Anime Tanıtımları

Otome Youkai Zakuro Anime Tanıtım ve İnceleme

kapak

Merhaba arkadaşlar bugün sizin için daha yeni bitirdiğim ve favorilerim arasında yerini almış bir animenin yani Otome Youkai Zakuro‘nun inceleme yazısını yazacağım. Eğer hem fantastik hemde romantizm seviyorsanız bu anime tam size göre. İkisinden de bolca var. Hele animenin içinde bir şarkı var ben o şarkıya bayılıyorum. İlk bölümden sonra pek fazla söylenmiyor gerçi ama olsun ben ilk bölümde o şarkıyı duyduğumda resmen aşık oldum ve hemen indirdim.

Animenin inceleme kısmına geçmeden önce sizi anime hakkında bilgilendireyim.

Tür: Tarihi – Romantizm – Doğaüstü Güçler – Askeri – Seinen – Şeytanlar

Bölüm Sayısı: 13

Konusu: Japonya’da Youkailer ve insanlar beraber yaşamkatadırlar. Lakin Youkai’ler kontrolden çıkıp sorun çıkartmaya başlamıştır. Kontrolden çıkmış Youkaiları ise yarı Youkai, yarı insan olan ve iki taraftanda kabul görmeyen yarı ruhani varlıklar durdurur. Yani Zakuro ve arkadaşları. Japonya askeri güçleri bir karar alır ve bu kızlara üç askerin eşlik edip onlara yardımcı olmasını aynı zamanda kendilerine rapor etmelerine karar verirler. Zakuro ve diğerleri etrafta olan ilginç şeyleri araştırırken Zakuro’nun ve kendileri gibi yarı ruhani varlıkların sırları hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlarlar.

Animenin konusundan da bahsettiğimi göre sıra benim düşüncelerimde.

Anime müthişti. Openingi ayrı güzel, endingi ayrı güzel, animenin içinde çalan müzük ayrı güzel. Ne yalan söyleyeyim animenin adına ve resmine baktığımda kızların hizmetçi olduğunu düşünmüştüm. Erkekler çalışacak bu kızlarda hizmetçilik yapıcaklar falan sanmıştım. Ama öyle olmadı. Kızlar erkeklerde daha fazla savaştı hatta.

Şimdi bu kızların olayını anlamadıysanız anlatayım. Bunlar yarı insan yarı tilki ruhu olan kızlar. Tabi tilkiye falan dönüşemiyorlar. Sadece kulakları var ve büyü güçleri. Ana karakter olan Zakuro şu el,nde kılıç tutan kız. Animede karşılarına çıkan kötülerin hepsi Zakuro’nun peşinde. Nedenini söylemiyeceğim çünkü spoiler olur.

Bu kızlar yarı insan yarı tilki oldukları için aslında iki taraf tarafından da kabul edilmezler. İnsanlar zaten onlardan korkup nefret ediyor bunu anlıyorum. Ama yarı insan bile olsa sonuçta onlarda youkai. Diğer youkailer neden onlardan nefret ediyor onu anlamıyorum. Saçmalık.

Animede sadece savaş ve romantizm yok. Her sahnesi ciddi bir anime değil. Komik sahnelerde var. Mesela Agemaki adında bir asker var. Havalı davranıp insanlardan saklamaya çalışsada youkailerden aşırı derecede korkuyor. Onlara dokunmayı bir kenara bırak aynı odada bulununca bile bayılacak gibi oluyor. O kadar yani. Tabi daha sonrasında alışmak zorunda klaıyor. Sonuçta youkailarla dolu bir evde yaşıyor. Sıkıyorsa alışmasın.

Romantizm en fazla yan karakterler arasında oluyor. Onlarında kim olduğunu söylemeyeceğim. Kızların çocukluklarına dair şeylerde gösteriyorlar. Yaşadıkları zorluklar ve acılar. İnsanların onlara yaptıkları. Başlarından bir sürü şey geçmiş.

Anime için belli bir puan verecek olsyadım on üzerinden dokuz verirdim. Ben bayıldım. Erkekleri bilmem ama bayan takipçilerimizin oldukça hoşuna gidebilecek bir seri. Sakın kaçırmayın derim.

Şuraya da animenin trailerını koyayım. İyi seyirler.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın