Anime Haber

Attack On Titan Final Hikayesine Başlayacak

1446961313 88db9e0f5a45f3a5ed3879ee1e693951

Attack On Titan Final arcına doğru ilerliyor sanırım. MBS ‘Jōnetsu Tairiku belgesel programı için resmi Twitter hesabı Pazar günü Hajime Isayama’nın Attack on Titan mangasının son yayına girdiğini ortaya çıkardı. Isayama bu haftaki bölümde Pazar günü programa çıkacak. TBS ayrıca manga’nın son arkını dalga geçen bir video  yayınlandı.

https://youtu.be/hg7J12c6_gg

Isayama, 2014 yılında daha önce mangaya son üç yıl içinde son vermek istediğini belirtti. Onun editörü Shintarō Kawakubo da 2014 yılında, “Serileştirme üç ila dört yıl içinde sona erecek şekilde planlandı.” Dedi.

Isayama, 2009 yılında Kodansa’nın Bessatsu Shōnen Dergisi’nde Attack on Titan mangasını başlattı ve Kodansha, 9 Ağustos’ta Japonya’daki 26’ncı derlenmiş kitap hacmini yayınladı. Kodansha Comics, seriyi İngiliz baskısında yayınladı ve 3 Temmuz’da 25’inci cildi yayınladı. Crunchyroll ayrıca Japonya’da yeni bölümler yayınlandığında mangayı dijital olarak yayınlıyor. Manga, dünya çapında baskıda 86 milyon kopyaya sahiptir.

Manga, Nisan 2013’ten bu yana üç anime dizisine ilham verdi – üçüncü sezonun ikinci kısmı Nisan 2019’da başlayacak.

Manga ayrıca, 2015 yılında iki Japon live action filmine de ilham verdi. Animasyon filmleri sinemada ve Kuzey Amerika’daki ev sinemasında yayınladı.

Warner Bros kısa süre önce yönetmen olarak Andy Muschietti (It) ile live action filmi uyarlaması üretmek için bir anlaşma imzaladı.

Attack on Titan Konusu

Yüzyıllar önce, insanlık, devasa eş merkezli duvarların ardında korku içinde saklanmak için insanları zorlayarak, titans denilen canavar gibi insansı yaratıklar tarafından yok olmaya yakın bir şekilde katledildi. Bu devleri gerçekten dehşet verici yapan şey, insan bedenine duydukları tadın açlıktan doğmadığı, sadece zevk için öldürdükleri.

Hayatta kalmalarını sağlamak için, insanlığın kalıntıları defansif bariyerler içinde yaşamaya başladılar ve bu da tek bir titan karşılaşması olmadan yüz yıl yaşadı. Bununla birlikte, devasa bir titan, sözde imkansız dış duvarı ihlal edip, insan yiyen suistimallere karşı hayatta kalmak için mücadeleyi devirmeyi başardığı zaman, bu kırılgan sakinlik çok geçmeden paramparça olur.

İşgalci yaratıkların ellerinde korkunç bir kişisel kayba şahit olduktan sonra, Eren Yeager hayatını, duvarların korunması dışındaki acımasız insansılarla savaşan elit bir askeri birim olan Survey Corps’a katılarak kurtuluşlarına adadı. Isayama’nın ödüllü mangasına dayanan Shingeki no Kyojin, kız kardeşi Mikasa Ackerman ve çocukluk arkadaşı Armin Arlert ile birlikte Eren’i takip ediyor.

Jōnetsu Tairiku resmi Twitter adresine ulaşmak için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın