Yönetmen: Sunao Katabuchi – Kenichi Kawamura
Stüdyo: Madhouse
Yapımcılar: FUNimation Entertainment, Geneon Entertainment USA
Tür: Aksiyon, Dram
Sezon Sayısı: 2
Yapım Yılı: 2006
Bölüm Sayısı: 24
İmdb Anime Puanı: 8.10
Myanimelist Anime Puanı : 8.17

 

Black. Lagoon. Full. 79133 - black lagoon tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime

Merhaba arkadaşlar yeni bir anime tanımıyla yeniden karşınızdayım.

Black Lagoon uluslararası kaçakçılık şirketidir. İllegal olayların geçtiği şehir ise Roanapur‘dur. Şehrin özelliği ise mafyaların, Kartellerin ve Baronların bu şehirde yaşıyor olmasıdır. Asayiş kötü olduğu için de illegal yapılanma ve suç oranı yüksek bir şehirdir. Bu yüzden büyük çetelerin ilgi odağı haline gelmiştir.

Maceramız Okajima Rokuro ‘nun çalıştığı şirket için beraberinde çok gizli bir diskle yolculuk yaptığı Güneydoğu Asya gezisi sırasında,  Black Lagoon adlı korsanlar tarafından saldırıya uğrayarak kaçırılmasıyla başlar. Şirket tarafından muhakkak kurtarılacağını düşünürken , aslında hayatının şirket için önemli olmadığını ve sadece diski geri almak istediklerini ve bu sebeple de paralı askerler yollandığını öğrenir. Kendine yapılan suikast den kurtulan Okajima Rokuro, Black Lagoon‘da hayata sıfırdan başlar ve ismini değiştirir.

Giphy - black lagoon tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime

 

Black Lagoon korsanlarından kabul görmesi güven oyu alması kolay değildi. Özellikle çift el Revy‘nin onu kabul etmesi hiçte kolay değildi. Revy hayat tarzı, mentabilitizesi Okajima Rokuro tam zıttıdır. Revy çift el demelerinin nedeni ise iki eliyle rahat olarak silah kullanmasıdır. Hırçın ve baskın karakter de oluşu en büyük özelliğidir.

Tumblr o1k9r99ipd1tpri36o1 500 - black lagoon tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime

 

Black Lagoon diğer korsanlar ise Dutch ve Benny’dir. Dutch takım kaptanı. İşleri organize eden kişi niteliğinde. Yani son adam. Benny ise teknoloji ve tamir işlerine bakmaktadır. Dutch‘ın kendine has olaylara yaklaşımı, Benny‘nin mizacı animeye farklı bir renk katmıştır. Anime de bu kafadar 4’ lünün başından geçen olayları anlatmaktadır. Okajima Rokuro acaba kendini kabul ettirebilecek mi? Revy‘ nin ve takım arkadaşlarının tutumu ne olacak izleyelim ve görelim….

Giphy - black lagoon tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime

Ginpachi Sensei Önerisi;

Black Lagoon İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya da gösterime girmiştir. Gösterime girdiği ülkelerden tam not almıştır. Aksiyonu ve heyecanı bol anime izlemek istiyorum diyorsanız. Biraz olsun gerilim tadı almak isterseniz. Size önerebileceğim ulusal bir animedir. Eğer “ben animeyi çok beğendim” derseniz de iki ayrı OVA serisi bulunmaktadır. OVA serilerinde de toplam 12 bölüm bulunmaktadır. Son olarak anime hakkında fazladan bilgi alayım ya da biraz spoiler yemek isterim. Biraz olsun çizimleri merak ettim. Opening müziğine dinlerim diyorsanız videoları izlemenizi tavsiye ederim.

Bir dahaki yazıda görüşmek üzere iyi animeli günler.

Ginpachi Sensei

Tumblr meq03wtcfk1rwate3o2 500 - black lagoon tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime

 

Back to list

Bir cevap yazın