Anime Tanıtımları

El Cazador De La Bruja Anime Tanıtım ve İnceleme

kapak 2

Merhaba arkadaşlar. Uzun zaman sonra benim çok beğendiğim bir anime olan El Cazador De La Bruja’nın inceleme yazısı ile tekrardan karşınızdayım. Siz şimdi animenin adını bile okurken ne biçim adı var, ne kadar uzun gibi şeyler diyorsunuzdur. Doğru adı uzun ve adını çok duymadığınızı düşünüyorum. Ben bile şans eseri buldum çünkü.  Ama güzel bir anime size bunun garantisini verebilirim. Neyse böyle devam ederse ben animeyi tanıtamadan yazı sürüp gidecek. Her zamanki gibi önce anime sonra düşüncelerim.

MAL Puanı: 7,29 / Opening

Bölüm Sayısı: 26

Tür: Gizem – Macera – Dram

Konusu: Ellis başına ödül konulana kadar küçük bir kasabada yaşlı bir kadınla birlikte yaşıyordu. Geçimini ise küçük kart oyunları yapıp kazandığı para ile yapıyorlardı. Başına para ödülü konulduğunda ise bir sürü kelle avcısı peşine takıldı. Onlardan biri de erkeklerin arasındaki nadir kadın kelle avcılarından Nadie. Ama Nadie’nin asıl işi onu yakalamak değil diğerlerinden korumaktır. Birlikte yolculuğa çıkan Nadie ve Ellis zaman geçtikçe tuhaf olaylarla ve gizemli insanlarla karşılaşmaya başlar. Birileri Ellis’in peşindedir ve Ellis hafıza kaybı geçirdiği için onun peşinde kimin olabileceğine dair hiç bir fikri yoktur.

 

Benim Düşüncem…

Bence anime oldukça güzeldi. Japonya’da geçmiyor. Bence bu güzel. Kovboyların ve kelle avcılarının olduğu zamanlarda ve yerlerde geçiyor. Bence tek sıkıntısı biraz fazla uzun olmuş. 26 bölüm değil de 20 falan olsa daha iyi olabilirdi. O yüzden bir süre sonra az da olsa sıkılıyorsunuz. Ama sonrasında güzel toparladılar bence.

İkiside oldukça eğlenceli karakterler. Ellis’in peşindekileri gördükçe ekrana resmen “Bu normal değil! Hastalık bu!” diye bağırdım. Gerçekten. İzleyince anlarsınız zaten.

LA diye bir karakter var zaten o kafayı yemiş. Öyle böyle değil. Hani FMa’daki kızını köpeğe çeviren herife deli diyoruz ya bu ondan da deli bana göre. Sadece düşünce tarzı olarak da değil hareket olarakda psikopat bu.

Bu görüntüsü sizi yanıltmasın deli o. DELİ! Ama onu suçlamıyorum onu deli etmişler. Naparsın zavallı çocuk. Onu o hale getirende ayrı bir psikopat ama onu göstermeyeceğim. Sürpriz olsun.

Bu yazıdan da bu kadar. Yakın zamanda tekrardan bir yazı yazacağım. O zamana kadar bekleyin beni.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın