Genel

Cloak and Dagger Tanıtım ve İnceleme

kapak

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda daha yeni bitirdiğim bir dizi olan Cloak and Dagger‘ın inceleme ve tanıtımını yapacağım. Cloak and Dagger bu aralar aşırı derecede popüler olan Marvel‘ın dizilerinde bir tanesi. Üstelik oldukça güzel bir tanesi. Diziden bahsetmeden önce dizinin ana karakterleri olan kahramanları size biraz tanıtayım.

Tyrone Johnson kekeme sorunu olan bir lise öğrencisidir. Yanlış bir anlaşılma yüzünden arkadaşı polis tarafından vurulmuştur ve Ty kekeme olduğu için polisi durdurmayı becerememiştir. Tandy Bowen ise zengin eli sıcak sudan soğuk suya konulmayan bir kızdır. Fakat bu yüzden yalnız büyümüştür. İkisi Tyrone Tandy’nin çantasını çalmaya çalışırken tanışmıştır. İlerleyen zamanlarda Simon Marshall adlı biri tarafından yakalanıp zorla yeni bir çeşit sentetik eroinin testine tabi tutulmuşlardır. İşlerin ters gittiği bir anda kaçmayı başarmışlardır. Lakin testler yüzünden sentetik uyuşturucu onlara bazı güçler kazandırmıştır. Tyrone karanlığı kontrol edebilir hale Tandy ise ışıktan bıçaklar yaratabilme gücüne sahip oldu. Güçlerini kontrol edebilmeye başladıklarında ise ikisi birlikte uyuşturucu ile savaşmaya başladılar.

 

Gelelim diziye. Başta bu kadar az bilinen iki karakterin dizisi yapılınca biraz şaşırmıştım çünkü ben bile onları çizgi romanlardan değil çizgi filmden az biraz görerek tanıdım. Ama size şunu söyleyebilirim ki dizi müthiş. Aubrey Joseph (Tyrone) ve Olivia Holt (Tandy)’nin oyunculukları da oldukça güzeldi.

BAştan sona kadar seni içine çeken bir yapıya sahip. Fazla uzatmadan da 10 bölümde bırakmışlar. Bence iyi olmuş. Tam yerinde sezonu bitirmişler. Tam tarih belli olmasa da bu sene ikinci sezonu gelecek. Zaten sonundaki credit sahnesinden sonra gelmezse sorun olur.

Dizide kullanılan şarkılar da oldukça güzeldi. Dizinin konusu benim yukarıda yazdığım hikayeden biraz farklı. Öncelikle güçlerini uyuşturucu sayesinde almıyorlar ve savaştıkları şey oldukça farklı biri. Karakter yapıları da neredeyse tam tersi. Ama bu değişiklikler diziye ayrı bir güzellik katmış.

Eğer normal hikayeden gitselerdi dizi biraz New Mutant filmine benzeyebilirdi. Defenders dizisinde Daredevil, Iron Fist, Luke Cage ve Jessica Jones bir arada olmuştu belki ilerleyen zamanlarda bu ikiliyi de görebiliriz.

Eğer aksiyon ve fantastik şeyler seviyorsanız ve Marvel hayranıysanız bu dizi tam size göre benden söylemesi. 40 – 42 dakika sürelik 10 bölümden oluşan bir seri ve göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor zaten. O yüzden evde tembellik yapıyorsanız açın bir dizi sitesini ve izleyin. Hiç bir şey kaybetmezsiniz. Bana güvenin. Size ne zaman kötü bir öneride bulundum ben.

Diziyi izlediyseniz ya da izlerseniz aşağıya yorumlarınızı yazmayı unutmayın.

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın