar bulur. O günden sonra başı sürekli derde girmeye başlar.

 

Lucky Star

Okulda arkadaşlarla eğlenmek, birlikte yemek yiyip ev ödevi yapmak ve bunun gibi bir sürü şeyi yapan arkadaşların anlatıldığı eğlenceli bir anime.

 

Tonari no Seki-kun

Yokoi hemen yanında oturan sınıf arkadaşı Seki-kun’dan çok çekmektedir. Çünkü Seki-kun derste sırasının üzerinde sürekli tuhaf şeyler yapmaktadır. Üstelik yaptığı şeyler Yokoi’nin de ilgisini çekmektedir ve bu yüzden sürekli öğretmenlerine yakalanıp başları derde girmektedir.

 

K-ON

Umursamaz bir yapıya sahip olan Hirasawa Yui yeni liseye geçmiştir ve hafif müzik kulübünün posterini görünce çok merak edip o kulübe katılır. Ama küçük bir sorun vardır. Yui daha önce hiç bir enstrümanı çalmamıştır ve bu konuda hiç bir fikri yoktur.

 

Gakuen Babysitter

Ryuuichi ve Kotarou Kashima ebeveynlerini bir uçak kazasında kaybetmişlerdir. Ryuuichi henüz lise öğrencisiyken Kotarou daha yeni yürümeyi öğrenmeye başlamıştır. Kimsesi olmayan bu iki kardeşi aynı uçak kazasında oğlunu ve gelinini kaybeden okul müdürühimayesi altına alır. Ancak müdirenin bir şartı vardır. Ryuuichi okulun anaokulunda bakıcı olarak çalışacaktır.

 

Special A

Special A grubu okulun en başarılı yedi kişisinden oluşan elit bir gruptur. Hikari ve Kei çocukluktan beri arkadaş ve rakiptirler. Hikari her fırsatta Kei’yi yenmeye çalışsada bir türlü beceremez. Buna okulda dahildir. Kei okulun birincisi iken Hikari okulun ikincisidir.

 

Koi To Senkyo To Chocolate

Takafuji Özel Akademisi 6.000’den fazla öğrenciyi barındıran elit bir okuldur. Yuki Ojima’da bu okulda öğrencidir ve Gıda Araştırma Kulübü adında atıştırmalık yemek dışında hiç bir şeyin yapılmadığı bir kulübe üyedir. Başkanlık seçmeleri yaklaşırken adaylardan biri gereksiz kulüplerin hepsini kapatacağım der ve listenin en başında da Gıda Araştırma Kulübü vardır.

 

Hibike Euphonium

Kumiko liseye yeni başlayan ve tuba çalmayı çok seven biridir. Kumiko lisede Hazuki ve Sapphire ile tanışır ve hep birlikte bando kulübüne katılmaya karar verirler.

 

Gin no Saji

Ailesinden ayrı kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Yugo Hachiken yatılı okul olan Oezo Tarım Lisesine kaydolur. Çalışkanlığı ile hangi okul olursa olsun sıkıntı çekmeyeceğini düşünen Yugo şehir hayatından çıkıp tarım hayatına girdiğinde işinin hiç de kolay olmadığını görür.

 

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Kyon liseye başlarken doğaüstü şeylere olan inancını geride bırakmıştır. Normal bir okul hayatı isteyen Kyon için daha ilk gün bile normalliğin dışındadır çünkü arkasında oturan kız herkes kendini tanıtırken ayağa kalker ve ‘Normal insanlarla işim olmaz. Aranızda normal olmayan varsa yanıma gelsin’ diye bağırır.

 

Kimi ni Todoke

Kuronuma Sawako uzun siyah saçları ve bembeyaz teni ile korku filmlerinin baş karakteri gibi görünmektedir. Bu yüzden herkes ondan çekinmektedir. Oysaki tam tersi bir karaktere sahiptir. Sınıfından bir çocuk onunla konuşmaya başlayınca her şey değişmeye başlar.

 

Nijiiro Days

Natsuki, Tomoya, Keichii ve Tsuyoshi lise başladığından beri yakın arkadaşlardır. Günlerini normal öğrenciler gibi eğlenerek ve ders çalışarak geçirmektedirler. Ta ki Natsuki okullarındaki Anna adlı bir kıza aşık lana kadar.

 

Ansatsu Kyoushitsu

Kunigigoka Okulu elit bir okuldur ve bu okulda notlarınız sizin sınıflarınızı belirler. En düşük notlara sahip olanlar ise E sınıfına gönderilir. Başarısızlarla dolu gözüken bu sınıfın aslında diğer sınıflardan bir farkı vardır. Bu sınıf öğretmenlerini öldürmeleri için eğitilen genç suikastçilerdir.

 

Sakurasou no Pet na Kanojo

Sorata kaldığı yurttan kedi beslediği için kovulmuştur. Bu yüzden Sakurasou yurduna gitmek zorunda kalır. Bu yurt diğer yurda göre daha ucuz olsa da aslında tuhaf insanların kaldığı bir yurttur. Baştan sona normal olan Sorata için bu yurtta kalacağı süre oldukça zor geçecektir.

 

Isshuukan Friends

Kaori Fujimiya çocukken geçirdiği bir kaza yüzünden her pazartesi hafızasını kaybetmektedir. Pazartesi geldiğinde o hafta ne yaptıysa ya da kimle tanıştıysa her şeyi unutmaktadır. Onunla arkadaş olmayı kafaya takan Yuuki Hase ise her pazartesi hiç sıkılmadan onunla arkadaş olmaya çalışır.

 

Ookami Shoujo To Kuro Ouji

Erika Shinohara erkek arkadaşı olmamasına rağmen sokakta çektiği yakışıklı birinin resmini arkadaşlarına sevgilisi olarak tanıtır. Ama sonradan öğrenir ki fotoğrafını çektiği kişi okulun en popüler erkeklerinden biri Kyouya Sata’dır. Kyouya’dan oyununu bozmamasını isteyen Erika o günden sonra Kyouya’nın yakışıklı suratının altında nasıl bir sadist yattığını görür.

 

Little Busters

Ailesini daha küçükken kaybeden Riki Naoe umutsuzluğa düşer ve depresyona girer. Liseye geçse bile bu durumu değişmeyen Riki bir gün Little Busters adlı bir grup ile tanışır ve gıpgri olan hayatı yavaş yavaş renklenmeye başlar.

 

Hanayamata

14 yarında normal bir kız olan Sekiya Naru mehtaplı bi gecede peri gibi güzel bir kızla karşılaşır. Karşılaştığı peri kızı Naru’yu Yosakoi dansının dünyasına çeker.

 

Danshi Koukousei no Nichijou

Tadakuni, Hidenori ve Yoshitoke ayrılmaz üç arkadaştır. Üçüde aynı erkek lisesine gitmektedir ve bunun yüzünden karşı cinse karşı sorunlar yaşamaktadırlar. Bu durumda olan tek kişiler ise onlar değildir.

 

Eee ne düşünüyorsunuz? Güzel liste olmuş değil mi? Umarım hoşunuza gidebilecek şeyler bulmuşsunuzdur. Çünkü benim izlediklerim dışında olanları size bulurken çok uğraştım 😂 Gerçi bu sayede bende kendime yeni animeler buldum. Sanki koca bir listem yokmuş gibi 😂 Olsun. Az olacağına çok olsun değil mi? Neyse ben sizi izleyeceğiniz yeni animelerle baş başa bırakayım. Şimdiden iyi seyirler.

Ha son olarak sizinde önermek istediğiniz seriler olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın